Şimdi Ara

CHROME ARAMA MOTORU DEĞİŞTİRME SORUNU !!! ALLAH KAHRETSİN ŞU PORTALSEPETİNİ !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
59.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PLATINIUM

link ölmüş acaba programın adı nedir ve ayrıetten regeditten neyi siliyoruz.

Adw cleaner indir ben onunla kurtulmuştum
  • Arama motoru bölümünü kilitledi ve hiç bir şekilde değiştiremiyorum.

Sinirlerimi alt üst etti lanet olası şey ! 3 saattir uğraşıyorum bir türlü kaldıramadım virüsmüdür nedir artık

Şu linkteki arkadaşlarda aynı sorunu yaşamışlar :S

http://productforums.google.com/forum/#!topic/chrome-tr/oxkYd3-GKPU

https://productforums.google.com/forum/#!msg/chrome-tr/9slA32DKlhI/-8kQYodIe7QJ

Yardımcı olacak yok mu ?

Piskolojimi bozdu şu olay ya bıktım kurtulamıyacakmısım laan

O sitenin kurucusununda programcılarınında 7 den yetmişe kulaklarını çınlatıyorum

————————————————————————————————————————————————

ÇÖZÜM BULUNDU

Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

Regedit olayını baştan sona 3-4 defa tekrarladım.Çünkü sildiğim gibi tekrar geliyordu.

Ayrıyeten en önemli ayrıntılardan biri şu linktekileri uygulayın :

http://portalsepeti.com/uninstall.htm

Bunu uygulamazsanız regeditten silince geri geliyor hemen.

Şu anda Chromeden tamamen silinmedi ama İnternet Explorerden tamamen kalktı.

Chrome içinde uğraşacağım şimdi.

Ayarlardan ve uzantılardan vs... tüm herşeyi kaldırdım.

Arama motoru olarak google yi seçtim.

Chrome açılış sayfasınada googleyi ekledim ama henüz tamamen kalkmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bgs0 -- 25 Ocak 2013; 0:59:17 >

• Upppp beyler yok mu yardımcı olacak ? :S
  • Dün akşam başıma geldi.... bütün sinirlerim tam tepemdeyken üstüne üstlük gittim bununla boğuşuyorum bilmem ne kombi servisi bilmemn neler de neler bir portal dadandı iki saat uğraştırdı..

Virüs tarattırması yaptım zar zor bela düzelttim onu..
  • Chrome u kaldır bi daha yükle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qer_1st_k

Chrome u kaldır bi daha yükle.

Sorun sacede chrome de olmadığı için kaldırıp yükleyincede bir çare olmaz.

Tüm internet tarayıcılarına dadanmış durumda artık nasıl birşeyse
  • Format at bilgisayara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Se_co

Dün akşam başıma geldi.... bütün sinirlerim tam tepemdeyken üstüne üstlük gittim bununla boğuşuyorum bilmem ne kombi servisi bilmemn neler de neler bir portal dadandı iki saat uğraştırdı..

Virüs tarattırması yaptım zar zor bela düzelttim onu..

Hocam hangi programla tarattınız bi yardımcı olun lütfen ? :S :S
  • Hocam dün banada oldu şöyle düzelttim Chrome ayarlarından uzantılar kısmına gelıp ne varsa bende Flash Player yazıyordu onu sildim düzeldi.
  • Microsoft security essantialns ile tarattırdım ama herhangi bir bulunan sağlam antivirüslede tarattırın virüs olarak geçiyor çünkü bu site adı olarak gelioyr sildiğin zaman gidiyor.
  • aynı sorun bendede var ama bendekı netmahal diye site
  • toolbar'lar genelde program ekle kaldır bölümünde ayrı olarak gözüküyor ordan kaldır olmazsa sistem geri yükleme yaparsın

Edit: Verdiğin 2.linkteki eleman çözmüş kendiside paylaşmış

Öncelikle benim sorunum gibi portalsepeti.com için dikkat edilmesi gereken bir şey daha var 123IYI olarak isim değişikliği yapıyor, bunu da silmeleri gerekiyor.

Çalıştır / Regedit dedikten sonra HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Uninstall'a sağ tıklayıp Bul dedim, daha sonra çıkan ekrana portalsepeti.com yazarak bütün hepsini buldum onları sildim. Az öncede belirttiğim gibi bu virüs, trojan ya da her neyse 123IYI olarak değişiyor aynı işlemi Bul dediğim yerden 123IYI olanları da sildim. Sistemi yeniden başlattıktan sonra, Varsayılan yap aktif oldu.

şu şekilde yapmış denedinmi hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mq1n -- 23 Ocak 2013; 16:04:37 >
  • Araçlar-Uzantılar da kaldırılabilir belki dene.
  • Önce araçlara gel uzantılarda eklentisi varsa onu kaldır ondan sonra Başlangıçta bölümüne gel en alt seçeneğin yanında Sayfaları ayarla var oradan açılış sayfasını istediğin gibi ayarla

ben bu şekilde düzelttim
  • regedit ten internet explorer a ve chrome a bulaşan kısımları temizledim. ama chrome da arama motorları yönet kısmındaki yeri değiştiremeyince çareyi chrome u silip tekrar kurmakta buldum. ve sorunu hallettim.
  • Baslata gir.chrome ie ve mozilla simgelerine sag tikla ozelliklerine gir exe" den sonraki komut satirini sil. Regedite gir portalsepeti ve v9 diye arat tum girdileri sil.tamamdir
  • ne nalet şeymış ordakilerini yaptım anca duzeldi gibi,
    Chrome nin kısayollarında 2-3 tane fake var . onları temızle burada anlamanın yolu uzerınde KISAYOL veya Sağ tıklayıp ozellikler diyince chrome.exe den sonra sacma sapan sayılar vs. gelir..:
    C:\Documents and Settings \ admin\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\Application
    bende 2 tane cıktı sıldım . sonra redegitten arattırdım sildim anca duzeldi.
    bide aramaya yap chrome yaz. gelen kısayolların ozelliklerde oradan anlarsın sahte olup olmadıgını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.U.I.M. -- 23 Ocak 2013; 16:33:14 >
  • bendede aynı sorun var bilen bi arkadas veya kendi cözebilen birisi team danbaglanıp yapabilirmi banada ?
  • Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

Regedit olayını baştan sona 3-4 defa tekrarladım.Çünkü sildiğim gibi tekrar geliyordu.

Ayrıyeten en önemli ayrıntılardan biri şu linktekileri uygulayın :

http://portalsepeti.com/uninstall.htm

Bunu uygulamazsanız regeditten silince geri geliyor hemen.

Şu anda Chromeden tamamen silinmedi ama İnternet Explorerden tamamen kalktı.

Chrome içinde uğraşacağım şimdi.

Ayarlardan ve uzantılardan vs... tüm herşeyi kaldırdım.

Arama motoru olarak google yi seçtim.

Chrome açılış sayfasınada googleyi ekledim ama henüz tamamen kalkmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bgs0 -- 23 Ocak 2013; 16:38:24 >

• Niye dün herkese olmuş bu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.