Şimdi Ara

Analiz : iPad kurumsal pazarda bu yıl dizüstü cihazların yerini alabilir

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Analiz : iPad kurumsal pazarda bu yıl dizüstü cihazların yerini alabilir

iPad modelinin ilk tanıtıldığı yıl itibariyle tablet cihazlarının asıl hedefi, tüketiciler arasında benimsenme başarısı göstermek ve segmenti büyüme trendine sokmaktı. Ancak yüzde 300 gibi büyüme rakamlarına ulaşan tablet pazarı, kurumsal alana da uzanmaya başladı.

Başta iPad olmak üzere pek çok modeli kurumsal müşterilere hitap edecek şekilde donanım ve yazılım entegrasyonuyla geliyor. Ayrıca geniş bir uygulama yelpazesi de kurumsal müşterileri cezbediyor.

UBS yatırım bankası uzmanı Brent Thill tarafından yapılan bir analize göre, bu yıl iPad kurumsal müşterilere hitap eden bir cihaz haline gelecek ve taşınabilir bilgisayar olarak muamele görecek. Ayrıca gelecekte tabletlerin kurumsal alandaki büyümesi de önemli oranda artacak.

Thill, iPad modelinin dock üniteleri ile birlikte ve harici ekranlara yansıtarak kullanma modasının ortaya çıkacağını ve bu şekilde bir taşınabilir bilgisayar haline geleceğini öngörüyor. 

Windows 8 ve Surface tableti için de öngörüde bulunan Thill, modelin sevkiyat beklentilerini aşağı çekerken, işletim sisteminin durgunluğa devam ettiğini belirtiyor. Bu çeyrekte de Microsoft'un pazar payını beklendiği kadar artıramayacağı tahmin ediliyor. 

• Saçma.

• Bizim hastaneye gelen her ilaç mümessilinin elinde ipad var. Hak veririm

• Yaygınlaşırsa çok şaşırırım. Hani cicili bicili görünmek isteyenler haricinde işlevsel olarak kullanılacağına pek ihtimal vermiyorum. Çünkü Apple inatla kendi standartlarından başka bir standart tanımıyor. Bu nedenle uyumsuzluklar, maliyetleri ve verimsizliği artıracaktır.

• Henüz çok erken, millete gaz vermek amaçlı.

Biz hepimiz tabletlerin şu andaki halinin media odaklı olduğunu biliyoruz, hatta bunu siz bir videonuzda söylemiştiniz. Belki surface için bir kaç extra birşey söylenebilir.

• yavasta almasin !

• İpad,tablet bu tür cihazları alanlar ,öncelikle kişisel zevkleri ve ilgi alanları için alıyorlar.

Veri ,bilgi odaklı bir işiniz var ise bu tür cihazları iş amacına yönelik olarak ister istemez kullanırsınız zaten.

Bir spiker ,sunucu ekranda ipad kullanabiliyor.Yine bir eczacı iş amaçlı ipad kullanabilir.Fakat çok istisnai çalıştığınız firma size alıp vermedikten sonra ,alınış amaçları iş veya kurumsal açıdan olmuyor.

Başka bir örnek ,Eşim ipad ni ,herzaman işe götürmüyor.Haftada bir iki kere toplantılarda ,iş ile ilgili Not vb bilgi paylaşımı ,sunumu için götürüyor.İş odaklı almadı,kitap okumak ,sosyal ağlar vb kişisel tercihleri için aldı.

Uzun bir süre daha , kurumsal açıdan PC ,Diz üstü vb cihazların yerini almaları çok zor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • abartmayın

• appstore haricinde uygulama yüklemeye izin vermiyor diye biliyorum. bu durumda mesela şirket içinde kullanılmak üzere bir otomasyon yazılımı geliştirdim. JB olmadan bunu tabletlere nasıl yükleyeceğiz? Bilgim olmadığı için soruyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

appstore haricinde uygulama yüklemeye izin vermiyor diye biliyorum. bu durumda mesela şirket içinde kullanılmak üzere bir otomasyon yazılımı geliştirdim. JB olmadan bunu tabletlere nasıl yükleyeceğiz? Bilgim olmadığı için soruyorum.

Apple la anlaşmadan böyle bir şey yapabileceğini sanmıyorum. Ancak büyük şirketler bunu yapabiliyor.bkz. havayolu şirketleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagataykoroglu -- 23 Ocak 2013; 1:20:24 >
  • yanılmıyorsam cnntürk samsung ile bir anlaşma imzalamıştı galaxy note 10.1 kullanımyla ilgili
  • Hangi kurumsal firmaymış onlar. Dizüstü cihaz yerine ipad'e geçecekmiş. Kuruyemişçi, dürümcü falandır heralde.

• ERP Yazılımları tam anlamıyla entegre olmadıkça ve domain yapısına dahil edilmedikçe bu eleman reklam yapıyor derim :)

• Windows 8 yaygınlaşınca tablet piyasasında, Apple ile kaymağını yer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

appstore haricinde uygulama yüklemeye izin vermiyor diye biliyorum. bu durumda mesela şirket içinde kullanılmak üzere bir otomasyon yazılımı geliştirdim. JB olmadan bunu tabletlere nasıl yükleyeceğiz? Bilgim olmadığı için soruyorum.

Bu tür şirketlerin developer hesapları var. Kendi yazılımlarını geliştiriyorlar ve app store a yayınlamadan sadece şirket içi ipad veya iphoenlara yayınlıyorlar.

• Bu isin ekmegini yerse bir tek S_pen li Galaxy note 10.1 yada muadili cihazlar yer gerisi agzini havaya acar...

• quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

Bu isin ekmegini yerse bir tek S_pen li Galaxy note 10.1 yada muadili cihazlar yer gerisi agzini havaya acar...

iPad demiş
  • quote:

Bu isin ekmegini yerse bir tek S_pen li Galaxy note 10.1 yada muadili cihazlar yer gerisi agzini havaya acar...

Avatar-mesaj Bu kadar da fan olunmaz. 1280x800 tarzi gunumuzdeki komik cozunurluklerle Note? Samsung, Apple ile telefon konusunda rekabet edebilir, zaten ediyor. ancak tablet konusunda ortada bir rekabet falan yok. iPad %59 ile acik ara onde. Android once tablet icin daha kullanisli olsun, bu haliyle cop. Tablet=iPad. Suan icin x86 Surface disinda ciddi bir rakip yok, onun da agirlik gibi bazi sounlari var. Belki OS X li bir 11" tablet gorebiliriz Apple'dan 11" MBA'ye benzeyen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zordion -- 23 Ocak 2013; 13:23:57 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zordion

quote:

Avatar-mesaj Bu kadar da fan olunmaz. 1280x800 tarzi gunumuzdeki komik cozunurluklerle Note? Samsung, Apple ile telefon konusunda rekabet edebilir, zaten ediyor. ancak tablet konusunda ortada bir rekabet falan yok. iPad %59 ile acik ara onde. Android once tablet icin daha kullanisli olsun, bu haliyle cop. Tablet=iPad. Suan icin x86 Surface disinda ciddi bir rakip yok, onun da agirlik gibi bazi sounlari var. Belki OS X li bir 11" tablet gorebiliriz Apple'dan 11" MBA'ye benzeyen.

Bunun fanlikla alakasi yok..Ust duzey mevkiilerdeki arkadaslarim dostlarim ipad den birer birer Note 10.1 e gecti..
    Burda olay Samsung,Android falan filan degil tamamen S-Pen olayi işi başka bi boyuta taşımış durumda..
    Cozunurlukten daha onemli seyler var..
    İpad 3 te gorduk iste cozunurlugu cihaz a umuldugu kadar talep yok ama samsung s-pen le resmen kademe atladi..

• Arkadaşlar bende dünya devlerinden yapı kimyasalları satışı yapan bir firmada çalşıyorum ve 1-2 aya kadar ipad lere geçiş yapacağız. Halihazırda ipad için de bütün ürün broşür ve bilgilerinin yer aldığı bir uygulamamız var zaten. Hazırlanan programlar İOS tabanlı olmuyor. Genelde HTML5 ile platform bağımsız yazılıyor ve siz ipad veya android veya bilgisayardan erişebiliyorsunuz. Sadece ana ekranda verileri sistemden çeken bazı widgetlar için Apple dan onay vs. alınıyordur. Detayını bilmiyorum. (Developer hesabı vs.) Açılış ekranı da bildiğiniz ipad ile alakası yok zaten. Widgetlar dan oluşmuş windows8 in metro arayüzüne benzer bir ekranı var. İpad i de güvenlik sebebi ile kullanıyorlarmış. Android açık kaynak bir işletim sistemi olduğu için güvenlik zaafiyeti doğurabileceği için kullanılmıyor.
    Bence büyük ve uluslararası firmalar bu sisteme geçeceklerdir. Özellikle saha satış ekipleri için oldukça faydalı ve efektif bir sistem.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.