Şimdi Ara

ESS Elektronik Servis Çözümleri'nin DANDİKLİĞİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
9.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ekim 2011'de aldığım HP Touchpad 32gb tabletimi birkaç aydır açarken zorlanıyordum. Bazen yarım saat uğraştığımı hatırlıyorum. Artık hiç kapatmamaya, şarjının bitmemesine dikkat ediyordum. En sonunda hiç tepki vermemeye başladı. Aldığım yer olan Kipa Çiğli'ye garantiden servise yollanması için ürünü teslim ettim. Aradan 10 gün kadar geçtikten sonra gelmemi istediler. Ben de "düzeldi sanırım, oh be" diyerek gittim fakat tablet serviste hiçbir işlem görmeden geri yollanmış. Bunun üzerine bir kez daha servise yollamamız gerekli dediler. Gerekli evrakları doldurduktan sonra tablet tekrar servise gitti. Bu sefer de 3 hafta kadar sonra bugün "gelip tabletinizi alabilirsiniz" diye aradılar. Yine aynı sevinçle gittim fakat yine şok oldum. Tabletin anakartında SÖZDE DARBEYE BAĞLI çatlak varmış ve onarılamıyormuş. Ayrıca tabletin şarj soketi de çatlakmış ve kasanın arkasına bant yapıştırılmış, ve bunların hepsi kullanıcı kullanımına bağlı sorunlarmış. Tabletimi bugüne kadar kılıfında kullandım, bir kere bile çıkarmadım, ne elimden düşürdüm, ne şarj soketini çatlattım, çok komik, ne de arkasına bant yapıştırdım.
    Sözümün özü, gayet dikkatli kullandığım tabletim servisten onarılmadan üstüne üstlük daha beter durumda geri geldi. ESS ELEKTRONİK SERVİS ÇÖZÜMLERİ SAN. ve DIŞ TİC. A.Ş.'yi buradan kınıyorum. Bundan sonra bizzat kendim gidip servisle görüşeceğim. Tüm arkadaşlar görsün ve dikkat etsinler..

ESS Elektronik Servis Çözümleri'nin DANDİKLİĞİ

• aynı durum bendede sözkonusudur.
    çok kötü bir servistir. Pegasus bilgisayardan alınan tabletim ürün hatasından kaynaklı problem olmasına ragmen kullanıcı hatası diye geri gönderilmiş.
    tüm şikayet sitelerine yazıyorum kendilerini.
    ve tüketici heyetine vereceğim.
  • Aynı lanet yere benimde işim düştü metro grossmarketten iphone 5 aldım telefon kutudan kilit tuşu bozuk olarak çıktı değişim için götürdüm servise yolladılar 1 hafta sonra arayıp sorun yok diye almamı istediler tekrar incelemelerini istedim 1 hafta daha bekleyip yine aynısını söylediler. Daha telefon elime ulaşmadı ama birinci servis raporunu görünce şok oldum raporda telefonda çizikler ve lekeler var yazıyo!! Ama bunu yanlarına bırakmıcam tüketici heyeti mahkemesi, tüketici hakları mahkemesine başvuruyorum en kısa zamanda sizde haklarınızı arayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkr16 -- 5 Nisan 2013; 23:31:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bibioy01

aynı durum bendede sözkonusudur.
    çok kötü bir servistir. Pegasus bilgisayardan alınan tabletim ürün hatasından kaynaklı problem olmasına ragmen kullanıcı hatası diye geri gönderilmiş.

dostum uzun zaman önce yazmışsın ama sonuç çıktı mı? zira biz de bilmeden ess'den note 2 aldık ve imei silindi cihazda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1984

quote:

Orijinalden alıntı: bibioy01

aynı durum bendede sözkonusudur.

dostum uzun zaman önce yazmışsın ama sonuç çıktı mı? zira biz de bilmeden ess'den note 2 aldık ve imei silindi cihazda?

yok hocam hiçbir sonuç çıkmadı..
    şikayet sitelerine bi çok yere yazdım. firma yanıt bile vermiyor.
    sallamıyor yani..
    daha devam edecektim üstlerine gitmeye, fakat tableti ufaklık düşürüp camı çatlayınca gitmenin anlamı kalmadı.

• Benim iş de düzelmedi arkadaşlar, çok kıl bir durum gerçekten.
  • Aynı yere yani ESS Elektronik'e benim de profesyonel DSLR fotoğraf makinemin tamirati için yolum düşmüştü. Bir hafta, on gün sonra 'Arıza görülmemiştir.' yazısıyla ürünüm tekrar benim elime ulaştı. İnternetten araştırdığım kadarıyla bu konuda madur olan tek kişi ben değilmişim. Garintili cihazımın tamiratını ERKAYALAR firmasında ücretli olarak yaptırdım. Adamlar hakkını vererek onarımını yaptıktan sonra ayrıntılı bilgi evrakları, fatura vs. gibi dökümanlarla ürünü bana gönderdiler. Yüklü bir miktar alındı ama olsun.
    Buradan garantili cihazımı ücret karşılığı başka bir firmada onarim yaptıran, cihazda hiçbir sıkıntı yoktur diyen ESS Elektroniğe ilgileri için teşekkür ediyorum!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tspnr38 -- 20 Ağustos 2013; 11:03:18 >
  • bende gold bilgisayardan tv aldım kurulum sırasında arıza çıktı ess elektronikteki adam bunu gold bilgisayara bildirdi ama gold tutanak istiyor ess elektronik bizi ilgilendirmez diyor kurulum sırasında bir kağıt vardı bu kağıdı ess elektronikten almam gerek telefonla arıyorum kimse açmıyor yazılı tebligat yapacağım adresini bilen var mı ?
  • Bu ESS elektronigin ve GOLD'un Allah belasini versin. 5 aydir bir fritozle ugrasiyorum. Gonderdikleri kargodan urun kirik cikti, hala ugrasiyorum.
  • Gold ve ESS den uzak durun,

Kullanılmış cihazları sıfır diye satıyorlar,

Bende Gold dan telefon aldım, sözde orjinal sıfır ambalajda telefon,eve gelip incelediğimde kenarında çok küçük toplu iğne başı kadar iz vardı pek sorun etmedim ama telefonu açıp kurcaladıkça içinden geçen seneye ait kayıtlar notlar gördüm,

büyük ihtimalle birisi bu telefonu Gold dan zamanında almış ve bir şekilde geri vermiş ESS de bunu temizlemiş cilalamış ve sıfır kutuda yeniden satışa sunmuş.

GOLD ve ESS den kesinlikle uzak durun, piyasa 100 TL olan telefonu ben 850TL ye aldım keşke 150 TL verip sağlam bi yerden alsaydım diyorum
  • ESS'yi Allha bildiği gibi yapsın.Tüm herkes. 4.3 güncelleme kullanırken biz eski sürümdeyiz çünkü ESS şirketinin düzenbazlığı yüzünden telefonu İran'a kaydettirmiş aptallar.Keşke 150 tl fazla verip TR garantili bişey alsaydım ah ahmak kafam ama bu son olsun !!1

• Arkadaşlar, konuyla ilgili yeni bir konu açtım, BURADAN okuyabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.