Şimdi Ara

iphone 4s wifi sorunu--soguk gri seklinde acilmiyor...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
255
Cevap
8
Favori
183.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ayarlar > Wi-Fi > On/Off tuşu malesef çalışmıyor.(Pasif durumda soluk gri şeklinde.)

5.1 surumu varken wıfı acıp kapatabılıyordum lakın hıc bır ag bulmuyordu sımdı 6.1 yukselttım sımdı wıfı yı elınle acamıyorum. soguk grı seklınde saga sola kaydıramıyorum ....

http://postimage.org/image/6tzd4ck5h/

yardımlarınız ıcın tesekkur eden vısor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi visor -- 23 Ocak 2013; 12:43:25 >

• http://www.youtube.com/watch?v=5phuLEPUm9o

adam buzluga koydu yarım saat sonra duzeldı ...

deyecek olan vısor
  • quote:

Orijinalden alıntı: visor

http://www.youtube.com/watch?v=5phuLEPUm9o

adam buzluga koydu yarım saat sonra duzeldı ...

deyecek olan vısor

sorun donanımsal

garantili cihaz ise yenisi ile değişir

benimde başıma geldi

garantisiz cihazdı burada tamire verdim yapamadılar

buzluğa koyarken mutlaka kuru bir poşet ile birlikte koy

malum hava soğuyunca buhar içerdiğinden nemlenme yapar bide sıvı teması sorunu olmasın
  • https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do?newid=y

adresınden serı numarasına baktırdım ve sonuc

sımdı kımı arasan kıme gıtsem devletımızden yardım bekleyen vısor:(

• quote:

https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do?newid=y

adresınden serı numarasına baktırdım ve sonuc

sımdı kımı arasan kıme gıtsem devletımızden yardım bekleyen vısor:(

Bizim ülkemizde malesef uluslararası garantisi bir iphone'da geçmiyor,amerikada orda burda bir ülkede tanıdık varsa ona kargolayın o değiştirtsin,17 nisana kadar vaktiniz var,büyük bir ihtimal yenisini verirler,ama ozamanda onu burda tekrar imei kaydettirmeniz gerekecek,apple store türkiyeye açılmadan bu sorun düzelecek gibi değil,yazılım güncellemesiyle çözülebilecekmiş gibi durmuyor,tamir işini yapan varmı bilmiyorum,izmirde okadar kapsamlı tamirci ben bilmiyorum,vallahi ne yaparsın bilmiyorum visor işin sakat bu haliyle satsan kim wifi sorunlu 4s alır orasıda muamma

• Arkadaşlar konuyu merak edip okudum ve internette izmir apple servisi diye kendilerini tanırak birisi video eklemiş. Çözüm geçici diyor ama denemekte fayda var.

https://www.youtube.com/watch?v=OTd9fzVVT6A
  • quote:

Ayarlar > Wi-Fi > On/Off tuşu malesef çalışmıyor.(Pasif durumda soluk gri şeklinde.)

5.1 surumu varken wıfı acıp kapatabılıyordum lakın hıc bır ag bulmuyordu sımdı 6.1 yukselttım sımdı wıfı yı elınle acamıyorum. soguk grı seklınde saga sola kaydıramıyorum ....

http://postimage.org/image/6tzd4ck5h/

yardımlarınız ıcın tesekkur eden vısor

Aynı sorun bendede oluyor telefonu kapatıp açıyorum düzeliyor...(Telefon 10 günlük)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende de klasik sorun mevcut. IOS 7 ile bu sorundan kurtulabileceğimi düşünüyordum ama olmadı. Dün gitigidiyordan wifi anten aldım 22.90'a. youtube daki videolardan değişimi kendim yapdım. sadece 1 gün düzgün çalıştı 2. gün gene aynı sorun. Sanırım sorun sadece wifi anteninden kaynaklanmıyor. Bu video da farklı bir işlem yapılıyor. http://www.youtube.com/watch?v=H33GpWr7pGg Burada yapılan işlem anladığım kadarıyla wifi chip'ne lehim yenileme işlemi. Daha önce bilgisayarımın ekran kartını çakmakla yakarak buna benzer bir yöntemle tamir etmiştim. Eğer bu söylediğim işlemse fön makinası ile sonuç alan arkadaşları anlamış olduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigFreeze -- 24 Eylül 2013; 17:54:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bigFreeze

Bende de klasik sorun mevcut. IOS 7 ile bu sorundan kurtulabileceğimi düşünüyordum ama olmadı. Dün gitigidiyordan wifi anten aldım 22.90'a. youtube daki videolardan değişimi kendim yapdım. sadece 1 gün düzgün çalıştı 2. gün gene aynı sorun. Sanırım sorun sadece wifi anteninden kaynaklanmıyor. Bu video da farklı bir işlem yapılıyor. http://www.youtube.com/watch?v=H33GpWr7pGg Burada yapılan işlem anladığım kadarıyla wifi chip'ne lehim yenileme işlemi. Daha önce bilgisayarımın ekran kartını çakmakla yakarak buna benzer bir yöntemle tamir etmiştim. Eğer bu söylediğim işlemse fön makinası ile sonuç alan arkadaşları anlamış olduk.

Dostum yaparsan haber et bende yapıcam

• quote:

Orijinalden alıntı: AktifProje

quote:

Bende de klasik sorun mevcut. IOS 7 ile bu sorundan kurtulabileceğimi düşünüyordum ama olmadı. Dün gitigidiyordan wifi anten aldım 22.90'a. youtube daki videolardan değişimi kendim yapdım. sadece 1 gün düzgün çalıştı 2. gün gene aynı sorun. Sanırım sorun sadece wifi anteninden kaynaklanmıyor. Bu video da farklı bir işlem yapılıyor. http://www.youtube.com/watch?v=H33GpWr7pGg Burada yapılan işlem anladığım kadarıyla wifi chip'ne lehim yenileme işlemi. Daha önce bilgisayarımın ekran kartını çakmakla yakarak buna benzer bir yöntemle tamir etmiştim. Eğer bu söylediğim işlemse fön makinası ile sonuç alan arkadaşları anlamış olduk.

Sonucu söylerim

• quote:

quote:

quote:

Sonucu söylerim

tamam bekliyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet©

quote:

quote:

quote:

Sonucu söylerim

tamam bekliyoruz

Demek ki sorun sadece anten değilmiş. Telefonun bire bir değişmesi en sağlıklısı. Burada esas sorulması gereken soru bu sorun her iphone da meydana gelebilir mi ? yoksa bazı serilerde mi bu kronik problem var ?

• quote:

Orijinalden alıntı: GhosTon

quote:

quote:

quote:

quote:

Sonucu söylerim

tamam bekliyoruz

Demek ki sorun sadece anten değilmiş. Telefonun bire bir değişmesi en sağlıklısı. Burada esas sorulması gereken soru bu sorun her iphone da meydana gelebilir mi ? yoksa bazı serilerde mi bu kronik problem var ?

yalnız bu videoda wifi adresi N/A olarak gozukuyor, bende de aynı sorun var ama wi-fi adresım suanda gozukuyor, bende kendım anten alıp degıstırmeyı dusunuyorum sımdı sızın soledıklerınız le arada kaldım. acaba sorun aynı degıl mi?

ps: videoda ki yorumlara bakılırsa mac adresı gozukmese bıle kesınlıkle chipin degısmesı grekıyor demıs adam, sorun devamlı tekrar etmemesı ıcın.
    ps2: bence en ıı acıklamayı bu arkadas yapmıs cok mantıklı geldı :D
    bluetooth calısıyor ama wifi grı cunku :)

For the questions regarding about the grayed wifi but it has a MAC address.. Wifi module consist of two ic inside the package. 1st the wifi/bluetooth chip which processing the data either its going to transmit or receive.. And the second is the power amplifier which built-in also inside the module who's responsible to transmit/received the data, and who's the one heating up everytime because its taking lot of current to transmit/received..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KuCuKaFaCaN -- 9 Ekim 2013; 17:00:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KuCuKaFaCaN

quote:

Orijinalden alıntı: GhosTon

quote:

quote:

quote:

quote:

Sonucu söylerim

tamam bekliyoruz

yalnız bu videoda wifi adresi N/A olarak gozukuyor, bende de aynı sorun var ama wi-fi adresım suanda gozukuyor, bende kendım anten alıp degıstırmeyı dusunuyorum sımdı sızın soledıklerınız le arada kaldım. acaba sorun aynı degıl mi?

ps: videoda ki yorumlara bakılırsa mac adresı gozukmese bıle kesınlıkle chipin degısmesı grekıyor demıs adam, sorun devamlı tekrar etmemesı ıcın.
    ps2: bence en ıı acıklamayı bu arkadas yapmıs cok mantıklı geldı :D
    bluetooth calısıyor ama wifi grı cunku :)

For the questions regarding about the grayed wifi but it has a MAC address.. Wifi module consist of two ic inside the package. 1st the wifi/bluetooth chip which processing the data either its going to transmit or receive.. And the second is the power amplifier which built-in also inside the module who's responsible to transmit/received the data, and who's the one heating up everytime because its taking lot of current to transmit/received..

Detayları lütfen burada paylaş ki ihtiyacı olanlara yardımı dokunsun

• KuCuKaFaCaN K kullanıcısına yanıt
    Biraz daha kafa karıştıralım ozaman:) eğer doğru anladıysam burdaki arkadaş chip e lehim yenileme yapmış ama sorunun tekrarlandığından bahsediyor :))))

http://www.ifixit.com/Answers/View/110193/iPhone+4s+greyed+out+wifi

Hi,

The WiFi chip usually just needs a reflow.

It's the top most chip to the right of the LCD connector. You should remove the black tape covering the top of the chip as well.

Just you need to be very careful and you need to insulate the rest of the components from heat.

If you are worried about reflowing a chip yourself, you could always ask a friend who is good at electronics or take into a repair shop that understands the process :)

i already know all of the tricks :) but none of them works permanently

Elvin, Aug 2

@Elvin, so the reflow did not work?

oldturkey03, Aug 3

it works but for a short period of time, for ex. 3-4 days ago i did reflow trick, at the moment it works but i know it will fail after 2-3 weeks

• quote:

Biraz daha kafa karıştıralım ozaman:) eğer doğru anladıysam burdaki arkadaş chip e lehim yenileme yapmış ama sorunun tekrarlandığından bahsediyor :))))

http://www.ifixit.com/Answers/View/110193/iPhone+4s+greyed+out+wifi

Hi,

The WiFi chip usually just needs a reflow.

It's the top most chip to the right of the LCD connector. You should remove the black tape covering the top of the chip as well.

Just you need to be very careful and you need to insulate the rest of the components from heat.

If you are worried about reflowing a chip yourself, you could always ask a friend who is good at electronics or take into a repair shop that understands the process :)

i already know all of the tricks :) but none of them works permanently

Elvin, Aug 2

@Elvin, so the reflow did not work?

oldturkey03, Aug 3

it works but for a short period of time, for ex. 3-4 days ago i did reflow trick, at the moment it works but i know it will fail after 2-3 weeks

Lehim yenileme geçici çözüm. Peki wifi chip değişimi sağlıklımı? Bir kaç yerden fiyat aldım chip değişimi için. fiyat 150-200 tl arası değişiyor. açıkcası bana göre okadar para veripde sorunun çözülmeme riski çok büyük. bence en kesin çözüm bu işlere hiç bulaşmadan telefonu satmak :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigFreeze -- 22 Ekim 2013; 1:59:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bahves

Beyler biz ne yapsak düzelmiyor :)
    Bu wifi çipini değiştiren servisler varmı? Birde kaçlira istiyorlar?

Hocam ben birine sordum 200 tl tutar demişti ama ebay da modül fiyatı 24 $ .

http://www.ebay.com/itm/GENUINE-FOR-IPHONE-4S-WIFI-IC-BGA-CHIP-REPAIR-FAULTY-WIFI-FOR-LOGIC-BOARD-NEW-/290916066090?pt=US_Cell_Phone_Replacement_Parts_Tools&hash=item43bbf2e32a

http://www.ebay.com/itm/Repair-iPhone-4S-Wi-Fi-Wifi-greyed-out-Wi-Fi-Address-N-A-Bluetooth-dim-/251330711268?pt=DE_Handy_Organizer_Ersatzteile_Werkzeuge&hash=item3a847a4ee4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigFreeze -- 4 Kasım 2013; 1:59:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: The Mentalist

Arkadaşlar merhaba, aynı sorun hanımın telefonunda baş gösterdi. Neredeyse 2 seneye yakın 4s kullanıyor hanım, dün gece şarja takayım dedim telefonunu, taktığım priz pek sağlam değilmiş, gevşek bir prizmiş, bir kaç kere prizde takılıyken şarj aletini yerinden oynattım çünkü şarj etmiyordu, 6-7 sefer şarj işareti geldi gitti, geldi gitti.
    Sonra baktım olmayacak mutfakta şarja taktım, 1 saat sonra baktığımda şarj halen %4 gözüküyordu, telefonu kapatmaya çalıştım, kapanmadı, home tuşu ile birlikte kapatma tuşuna basarak reset attım bir nevi, telefon kapandı, açıldı şarj %100'e gelmiş, tamam dedim.
    Wifi'yi açayım dedim ve açamadım.
    Dünden beri yapmadığım şey kalmadı, sıfırlamaktan tutun, komple her şeyi denedim bir türlü olmuyor. wifi düğmesi açılmıyor.
    Buzdolabına koydum, 10 dakka sonra aldım, bu sefer oldu ama en fazla 10 dakika sürdü, sonra yine gitti.
    Vatanbilgisayardan almıştık telefonu, faturasını felan bulamadım, genpa garantili telefon, faturası olmadan göndersem kabul ederlermi?
    Vatan'dan kopyasını istiyeceğim olmadı.
    Arkadaşlar sizce telefon, değişim olurmu yoksa tamirmi olur?

öncelikle geçmiş olsun.araştirmalarım sonucu istanbul'da Saints computer. diye biryer buldum bayağı övüyorlar orayı hatta bu forumda bile konusu mevcut kötü veya olumsuz bir mesajla karsilasmadım.
    Bugun aradım anlattım sorunu Wi-Fi entegresini değiştiriyoruz dedi 250TL masraf olur dedi.Çorum'da oturuyorum burada biryere sordum 50-100 arasi birşey olur dedi perşembeyi bekliycem bakalım.olumlu veya olumsuz sonucu buradan paylasırım mutlaka.

garanti soruna gelecek olursak

Buraya tıklayarak gerekli adımları takip et.yukarıdaki tarih aralıklarından cihazi almıs oldugun tam tarih hangi tarih periyodunda ise ona göre gerekli açıklamaları oku.inş. yardımcı olabilmişimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: integr4L

quote:

Orijinalden alıntı: The Mentalist

Arkadaşlar merhaba, aynı sorun hanımın telefonunda baş gösterdi. Neredeyse 2 seneye yakın 4s kullanıyor hanım, dün gece şarja takayım dedim telefonunu, taktığım priz pek sağlam değilmiş, gevşek bir prizmiş, bir kaç kere prizde takılıyken şarj aletini yerinden oynattım çünkü şarj etmiyordu, 6-7 sefer şarj işareti geldi gitti, geldi gitti.
    Sonra baktım olmayacak mutfakta şarja taktım, 1 saat sonra baktığımda şarj halen %4 gözüküyordu, telefonu kapatmaya çalıştım, kapanmadı, home tuşu ile birlikte kapatma tuşuna basarak reset attım bir nevi, telefon kapandı, açıldı şarj %100'e gelmiş, tamam dedim.
    Wifi'yi açayım dedim ve açamadım.
    Dünden beri yapmadığım şey kalmadı, sıfırlamaktan tutun, komple her şeyi denedim bir türlü olmuyor. wifi düğmesi açılmıyor.
    Buzdolabına koydum, 10 dakka sonra aldım, bu sefer oldu ama en fazla 10 dakika sürdü, sonra yine gitti.
    Vatanbilgisayardan almıştık telefonu, faturasını felan bulamadım, genpa garantili telefon, faturası olmadan göndersem kabul ederlermi?
    Vatan'dan kopyasını istiyeceğim olmadı.
    Arkadaşlar sizce telefon, değişim olurmu yoksa tamirmi olur?

öncelikle geçmiş olsun.araştirmalarım sonucu istanbul'da Saints computer. diye biryer buldum bayağı övüyorlar orayı hatta bu forumda bile konusu mevcut kötü veya olumsuz bir mesajla karsilasmadım.
    Bugun aradım anlattım sorunu Wi-Fi entegresini değiştiriyoruz dedi 250TL masraf olur dedi.Çorum'da oturuyorum burada biryere sordum 50-100 arasi birşey olur dedi perşembeyi bekliycem bakalım.olumlu veya olumsuz sonucu buradan paylasırım mutlaka.

garanti soruna gelecek olursak

Buraya tıklayarak gerekli adımları takip et.yukarıdaki tarih aralıklarından cihazi almıs oldugun tam tarih hangi tarih periyodunda ise ona göre gerekli açıklamaları oku.inş. yardımcı olabilmişimdir.

eyvallah hocam, sağol yardımcı olduğun için. Ama şöyle bir durum var, biz telefonu 2012 nisanda aldık, buna göre 1 yıl garanti gösteriyor. oysaki vatandan alırken, 2 yıl genpa garantili aldım. yani telefonu genpa'ya göndereceğim.

• bu sorunu yaşayan ve garantisi devam edenler servise versinler bence. aynı sorunu bende yaşadım. ios7 çıktığında güncellemesini yaptım, tel açıldığında wifi gitti resimdeki gibi oldu. servise gönderdim garintisi olmadığı için sıfır vermediler tamir edip geri gönderdiler. fakat 1 ay sonra yine bozuldu tekrar gönderdim yine aynı sorun oldu. sonra nette aramalar yaptım buzdolabı ve saç kurutma makinası yöntemlerini okudum. ilk önce buzdolabını denedim oldu fakat kısa sürdü sonra saç kurutma makinasını denedim 3 gün oldu henüz bir sıkıntı yok. umarım böyle devam eder. :D aynı sorunu buzdolabını deneyerek çözenlerde olmuş.

http://www.iphonehile.com/iphone-4s-5-ios-6-wifi-sorunu-cozumu-kesin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.