__(((... yeni SEAT LEON ...)))__
265 Cevap182053 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

299 Mesaj
24 Haziran 2006; 23:08:37 

güncel

3665 Mesaj
24 Haziran 2006; 23:53:11 

harika ama motoru yok malesef bi fsi olsa (1.6)satış rekoru kırar kesinlikle

215 Mesaj
25 Haziran 2006; 11:57:58 

Dogru fakat bu motorda aman aman kötü bi motor degilki. ztn hız sürat vs. istiyosan 1.6 almıcaksın 2.0 tfsi alacaksın ben almadan once motor icin cok dü$ündüm fakat bindikten sonra motorun o kadarda kötü olmadıgına karar verdim ufak tefek mod larla (hava filt. , egzoz, vs.) daha da iyi perf elde edilebilir

DH SEAT KLÜBÜ

L E O N 1.6 Staylance

3665 Mesaj
25 Haziran 2006; 12:33:25 

yakıt tüketimi çoooookkkk aşırıymış hocam öyle duydum

bakınız arabam.com testi
http://arabam.milliyet...._leon_16/seat_leon1.asp
quote:

Orjinalden alıntı: g0xe

Dogru fakat bu motorda aman aman kötü bi motor degilki. ztn hız sürat vs. istiyosan 1.6 almıcaksın 2.0 tfsi alacaksın ben almadan once motor icin cok dü$ündüm fakat bindikten sonra motorun o kadarda kötü olmadıgına karar verdim ufak tefek mod larla (hava filt. , egzoz, vs.) daha da iyi perf elde edilebilir

215 Mesaj
25 Haziran 2006; 13:11:47 

Devirli kullanımda 11-13lt/100km görebilirsin fakat sakin kullanımla 9.5lt gördügüm oldu $ehir icinde ve daha 2. depodayım. 1-2 depo sonra kendini bulur gibi geliyo. aslında o kadarda fazla yakıyo denemez cunku Piyasada az yakıyo olarak gecen civic lar bile fabrika verisine göre 100km/9.1lt. $ehir ici. bence fazla yakmıyo yakması gerektigi gibi yakıyo. benzinli sonucta
quote:

Orjinalden alıntı: Gökberg_ß

yakıt tüketimi çoooookkkk aşırıymış hocam öyle duydum

bakınız arabam.com testi
http://arabam.milliyet...._leon_16/seat_leon1.asp

DH SEAT KLÜBÜ

L E O N 1.6 Staylance

1152 Mesaj
27 Haziran 2006; 19:49:19 

BODY KIT in özel bir adı var mı?
Bende leon düşünüyorum

stylance + body kit düşünüyorum

body kit in fiyatı konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Bir de indirim ne kadar yapıyorlar?En son aldığınız fiyatlar nedir?
Yeni zamlarla fiyatlar biraz uçmuş gibi geldi

Teşekkürler

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Haziran 2006; 23:23:58 

quote:

Orjinalden alıntı: tturke

BODY KIT in özel bir adı var mı?
Bende leon düşünüyorum

stylance + body kit düşünüyorum

body kit in fiyatı konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Bir de indirim ne kadar yapıyorlar?En son aldığınız fiyatlar nedir?
Yeni zamlarla fiyatlar biraz uçmuş gibi geldi

Teşekkürler

Dostum benzinli alacaksan işin zor. Benzinin lt si 3 ytl yi geçior. 100 lt de 9 lt yakacaksa, 27 milyona 100 km gidiceksin şehir içinde...

İmkanın varsa 1.9 TDi al. OLmazsa başka markalara yönel artık... Tabi benzin masrafı seni üzmezse seve seve binersin leona..

Body Kit, şu anda 1 tane orj kiti var. Fİyatı 3.500 ytl

Diğer aksesuarları ise şöle:

Egsoz ucu : 115 YTL
Arma arkası Petek ızgara : 46 YTL
Kolçak : 347 YTL
Komple Body-kit : 3.500 YTL
Referance için Sis farı kiti : 600 YTL

1627 Mesaj
27 Haziran 2006; 23:28:13 

ev arkadasımın leon u var ve snırım 3500 km yı astı (kımse yakıt tuketımınde azalma beklemesın) ama cok ufak degısıklıkler dısında arabanın yakıt tuketımınde hıc bı fark yok zaten arabaya benzın almaktan para kalmadı bu aralar

suan leon kadar benzın yakan yok sanırım

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3665 Mesaj
28 Haziran 2006; 0:30:46 

golf desem pahalı mı olur????? ama leon güzel ya ah seat şuna koymassın ki fsi(1.6)bakalım o zmn diğer otolar yalan olur vallaha
quote:

Orjinalden alıntı: g0xe

Görkem 21 ya$ındayım ve arabayı alırsam 4-5 sene kullanmayı planlıyorum + ufak tefek mod lamayı du$unuyorum yane jant egzoz fln öle cok abartı ho$uma gitmiyo senın yorumlarını beklıyorum

1461 Mesaj
28 Haziran 2006; 9:39:07 

quote:

Orjinalden alıntı: vandosa

ev arkadasımın leon u var ve snırım 3500 km yı astı (kımse yakıt tuketımınde azalma beklemesın) ama cok ufak degısıklıkler dısında arabanın yakıt tuketımınde hıc bı fark yok zaten arabaya benzın almaktan para kalmadı bu aralar

suan leon kadar benzın yakan yok sanırım

ilk 2 depomda 480-500 km yapan araç şimdi 650 km'nin altına düşmüyo sence yakıt tüketiminde bi değişme olmamış mı???

bu arada aracım 1.6 stylance 9700 km'de. karma tüketimde de yol bilgisayarından gördüğüm maksimum değer 7.8 lt / 100 km

Samsung NX1000 / 20-50mm 30mm 12-24mm / PSN ID: deathbringer_tr / https://www.flickr.com/photos/cinarkutlar/

1066 Mesaj
2 Temmuz 2006; 16:09:47 

[font="Arial Black"]
Benim yol bilgisayarımdaki değer son birkaç bin km'dir 6.2lt, çok da abartılı yakan bir araç değil ama yok egzos sesi güzel, yok şurada bi şekilli kalkayım yok bilmemne derseniz her ekonomik araç 9u bulur ve geçer...
[/font]

Smile! Tomorrow's gonna be worse

1 Aralık'ta askerim

55 Mesaj
7 Temmuz 2006; 1:53:09 

merhaba arkadaşlar,
ben de seat leon almayı düşünüyorum,
2007 modellerini bekliyorum,heralde eylül gibi almış olurum, sizlere bir iki sorum var..
Stylance ve Sport-Up arasında kaldım,sport up taki spor süspansiyonlar acaba çok rahatsız eder mi? sport-up ı yakından görme şansım olmadı çünkü şu an hiçbir bayiinin elinde yok 2007 lerle beraber gelir diolar..sanki stylance ın jantları daha güzel duruo,17 likler pek güzel diil gibi..nasıl duruo acaba??
Bu sport body kit orjinal bişiy mi??,bayide hiç bahsetmediler,kataloglarda falan da yoktu..
eğer orjinalse sanırım Stylance+Body kit daha mantıklı olur sanırım...siz ne düşünürsünüz???

46 Mesaj
7 Temmuz 2006; 9:44:15 

bende a3 sline var . seat leonu cok beğeniyorum.. ama standart modelini degil.. alçaltılmıs (jant,lastik) ve en önemlisi bazı arkadaslar body kit yapmıs..araba önden ve arkadan muhtesem gorunuyo. ailede bi araba daha alınıcak .şimdi leonun bu halini gordukten sonra (bodykitli) bu arabayı aldırmaya calısıcam.

ya bide insanlarda su kompleks her zman mevcuttur. aynı arabayı audi veya bmw ismiyle piyasaya surselerdi beğenmedigini soleyen cok kişi benegirdi.

ama bence onden bakılınca o eşşek kadar seat amblemi hiç guzel durmuyo :) onu cıkarınca super duruyo onden. benim tercihim kırmızı sonra siyah

46 Mesaj
7 Temmuz 2006; 11:24:28 

ya beyler sakamı yapıyosunuz? yoksa bahsettiginiz degerlerin buyuk cogunlugunu uzun mesafe , dur kalk olmayan yollardamı yapıyosunuz? istanbulda şehir içinde 1.6 ve ustu benzinli olupta 9.5-10 litreden az yakan araba yok!

benim a3 1.6 fsi olmasına ragmen sehir ici 9.5-10 litre tuketimi var. yani bir depoyla ancak 550 kilometre gider. ama bahcelievler - beylukduzu E5 te 90-100 km hızlarla en cok 6.5 en az 5.4 yakıyo.. ki bu bence muhtesem bi tuketim.. 5.4 yaktıgı taktirde 1 depo 1000 km den fazla yol demek.

1.6(102hp) leon sehir icinde nasıl 650 km gidiyo!!??? eger bu gercekse hiç dusunmeden alırım 1.6leonu

215 Mesaj
7 Temmuz 2006; 14:53:41 

arabam 1600km de ve karı$ık olarak(izmir trafigi+$ehir ici) 500-550km gidebiliyorum uzun yolda 650 gidecegine $üphem yok. fazla yakıyo dienlerede diyecegim mazotlu arabaya binsinler piyasada benzinli olupta az yakan yok . cc ile uzun yolda yakıt olarak 6.0lt görmek imkansız deil 100km/h ile giderken.

DH SEAT KLÜBÜ

L E O N 1.6 Staylance

524 Mesaj
7 Temmuz 2006; 15:31:26 

söyleyecek söz bulamıyorum
quote:

Orjinalden alıntı: ..dEnZeL..

Aracta xenon da vardı.Sislerede 8000k takmıslar.

Bu arada jant bencede cok sıradan olmus.

Arabayı ay sonuna kadar bu hale getireceklermiş

0

0

0

0

2005 PASSAT EXCLUSİVE 1.9 TDİ TİPTRONİC

55 Mesaj
9 Temmuz 2006; 18:04:51 

Arkadaşlar aranızda Yeni Leon Sport-Up modelini kullanan var mı?? Spor süspansiyonlar çok rahatsız ediyor mu???

1564 Mesaj
9 Temmuz 2006; 18:15:17 

11-13 litre ne demek ya walla şaka gibi cidden bu kdr yakıyomu ya ...

The Power of Dreams Honda

46 Mesaj
10 Temmuz 2006; 11:52:42 

11 litrede hadi neyse de 13 litre yakan bi arabada alınmaz bu kosullarda.. alınırda 1.6 alınmaz git bmw 3.18 al yada passat 1.8 T al onlar da o kadar yakıyo :) bmw 1 serisi 318 den daha da cok yakıyo.. oyle turbo motor kullanmadan teknolojiyi degisirmeden motoru yuksek beygirlerde tutarsa oyle olur tabi..

215 Mesaj
10 Temmuz 2006; 17:03:36 

devirli kullanırsan 11-13lt arası yakyo arkada$lar sonucta civiclede heryerde seri kalkayım vs. vs yaparsan ondada bu rakamı görebilirsin. sakin kullanımda 9.5-10lt görebilirsin rahatlıkla

DH SEAT KLÜBÜ

L E O N 1.6 Staylance

1461 Mesaj
11 Temmuz 2006; 18:48:32 

quote:

Orjinalden alıntı: reddevila3

ya beyler sakamı yapıyosunuz? yoksa bahsettiginiz degerlerin buyuk cogunlugunu uzun mesafe , dur kalk olmayan yollardamı yapıyosunuz? istanbulda şehir içinde 1.6 ve ustu benzinli olupta 9.5-10 litreden az yakan araba yok!

benim a3 1.6 fsi olmasına ragmen sehir ici 9.5-10 litre tuketimi var. yani bir depoyla ancak 550 kilometre gider. ama bahcelievler - beylukduzu E5 te 90-100 km hızlarla en cok 6.5 en az 5.4 yakıyo.. ki bu bence muhtesem bi tuketim.. 5.4 yaktıgı taktirde 1 depo 1000 km den fazla yol demek.

1.6(102hp) leon sehir icinde nasıl 650 km gidiyo!!??? eger bu gercekse hiç dusunmeden alırım 1.6leonu

arkadaşım karma tüketim denen bişey var! ben hafta içi işe gidip geliyorum bostancı-tuzla arası E-5(arada dur kalk da oluyor) ve haftasonu her türlü trafiğe giriyorum köprü trafiği dahil. ortalamam 7.5 - 8.0 arasında geziyor. ve her depoda en az 650 km yol yapıyorum. ayda 2000 km yolum var, araç 11000 de ve 6 aylık! eğer sürekli devirli kullanayım, hep 2-3 km lik kısa yollara gideyim dersen o söylenen 10-11 litreyi görürsün, ama efendi gibi en fazla 3500 devirde vites değiştirecek şekilde kullanırsan benim yazdığım değerleri görürsün...uzun yolda da 6 litre fabrika verisini tutturuyor araba hem de 110-120 km ortalama hızda. ama cruise control'e alacaksın ve fazla sollama yapmayacaksın! ekonomik kullanmak biraz da kullananın elinde

Samsung NX1000 / 20-50mm 30mm 12-24mm / PSN ID: deathbringer_tr / https://www.flickr.com/photos/cinarkutlar/

45 Mesaj
11 Temmuz 2006; 20:31:27 

ben bu araba ile mini cooper arasında kalmıştım. mini cooper ın yakıt tüketimi çok daha az görünmekteydi ama şu an yol bilgisayarında ortalama 16.2 litre yazıyor. siz siz olun fabrika verilerine inanmayın arkadaşlar

1564 Mesaj
11 Temmuz 2006; 21:21:36 

quote:

Orjinalden alıntı: wiccan

ben bu araba ile mini cooper arasında kalmıştım. mini cooper ın yakıt tüketimi çok daha az görünmekteydi ama şu an yol bilgisayarında ortalama 16.2 litre yazıyor. siz siz olun fabrika verilerine inanmayın arkadaşlar

genelde karmayı benzın yakısı gibi gostermeye calısırlar, ama cogu ınsan arabayı %90 sehir içi kullanırlar, cooper'ın 16 belki cok fazla ama, sehirici cok rahat 12 litre yakar.

The Power of Dreams Honda

Uzaklaştırılmış
180 gün cezanın,
170 gün 14 sa. 42 dk. kadarı kaldı.
8 Eylül 2006; 11:16:35 

guncelleyim

6659 Mesaj
8 Eylül 2006; 11:24:13 

bu topiği taşımamız gerekiyor
bir yardım edinde ilgili yere atak.

Uzaklaştırılmış
180 gün cezanın,
170 gün 14 sa. 42 dk. kadarı kaldı.
8 Eylül 2006; 11:30:20 

Su an alınabilecek en karizma araclardan , fiyatı da cok uygun

Bu topicin yeri de 10.sayfa degil 1.sayfa

222 Mesaj
27 Eylül 2006; 22:24:58 

Arkadaşlar,

Ben araç almayı düşünüyorum. Öncelikli amacım HB modeller. İçlerinden baktığım zaman ciddi sıkıntı var gibi. O da, tüm özellikleriyle tam bir araç bulmak gerçekten zor. Birinin dış dizaynı çok iyi ancak içi çok basit. Yada tam tersi. Örneğin Leou'nun dış dizaynı çok iyi ancak içi çok basit geldi bana. Özellikle de kokpiti ve 8 V lik motoru.

TODAY TOMORROW TOYOTA

1634 Mesaj
28 Eylül 2006; 17:54:03 

valla bu arabanın tipinin ve iç kabininin tartışılacak hiçbir tarafı yok,özellikle siyah ve grisi çok çok güzel.Şu ana kadar bu sınıfta Fiat Brava çok güzel bi tasarımdı,şu anda 2007 ler içinde en güzeli gerçekten Leon,Ben yeni Corolla aldım (biraz performansı seviyorum).Leon 8 valf değilde Golf deki FSİ motoru kullansaydı hiç kaçırmazdım (niye yalan söyleyeyim hala aklım kaldı 8 valf işine rağmen)...

2012 SCİROCCO 160 HP BEYAZZZZ / CAM TAVAN+BİXENON+18" CHİCAGO JANT+KATLANIR AYNA+ VS.
2011 MEGANE EXP. DCİ (105) + SUNROOF / BEYAZ

222 Mesaj
28 Eylül 2006; 22:44:14 

Dış tasarım olarak söylenecek hiç bir şey yok, belkide şuanda en iyi tasarımlardan biri. Ancak, özellikle kokpiti çok basit(bence). Aynı özen kokpitte ve motorda olsaydı çok ciddi satışlara ulaşabilirdi diye düşünüyorum. Örneğin Mazda 3 yada Honda civic HB kokpiti gibi. Ancak yinede güzel bir araç,

Sitedeki orjinal aksesuarların fiyatlarını bilen arkadaş var mı?

TODAY TOMORROW TOYOTA

4215 Mesaj
30 Eylül 2006; 13:57:10 

bu yeni leon a oluyom bitiyom yaaaa

keşkem BMW de LEON yapsa

deviantart portfolio

20 Mesaj
15 Ekim 2006; 23:04:18 

kardes ozamn gidiceksin daha fazla performans bekliosan 2.0 fsi 150 beygir veya 2.0 tfsi 185 hp alicaksin soledigin arabalar 1.8 ve gti dan basediosun bence yanlis bir kiyaslama sonucta motor farki var.. bende 1.6 leon stylance gayet memnunum.. daha fazlasini bekliyorsan dedgim gibi 2.0 konseptini dusuneceksin.. sonra yakit tuketimi diosan sehir icinde en fazla gordugum 10.3 bence alinir yaklasik 6bucuk aydir kullaniorum arabadan son derece memnunum kitlerde cok yakisior bunun gibisi hic birine olmuo bence orjinal full kitler super seatta.. benim fikrim bu arkadaslar...

murat

33 Mesaj
16 Ekim 2006; 5:13:50 

beyler hangi donanim seçeneinde konsolda navigasyon ekranı war bir de 1.6 ların tiptroniki yok mu ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solta -- 16 Ekim 2006; 5:39:47 >

703 Mesaj
16 Ekim 2006; 23:24:55 

Arkadaşlar 8v motorlu olmasına rağmen bende leon almak istiyorum. Bayide bindim ama kullanmadım.Motor sesini dinletmişlerdi. Yukarıda bir arkadaşta sormuş: hangi donanımı alacağız??? Stylance mı yoksa sport up mı? Sport up'ın süspansiyonu çok rahatsız edicimi? Orjinal xenon takılabiliyormu? İnternet sitesinde xenon kit aksesuar listesinde var. Body kit istemiyorum sadece sunroof kesinlikle olmalı. İki renk arasında kaldım. Siyah veya kırmızı. Sİyah herkeste var. Kırmızı nasıl sizce?

Teşekkürler..

Gönlüm Zengin

3 Mesaj
1 Kasım 2006; 23:13:09 

valla bende de 1.6 leon stylance var.. ilk aldıgımda full depo 480km civarı gidiyordu.. simdi 600km e cıktı ve yavas yavas ta artıyor ki yüksek devirde kullanmayı seviyorum sagolsun motor sesi hava filtresi vs :) 650km yakındır gibime geliyor...
ben orj. xenon sordugumda 3 ay da gelir demişlerdi, navigasyonda bildigim kadarıyla ekstradan takılıyor donanım seceneginde yok. ama ön kokpite yakıscagını sanmıyorum, arabanın bütün ekranları kırmızı, ve aynanın altından da hafif kırmızı ışık düsüyor tam vitesin üstüne, renkli ekran bunun havasını bozar gibime geliyor.
kırmızı leon gordum begendim, ama bende siyah var.. ve en cok grisini begeniyorum ben, neden siyah aldıysam:)
sonuc olarak ben stylance dan memnunum ama alacaksan sport up al, sonucta sportif süspansiyon baya sertmiş ama olay alışma meselesi...

567 Mesaj
11 Kasım 2006; 1:32:07 

bende yaklaşık 1 haftalık bir leon sahibiyim ve çok memnunum..

selamlarr..

L E O N

295 Mesaj
18 Kasım 2006; 22:29:26 

Ben leon alalı 3 ay oldu herşeyi çok güzel, viraj tutuşu filan süper fakat bence süspansiyon çok sert olduğundan otoban dıında hafif bozuk yol olsa bile gazı bayağı kesmek gerekiyor. Yoksa ufak bir tümsek bile kafada sanki tok diye hissediliyor. Spor araba olduğu için süspansiyonların sert olması normaldir diğer spor arabalar gibi

295 Mesaj
24 Kasım 2006; 19:50:22 

Seat leonda yollarda sarsıntı daha az hissedilmesi için amortisörler değiştirilebiliyormu bilen varmı acaba

3 Mesaj
27 Kasım 2006; 17:14:51 

yani seat leon alınmaz mı abi ya ben 1 hafta önce aldım ve allaha şükür 32 dişim açık geziyorum çok rahat özellikleri inanılmaz gerçekten bakan bidaha bakıyor. benim seatçı olma serüvenimde çok farklı 2006 alfa 147 aldım servise götürdüm araba patlak çıktı sonra gazeteden bi baktım o gün gittim aldım :)
iyiki almışım. bu arada 17 yada 18 güzel bi jant almak istiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum

799 Mesaj
27 Kasım 2006; 22:07:54 

+10
quote:

Orjinalden alıntı: trapezoid

bence golf 1.6 sportline a 41 kusur mılyar verecegine seat leon stylance 1.6 ya 34.900 verebılırsın..

hem tasarım olarak daha ii..hemde donanım

exurtcies ulaşırsın :)

146 Mesaj
30 Kasım 2006; 15:44:43 

yakinda avrupada euro 5 normuna gecis yapilinca dizellerin isi bitecek, az yakan cok kacan benzinli uretecekler, senelerdir neden benzinlileri gelistirmiyorlar, intikam almak icin bkz 1.6 turbo mini,peugeot (bmw ile ortak urettiler) 1.4 tsi vw motoru. Sabredin kardeslerim iyi gunler yakin. Yakinda 1.4 200hp araclar cikarsa sasirmayin, dizel de neymis...

1 Mesaj
21 Aralık 2006; 19:52:58 

Daha alalı 2 olmuştu motor başlatma unitesi arıza yaptı servise götürdüm Topkapı bilgin otoya yenisini taktılar ama aradan 2 hafta geçti dun ESP,EPC lambaları yanıyo arabam 2007 3 haftalık bi araba aldığım yere TOPKAPI BİLGİN OTO ya götürdüm değiştirin bozuk araba cıktı bu dedim suratıma bile bakmıyolar bu nasıl iş? yarın doğuş oto maslak ta randevum var arabaya bakıp karar verilcekmiş napılacağı ulan '0' alalım da rahat edelim dedik daha kötü cıktı arklar söyliyim sakın topkapı BİLGİN oto dan araba falan almayın hiç tavsiye etmiyorum sizce naapmalıyım bu konu hakkında bilginiz varsa beklerim napıcamı şaşırdım walla

Aytaç

354 Mesaj
7 Ocak 2007; 1:40:33 

Bayram Arefesi Leon 1,9 TDI aldım ve hemen Bursaya doğru yola cıktım. Giderken fazla basmadım 1,5 saat te bursadaydım

Dönüşte söyle bi basıyım dedim yarım gazla sakız çiğneme rahatlığında 190 Km/saat hızını gördüm daha basmadım önüme engel çıktı 105 ps bu kadar ii olacağını hiç tahmin etmezdim almayı düşünenlere hiç düşünmeyin alın derim.

Saygılarrrr..

1464 Mesaj
2 Şubat 2007; 9:49:14 

Yorumlarınızı baştan aşağı üşenmeden okudum....

SEAT LEONU COK BEĞENİYORUM...yeni evlendim . haziran -temmuz ayına kadar elimde 6-7 milyar para biriktirip LEON STYLANCE almak istiyorum siyah renk.ancak ben ve eşim aylıkçı biriyiz...ve ev ile iş yeri arası 4 kilometre.Cumartesi pazar tatiliz o zaman 20 km ötede şehir merkezine gidebiliriz ancak. yani ayda cok uzun mesafe katetmeyeceğim.:

>> Hafta içi (Pazartesi - cuma) işyeri Lojmanından fabrikaya gidecem 5 gün..mesafe en fazla 2 km..Dönüşte var yani günde 4 km.
Hafta sonu (Cumartesi - Pazar) ise en fazla 1 ayda 400-500 km yaparım...yani

yani 1 ayda TOPLAM (Hafta içi + Hafta sonu) = 500 km yaklaşık giderim. <<

bu hesabımı dikkate alarak 4 SORUYU CEVAPLARSANIZ BEYNİM KAFAM DAHA RAHAT OLACAK.SİZİN FİKİRLERİNİZ ÖNEMLİ::

1. hafta içi günde 4 km yapacak bir araba için 2000 motor almaya gerek yok...1.6 tercih ediyorum...... YANILIYORMUYUM?
2. Elimde peşin para olmadığı için HAZİRAN - TEMMUZ AYINA KADAR 6-7 milyar biriktirip Leon stylance için banka kredisine girmek istiyorum. aylık toplam gelirimiz 2500 ytl - ( 500 masraflar + 800 araba banka kredisi) = 1 milyar cebimizde kalıyor. 20-25 milyar banka kredisi düşünüyorum 48 ay vade ile....elimde peşin para yok ve BU MUHTEŞEM ARABA İÇİN biraz sabırsızım acıkcası...İstiyorum onu... FİKRİNİZ?

3. hafta içi (5 günde) 4 km yapan bir leon kullanıcısı olmak istiyorum ama az yakıt tüketimim olduğu için ALFA ROMEO 147 1.6 'de aklımın ucundan geçiyor. yakıtta kullanım koşullarımı gözönüne aldığınızda zorlanırmıyım alfa 147 alsam? ort. ayda 500-600 km yapsam alfa ile? leona göre zararım ne kadar olur...çok oynar mı ki? TAVSİYENİZ?

4. BENİM ancak satın alabileceğim Haziran - temmuz aylarında LEON STYLANCE 'IN SİZCE 1.6 FSI veya 1.6 dizelleri çıkar mı piyasaya? FİKRİNİZ?

Pioneer 428xd KURO Plazma - LG 37LH7000 LCD, DSmart Goldmaster, Sony DAV-DZ660 5+1 Sinema Sistemi, Intel D865PERL Anakart/ Intel P4 3.0 GHZ HT / 120GB Samsung HDD/512x2 Kingston DDRam/ ATI Radeon 9800Pro@xt Ekran Kartı /Logitech z2200 2+1 200WRMS Hop./10/100 Ethernet Kartı, AsusTA230 300W Kasa/TpLink Modem/LG CDRom+Lg CdWriter+Asus DvdWriter+3.5 Floppy Drive A

3 Mesaj
9 Mayıs 2007; 18:15:23 

öncelikle herkese selamlar, formunuza yenı uye oldum yaklasık 1 hafta once sıyah bır leon sahıbı oldum. daha once caddy sahıbıydım ancak bı arabadan beklentılerımı sıraladıgımda en ıyı secımın leon olduguna karar verdım ve degıstırdım. oncelıkle herkesın bır arabadan beklentısı cok farlıdır.

benım ıcın;
1- sportıf gorunum
2- malzeme kalıtesı
3- donanım
4- genıs ıc hacım
5- baktıgımda hergun bıraz daha fazla beyenmem
6- cok fazla modıfıye ıcın para harcamamak
7- mp3 player
8- cruıse control
9-.....
10-......

aracın ne kadar yaktıgı, beygır gucunun cok fazla olmasının benım ıcın cok onemı yoktu.
ayda en fazla yapıcagım 500 km. bu yuzden ne kadar yakması cok onemlı degıldı.

ve bu krıterlere gore aracları sıraladıgımda fıyat/ıstek oranı en fazla olan arac seat leon du.

almadan once formlarda cok fazla yorum okudum. bana gore leon yapılan hıcbır elestırıyı hak etmıyor. bu fıyata bu donanımlarda ve sportıf dıs gorunumu veren baska bır arac yok ve sanırımda olamayacak.

4235 Mesaj
26 Mayıs 2007; 18:16:08 

arkadaşlar aranıza katıldım bugun süprizle bana alınan araba seat leon çıktı siyah arabaya aşık oldum gerçekten hiç düşünüdklerim arasında yoktu amadoğuş otomotiv grubunda çalışan bi tnaıdık seat leon almasını önerince biizmkilere bizimkilerdei lk görüşte vurulmuşlar arabaya ve ben clio istemem rağmen bunu almışlar iyide etmişler ben çok beğendim tasarım dıştan süper herkes dönüp birdaha bakıyo tek dert bakalım benzin tüketimi nasıl olucak yandık gibi :) ilk biniş ve kullanışımda 60 km yaptım :) valla ben çok memnun kaldım tek sorunum ilk defa geri vitese bu şekilde geçen araba kullanıyorum zorlandım baya 1. vitese geçiriken filan ama motor kötü demiş arkadaşlar önceki sayfalarda sahil yolunda bugun eminim çok konuşuldum bence motor süper kimse kullanmadan laf sölemesin. Neyse biraz daha biniyim anlatırım.

C4 1.6 e-Hdi Comfort Plus 112BG

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Mayıs 2007; 12:29:56 

quote:

Orjinalden alıntı: okko

arkadaşlar aranıza katıldım bugun süprizle bana alınan araba seat leon çıktı siyah arabaya aşık oldum gerçekten hiç düşünüdklerim arasında yoktu amadoğuş otomotiv grubunda çalışan bi tnaıdık seat leon almasını önerince biizmkilere bizimkilerdei lk görüşte vurulmuşlar arabaya ve ben clio istemem rağmen bunu almışlar iyide etmişler ben çok beğendim tasarım dıştan süper herkes dönüp birdaha bakıyo tek dert bakalım benzin tüketimi nasıl olucak yandık gibi :) ilk biniş ve kullanışımda 60 km yaptım :) valla ben çok memnun kaldım tek sorunum ilk defa geri vitese bu şekilde geçen araba kullanıyorum zorlandım baya 1. vitese geçiriken filan ama motor kötü demiş arkadaşlar önceki sayfalarda sahil yolunda bugun eminim çok konuşuldum bence motor süper kimse kullanmadan laf sölemesin. Neyse biraz daha biniyim anlatırım.

Hocam benzin masrafı üzerse ilerde lpg taktırırsınız sorun olmaz.

Bu arada hayırlı olsun araç

Seat sound system li motor da süper ses çıkarıo hani

Hem şekli güzel hem sesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Loop -- 27 Mayıs 2007; 12:31:56 >

4235 Mesaj
27 Mayıs 2007; 14:10:41 

quote:

Orjinalden alıntı: Loop

Hocam benzin masrafı üzerse ilerde lpg taktırırsınız sorun olmaz.

Bu arada hayırlı olsun araç

Seat sound system li motor da süper ses çıkarıo hani

Hem şekli güzel hem sesi.

saol dostum amin. BU aRADA araç içi ses sistemide son derece tatmin edici geldi bana baslar ve tizler çok net alınabiliyo kolonlardan mp3 çalarlı olmasıda ayrı bi güzelliği zaten.

87 Mesaj
27 Mayıs 2007; 23:10:10 

selam arkadaşlar.bende yeni seat leon kullanıcılardanım.arabamı gerçekten çok seviyorum daha önceki arabam dizeldi ve ekonomik olarak çok memnundum ve bir daha kesinlikle benzinli araba almam ve kullanmam diyordum ama LEONu görünce herşeyi unuttum ve aldım ne 8 valf olmasını düşündüm nede benzinliymiş çok yakar olduğunu düşündüm aşık olup hemen nikah kıydım yani..:))
ama şimdi sitede de inceledikten sonra ciddi ciddi LPG taktırmayı düşünüyorum hatta taktıran leonları bile gördüm sitede,benim için performans çoık önemli değil sadece arabamla aşk içinde huzurlu,mutlu ve ekonomik olarak gezmek istiyorum.bu konuda sizlerin görüşleri nedir?..arabanın değerini düşürürmüyüm?,karizmayı çizdirirmiyim:))?..gerçi lpg ilgili bölümü gezdikten sonra hiçte öyle olduğunu zannetmiyorum ..sizlerin görüşünü alırsam çok sevinirim..

Iphone 4 32 GB 5.1.1 iOS JB Yurtiçi Kayıtlı
Apple MacBook pro 13.3'' 2.4 ghz
Asus Eee Pc 1005HA Seashell
Vu Duo +
Western Digital HD TV Live
Canon 30D
Apple TV2 JB 5.1.1
Merida CrossWay 3000 D

3990 Mesaj
27 Mayıs 2007; 23:13:16 

seatla alakam olmasada, taktıranlar memnunsa ve performans aramıyorsanız bence de taktırabilirsiniz.. sonuçta doya doya binmek istiyorsunuz rally yapmicaksınız :)

karizmayı çizdirme olayını da engellemek için lpg girişini artık tamponun altına doğru gizli bölmelerde de yapabiliyorlar öyle birşey yapabilir ve istasyondan istasyona lpg li olduğu anlaşılır hale getirebilirsiniz

87 Mesaj
31 Mayıs 2007; 1:27:17 

saol dostum bende aynı düşüncedeyim zaten..büyük olasılıkla taktırıcam zaten bu günlerde sonucu yazarım sonra buraya..saygılar.!

Iphone 4 32 GB 5.1.1 iOS JB Yurtiçi Kayıtlı
Apple MacBook pro 13.3'' 2.4 ghz
Asus Eee Pc 1005HA Seashell
Vu Duo +
Western Digital HD TV Live
Canon 30D
Apple TV2 JB 5.1.1
Merida CrossWay 3000 D

135 Mesaj
14 Haziran 2007; 19:27:11 

leon almöayı düşünüoruz ama hızlı kaçmıor diorlar ama burda yazılanlara bakılırsa kaçıomuş salam bir araba mı??8-9 yıl gider mi??

_EG_

4235 Mesaj
15 Haziran 2007; 18:39:42 

hızlı kaçıyomu derkenb motor 1.6 ama sınıfının en ağır arbalarından biri 1.2 to çünkü yani belki kalkışta peugoet veya opellerle kapışamazsın ama sakarya izmit arası yolda 307 yi ağlattım 4. vitesten sonra arkamda heleki bayır çıkışlar filan süper ben daha 500 km yaptım arabamla ama inan rahat ve benim içim en az 5 yıl binebileceim bi araba sorarsan tavsiye ederim bie 1. viteste deil ama 2 ye taktıındadevrin ortalarında araba atağa kalkıyo o da çok hoşuma gidiyo

92 Mesaj
4 Temmuz 2007; 9:16:35 

İç konsol malzeme kalitesinin kötü olduğundan bahsediliyor. bu bütün modeller için geçerli mi yoksa sadece baz donanımı yada alt donanımlar için mi böyle. bilgisi olan arkadaşlar fikir verebilirler mi acaba?

699 Mesaj
4 Temmuz 2007; 18:12:11 

çok mükkemmel bir tasarım allah izin verirse 3 ay sonra bende aranızdayım kardesime alcaz leon 10 numara bi araç

U.s.A CheVRoLeT V8 6.0 Lt ((400 mt BuRNoUTS)) =CaDDy 1.9 TDI =

4235 Mesaj
6 Temmuz 2007; 14:09:49 

quote:

Orjinalden alıntı: bluemistic

İç konsol malzeme kalitesinin kötü olduğundan bahsediliyor. bu bütün modeller için geçerli mi yoksa sadece baz donanımı yada alt donanımlar için mi böyle. bilgisi olan arkadaşlar fikir verebilirler mi acaba?

bencegayet güsel iç konsol tasarımıda kaliteside arabaya binen hayran kalıyo düşün bide benimki referance modeli yani dijital deil benim klima ama arabama kim binse ön konsola hasta oluyo zaten

703 Mesaj
12 Temmuz 2007; 18:50:30 

o 307 1,4 DİZEL falandı galiba. Pejolar genelde sınıfında hondalardan sonra en seri arabadır. 1,6 benzinlide hiç şans tanımıyorum leona. 307imle bizzat temde kapıştım. Valla hiç zor olmadı leonu arkada bırakmak(aynı düzlükte 1,6 a3te patlamıştı) Motoru dışında leon çok güzel. TSI olsa süper olacak
quote:

Orjinalden alıntı: okko

hızlı kaçıyomu derkenb motor 1.6 ama sınıfının en ağır arbalarından biri 1.2 to çünkü yani belki kalkışta peugoet veya opellerle kapışamazsın ama sakarya izmit arası yolda 307 yi ağlattım 4. vitesten sonra arkamda heleki bayır çıkışlar filan süper ben daha 500 km yaptım arabamla ama inan rahat ve benim içim en az 5 yıl binebileceim bi araba sorarsan tavsiye ederim bie 1. viteste deil ama 2 ye taktıındadevrin ortalarında araba atağa kalkıyo o da çok hoşuma gidiyo

Gönlüm Zengin

7 Mesaj
9 Ağustos 2007; 10:59:38 

Leon da ki 8v lik motor özellikle düşük devirlerde araç kullananlar için çok ideal bir motordur. 1,6 FSI motorun az yakması ve daha fazla performanslı olmasına rağmen daha fazla devir istemesinden dolayı benim gibi kullanıcılar kesinlikle 8v lik motordan çok memnun kalacaklardır. Tabiki 1,6 FSI motorun Türkiye'ye sokulmamasının nedenleri belli olmasına rağmen bence leon kullanıcıları genellikle 8v lik motordan oldukça memnunlar.

622 Mesaj
24 Ağustos 2007; 19:57:46