CHROME ARAMA MOTORU DEĞİŞTİRME SORUNU !!! ALLAH KAHRETSİN ŞU PORTALSEPETİNİ !
20 Cevap9763 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

917 Mesaj
23 Ocak 2013; 15:39:29 

Arama motoru bölümünü kilitledi ve hiç bir şekilde değiştiremiyorum.

Sinirlerimi alt üst etti lanet olası şey ! 3 saattir uğraşıyorum bir türlü kaldıramadım virüsmüdür nedir artık

Şu linkteki arkadaşlarda aynı sorunu yaşamışlar :S

http://productforums.go...c/chrome-tr/oxkYd3-GKPU

https://productforums.g...slA32DKlhI/-8kQYodIe7QJ

Yardımcı olacak yok mu ?

Piskolojimi bozdu şu olay ya bıktım kurtulamıyacakmısım laan

O sitenin kurucusununda programcılarınında 7 den yetmişe kulaklarını çınlatıyorum

————————————————————————————————————————————————

ÇÖZÜM BULUNDU

Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

Regedit olayını baştan sona 3-4 defa tekrarladım.Çünkü sildiğim gibi tekrar geliyordu.

Ayrıyeten en önemli ayrıntılardan biri şu linktekileri uygulayın :

http://portalsepeti.com/uninstall.htm

Bunu uygulamazsanız regeditten silince geri geliyor hemen.

Şu anda Chromeden tamamen silinmedi ama İnternet Explorerden tamamen kalktı.

Chrome içinde uğraşacağım şimdi.

Ayarlardan ve uzantılardan vs... tüm herşeyi kaldırdım.

Arama motoru olarak google yi seçtim.

Chrome açılış sayfasınada googleyi ekledim ama henüz tamamen kalkmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bgs0 -- 25 Ocak 2013; 0:59:17 >

Sene 2005 Türkiye ile bir alâkası olmayan John Perkins kitabında anlatıyor; "Kendi otomobilini üretemeyen ülkeye borç verip otobanlar yaptırırız. Sonra onlara arabalarımızı satarız. Sonra bankalarını satın alırız. O bankalardan halka ucuz krediler verip daha çok araba almalarını sağlarız. Böylece verdiğimiz o krediyi arabamızı satarak geri alırız, hem de faiziyle. O ülkeye dünya bankası ya da kardeş kurumlardan kredi ayarlarız. Ayarlanan kredi "ASLA" o ülkenin hazinesine gitmez. O ülkede ‘proje‘ yapan bizim şirketlerimizin kasasına girer. Enerji santralleri, sanayi alanları, limanlar, dev havayolları yapılır. Aslında insanların işine yaramayan bir yığın beton. Bizim şirketlerimiz kazanır o ülkedeki birileri de nemalandırılır. Toplum bu düzenekten hiçbirşey kazanmaz. Ama ülke büyük bir borcun altına sokulmuş olur. Bu o kadar büyük bir borçtur ki ödenmesi imkansızdır. Plan böyle işler. Sonunda ekonomik danışmanlar/tetikçiler olarak gider onlara deriz ki; "Bize büyük borcunuz var ödeyemiyorsunuz. O zaman petrolünüzü satın, doğal gazınızı bize verin, askeri üslerimize yer gösterin, askerlerinizi birliklerimize destek olmaları için savaştığımız bölgelere gönderin, Birleşmiş Millletler de bizim için oy verin! Elektrik su kanalizasyon sistemlerinizi özelleştirin! Onları Amerikan şirketlerine ya da diğer çok uluslu şirketlere satın..." Sosyal hizmetleri, teknik sistemleri, eğitim kurumlarını, sağlık kurumlarını hatta adli sistemleri ele geçiririz. Bu, ikili, üçlü, dörtlü bir darbeler serisidir."

917 Mesaj
23 Ocak 2013; 15:43:21 

Upppp beyler yok mu yardımcı olacak ? :S

Sene 2005 Türkiye ile bir alâkası olmayan John Perkins kitabında anlatıyor; "Kendi otomobilini üretemeyen ülkeye borç verip otobanlar yaptırırız. Sonra onlara arabalarımızı satarız. Sonra bankalarını satın alırız. O bankalardan halka ucuz krediler verip daha çok araba almalarını sağlarız. Böylece verdiğimiz o krediyi arabamızı satarak geri alırız, hem de faiziyle. O ülkeye dünya bankası ya da kardeş kurumlardan kredi ayarlarız. Ayarlanan kredi "ASLA" o ülkenin hazinesine gitmez. O ülkede ‘proje‘ yapan bizim şirketlerimizin kasasına girer. Enerji santralleri, sanayi alanları, limanlar, dev havayolları yapılır. Aslında insanların işine yaramayan bir yığın beton. Bizim şirketlerimiz kazanır o ülkedeki birileri de nemalandırılır. Toplum bu düzenekten hiçbirşey kazanmaz. Ama ülke büyük bir borcun altına sokulmuş olur. Bu o kadar büyük bir borçtur ki ödenmesi imkansızdır. Plan böyle işler. Sonunda ekonomik danışmanlar/tetikçiler olarak gider onlara deriz ki; "Bize büyük borcunuz var ödeyemiyorsunuz. O zaman petrolünüzü satın, doğal gazınızı bize verin, askeri üslerimize yer gösterin, askerlerinizi birliklerimize destek olmaları için savaştığımız bölgelere gönderin, Birleşmiş Millletler de bizim için oy verin! Elektrik su kanalizasyon sistemlerinizi özelleştirin! Onları Amerikan şirketlerine ya da diğer çok uluslu şirketlere satın..." Sosyal hizmetleri, teknik sistemleri, eğitim kurumlarını, sağlık kurumlarını hatta adli sistemleri ele geçiririz. Bu, ikili, üçlü, dörtlü bir darbeler serisidir."

2752 Mesaj
23 Ocak 2013; 15:43:43 

Dün akşam başıma geldi.... bütün sinirlerim tam tepemdeyken üstüne üstlük gittim bununla boğuşuyorum bilmem ne kombi servisi bilmemn neler de neler bir portal dadandı iki saat uğraştırdı..

Virüs tarattırması yaptım zar zor bela düzelttim onu..

Sistem Özellikleri;
İntel Pentium4 2,39-2,40 GHZ İşlemci,Kingston 1 GB DDR-400 MHZ Ram,120 GB HDD,256 MB Palit Geforce FX5500 Ekran kartı,Arçelik kasa,TP-LINK WD8961 modem- Samsung P2250 21,5 Full HD monitör
Diğer Elektronikler;
Nokia E72 Cep telefonu,70 Ekran Arçelik Televizyon-Goldmaster HD1090 PVR(Twinbox) uydu alıcısı-YUMATU 37 Ekran TV-Taplin 19000CI Starlight uydu alıcısı

30 Mesaj
23 Ocak 2013; 15:44:58 

Chrome u kaldır bi daha yükle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

917 Mesaj
23 Ocak 2013; 15:51:13 

quote:

Orijinalden alıntı: qer_1st_k

Chrome u kaldır bi daha yükle.

Sorun sacede chrome de olmadığı için kaldırıp yükleyincede bir çare olmaz.

Tüm internet tarayıcılarına dadanmış durumda artık nasıl birşeyse

2628 Mesaj
23 Ocak 2013; 15:52:30 

Format at bilgisayara.

LG Optimus G
Arctic Monkeys - Biting Elbows

917 Mesaj
23 Ocak 2013; 15:53:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Se_co

Dün akşam başıma geldi.... bütün sinirlerim tam tepemdeyken üstüne üstlük gittim bununla boğuşuyorum bilmem ne kombi servisi bilmemn neler de neler bir portal dadandı iki saat uğraştırdı..

Virüs tarattırması yaptım zar zor bela düzelttim onu..

Hocam hangi programla tarattınız bi yardımcı olun lütfen ? :S :S

195 Mesaj
23 Ocak 2013; 15:57:03 

Hocam dün banada oldu şöyle düzelttim Chrome ayarlarından uzantılar kısmına gelıp ne varsa bende Flash Player yazıyordu onu sildim düzeldi.

2752 Mesaj
23 Ocak 2013; 15:57:05 

Microsoft security essantialns ile tarattırdım ama herhangi bir bulunan sağlam antivirüslede tarattırın virüs olarak geçiyor çünkü bu site adı olarak gelioyr sildiğin zaman gidiyor.

Sistem Özellikleri;
İntel Pentium4 2,39-2,40 GHZ İşlemci,Kingston 1 GB DDR-400 MHZ Ram,120 GB HDD,256 MB Palit Geforce FX5500 Ekran kartı,Arçelik kasa,TP-LINK WD8961 modem- Samsung P2250 21,5 Full HD monitör
Diğer Elektronikler;
Nokia E72 Cep telefonu,70 Ekran Arçelik Televizyon-Goldmaster HD1090 PVR(Twinbox) uydu alıcısı-YUMATU 37 Ekran TV-Taplin 19000CI Starlight uydu alıcısı

229 Mesaj
23 Ocak 2013; 15:59:29 

aynı sorun bendede var ama bendekı netmahal diye site

205 Mesaj
23 Ocak 2013; 16:02:10 

toolbar'lar genelde program ekle kaldır bölümünde ayrı olarak gözüküyor ordan kaldır olmazsa sistem geri yükleme yaparsın

Edit: Verdiğin 2.linkteki eleman çözmüş kendiside paylaşmış

Öncelikle benim sorunum gibi portalsepeti.com için dikkat edilmesi gereken bir şey daha var 123IYI olarak isim değişikliği yapıyor, bunu da silmeleri gerekiyor.

Çalıştır / Regedit dedikten sonra HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Uninstall'a sağ tıklayıp Bul dedim, daha sonra çıkan ekrana portalsepeti.com yazarak bütün hepsini buldum onları sildim. Az öncede belirttiğim gibi bu virüs, trojan ya da her neyse 123IYI olarak değişiyor aynı işlemi Bul dediğim yerden 123IYI olanları da sildim. Sistemi yeniden başlattıktan sonra, Varsayılan yap aktif oldu.

şu şekilde yapmış denedinmi hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Koray -- 23 Ocak 2013; 16:04:37 >

2616 Mesaj
23 Ocak 2013; 16:03:59 

Araçlar-Uzantılar da kaldırılabilir belki dene.

3,2 liter 6 cylinder 338 horse power @ 7900 rpm 365 N·m torque @ 4900 rpm0-100 km/h: 4.6 seconds top speed 303 km/h
length 4491 mm height 1372 mm weight 1,549 kg

406 Mesaj
23 Ocak 2013; 16:06:29 

Önce araçlara gel uzantılarda eklentisi varsa onu kaldır ondan sonra Başlangıçta bölümüne gel en alt seçeneğin yanında Sayfaları ayarla var oradan açılış sayfasını istediğin gibi ayarla

ben bu şekilde düzelttim

Get up Stand up Don't give up the FIGHT

82 Mesaj
23 Ocak 2013; 16:11:17 

regedit ten internet explorer a ve chrome a bulaşan kısımları temizledim. ama chrome da arama motorları yönet kısmındaki yeri değiştiremeyince çareyi chrome u silip tekrar kurmakta buldum. ve sorunu hallettim.

1535 Mesaj
23 Ocak 2013; 16:11:52 

Baslata gir.chrome ie ve mozilla simgelerine sag tikla ozelliklerine gir exe" den sonraki komut satirini sil. Regedite gir portalsepeti ve v9 diye arat tum girdileri sil.tamamdir

Kişiye Özel Yazılım Hizmeti
Malware ve Virüs analizi
Veri kurtarma ve şifreleme

229 Mesaj
23 Ocak 2013; 16:30:04 

ne nalet şeymış ordakilerini yaptım anca duzeldi gibi,
Chrome nin kısayollarında 2-3 tane fake var . onları temızle burada anlamanın yolu uzerınde KISAYOL veya Sağ tıklayıp ozellikler diyince chrome.exe den sonra sacma sapan sayılar vs. gelir..:
C:\Documents and Settings \ admin\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\Application
bende 2 tane cıktı sıldım . sonra redegitten arattırdım sildim anca duzeldi.
bide aramaya yap chrome yaz. gelen kısayolların ozelliklerde oradan anlarsın sahte olup olmadıgını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Captain[Js] -- 23 Ocak 2013; 16:33:14 >

31 Mesaj
23 Ocak 2013; 16:31:09 

bendede aynı sorun var bilen bi arkadas veya kendi cözebilen birisi team danbaglanıp yapabilirmi banada ?

917 Mesaj
23 Ocak 2013; 16:36:33 

Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

Regedit olayını baştan sona 3-4 defa tekrarladım.Çünkü sildiğim gibi tekrar geliyordu.

Ayrıyeten en önemli ayrıntılardan biri şu linktekileri uygulayın :

http://portalsepeti.com/uninstall.htm

Bunu uygulamazsanız regeditten silince geri geliyor hemen.

Şu anda Chromeden tamamen silinmedi ama İnternet Explorerden tamamen kalktı.

Chrome içinde uğraşacağım şimdi.

Ayarlardan ve uzantılardan vs... tüm herşeyi kaldırdım.

Arama motoru olarak google yi seçtim.

Chrome açılış sayfasınada googleyi ekledim ama henüz tamamen kalkmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bgs0 -- 23 Ocak 2013; 16:38:24 >

1145 Mesaj
23 Ocak 2013; 16:37:34 

Niye dün herkese olmuş bu

193∞

255 Mesaj
23 Ocak 2013; 18:58:25 

benim de başımın belası oldu, kurtulamayınca yandex yükledim!

298 Mesaj
25 Eylül 2013; 9:45:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Alkolog

Baslata gir.chrome ie ve mozilla simgelerine sag tikla ozelliklerine gir exe" den sonraki komut satirini sil. Regedite gir portalsepeti ve v9 diye arat tum girdileri sil.tamamdir

Eklentileri kaldırın...
Ana sayfayı ve arama motorunu ayarlardan değiştirin...
En son arkadaşın yukarıda bahsettiğini yapın. Sorun çözülecektir. Kesin çözüm...

Son Sözümüz FENERBAHÇE

PSN : bam_charlie
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » CHROME ARAMA MOTORU DEĞİŞTİRME SORUNU !!! ALLAH KAHRETSİN ŞU PORTALSEPETİNİ !
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.262