Şimdi Ara

Mobilite: 2013'e damgasını vuracak akıllı telefonlar mercek altında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
1
Favori
3.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ve Mobilite, 2013'e merhaba diyor. Yılın ilk programında merakla beklenen yeni nesil akıllı telefonları enine boyuna değerlendiriyoruz. Sony Xperia Z, Samsung Galaxy S IV, HTC M7, LG Optimus G Pro, Nokia Lumia 950, BlackBerry Z10 ve Apple iPhone 5S hakkında merak edilen her şey Erdi ÖZÜAĞ (Twitter: fx57) ve Ender Yıldız'ın (Twitter: enderyldz) yorumlarıyla Mobilite'nin yeni bölümünde.

• bakalım bakalım...

teşekkürler

edit:videoda ses problemi var gibi geldi. yer yer ses yankılandı durdu sanırım mikrofonun konumuyla alakalı bir durum.

akıllı telefonlardaki gelişmelere baktığımızda artık belli noktalara odaklanmışlık biraz tekdüzelik var.yeni cihazlar genellikle yeni işlemcilerle konuşuluyor.şahsen eskiden işlemci gücünü savunan ben şimdi işlemcileri pek dikkate almamaya başladım.2 çekirdek 4çekirdek haberleri elbetde heyecanlandırırdı ancak o heyecan artık yok... yani en azından işlemciler bazında beklentim kalmadı çünkü güncel işlemciler neredeyse herkesin beklentilerini karşılamaya yetiyor.

elbetde yeni işlemciler geliştirilecek yeni stratejiler(8 çekirdek gibi) geliştirilecek elbetde işlemciler karşılaştırılıcak ve seçim kriteri olacak ama artık öyle bir noktaya geldikki işlemciler mantıklı düşünenler için tercihlerin demirbaşı değil.zaten kullanıcıların tercihleride bu yönde kaymaya başladı.güncelleme desteğine bakılır oldu.pil kapasitesi tercih listesinin ön sıralarına yerleşti...

sonynin xperia z modeli ile su geçirmezliği kameraya önem vermesi gibi konulardaki atılımları bence işlemcilerden daha önemli.piyasaya geç girse bile daha güçlü işlemcilerle telefonlar çıksa bile kolay kolay etkilenmez.şemsiyesini yanına almamış kişiler veya sürekli yağmur alan bölgelrde yaşayanlar için birebir cihaz olmuş.telefonu yıkayabilmek bence akla çok hoş geliyor :D.

diğer dikkatimi çeken ise nokia lumia 808 :)
    hatta diğer değil en dikkatimi çeken cihaz diyebilirim.akıllı telefonların çıkış noktası olan kamera donanımı hala önemli bir değere sahip.nokia eğer bu cihazı çıkarırsa yer yerinden sarsılır diyebiliriz.bir cep telefonu masasüstü arkaplanı yapabilecek kadar şaheser fotoğraflar çekebiliyorsa yemişim işlemciyi.ağırlık kalınlık hiç önemli değil zira bugün tepsi gibi telefonlar milyonlar satıyor.zaten o kalitenin kahrı bile çekilir varsın ağır olsun varsın kalın olsun...

geride kalan cihazlara değinmeye gerek görmedim.getirileri çok az çünkü.elbetde yeni cihazlara sonuna kadar açığım öyle senede bir cihaz çıkarıp yatacaklarına piyasaya çeşitlilik katsın firmalar.bi galaksi s4ün ekranını merak ediyorum ayrıca. sanırım atladığım bişey kalmadı :P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SystemApps -- 23 Ocak 2013; 23:06:03 >

• terazine tıkladım
  • LG Nexus 4 ten haber var mı? Kaç aydır bekliyoruz.

• S IV ne olcak bekliyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xperia Z alır hepsini ayağının altına.

• quote:

Orijinalden alıntı: abdullahkhan

Xperia Z alır hepsini ayağının altına.

+1
  • sony xperia z ile gelen kulaklığıda yorumlasaydınız keşke

• quote:

Orijinalden alıntı: mipa90

sony xperia z ile gelen kulaklığıda yorumlasaydınız keşke

A864 ile gelen kulaklıkla aynı pek de umut beslemeyin derim.

• ortada telefonlar yok neyin kafasi bu

• Video yu izlemeye bile gerek yok.

Her sene olduğu gibi,Android cephesinde trendler belli.
    Bu sene 5 inç ekranları standart olarak ,kullanıcıya dayatacaklar,kullanamayacağın güçlü Gpu Cpu ,Kartal gözü gibi keskin gözlüler için 441 ppi civarında çözünürlükler ,İGZO paneller,Ultra Amoled plus vs vs Samsung S4 ,HTC ?X, LG Y ,Sony Z, diye alsana 2013 e damgasını vuracak cihazlar.

Apple cephesinden bahsetmeye bile gerek yok.

Nereye baksan İddia ve Analiz haberlerinden geçilmiyor zaten.

• Bunların sonu yok asla gelecek yıla da kim bilir neleri konuşacağız dünya parası olana güzel ama hem parası olup hemde kafası çalışana daha güzel.

• bir arkadaş seri eksi oy veriyor anlaşılan

• quote:

İşlemci ve gpu o çözünürlükte berbat olacak bataryası yetersiz kalıcak benden söylemesi. Tasarımı, su geçirmezlik özelliği, kamera özellikleri çok iyi ama ilk dediklerimi 2-3 ay sonra herkes söyleyecek
  • Erdi Abi iki videodur vitada 544 var diyorsun vitada 543Mp4 var allah icin karistirma sunu .d

• herkes xperia z yi övecek htc m7 uççak kaççak ama s4 ikisinin toplamından 5 kat fazla satcak

• quote:

Orijinalden alıntı: __BadblooD__

quote:

İşlemci ve gpu o çözünürlükte berbat olacak bataryası yetersiz kalıcak benden söylemesi. Tasarımı, su geçirmezlik özelliği, kamera özellikleri çok iyi ama ilk dediklerimi 2-3 ay sonra herkes söyleyecek

O zaman HTC M7'ye ne olacak. O da Adreno 320'yi kullanacak, üstelik onda 2100 MaH pil olacakmış
    E bir de ekranın daha yüksek ppi değerinden dolayı daha çok güç tükettiğini hesaba katarsak, M7 yeni bir One X faciası olacak bence.

Xperia Z ise 2013'ün en iyi cihazı bence.
    Samsung, kamera, arayüz, malzeme ve ses kalitesi konusunda başarısız çünkü.

• benim anladığım her firma farklı alanlar yenilikler sunuyor.
    en iyisi diye birşey yok 2-3 sene sonra otomobil sektörü gibi rayına oturacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Baran.

Erdi Abi iki videodur vitada 544 var diyorsun vitada 543Mp4 var allah icin karistirma sunu .d

Merhaba,

O kadar çok teknik özellik arasında ufak bir dil sürçmesi olmuş. Dediğiniz gibi PSVita'da PowerVR SGX543MP4 GPU'su kullanılıyor.

Dikkatiniz ve ilginiz için teşekkür ederim.

İyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fx57

quote:

Orijinalden alıntı: Baran.

Erdi Abi iki videodur vitada 544 var diyorsun vitada 543Mp4 var allah icin karistirma sunu .d

Merhaba,

O kadar çok teknik özellik arasında ufak bir dil sürçmesi olmuş. Dediğiniz gibi PSVita'da PowerVR SGX543MP4 GPU'su kullanılıyor.

Dikkatiniz ve ilginiz için teşekkür ederim.

İyi forumlar.

Yok onemli degil bende sasiriyorum duyunca.Ondan dedim.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.