Şimdi Ara

DxOMark, Nikon 85mm F/1.8G modelinin test sonuçlarını yayınladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• DxOMark, Nikon 85mm F/1.8G modelinin test sonuçlarını yayınladı

Fotoğraf makineleri ve lensler için yaptığı testler ile bilinen DxOMark, Nikon'un 85mm F/1.8G modelinin test sonuçlarını açıkladı.

Nikon'un D3x fotoğraf makinesi üzerinde yapılan testler sonucunda Nikon'un 2012 yılı içerisinde çıkardığı sabit odak uzaklığına sahip ana lenslerinden olan AF-S 85mm F/1.8G, DxOMark veri tabanı içerisindeki diğer bütün 85mm lenslerden daha iyi sonuç elde etti. Ortalama olarak 35 puan alan lens, ilginç olarak kendinden çok daha pahalı olan gene Nikon'un AF-S 85mm F/1.4G modelinden daha yüksek bir puan ortaya koydu ve DxOMark veri tabanı içindeki en iyi 85mm lens oldu.

Nikon AF-S 85mm F/1.8G şuan $500 fiyat etiketi ile satılıyor. Kendinden çok daha pahalı olan bir çok lensten iyi performans verebilen 85mm F/1.8G, her Nikon kullanıcısının çantasında bulundurması gereken lensler arasında gösteriliyor.

• DxOMark puanlamasi objektiflerde de sacma demek ki. Kose kararmasi ya da geometrik bozulmaya cok puan veriyorlar anladigim kadariyla. Bir de renk bozulmasi olabilir. Keskinlikte ve isik gecirgenliginde f1.4G objektif cok daha iyi. Ama Nikon'un f1.8G serisinin basarisi tartisilmaz. 28mm, 35mm, 50 ve 85mm f1.8G objektifler fiyatlarina gore muhtesem.
  • Bu DXo hangi ülkenin takımı abi?
  • bunun pembesi yok mu :D

+1

• Peki 1.4d ile 1.8g için ne dersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samyang siparis etmistim 85mm f1.4, ertesi gun B&H Photo 100$ indirim 85mm f1.8g de. Simdi acayip arada kalmis durumdayim pek umudum yok ama boyle bir ikilem yasayip deneyen oldu mu daha once bu lenleri karsilikli?
  • quote:

Orijinalden alıntı: skylineGTR_34

Samyang siparis etmistim 85mm f1.4, ertesi gun B&H Photo 100$ indirim 85mm f1.8g de. Simdi acayip arada kalmis durumdayim pek umudum yok ama boyle bir ikilem yasayip deneyen oldu mu daha once bu lenleri karsilikli?

Yorumlar, Samyang'ı 1.4 kullanırken netlemenin çok çok zor olduğu üzerine hep. Ufacık bir oynamada netlik gözden kulaklara geçiveriyor ve sorunun lensde olduğunu sanıp saç baş yoluyorsunuz diyorlar... Kullanırken sıkıntı verecekse Samyang ne kadar iyi de olsa bulaşmazdım şahsen...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLoWeR

quote:

Orijinalden alıntı: skylineGTR_34

Samyang siparis etmistim 85mm f1.4, ertesi gun B&H Photo 100$ indirim 85mm f1.8g de. Simdi acayip arada kalmis durumdayim pek umudum yok ama boyle bir ikilem yasayip deneyen oldu mu daha once bu lenleri karsilikli?

Yorumlar, Samyang'ı 1.4 kullanırken netlemenin çok çok zor olduğu üzerine hep. Ufacık bir oynamada netlik gözden kulaklara geçiveriyor ve sorunun lensde olduğunu sanıp saç baş yoluyorsunuz diyorlar... Kullanırken sıkıntı verecekse Samyang ne kadar iyi de olsa bulaşmazdım şahsen...

Onlarca foruma baktim Nikon 85mm f1.4D'den iyi oldugunu soyleyen birsuru insan var cok kararsiz kaldim. Out of stock olabilir diye 1.8g'yi aldim Samyang'i da cok merak ediyorum onu da alicam buyuk ihtimal birini geri yollarim artik.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.