- x
ütü almak istiyorum
158 Cevap129931 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

9 Mesaj
26 Nisan 2007; 11:15:05 

ehckelem
yeni aldığım ütüden memnunmusun acaba bende ütü almayı düşünüyorumda ama tefal program 8300 yoksa senin aldığın ütü mü kararsız kaldım açıkçası. fikirlerini belirtirseniz sevinirim

4674 Mesaj
26 Nisan 2007; 12:21:58 

slm.
yaklaşık 9 yıl önce bir tefal aldım.(made in france)6 ayda bir değişmesi gereken kireç kartuşunu sadece 1 kez değiştirdim.
mükemmel bir durumda zaman zaman teminleme özelliğini kullanıp kireçleri temizliyorum. eşim çok memnun buna bir şey olursa
kesinlikle başka bir şey almam yine tefal diyor....

iki tip insan korkutur beni..birincisi aç insan, durduramazsın..ikincisi cahil insan,anlatamazsın
Kör cehalet çirkefleştirir insanları...Suskunluğum asaletimdendir.Her lafa verilecek bir cevabım var. Lakin, bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye !!!
2011 Fiat Bravo Sport Style 120+ Hp Dualogic M-Jet Skydome-Asist Kit-Bianco Pastello

1015 Mesaj
30 Nisan 2007; 12:11:02 

quote:

Orjinalden alıntı: zelzele10

ehckelem
yeni aldığım ütüden memnunmusun acaba bende ütü almayı düşünüyorumda ama tefal program 8300 yoksa senin aldığın ütü mü kararsız kaldım açıkçası. fikirlerini belirtirseniz sevinirim

merhaba
elime 3 gün önce ulaştı şimdilik ütüden memnunum gayet güzel
üst modellerinde sadece İyonik DeepSteam özelliği(kırışıklıklar kolayca giderilebilme) var.bir fark olurmu bilmem ama 4420 kırışıklarda başarılı.

Change begets change

"357.Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem - Yedek Subay Adayları"
_

246 Mesaj
5 Mayıs 2007; 19:01:42 

Eğer fiyatı problem olmayacaksa PHILIPS AZUR 4440 ı tavsiye ederim. Adeta buhar makinası. Yüzeyi kaygan, ucu sivri olduğu için ütülenmedik yer bırakmıyor. Yukarıda da arkadaşlar genelde Philips i tavsiye etmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurcan83 -- 5 Mayıs 2007; 19:02:26 >

Güzel insan bastığı zaman toprağı, baktığı zaman yaprağı incitmeyendir...

1689 Mesaj
5 Mayıs 2007; 20:31:30 

http://www.consumer.philips.com/consumer/catalog/tree/tr/tr/consumer/household_products_gr_tr_consumer/hop_irons_ca_tr_consumer/ir_steamirons_su_tr_consumer/ce/_productId_GC3230_02_TR_CONSUMER/Buharl%C4%B1_%C3%BCt%C3%BC+GC_3230?proxybuster=RQVFUQ1M4KZYPJ0RMRCSHP3HKFSESI5P
Bu ütüyü ekim ayında ykm den 89 ytl ye almıştım. Kampanyadaymış. şimdi Philips'in sitesinden baktım 153 ytl olmuş (hatta ocak 2007 yazıyor) gayet memnunuz çok hafif bir ütü kayıyor adeta. uygun fiyata iyi bir ütü sahibi olam isteyenlere tavsiye ederim.

1689 Mesaj
5 Mayıs 2007; 20:38:40 

90 Mesaj
9 Mayıs 2007; 0:48:01 

quote:

Orjinalden alıntı: onurcan83

Eğer fiyatı problem olmayacaksa PHILIPS AZUR 4440 ı tavsiye ederim. Adeta buhar makinası. Yüzeyi kaygan, ucu sivri olduğu için ütülenmedik yer bırakmıyor. Yukarıda da arkadaşlar genelde Philips i tavsiye etmiş.

merhaba onurcan83,
geçen hafta bende 4440 ütü aldım genel olarak eşim memnun ancak su püskürtme düğmesine bastığında su püskürtme deliğinden su püskürtürken ayrıca yoğun olarak su akıtıyor ve kumaşı çok fazla ıslatıyor,sen böyle bir problemle karşılaştınmı yoksa bizim şansızlığımız mı teşekkürler

inadına cimbom

146 Mesaj
10 Haziran 2007; 15:17:40 

ya bu pahalı ütüler pantolonu, gömleği masaya koyunca kendi ütülüyorsa vereyim parayı hemen alayım yoksa 20 ytl likte yeter:)

Desem ki vakitlerden bir Nisan akşamıdır,
Rüzgârların en ferahlatıcısı senden esiyor,
Sende seyrediyorum denizlerin en mavisini,
...

3 Mesaj
10 Haziran 2007; 15:30:50 

quote:

Orjinalden alıntı: iyimserol

ya bu pahalı ütüler pantolonu, gömleği masaya koyunca kendi ütülüyorsa vereyim parayı hemen alayım yoksa 20 ytl likte yeter:)

bence hiç ütü alma,itinalı şekilde katlayıp bir gece önceden yatagın altına usturplu yerleştirdinmi ütüye beş basıyor ya işte böyle

4443 Mesaj
23 Temmuz 2007; 20:41:10 

BENDE EŞİME HEDİYE ETMEK İSTİYORUM

TEFAL PROGRAM 8 500 2400 WATT BUHARLI ÜTÜ
TEFAL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ROBINHOOD -- 23 Temmuz 2007; 20:42:09 >

09.2003 STILO DYNAMIC JTD - ELEKTRİKLİ ISITMALI HAFIZALI DERİ KOLTUK - EASY GO - ELİT PAKET - GÜVENLİK PAKETİ - ESP - FABRİKASYON XENON ve ALARM - FAR YIKAMA - SES PAKETİ - KONFOR PAKETİ -GERİ GÖRÜŞ EKRANLI OTOMATİK KARARAN İÇ DİKİZ AYNASI -
8'' ORJİNAL NAVİGASYON- SKYWINDOW - HAFIZALI & KATLANIR DIŞ DİKİZ AYNASI

1689 Mesaj
23 Temmuz 2007; 20:57:09 

74 Mesaj
2 Ağustos 2007; 10:49:58 

Buhar kazanlı ütü bakıyorsanız bu ürünü almayın!

DELONGHİ WX340 BUHAR KAZANLI

center]LoSt fan cLuB

977 Mesaj
2 Ağustos 2007; 11:02:09 

aslında ütü dediğimiz şeye özellik olarak fazla bişi yapamazlar..tefal çıkarmış bi tane uzay gemisi gb kutusu var fiyatı 600 lira ama özelliğini sorduğumuzda ütü deilde kullandıktan sonra koyduğumuz kutunun özelliği var...yani parayı ütü için deil de kutu için verioruz bu da pek mantıklı deil

Karmakarışıklaşmaktayım!

34 Mesaj
30 Eylül 2007; 13:17:49 

ya bende ütü arıyorum euro 6299 professıonal buhar kazanlı ütü diye bişey war. alışveriş merkezlerinde satılıyoo müthiş bi alete benzıyo ama duyulmuş bişey olmadığı için güvenemiyorum. kullanan war mı yardımcı olun lütfen

gurbuz

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Eylül 2007; 13:24:39 

quote:

Orjinalden alıntı: tugbagurbuz

ya bende ütü arıyorum euro 6299 professıonal buhar kazanlı ütü diye bişey war. alışveriş merkezlerinde satılıyoo müthiş bi alete benzıyo ama duyulmuş bişey olmadığı için güvenemiyorum. kullanan war mı yardımcı olun lütfen

Bende kullanmadım ama şunu söyleyebilirim gelecegin ütüleri bunlar olacak,en kısa zamanda almayı bende düşünüyorum,izmirde kipalarda tanıtımı yapılıyor,evdeki bir bozulsada hemen alsam

123 Mesaj
9 Ekim 2007; 12:39:15 

merhabalar

uzun arastırmalardan sonra tefal pro expres buhar kazanlı utu almaya karar verdik dun siparisi verdik hepsievimize.com da satısmagazalarına gore ciddi indirimli bir rakama aldık
yarın elimizde olacak.
umarım memnun kalırız
test etmeden bar vs gibibilgilerine bakarak aldım
philips standında buhar kazanlı 6310 utusunu denemistim guzeldi bunun değerleri ondan daha yuksek. insallah yazdıgı gibidir ozellikler.

ben philips ve braun da safir taban denen seye pek inanamadım bildigin celik taban gibi gorunuyor
tefel utuluren tamamın farklı bir tabana sahip daha onceki utumde tefaldı birkaç kez arıza yaptı dusmeden dolayı ama onun dısında ç ok memnundum.

birde benim braun vardı arkadasımın tefalini kullandım tefal iyiyimis gibi yorumlar tam gercei yansıtmıyor
teknik olarak esdeğer olması gerek utulerin. tek marka ile değil sonuçta iyi utuleme ozelligi.

utu yu kullandıktan sonra soran olursa yazarım yorumlarımı
iyi gunler

2011 Nissan QashQai Tekna 1,5 DCI

12106 Mesaj
9 Ekim 2007; 19:25:17 

Arkadaşlar annem 1997 yılında aldığımız Tefal ütüden şikayet etmeye başlamıştı.
Ütünün kartuşu bulunamıyordu ve buhar vermemeye başladı.Zamanının en üst modeliydi ama nafile.
Bugün mediamarkt'ı gezmeye gittik.Daha önceden beğendiğim ütüyü orada uygun fiyatla görünce hemen aldık.189YTL 6 taksit.
http://www.siemensevale...%3d1%2628%3d26%253d2414

En beğendiğim yönü dakikada 40gr sabit ve 100gr şok buhar vermesiydi.
Zaten bu ütü değil,kompakt buhar istasyonu.İçine buhar motoru konmuş.Düğmeye bastıkça aralıksız buhar püskürtüyor.Yani buhar istasyonu gibi gerçekten.%30 zaman tasarrufu sağlıyormuş.
Annem buhardan şikayetçi olduğundan özellikle ütülerin dakikada verdiği buharlara dikkat ettim.Bir tane de Philips vardı aynı özellikte ama o klasik ütüydü ve daha pahalıydı.Bir tane de Braun vardı 50gr sabit,120dk şok buhar veren.Ancak 270YTL idi:S Dolayısıyla fiyattan dolayı elendi
http://www.hepsiburada....63&productid=evphgc4420
http://www.hepsiburada....roductid=evbraunsi18890

Evde annem ütü yaptı ve tabanının eski ütüye göre biraz daha az kaydığını ama ütü süresini gerçekten hızlandırdığını söyledi.Alışma evresindeymiş Ütüde titanyum taban var.

Kısacası kesinlikle tavsiye ederim.Kocaman buhar istasyonu alacağınıza bence bu ütüyü alın.Buhar motoru olması çok iyi.Görüntüsü de süper.Siyah-gri renk olduğundan sararma yok.Philips'in verdiğim modelini de çok beğendim ayrıca.Parası yetene de Braun derim.

Tefal'e elveda Siemens'in kutusuna kaldırıldı.

Bu arada mediamarkt gerçekten çok uygun.İnternetteki fiyatlar var.Mutlaka gezmenizi öneririm.Buzdolaplarında en iyi firmalardan biri olan Liebherr ve Arçelik-Vestel sayesinde tanıdığımız Gorenje markası gelmiş.

local://upfiles/268808/52F92D99F4D442E4ABBFE8AD81727452.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 10 Ekim 2007; 17:49:25 >

34 Mesaj
9 Ekim 2007; 22:00:08 

yaa bende phılıps 6310 almayı düşünüyorum tefalı kullandıktan sonra düşüncelerini paylaşırsan cok memnun olurum. paralar boşa gitmesin bu ütüler bir servet çünkü...

gurbuz

546 Mesaj
9 Ekim 2007; 22:01:01 

Arkadaşlar bizde de yaklaşık 10 yıldır tefal var ve hanım son derece memnun diyebilirim.Artık yavaş yavaş ütüyü emekliye ayırmayı düşünüyorum.Hanım buhar kazanlılardan istiyor sanırım.Forumda genel olarak philips ve braun önerilmiş.Bu markaların buhar kazanlı olanlarından iyi bir model önerebilirmisiniz.Fiyat 400-500 liraya kadar olabilir.Bir de, buhar kazanlıların normal modellere göre performansı nasıl? O kadar para vermeye değer mi? Saygılar.

655 Mesaj
10 Ekim 2007; 1:31:58 

Braun'un kazanlı ütüsü (9500) uzun süredir getirilmiyor. bulunması zor. Philips'in kazanlı ütüsü farklı bir distribütör tarafından pazarlanıyor. Philips bayileri bile alıp satamıyor. Teknik servisi hakkında ise bi enteresanlık söz konusu. SAdece evden pazarlamacılarda ve alışveriş merkezlerindeki standlarda satılıyor . Bilginize.

123 Mesaj
10 Ekim 2007; 9:24:57 

philips in 6310 buhar kazanlı modeli anadolu yakasında sadece carrefour natilius da su anda satısta. ortada bulunan stand da o da . demin bir arkadasında dedigi gibi philips bayilerinde bile yok. standda ben utunun ozelliklerini sorarken iki hanım gelip biryandan diger gorevli arkadasa sikayetlerini hararetli birseklide anlatıyorlardı bana tanıtım yapan gorevliden çok onları dinlemeye calıstım :)) bayan su akıttıgını soyluyordu. bana tanıtım yapan kızcagızda o bayan her hafta gelir boyledir inanmayın tarzı laflar soyledi. ama su da var sonra ekledi utuyu gerekli isiya getirmeden buhar almaya kalkarsanız su akıtır bu tum utulerde boyledir e bu da dogru..

neyse ben philips i standda bizzat denedim normal utulere gore çok çok farklııı. tefali teknik ozelliklere bakarak deneme sansım olmadan aldım çunku philipsin fiyatına aynı ozelliklerde tefalin 319 ytl lik easy cord olanı var philips ise 490 ytl idi. bu durumda tefal in 499 luk olan pro expres 5 bar olan utusunu internetten 389 a aldım.
kullanıp deneme philips le farkları neler yazarım ptesi den sonra ancak yazabilirim malum tatil.

bu arada braun isteyenler içerenkoy carrefour boyner de braun 9500 utü vardı sanırım 474 gibi bir rakamdı yada 574 emin değilim.

ben tefal tabana çok guveniyorum kullananlar bilirler inanılmaz kayıyor. o yuzden philips falan almaya pek gonlum razı olmadı b u safir taban kayıyor olablir ama goruntude bildigin celik taban gibi olup test edilen utunun altında bile hafif sararma vardı.

655 Mesaj
10 Ekim 2007; 12:39:27 

Braun'un kazanlı ütüsü de bayilerden çekildi artık. Sanırım revize edilip tekrar başka bir pazarlama kanalıyla pazara sunulacak.Almak isteyenlere duyurulur.

86 Mesaj
10 Ekim 2007; 13:01:19 

Ya Arkadaşlar Ne Tefal Ne Philips Ne de Diğer Markalar BRAUN Bunların Arasında En iyisidir Arkadaşım Sen Sen Ol Braun Al Yada Sana Daha Farklı Bi Çözüm Getireyim Tefal inde Braun unda Ve Philips De Servislerine Git Hangisi daha Az Şikayet İle Geliyor Sana Söylesin ama Emin Ol Bu Konuda Ve Diğer Küçük Ev Aletlerinde en iyisi BRAUN

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

86 Mesaj
10 Ekim 2007; 13:04:17 

hele yeni çıkan 18830 ve üst modeller harika http://www.koysepete.co...tik+kapanma)+52203.aspx gerçi burdaki model anladığım kadarıyla en üst modeli bu serisi de çok güzel emin ol

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

123 Mesaj
10 Ekim 2007; 14:35:09 

sikayet var com a da girince ençoksikayet tefalde sonra philips ve en az braun. ama bunu tam anlayabilmek için kac adet uurun satıldı da kac sikayet geliyor oranına bakmak gerek.

tefal 1000 utu de 10 sikayet alıyorsa braun belki 100 utu de bunları bilmekde çok zorr. bir tanıdık olması gerek uretici firmalarda
e bu da herkes için mumkun olmadıgına gore arastırmalala almak ki bu kadar arastırıp buralarda bunu tartıstıgımıza gore burdaki herkes bilincili tuketici. oyuzden bu noktadan sonra herkes kesesine uyanını tercih eder.
braun oldukca yuksek geldi bana rakam aynı ozelliklerde diger iyi denen markalara gore.

546 Mesaj
10 Ekim 2007; 15:42:36 

Değerli görüşlerini yazan arkadaşlara teşekkürler.Bir de normal ütü-kazanlı ütü farklarını tecrübe edenler yazabilirse çok aydınlatıcı olacak.

3736 Mesaj
10 Ekim 2007; 16:45:50 

bu iş biraz şans işidir arkadaşlar en iyi marka bile bir günde bozulabilir yada en kötü marka bile çok uzun süre çalışabilir bence böyle

12106 Mesaj
10 Ekim 2007; 17:47:15 

quote:

Orjinalden alıntı: Klondike

Değerli görüşlerini yazan arkadaşlara teşekkürler.Bir de normal ütü-kazanlı ütü farklarını tecrübe edenler yazabilirse çok aydınlatıcı olacak.

Yukarıda yazdığım gibi yeni aldığım ütüyü tavsiye ederim.Buhar kazanı ve ütü birarada.Hem büyük kazanın performansı hem de ütünün küçük boyutları birleştirilmiş.

34 Mesaj
14 Ekim 2007; 15:35:17 

tefal ütünü geldiyse ve eğer kullandıysan lütfen yorumlarını bekliyorum hala kararsızım phılilps buhar kazanlı mı yoksa tefal mi bide sıemensın buhar istasyonları varmış off offf

gurbuz

Uzaklaştırılmış
14 Ekim 2007; 19:35:33 

arkadaşlar bundan sonra mümkün oldugunca buhar kazanlı ütülere bakın,biraz pahalılar yeni yeni piyasaya giriyorlar ama diger ütülere nazaran daha iyi ve daha az elektrik harcayanları var.

123 Mesaj
16 Ekim 2007; 9:02:58 

tefal pro expres utu mu sonunda aldım ve denedim.

dikey utulemede philips standında tanıtılan urunlerden sanırım daha az buhar veriyor gozle gorulur seklide pek değil ve dikey olarak sadece oranze tul umu denemeye calıstım utulemek i çin yapıstı tabi.) sonra tam olarak kullanım kılavuzunu okudum hassas kumaslara 1 cm uzaktan tutmak gerekiyormus. organze tul un kırısıklıgını 1 cm uzaktan hiç acmadı acmalımıydı onuda bilemiyorum. bir ceket kırıstırıp onda deniycem henuz vaktim olmadı.
onun dısında tshirtleri falan tek on kısımdan utulemek kesinlikle yeterli. erkek pantalonlarında denedim onden cizgili olanlarında cidden anlatıldıgı gibi. 4 tarafına ayrı ayrı utu basmak yerine tek seferde pantalonu masaya yerlestirip bir yon utuleyerek halledebiliyorsunuz. bu çok hosuma gitti ve yanlıs yapılan cizgiler falan anında yok oluyor buda çok guzel bir olay.
ama surekli buhar veren cesitler zor kullanımlı olur diye dusunuyorum philips in ki oyle onden buharı kapatma dugmesi var ama çok pratik değil utuleme esnasında sabit bir dugmeyi kapatıp acmak. tefalde tutma kolunun altında gerektiginde basıyorsunuz. neden gerektiginde basılmalı girinti çıkıntılı yerleri ornegin gomlegin ense tarafına dogru utulerken elinizde duzeltmeniz gerekiyor o esnada surekli buhar verdim ve tabi ki elim yandı:) alısma evresi olacak o kadar dedim
ama o nedenle surekli buhar kullanıslı olmayabilir duz olmayan seyleri utulerken. aklınızda olsun

genel ozelik olarak benim aldıgım utu 5 bar basınclı 100gr/dk buhar veriyor. 3,5 bar olanları almayı çok dusundum philipsler falan 3,5 du ama aynımıdır daha mı etkilidir tek kıstas bar ve dk gr buhar vermesimi bilemiyorum marka değisince bu teknik ozelliklerde etkilenirmi somut bir olcummu bilemiorum acıkcası
sanırım standlarda philips i tekrar bir ara deniycem o zaman farkı tam anlarım.)

ayrıca benim aldıgım model tam 2 dk da hazır oluyor utulemeye bekleme suresi az ve surekli beklemeden su ileave edebilorsunuz
o yarm saat utu yaparsınlar falan palavra gibi biraz. çunku buharı ne kadar çok sıkarsan o kadar su gidiyor ve çok cabuk bitiyor. bunu goz onunde bulundurunderim

ama utu alıncaksa imkanınız varsa kesinlikle artık buhar kazanlıya yonelmelisiniz. verdigim paraya değdi kesinlikle

34 Mesaj
21 Ekim 2007; 23:03:54 

2 hafta önce braun sı 18895 almıstım fena degıldı ama cok sesli çalışıyordu. onu geri verdim. bugun philips 4440 aldım hıc mı hıc memnun kalmadım. çamaşırları hiç açmıyor. hemde bunlarda ıonık buhar varmıs daha iyi ütülüyomuş. palavra.. ikisini karsılastırırsak braun kat kat daha iyi. ama eger acelenız yoksa elınızdekı ütüyle idare edin ve bir süre sonra buhar kazanlılardan bır tane alın. çünkü piyasaya yeni yeni çıktıkları için fiyatları şu anda çok yüksek. ben şahsen öyle yapmaya karar verdim. eğer para sorununuz yoksa buhar kazanlılardan baskasına asla bakmayın. çünkü başta da söyledıgım gibi ben philips ve braunun en üstün özellikli son modellerini denedim ve memnun kalmadım şu andakı ütümü tamir ettirip 1 sene daha bekleyıp buhar kazanlıların fiyatlarının düşmesini beklıcem. yaklaşık 3 aydır ütü arastırması yapan bır kişi olarak tavsiyeme uyun derim.

gurbuz

Uzaklaştırılmış
21 Ekim 2007; 23:21:43 

esrako

tugbagurbuz

İnceleme ve katkılarınızdan dolayı teşekkürler arakadaşlar

Uzaklaştırılmış
21 Ekim 2007; 23:38:29 

Ütü alacakların şu markayada bakmalarında yarar var iyi markadır

http://www.silter.com.tr/urunler.htm

121 Mesaj
22 Ekim 2007; 1:05:47 

esrako

fiyat kabul edilebilir bi sebep olabilir bugun bende almak için küçük arştırma yaptım philips standında tefal 5 bar dedim sürekli değilki dedi 6310 sürekli 3,5 bar kazan dışardan ısıtmalıymış.1. sınıf paslanmaz var dedi bizde millet süt saklama kazanlarında bile 3. sınıf pazlanmaz kullanırken bunlar niye en kalitelisini kullanıyor. peşin 6310 a 380 ytl dediler. adama bu ütünün ağırlığı kaç gram diye sordum ilkkez sizden geldi dedi böyle bi soru dedi bende su tankı ayrı ise ve daha agırsa niye alayımki dedim. sinbo gibi markaları daha inceleyemedim. tefal için genel olarak iyi demeselerde elektronik şans işi. Braun içinse kararsızım babamın gençlik traş mak. var hala canavar gibi benim esas merak ettiğim ise şu tefal, philips, braun için bu ütüleri kim geliştiriyor mesal bosh ve simens klimalarını electra üretiyo, simens TV leri Profilo yani hangisi fason bütün sorunlar buradan bitiyor bu markalar globalleştiklerinde sektör boşluklarını iyi değerlendiriyo. ütü ile olan deneyimlerinizi daha detaylı anlatırsanız çok sevinirim.

üniversitede tecrübe ile ortaya çıkan benim söylediğim bi sözle bitireyim; bıçağınız keskin, ütünüz buharlı olsun

AMD64 3000+, EPOX KDA3J, LG F900B, DRR500 512 MB,AOPEN H600B-12,SKYSTAR2, seagate 2TB basic, iomega 1TB 2.5 inç, Maxtor 1TB 3,5'' Basic, SEAGATE 200GB 8MB SATA, F ve Q KLAVYE

34 Mesaj
23 Ekim 2007; 21:57:34 

ben buhar kazanlı ütülerden şaşmayın dedim ama şikayetvar.com da buhar kazanlı ütülerden çok şikayet var. hiçte standlarda tanıttıkları gibi değillermiş. dikey ütülemeden tutun yapışmaz parlatmaz tabana kadar hepsi palavraymış. biz en iyisi bildiğimiz ütülerden şaşmayalım. ben bu arada 3 yıl önce 60 ytl ye aldıgım braun ütünün tabanının değişmesı ıcın benden 75 ytl istedıler. ya aldıgım philips 4440 ı kullanmaya devam edıcem yada 30 gün deneme süresi dolmadan geri verıp braun alıcam. yani yine kararsızlığa düştüm.

gurbuz

12106 Mesaj
24 Ekim 2007; 0:00:40 

quote:

ben buhar kazanlı ütülerden şaşmayın dedim ama şikayetvar.com da buhar kazanlı ütülerden çok şikayet var. hiçte standlarda tanıttıkları gibi değillermiş. dikey ütülemeden tutun yapışmaz parlatmaz tabana kadar hepsi palavraymış. biz en iyisi bildiğimiz ütülerden şaşmayalım. ben bu arada 3 yıl önce 60 ytl ye aldıgım braun ütünün tabanının değişmesı ıcın benden 75 ytl istedıler. ya aldıgım philips 4440 ı kullanmaya devam edıcem yada 30 gün deneme süresi dolmadan geri verıp braun alıcam. yani yine kararsızlığa düştüm.

Ben yine kullandığım Siemens'i tavsiye ederim.Buhar istasyonu entegre edilmiş bir ütü.Sürekli buhar verdiğinden çok kullanışlı.

123 Mesaj
24 Ekim 2007; 11:57:08 

upsmeh,

iste bende bunu tam anlamamıstım ama arastırmaktan sıkılıp ve de utu almam farz oldugu için hemen karar verip almıstım. herseyi deli gibi arastırıp almakta bazen yoruyor ben çok arastırırım ama sonunda off diye patlıycak gibi oluyorum.

dedigim gibi dikey utulemede en çok buharın sureklilgi onemli sanırım. benim kazanlı utu almaktaki oncelikli amacı dikey utu yapmak değildi bu yuzden ben normal eski klasik tefal utume kıyasla bunu çok çok begendim. kriterlerimi de yazarak anlatıyırmı herkes kendine gore durumu değerlendirsin diye.
simdi evde bir ceket yıkayıp dikey olarak utulemeye kalkmadım henuz. çunku zaten ceket yıkamam evde. dikey utu leme olarak organze tul de denedim meger 1 cm uzaktan tutmak gerekmis yapıstı :)) onu tam okumadan islem yapmısım. tulun utu tabanı kadar olan tum bolumu buzuldu ama utu nun altına çok kuçuk bir noktada yapısma oldu.
bunu philips le kıyaslayacak olursak sayet standda bildigniz naylon posete yapıstırdı kadın ve torba buzulud utunun altı tertemizdi. ama septik biri olarak ondanda kusuk duyuyorum. torba yapısmayan bir madde ile vs yyapılmıs olabilirmi acaba diyorum:)) ve havaya utuyu tutup baktıgımda tefalde gozle gorulur yogun buhar çıkmıyor gorunuste. ama yanlıs hatırlamıorsam standda philips denediuimde gozle gorulur yol yol buhar çıkısı vardı sanki.
birdaha gidip bakacagım yolum dustugunde ozaman net farkı anlamıs olurum simdi evdeki utumu çok iyi tanıyırom haliyle.

ha bu arada su da var surekli buhar cıkaran bir utunun suyuçok cabuk bitecektir. inanılmaz su tuketiyor çunku. ve benim evdeki pro express e istedigni zaman su eklenebiliyor ve 2 dk yazıyr sure tuttum 1,5 dk da utu hazır ısgıı yanıyor. bu zamandan buyuk tasarruf .

benim amacım giysileri tek yonlerinden utulemekti tefal pro expres le bun uyapabliyorum.
lacoste yaka bluzlerin dugme aralarını falan ustten utuyu bastıgımda direk utulemezdi eskiden simdi super oluyor.
yanlıslıkla gomlek yada bluzlerde kol da cift cizgi yaparsam kolayca anında duzeltip yeni birc izgi yapabiliyorum. bunlar benim en çok hosma gidenler.

121 Mesaj
24 Ekim 2007; 13:56:41 

perdeye yapışmasına anlam veremedim philips stantda çeketin astarına yapıştırıp buhar veriyor ve hiç yapışmadı ceketin kolunu düğümleyip açıp veriyor dik buhar açılıyor iki pantolonu üst üste koydu ikisini birden ütüledi. bu akşam gittiğim ewde silter in gazzella kazanlı ütüsünü gördüm 8 yıldan beri kullanıyormuş sitesini buldum hala aynı model var çok memnun olduğunu söylüyor bi çok markada olmayan manometre(basınç ölçerde var) pratikte tam ne işimize yaryacak bilemiyorum ama linki
http://www.silter.com.t...laSuperMiniFrameset.htm

ütü bölümü normal ütü görevide yapıyormuş rezistans tamiri için götürdüğü yeri öğrendim başka marka larında ürün tamiratı yapıyormuş fırsat bulup gidebilirsem bi soruşturucam hangisi daha az arıza veriyor diye.

diğer bulduğum markalar
howell http://urun.gittigidiyo...nli-Utu_W0QQidZZ6555138
zass sanko holdinghttp://www.nealsak.com/v21/product_info.php?pxmlid=46949&osCsid=f576cc603
Kenwood http://www.er-tek.com.t...ay.asp?M=KW&URUN_ID=458
delonghi http://www.delonghi.co....e&key=Ironing%20Systems
SİNBO http://www.sinbo.com.tr....asp?TypeId=8&SCatId=46
TEFAL http://www.tefal.com.tr...EBB9G1P9V8DSXW09MMWA6S0
PHİLİPS http://www.consumer.phi...0_03_TR_CONSUMER/GC6310
BRAUNhttp://www.braun.com/tr/products/irons/steamstation/freestyleexcel.html
Fakir http://www.saruhan.com....r.php?amac=3&urunID=220
ARÇELİK http://www.arcelik.com.tr/ProductList.aspx?
categoryCode=BuharJeneratorUtu&LANGUAGE=tr-TR
BEKO arçelikle aynı
blue-househttp://www.blue-house.com.tr/
hepsiburada ütü bölümü http://www.hepsiburada.....aspx?Categoryid=155122
nekadar ütü bölümü http://www.nekadar.com/...ev-aletleri_luxell.html

ist yaşıyan arkadaşlarda bir tane son ütücü bulup ütüsünü denettirsin beğenirse o ürün gözümüz kapalı alınabilir

yokmu hiç braun kullanan yada philips6310...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi upsmeh -- 25 Ekim 2007; 0:51:32 >

AMD64 3000+, EPOX KDA3J, LG F900B, DRR500 512 MB,AOPEN H600B-12,SKYSTAR2, seagate 2TB basic, iomega 1TB 2.5 inç, Maxtor 1TB 3,5'' Basic, SEAGATE 200GB 8MB SATA, F ve Q KLAVYE

123 Mesaj
25 Ekim 2007; 14:48:29 

aslında dedim ya perdeye tam anlamı ile yapısmadı minicik bir bolum utunun altında 1 cm lik belki bir lekelenme vardı o da silince hemen çıktı. ancak perde buzuldu. hatırlarsanız philips için standda bildiginiz naylon poset uzerine yapıstırıyorlar utuyu utuye hiç yapısmıyor poset buzuluyor
bizim tulde organze kumas buzulmesi çok normal. onemli olan utunun altına yapısmaması idi. yapıstı biraz ama çıktı hemen.
baskılı giysileri ustten utuluyordu philips standında kız
ama baskıdan baskıya fark var plastik baskı değildi stantda denenen urun. nefes alabilen baskı denen kendineden baskı tarzı birseye utu uyugladı haliyle yapısmadı. ben parlak plastik basku ustune yinede tedirgin oldum surmedim utu yu. ama sanki yapısır gibi geliyor ucundan denedim tutuyor kuması.

121 Mesaj
27 Ekim 2007; 1:27:41 

perdeye yaklaştırdığında ütünün ayarları ne idi?
şunu anlıyamadım bu ütülerde kuru ütü özelliği olmalımı?
marifet buharda olması gerekmiyormu?

öncede yazmıştım: ist yaşıyan arkadaşlar bir tane son ütücü bulup ütüsünü denettirsin beğenirse o ürün gözümüz kapalı alınabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi upsmeh -- 27 Ekim 2007; 1:28:15 >

34 Mesaj
30 Ekim 2007; 21:28:18 

philips azur 4440 tam bı fıyasko. dolu bır sepet ütü yaptım ve büyük bir hayal kırıklıgına uğradım. ionik buharı da tam bı palavra. kesınlıkle ıade edıcem.

gurbuz

Uzaklaştırılmış
30 Ekim 2007; 22:32:36 

quote:

philips azur 4440 tam bı fıyasko. dolu bır sepet ütü yaptım ve büyük bir hayal kırıklıgına uğradım. ionik buharı da tam bı palavra. kesınlıkle ıade edıcem.

Böyle imkanlar varken tabii degerlendirmek lazım.

492 Mesaj
31 Ekim 2007; 13:50:17 

Ütü markası olarak

Philips

12106 Mesaj
31 Ekim 2007; 14:01:57 

quote:

Orjinalden alıntı: haluksengul

Ütü markası olarak

Philips
Katılıyorum.Ek olarak

Braun
Siemens/Bosch motor steam serisi

23 Mesaj
31 Ekim 2007; 14:17:33 

tefal buhar generatörlü al diyecektim ama almışsın..muhteşem bir alet.

34 Mesaj
1 Kasım 2007; 19:31:28 

Braun 18895 aldım gitti walla. philips 4440 dan daha cok begendıgım ıcın tekrar barun aldım. istanbul da oturan arkadaslar mümkünse gitsin doğubanktan alsın. mağazada 285 ytl olan ütüyü 160ytl ye aldım. peşinde daha da indirim yapıyolar. hatta az bı farkla kredı kartına taksıt bıle yapıyolar. hepsi garantılı. philips 9160 süpürge ve braun 18895 aldım 250ytl kar ettim. az para değil walla. değerlendirin derim.

gurbuz

12106 Mesaj
1 Kasım 2007; 19:48:02 

quote:

Braun 18895 aldım gitti walla. philips 4440 dan daha cok begendıgım ıcın tekrar barun aldım. istanbul da oturan arkadaslar mümkünse gitsin doğubanktan alsın. mağazada 285 ytl olan ütüyü 160ytl ye aldım. peşinde daha da indirim yapıyolar. hatta az bı farkla kredı kartına taksıt bıle yapıyolar. hepsi garantılı. philips 9160 süpürge ve braun 18895 aldım 250ytl kar ettim. az para değil walla. değerlendirin derim.

Ütüyü süper bir fiyata almışsınız.
Biz de alırken Siemens-Braun-Philips arasında kalmıştık
Aldığınız model pahalı geldiği için alamadık.(230YTL civarlarıydı)Siemens'e 189 YTL verdik.Bu fiyata görünce üzüldüm valla.Süper bi ütü çünkü.Neyse güle güle kullanın

121 Mesaj
2 Kasım 2007; 1:31:41 

quote:

34 Mesaj
3 Kasım 2007; 19:21:42 

quote:

Orjinalden alıntı: upsmeh

braun un buhar kazanlı ütüsü hiçbir yerde yok inrenetteki sitelerde bile yok. philips 6310 sadece bellı alısverıs merkezlerınde standlarda satılıyor philipsın kendı magazalarında bıle yok. zaten philips le bir bagları bıle yokmus anladıgıma göre. yurt dısından taşeron bir fırma turkıyeye getırıyomus. gercegı söylemek gerekırse bende %80 bu sebeple kesın alacagım gözüyle baktıgım bu ürünü almaktan wazgectim. dogubankta bol mıktarda tefalın buhar kazanlıları var hatta bır yerde fakırın buhar kazanlı ütüsüne bıle rastladım fiyatı da 190ytl ydı. doğubanka ugramadan beyaz esya almayın derım

gurbuz

3109 Mesaj
6 Kasım 2007; 15:25:44 

Konuyu tesadüfen gördüm evdekilerin tecrübelerini paylaşayım.Bizde yıllardır ilk çıkan buharlılardan olan Rowenta vardı.Yıllarca kullanıldı ve haliyle ıskartaya çıktı.Sonra sırasıyla Arçelik,Delonghi,Tefal kullanıldı.Hepsinin ömrü 2 yıldan fazla gitmedi.Hele Tefal'in altı yandı simsiyah oldu.Berbat bir ütüydü.En son yine Rowenta Power Duo aldık.2.5 yıldır kullanıyoruz.Üzerinde ve altında bir çizik bile yok.Ütü alırken özellikle altına bakın.Kaliteli taban her zaman iyidir.Üstteki ıvır zıvırlar pek işe yaramaz.Satan adam söylemişti;Moulinex tofaş,Tefal reno,Rowenta mercedes diye.Üstelik orijinal alman malı.Tavsiye ederim.

12106 Mesaj
6 Kasım 2007; 15:55:57 

Ütüden memnun kalmanıza sevindim ancak ekleme gereken bir konu var.
Rowenta bildiğim kadarıyla Alman malı değil artık.Tefal grubu Rowenta'yı satın aldı.Yani Rowenta'nında Fransız olması lazım.Servisleri de Tefal ile aynı.
İnternetten baktım bu ütüyü buldum sizdeki model bu mu?Bir de üretim yeri neresi,made in Germany yazıyor mu?
http://www.sanalsa.com.tr/urun_detay.asp?pID=4414

3109 Mesaj
7 Kasım 2007; 9:29:41 

Bendeki ürün bu:Üzerinde de Alman malı yazıyor.

0

0

0

12106 Mesaj
7 Kasım 2007; 10:40:04 

Bilgilendirme için teşekkürler.Demekki hala Alman malıymış.Group SEB'e geçince üretimi de beraber yapıyorlardır diye düşünmüştüm.Böyle olması iyi hala Alman malıysa bence de alınabilir rahatlıkla.

12106 Mesaj
23 Kasım 2007; 17:22:48 

quote:

Orjinalden alıntı: erdem_281

arkadşlar bence de philips ütüde çok kaliteli tabi diğer ürünlerde de neyse şunlara bakman lazım
https://apex-shop.com/C...ySub.asp?Cat=11&CatS=58
İnternet sitesi size mi ait.

9 Mesaj
2 Aralık 2007; 12:13:15 

ben de ütü almaya karar verdim.
Tefal düşünüyordum ama fransız malıymış.
en azından ne almayacağımı biliyorum.
teşekkülrer.

1821 Mesaj
2 Aralık 2007; 13:41:05 

Arkadaşlar ön yargılı olmamakta fayda var, ben 1999 da bekarken arçeliğin ARK 13 teflon tabanlı buharlı ütüsünü aldım evlendikten sonrada 8 yıldır kullanmaya devam ediyoruz hiçbir arızası olmadı kireçli suları bol bol kullandık yumuşatıcısının ömrü bittikten sonra çeşitli illerde hala kullanmaya devam ediyoruz.

SONY W-110 - SONY DCR-HC 37E Huawei IDEOS X5 (U8800)

141 Mesaj
3 Aralık 2007; 0:36:15 

Ütü dediğin budur.Süperrrr....
http://www.siemensevaletleri.com/?5=TJ10500

CANON POWERSHOT G9
DELL XPS M1210_Core2Duo7200_Geforce7400_1gb ram

256 Mesaj
11 Aralık 2007; 14:00:57 

siemens utu kullandım bır beyaz esya alana 4 kucuk mutfak aletı hedıye idi o zaman utu masrafından kurtuldum bu sayede ama 11 ayda cope gıttı annem tefal kullanıyor ve memnun deıl gercı utuyu ınceledıgınızde tefal 75 yazıor ustunde sanırım gucu ıle alakalı kayın valıdemde tefal var son modellerınden ama jeneratorsuz ve cok memnun utu konusunda tefal ve phılıps arasındakı tercıhımı tefal protectıp turbo jeneratör den yana yaptım suanda cok memnunum aramızda bır problem yok hatta gun gectıkce gözume gırmeye basladı...

256 Mesaj
11 Aralık 2007; 14:16:29 

bahsettiğin utuden bende aldım henuz perde ve askıdakı kıyafetlerde denemedım ama esım fabrıkada calısıyor ve fabrıka kıyafetlerını utulemek artık cok kolay utumun yenı olmasından mıdır bılmıorum ama ıkı haftadır utu yapmak cok hosuma gıtmeye basladı hem vakıt kazanıyorum hem bastırmadıgım ıcın kolum agrımıor hem utuler cok duzgun ve 1,5 lıtre sısenın 1 lıtresını bosaltıyorum ıcıne hemende suyunu bıtırmıyor yalnız bır sıkıntım var jeneratoru bosaltıp temızlemek her utu esnasında bıraz canımı sıkıor buda benım ruhumun tembel olmasından kaynaklanıor galıba :) tum yorumları okudum alırken acele ettıgımı dusundum karamsarlıga dustum ama sızın yazınızı okuyunca yazınızı okuyunca haksızlık ettıgımı de anladım...