Şimdi Ara

İddia : Nokia, 41MP çözünürlükte Lumia 920 modelini MWC 2013 etkinliğinde tanıtabilir

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
1.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• İddia : Nokia, 41MP çözünürlükte Lumia 920 modelini MWC 2013 etkinliğinde tanıtabilir

Geçen yılı Windows Phone 8 yüklü iddialı Lumia modelleriyle kapatan Nokia'nın bu yıl için yeni Lumia modelleri ve bir de tablet hazırladığı iddiaları bir süredir gündemi meşgul ediyordu. Pureview 808 benzeri bir cihaz tasarımının patentinin de ortaya çıkması bu iddiaların tuzu biberi olmuştu. 

Firma ile ilgili yeni bir iddia İtalyan sosyal medya ve web pazarlama uzmanı Flavio Pic tarafından geldi. Firmaya yakın kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre Nokia MWC 2013 etkinliğinde sürpriz tanıtımlara imza atacak.

Bunlardan ilki Project EOS olarak şirket içi isme sahip 41MP çözünürlükte kamerası ile Lumia 920. PureView teknolojisini yansıtacak olan modelin selefinden ne gibi farkları olduğu bilinmiyor. Nokia'nın yılın ortalarına doğru yüksek MP değerine sahip bir Lumia modelini satışa sunacağı pek çok uzman tarafından öngörülüyordu. Ancak bunun önceki bir model üzerinde gelecek olması biraz kafaları karıştırıyor. 

Diğer model ise Project Catwalk adıyla bilinen metal kasaya sahip Lumia modelleri. Lumia modellerinde polikarbonat malzeme kullanan Nokia'nın metal kasalı ürünler üzerinde çalıştığı bir süredir dile getiriliyordu. Modellerin ne gibi bir fiyatlandırmaya sahip olacağı fuarda belli olacak. Nokia'nın bu yıl için 6 yeni Lumia modeli pazara sunacağı iddia ediliyor. 

Nokia'nın fuarda tanıtmayacağı ancak bu yıl için planladığı Windows RT yüklü tablet modelinin ise 799 Avro seviyesinden satışa sunulacağı da iddia edildi. Ancak Nokia pazar dengelerini gözeterek modeli rafa da kaldırabilir.

Nokia'nın MWC 2013 fuarında yeni Lumia modelleriyle gövde gösterisine hazırlandığı herkes tarafından biliniyor. Ancak 41MP çözünürlük ve metal kasa iddiaları için şimdilik teyit edici bilgiler bulunmuyor. 

• lumia 920 kullanıyorum agır bır cıhaz :) sımdı 41 mp kamera eklenırse 180gr agırlık 230 gr a kadar cıkacak demektır bu.Hayırlısı olsun :)

• Metal kasa + 808 kamerası + o.i.s + rich recording = Bu şekilde gerçekten işte bu, lumia! olacak. Tasarımdan taviz verip gerçek pureview kamerasını koyun artık!

Edit: Bana eksi verenler ya 920 sahibi yada diğer marka fanları ki zorlarına gitmiş bu haber.

Bakın the verge haberinde ne diyor; ilk gerçek pureview windows phone bu yıl geliyor. 920'de ki pureview göstermelikti. Hele bir piyasaya çıkaralım eğer 920 tutarsa diğer modele de 808 kamerasını koyarız diye düşünmüşlerdir belki.

http://www.theverge.com/2013/1/23/3906566/nokia-eos-lumia-windows-phone-details

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raven -- 23 Ocak 2013; 16:14:42 >
  • isterlerse 75 mp lens koysunlar. Herşey markette biter.
    Sen istiyor cok satış o zaman olcak uygulama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erci501 -- 23 Ocak 2013; 13:29:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erci501

isterlerse 75 mp lens koysunlar. Herşey markette biter.

Bak bunu dinleyin
  • Cep telefonunda olay kaliteli fotoğraf çekmek değil, çok yönlü ve pratik olarak fotoğraf çekmek. Zaten fotoğraflarrde farklı filtreler kullanarak resmin detaylarını düşererekte olsa farklı fotoğraflar ortaya çıkabiliyor. Ayrıca arkasında çıkıntı olan bir telefonu kimsenin tercih edeceğini sanmıyorum. Umarım iddialar yalandır.

• cep telefonunda fotoğraf çekme yeteneklerinin (sadece lens mp i değil kaliteli foto çekiminin) önemli olmadığını söyleyen yalan söyler. belki arama yaptığımızdan çok sayıda fotoğraf çekiyoruz. en azından benim gibi metropolde yaşayan genç nüfus için durum böyle. nokia ağır hantal ve büyük kasalardan kurtulup ufak bir kasa içine o kamerayı sığdırırsa herşey yerine oturur. zaten windows phone kötü bir işletim sistemi değil (bana göre android den daha güzel) birde nokia nın özel servisleri varken (maps gibi) insanların tercih edeceğini düşünüyorum.

• Nokia kedi olalı bir fare tutacak desenize
    İddia : Nokia, 41MP çözünürlükte Lumia 920 modelini MWC 2013 etkinliğinde tanıtabilir

• Bence süper bir haber, wp market oldukça iyi durumda. Tek endişem eski lumia modellerine verecekleri destekte.

• Bu telefon o kamerayla baştan çıkması bekleniyordu. Satış stratejisi..

• Fotoğraftaki cihaz benzeri bişey olursa takoz niyetine...

• quote:

Orijinalden alıntı: eulogy

Bence süper bir haber, wp market oldukça iyi durumda. Tek endişem eski lumia modellerine verecekleri destekte.

marketin iyi olduğunu iddia eden arkadaş size çok basit bir örnek.
    Aşağıdaki linkte en basitinden twitter uygulaması hakkındaki yorumları gör ve de ondan sonra yazdıklarını düşün.http://www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/twitter/0b792c7c-14dc-df11-a844-00237de2db9e

• bu beyinsiz firma halan anlamadı millet öle üst donanım istemiyor yüzlerce kalitede oyun program desteklicek işletim sistemi istiyor ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: dere.beyi

bu beyinsiz firma halan anlamadı millet öle üst donanım istemiyor yüzlerce kalitede oyun program desteklicek işletim sistemi istiyor ;)

Oyle degil iste. O zaman millet sgs2 yerine sensation,sgs3 yerine one x alirdi. Evet uygulamalarin payi var ama mesela bir cok kisi 8 cekirdekli octa islemcili sgs alacaklardir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eulogy

Bence süper bir haber, wp market oldukça iyi durumda. Tek endişem eski lumia modellerine verecekleri destekte.

marketin iyi olduğunu iddia eden arkadaş size çok basit bir örnek.
    Aşağıdaki linkte en basitinden twitter uygulaması hakkındaki yorumları gör ve de ondan sonra yazdıklarını düşün.http://www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/twitter/0b792c7c-14dc-df11-a844-00237de2db9e

Peki siz diğer twitter uygulamalarını ve yorumlarımı okudunuz mu ?

bir de burada bakış açısı farklı, bu bakış açısı da farklı bir tartışma konusu. Örneğin siz dizüstü bilgisayarınızda tarayıcıdan twitter ve youtube giriyorsunuz. Örneğin ben Youtube uygulamasına gerek duymuyorum.

Bir de şunu belirtmek gerek tartıştığım konu uygulama zenginliği, bence 2010 daki android marketten daha zengin.

• sırf zevk olsun diye alınır :D

• quote:

isterlerse 75 mp lens koysunlar. Herşey markette biter.

Milleti kendiniz gibi mağaza delisi mi sanıyorsunuz ?

• Alıcısı olacaktır tabi.Sırf kamerası iyi diye Nokia telefon alanlar var.Saygı duymak lazım.Lakin devir değişti.Artık herkes Samsung , Sony konuşuyor.Nokia'nın haberi bile geçmiyor.Çünkü android ve ios aldı başını gitti.WP8'de iyi yerlere gelecektir ama şuan için değil.

• ne kadar gereksiz bir mega pixel.

bugün dslr makinalar bile 20 mega pixeli yeterli görüyor.

telefonda 41 mega pixel çekim yapan adam ne yapacak?

telefonla baskı atölyesine gidip 5 metre boyunda poster mi basacak?

artık milleti rakamlarla kandırmayı bırakıp telefonlarda kullanılan lensleri büyütün.

kaliteli/berrak/kusursuz resim elde etmenin tek yolu büyük lens demektir.

siz lensleri büyütün, varsın 5mp çeksin.

• quote:

Orijinalden alıntı: FlyingUnderpants

ne kadar gereksiz bir mega pixel.bugün dslr makinalar bile 20 mega pixeli yeterli görüyor.telefonda 41 mega pixel çekim yapan adam ne yapacak?telefonla baskı atölyesine gidip 5 metre boyunda poster mi basacak?artık milleti rakamlarla kandırmayı bırakıp telefonlarda kullanılan lensleri büyütün.kaliteli/berrak/kusursuz resim elde etmenin tek yolu büyük lens demektir.siz lensleri büyütün, varsın 5mp çeksin.

Herhalde "oversampling - aşırı örnekleme" adlı kavramdan haberiniz yok. Sağlık olsun, bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıptır. :)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.