Şimdi Ara

__(((... yeni SEAT LEON ...)))__

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
2
Favori
191.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• 2006 Model Araçlar Fiyat Listesi

Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Liste Fiyatı
    Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Liste Fiyatı
    YTL
    YENİ LEON Selection 1.6 lt 102hp 29.860,00
    YENİ LEON Reference 1.6 lt 102hp 32.235,00
    YENİ LEON Stylance 1.6 lt 102hp 36.040,00
    YENİ LEON Sport up 1.6 lt 102hp 37.585,00
    YENİ LEON Stylance 2.0 lt FSI 150hp 47.875,00
    YENİ LEON Stylance 2.0 lt FSI 150hp Tiptronik 51.270,00
    YENİ LEON Sport up 2.0 lt TFSI 185hp 54.570,00
    YENİ LEON Stylance 1.9 lt TDI 105hp 46.130,00
    YENİ LEON Stylance 2.0 lt TDI 140hp 51.475,00
    YENİ LEON Stylance 2.0 lt TDI 140hp Tiptronik DSG 55.385,00

Opsiyon Farkları Anahtar Teslime Eklenir
    Metalik Renk 1.4 / 1.6 Motorlarda 720
    Metalik Renk 1.8 / 1.9 / 2.0 Motorlarda: 840
    Sunroof 1.4 / 1.6 Motorlarda: 1.600
    Sunroof 1.8 / 1.9 / 2.0 Motorlarda: 1.870

++++++++++++++++++++++++

__(((... yeni  SEAT LEON ...)))__

++++++++++++++++++++++++

DIŞ DONANIM

17" Alüminyum Alaşım Jantlar
    Ön Sis Farları
    Elektrikli, Isıtmalı, Katlanabilir, Gövde Rengi Dış Aynalar
    Gövde Rengi Tamponlar
    Koyu Yeşil Karartılmış Arka Camlar
    Krom Çerçeveli Radyatör Izgarası
    SEAT Logosundan Açılan Bagaj
    Arka park sensörü

İÇ DONANIM
    Manuel Klima
    Otomatik Klima (Sürücü ve Yolcu tarafı farklı ayarlanabilir)
    Kararan dikiz aynası + Yağmur sensörü
    Otomatik Yanan Farlar
    Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Elektromekanik Direksiyon
    Cruise Control (Hız Sabitleme Sistemi)
    Yol Bilgisayarı
    Elektrikli Far Yükseklik Ayarı
    Elektrik Kontrollü ve Sıkışma Önleyici Sistemli Camlar, Ön/Arka
    Radyo/CD , MP3, Direksiyondan Kumanda + 8 Hoparlör (4 ü tweeter)
    Deri Direksiyon ve Vites Topuzu
    Spor ön koltuklar
    Spor tasarım arka süspansiyon
    Parçalı Katlanır Arka Koltuklar
    2 Adet Bardak Tutacağı (arka orta konsolda)
    Sürücü Koltuk Altı Çekmece
    Çocuk Koltuğu Sabitleme Sistemi (Isofix)
    Aktif Sürüş Sistemi (DSR)
    Eve Kadar İzleme "Coming Home" Fonksiyonu
    Sürücü ve Yolcu Koltuğu Yükseklik ve Bel Destek Ayarı
    2 Adet 12v priz
    Merkezi Kilit + Uzaktan Kumanda + Sustalı Anahtar

GÜVENLİK
    ABS + TCS
    ESP + EBA (acil fren destek)
    Sürücü ve Yolcu Ön Hava Yastıkları
    Sürücü ve Yolcu Yan Hava Yastıkları
    Perde Hava yastıkları
    Alarm

+++++++++++++++++++++++++++

240 HP'lik Leon geliyor

Seat, en güçlü Leon modelinin örtüsünü temmuz ayındaki Londra Otomobil Fuarı'ndra kaldıracak

01.06.2006

İspanyol otomobil üreticisi Seat, geçtiğimiz yıl yenilenen Leon ailesinin en güçlü üyesini örtüsünü Temmuz ayında Londra Otomobil Fuarı’nda kaldıracak.
    240 HP gücündeki 2.0 TFSI motorundan aldığı güçle rakiplerine meydan okumaya hazırlanan
    Leon Cupra, önden çekiş yerine bu kez dört tekerden çekiş sistemine sahip olacak. Dinamik tasarımıyla büyük ilgi gören Leon’un sportif versiyonu daha kaslı görünümü ve spor aksesuarlarıyla tüm dikkatleri şimdiden üzerine çekmiş durumda.
    Yeni Leon Cupra ve serinin en önemli modeli Cupra R’da dizel motor seçeneği bulunmayacak.

++++++++++++++++++++++++++

Arkada$lar orta sınıftaki tum arabaları inceledim ve $ekil itibariyle en babası leon fakat motor benı dusunduruyor 8v ve 102 bg. bu kasaya agır kalır dıe korkuyorum. kulllanan arkada$lar bılgılendırebılırse sevınırım ve bu aracın ortalama yakıt tuketımı nedır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g0xe -- 9 Haziran 2006; 11:51:11 >

• yakıt tüketimi çoooookkkk aşırıymış hocam öyle duydum

bakınız arabam.com testi
    http://arabam.milliyet.com.tr/arabamtest/seat_leon_16/seat_leon1.asp
    quote:

Orjinalden alıntı: g0xe

Dogru fakat bu motorda aman aman kötü bi motor degilki. ztn hız sürat vs. istiyosan 1.6 almıcaksın 2.0 tfsi alacaksın ben almadan once motor icin cok dü$ündüm fakat bindikten sonra motorun o kadarda kötü olmadıgına karar verdim ufak tefek mod larla (hava filt. , egzoz, vs.) daha da iyi perf elde edilebilir

• Devirli kullanımda 11-13lt/100km görebilirsin fakat sakin kullanımla 9.5lt gördügüm oldu $ehir icinde ve daha 2. depodayım. 1-2 depo sonra kendini bulur gibi geliyo. aslında o kadarda fazla yakıyo denemez cunku Piyasada az yakıyo olarak gecen civic lar bile fabrika verisine göre 100km/9.1lt. $ehir ici. bence fazla yakmıyo yakması gerektigi gibi yakıyo. benzinli sonucta
    quote:

Orjinalden alıntı: Gökberg_ß

yakıt tüketimi çoooookkkk aşırıymış hocam öyle duydum

bakınız arabam.com testi
    http://arabam.milliyet.com.tr/arabamtest/seat_leon_16/seat_leon1.asp
    quote:

Orjinalden alıntı: g0xe

Dogru fakat bu motorda aman aman kötü bi motor degilki. ztn hız sürat vs. istiyosan 1.6 almıcaksın 2.0 tfsi alacaksın ben almadan once motor icin cok dü$ündüm fakat bindikten sonra motorun o kadarda kötü olmadıgına karar verdim ufak tefek mod larla (hava filt. , egzoz, vs.) daha da iyi perf elde edilebilir

• Arkadaşlar merhaba,

Arabamı değiştirmeye karar verdim.Seat Leon'u ilk çıktığından beri çok beğeniyor,ilk fırsatta sahip olmak istiyordum. Bayi'den hem benim arabam hem de leon stylance için oldukça uygun bir fiyat aldım. Ancak arabayı almadan önce biraz araştırmak istedim.1 haftalık işkence dolu araştırma süreci sonucunda (herkes farklı birşey söylüyor) aracın şehir içinde 100 km'de ortalama 9-10 lt yaktığını öğrendim.Ayrıca 1.6 hacmindeki motorunun 8v olması nedeniyle çok da performanslı olmadığını duydum. Bunun üzerine arabayı denemeye karar verdim. Araba bana sürüş zevki vermedi, tam bir hayal kırıklığına uğradım. Motorunun biraz eski teknoloji olması sebebiyle düşük devirlerde ağırlığının 1.2 ton olduğunu size hissettiriyor.Test sürüşü sırasında anlık tüketimi sürekli kontrol ettim.Performanslı kullanımda 30 lt civarını gördüm. Hafif meyilli yokuş aşağı giderken biraz gaz verilmesi durumunda dahi 7 lt üzerine çıkıyor. Benim için önemli değil ama iç dizayn da muadili araçlardan biraz geride.Yakıt tüketimi ve performans sebebiyle aracı almaktan vazgeçtim

Akabinde yaptığım araştırmada Avrupa'da 125 bg 16v 1.4 FSI motorlu Leon'un piyasaya sürüldüğünü öğrendim.Doğuş Otomotion yetkililerinden edindiğim bilgiye göre Şubat 08 itibariyle Türkiye'de satışa sunulacakmış.Son 1 haftada yaşadığım kafa karışıklığı böylece sona erdi. 1.4 FSI motorlu Leon'un fiyatı 38.000 YTL civarı olacakmış. Ben sabırsızlıkla bekliyorum, ilgililere duyurulur. Not: Seat'in global web sitesinde aracın teknik bilgileri mevcut.

http://www.seat.com/static/su/com/SEAT/site/newleon/en/techtables/14_125.html

• Merhaba;

Ben de 1.4 Leon almak istiyorum ve bir süredir aklımdaki diğer alternatifler arasından bir seçim yapmak içinhttp://forum.donanimhaber.com/m_27931279/tm.htm başlığında forumdaki arkadaşların düşüncelerini almaya çalıştım. Son kararım Leon olacak gibi ancak yine bir soru işareti kafama takıldı. Bilenlere ve özellikle Seat kullanıcılarına danışmak istedim.

Bu araç bir ya da iki yıllık kullanımdan sonra ne gibi problemler çıkartıyor? Bunlar kayda değer önemli sorunlar mıdır ? Biliyorum 1.4 motor daha çok yeni ama en azından 1.6 motordan tecrübeli arkadaşlarım araçla ilgili -varsa- olumsuz tecrübelerini aktarırlarsa memnun olurum.

Saygılar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.