Şimdi Ara

Canon DSLR gövdelerinizi su ve tozdan uzak tutun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Canon DSLR gövdelerinizi su ve tozdan uzak tutun

Kickstarter ile basit ancak oldukça faydalı birçok ürün ortaya çıkmaya ve destek bulmaya devam ediyor. Bu sefer geliştirilen ürün ise Dust Donut isimli, Canon marka objektifleri su ve tozdan uzak tutmaya yarayan bir aparat.

Yağmurlu ya da aşırı rüzgarlı hava şartlarında çoğu fotoğraf sever, makinelerinin su ya da toz kaçması sonucu zarar görmesinden korkarlar. Su geçirmezlik özelliği bütün DSLR makinelerde yer almamakta ya da oldukça pahalı modellerde yer almaktadır. Bu sorunu çözmek isteyen Tyler Sterbnetz, kendi geliştirdiği aparat ile Kickstarter projesi başlattı. Dust Donut ismini verdiği aparat, Canon marka lensler ile gövde arasına takılan bir sızdırmazlık contası. Su yada toz geçirmez yapıya sahip olmayan lensler ile gövde arasına takılarak aradaki boşluğu dolduruyor ve su ya da toz geçişini engelliyor. Dust Donut, oldukça basit bir yapıya sahip olsa da, Canon'un "Water Sealing" özelliği bulunmaya lenslerini ve gövdelerini koruma altına alabiliyor.

Tyler Sterbnetz projeye başlarken koyduğu $2,000 hedefini $9,402 oranına 348 bağış ile taşımış ve projeyi başarı ile tamamlamış durumda. Aparatın satışına mayıs ayında $25 fiyat etiketi ile başlanacak. Ürün hakkında hazırlanmış videoyu aşağıdan izleyerek daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz.

• Işsizler kickstarteri basmış

Guzel projeler çıkıyor valla, helal olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Basit bir şey gibi duruyor ama gerçekten aradan su ve toz girmesini önleyebilir.
  • dust donut ne lan ?? bildiğin o-ring.

• Bizim hırdavatçıda bol bol contalar var guzel fikirmiş gidip alayim bi tane .

• 24-105 lerin yeni modeline Canon bu contayı takmaya başladı bile...
  • Buna 25$ veren çıkar mı gerçekten?

• Fıratpen de gri contalısını üretirse daha süper olur.
  • ohannes o-ring conta perşembe pazarında adet 50 kuruş karınız 43.5 lira
  • Nikon Pro serisi lenslerde hep vardı. Canon'un aklına nerelerde... ?

• Harika bir şey bence herkes işi tiye almış.
    Nikon için de var mıdır acaba. makineyi alinca en büyük belalarimdan biri olacak galiba sensor kirlenmesi, lens ve sensörde tozlanma.

lensi sirf bu yüzden kolay kolay değiştirmek istemiyorum.

ve hafif yağmurda karda fotoğraf çekemezsem ne kıymeti var ki...

• Sadece gövde ile lens arasında bir sızdırmazlık sağlıyor. İyide lensin geri kalan kısmı ne olacak? Bunlarla uğraşmaktansa yağmurda karda fotoğraf çekmek için al bir pentax bak keyfine.

• Kalitelisi istenirse doğru Oto yedek parçacılarına.İncesi kalını 1/4 mm çap farkıyla binlerce conta var. Bunlara sızdırmazlık contası deniyor. 50 cent'lik contaya 25 $ verecek olur mu? Olacaktır.Burada önemli olan akıl etmek. Buna da AKIL PARASI deniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

Kalitelisi istenirse doğru Oto yedek parçacılarına.İncesi kalını 1/4 mm çap farkıyla binlerce conta var. Bunlara sızdırmazlık contası deniyor. 50 cent'lik contaya 25 $ verecek olur mu? Olacaktır.Burada önemli olan akıl etmek. Buna da AKIL PARASI deniyor.

Ben şaka sanmıştım, ama cidden birebir gevşeklik vs olmadan bulunabilir diyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fotomani

quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

Kalitelisi istenirse doğru Oto yedek parçacılarına.İncesi kalını 1/4 mm çap farkıyla binlerce conta var. Bunlara sızdırmazlık contası deniyor. 50 cent'lik contaya 25 $ verecek olur mu? Olacaktır.Burada önemli olan akıl etmek. Buna da AKIL PARASI deniyor.

Ben şaka sanmıştım, ama cidden birebir gevşeklik vs olmadan bulunabilir diyorsunuz?

@Fotomani
    Lensi gövdeye yerleştirin. Gövde ile lens arasındaki boşluğa bakın. (2. fotograf) Burada kullanılan contanın kalınlığı ve çapı önemli. Buna uygun conta alın.Coınta kalınlığı oluşan boşluktan çok az kalın olmalı. Bu kalınlık lensi takarken size belirgin zorluk çıkarmayacak seviyede olmalı.Eğer başluklan daha az kalınlıkta olursada conta görev yapmaz. Contayı fotografta görülen yere takmadan önce Talk Pudrası ile pudralayın ve bir pamuklu bez parçasıyla da conta üzerindeki fazlalıkları alın, üzerinde hareketli pudra artıkları kalmasın....Lensi takarken lastiği esnetmezsiniz, Lensi daha kolayca takar, çıkartırsınız.
    Ben bu tip (Piyasa ağzıyla RİNG) contaları fotograf makinası dışında bir çok yerde kullanırım. Adeta elim ayağımdır. Ama aklıma hiç bu işte kullanmak gelmedi. Dedim ya önemli olan akıl etmek.
    Konuyu açan @Sh@rKs-PoWeR' a teşekkür.

• Ambalaj lastiği takın aynı hesaba gelir...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.