Şimdi Ara

Epson, yeni geliştirdiği elektronik vizörünü duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Epson, yeni geliştirdiği elektronik vizörünü duyurdu

Epson, bugün yaptığı resmi duyuru ile yeni geliştirdiği elektronik vizörünü duyurdu. 

Elektronik vizörler gelişmeye ve çeşitlenmeye devam ediyor. Optik vizörlerin yerini iyiden iyiye almaya başlayan bu teknoloji birçok firma tarafından geliştiriliyor. Dijital ve kompakt fotoğraf makineleri için duyurulan elektronik vizör, 0.48" Ultimicron XGA ekrana ve (1024x768) 2.36MP çözünürlüğe sahip. Fotoğrafçıların her ışık şartından rahat fotoğraf çekebilmesine yardımcı olmak için vizörün parlaklık düzeyi 520 cd/m2 gibi bir düzeye getirilmiş. 16.7 milyon renk derinliği sunan elektronik vizör, sRGB uzayını %92 oranında gösterebiliyor.

Yeni vizörün ay sonunda düzenlenecek olan CP+ 2013 fuarında görücüye çıkacağı belirtildi. 

• Çözünürlük değeri yanlış sanırım.

• quote:

sRGB uzayını %92 oranında gösterebiliyor.

Yazınızda çeviri hatası söz konusu.

Color Space, renk paleti veya renk gamutu anlamını taşır.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

quote:

Yazınızda çeviri hatası söz konusu.

Color Space, renk paleti veya renk gamutu anlamını taşır.

Liveviewla aynı mantık sonuçta hata yok...
  • ne kadar saçma bir iş elektronik vizörmüş ona bakana kadar 3 inçlik lcd ekrana baksınlar yuh diyorum.

• avantajı ne ki gerçeği varken

• quote:

Orijinalden alıntı: MxFxOx

avantajı ne ki gerçeği varken

Ufak four thirds makinelerde ve dslr-like(kompakt) makinelerde ayna sistemi olmadığı için mecburen bu tarz elektronik vizörler kullanılıyor.
    Bu makineler için bir iyileştirme olmuş işte bir nevi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slark

quote:

quote:

Yazınızda çeviri hatası söz konusu.Color Space, renk paleti veya renk gamutu anlamını taşır.

buda işiyle ne kadar alakasız birinin haberi çevirdiğini gösterir

Bu kadar uzmana laf etmek dusmez ama matematikte uzay ne anlama gelir, RGB dedigimiz kirmizi yesil mavi renkleridir, bunlar karisim oranlari ile RGB sistemdeki tum renkleri tanimlar, 3 temel renk oldugu icin tum renklerin kumesi 3 boyutlu geometrik bir uzay olarak gosterilir gibi ufak ayrintilari bilmeden insanlarin emegine soz soylemek ayip. Amaciniz ne bilmiyorum ama kendinizi kucuk dusurmekten baska bir ise yaramaz bu tavir...

• Anaaa etraf uzman doldu ufak ufak sivisalim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özellikle ana sayfa haberlerine yazılan yorumlar insanı dehşete düşüyor.
  • Arkadaş Translate ile çevirmiş herhalde...

• Neden bu kadar tartisildigini anlamiyorum. Bilmeyen Google'a baksin ogrensin biraz, iki arastirma yapmak cok mu zor? Gamut ya da palet, renk uzayinin sadece bir parcasidir yani alt kumesidir. Monitorlerin ya da yazicilarin renk gamutu ya da paleti olur ve bunlar belli renk uzaylarinin icindedir. RGB de bir renk uzayidir. Yani haberdeki tanim dogru.
    Bilgiye erisim kolaylastikca insanlar bilgiden uzaklasiyor ne yazik ki... Buraya yorum yazana kadar arastirsan dogrusunu bulursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozturert -- 23 Ocak 2013; 12:03:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: skylineGTR_34

quote:

Orijinalden alıntı: Slark

quote:

quote:

Yazınızda çeviri hatası söz konusu.Color Space, renk paleti veya renk gamutu anlamını taşır.

buda işiyle ne kadar alakasız birinin haberi çevirdiğini gösterir

Bu kadar uzmana laf etmek dusmez ama matematikte uzay ne anlama gelir, RGB dedigimiz kirmizi yesil mavi renkleridir, bunlar karisim oranlari ile RGB sistemdeki tum renkleri tanimlar, 3 temel renk oldugu icin tum renklerin kumesi 3 boyutlu geometrik bir uzay olarak gosterilir gibi ufak ayrintilari bilmeden insanlarin emegine soz soylemek ayip. Amaciniz ne bilmiyorum ama kendinizi kucuk dusurmekten baska bir ise yaramaz bu tavir...

Eline sağlık

• DSLR makinelerde vizör ebatları çeşitlilik gösteriyor. Daha üst serilerde optik vizörler daha büyük; 0.50x, 0.60x, 0.70x gibi vizör ebatları söz konusu. Elektronik vizörlerde durum nedir?

Bir de 1024x768 nasıl 2 küsur mp ediyor?
  • Ben nex 6 ile elektronik vizörle ( nex 6 da 2.4 mp oled vizör var ) tanıştım ve çok çok başarılı buldum. LCD ekranın aynısını ve tüm kontrolleri vizörden görmek büyük avantaj. Birde fokus peaking avantajı (sony için) işin içine girince yemede yanında yat oluyor evf ler. Evf lerde büyütme oranı çok daha fazla olabiliyor.

nex 6 için:

Viewfinder type Electronic
    Viewfinder coverage 100 %
    Viewfinder magnification 1.09×

http://www.dpreview.com/products/sony/slrs/sony_nex6/specification

Bana göre artık evf ler dez avantajlarını sildi, avantajlarıyla ön plana çıkmaya başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.f.y. -- 23 Ocak 2013; 14:34:56 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.