Şimdi Ara

Analiz : 2010 yılından bu yana iPhone satışları Samsung Galaxy amiral gemi modellerinin toplam satışından fazla

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
1.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Analiz : 2010 yılından bu yana iPhone satışları Samsung Galaxy amiral gemi modellerinin toplam satışından fazla

Samsung bir süre önce Android işletim sisteminin lokomotifi haline gelen Galaxy S serisi cihazların bugüne kadar 100 milyon satış rakamını geçtiğini ifade etmişti. Seri içinde Galaxy S3, geçen yıl üçüncü çeyrekte en çok satan akıllı telefon olmayı da başarmıştı. 2010 yılından bu yana iPhone ve Galaxy serisi amiral gemi modellerinin satış rakamını karşılaştıran bir analiz yayınlandı. 

Raymond James tarafından yapılan analize göre, iPhone 4/4S/5 modelleri bugüne kadar 219 milyon adet satarken, Samsung S serisi ve Note serisi amiral gemi modelleri de 131 milyon toplam satış yaptı. 

iPhone modellerinin karşısına bugüne kadar pek çok killer tabir edilen ürünler çıksa da hiçbiri Samsung kadar büyük başarı elde edemedi. Bugün geldiğimiz durumda da hem akıllı telefon hem de tablet pazarında Samsung rakibini terletmeye başladı. Apple asıl çıkışı iPhone 4 ile yakalamış olmasına rağmen, Samsung her yeni Galaxy S modelinde momentumu biraz daha artırdı.

Samsung ABD ürün bölümü şefi Kevin Packingham, iPhone 5 lansmanı sonrası Galaxy S3 modelinin satışlarının yükselişe geçtiğini belirtiyor. Bu yıl da rekor satışlar yapması muhtemel yeni Galaxy amiral gemi modelleri ile birlikte aradaki farkın kapanması bekleniyor.  

• genel telefon satışına baktığımızda samsung, apple'ın iki katı fazla telefon satıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben asıl Xpreia Z'nin satışları ne olacak, onu merak ediyorum.
  • Samsung her dakika yeni telefon cikariyor dolayisi ile piyasaya daha hakim olsada Apple iphone urunleri her zaman daha cok satiyor .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

genel telefon satışına baktığımızda samsung, apple'ın iki katı fazla telefon satıyor.

O zaman genel olarak baktığımızda, Samsungun telefon modeli de 20 kat daha fazla.

Ne saçma bir orantı ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sajuuk -- 20 Ocak 2013; 23:39:10 >
  • bundan 3 yıl sonra kim daha fazla satacak acaba. apple ne oldum degil ne olacagım demeli

• quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Ben asıl Xpreia Z'nin satışları ne olacak, onu merak ediyorum.

tam birazdan xperia z konusu açılır diye yazacaktim gerek kalmadı

• Gerçekten iphone tek bir telefon ile büyük başarı ediyor fakat karşısında sadece samsung yükselişte buda aralarındaki mahkemelerle belli oluyor.Samsung apple dan çok iyi yararlanıp yolunda devam etti.Bu arada sony nin ilk defa bir modelinde bukadar insanları kendine çektiğini görüyorum bakalım z ile neleri başarıcak sony?

• 2013 Samsung'un Apple'ı solladığı yıl olacak

• Samsung iOS'a geçerse almayı düşünebilirim o da belki.

• Müşterisi ve fonksiyonları farklı ürünleri kiyaslamak yanlış ama...

• Donanihaber'de başlıklara bakarak hangi yazarın ne yazdığını tahmin edebiliyorum artık :D

• quote:

Orijinalden alıntı: sertacaygun

Donanihaber'de başlıklara bakarak hangi yazarın ne yazdığını tahmin edebiliyorum artık :D

ne mutlu sana

• Şimdi ios eskiden iyiydi ama artık sıkıcı bir hal aldı. kaç senedir aynı arayüz yav arkadaş valla billah sıktı.

• Çok normal tabiki bir tanesi tek bir platformun her sene sadece 1 kere çıkan telefonları Android işletim sistemli ise yüzlerce model vardır. Apple akıllı telefonlarda devrim yapan bir şirket bunu göz ardı edemeyiz. Bu başarısı çok normal bu tablo aslında Samsung gibi bir firma için kötü değil aksine güzel bir tablo.
  • Flexible özelliği ile Samsung Apple'ı geçebilir bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Ben asıl Xpreia Znin satışları ne olacak, onu merak ediyorum.

5 mılyon satar en fazla 10 mılyon olsun :D

• S2 modeli 20 ayda 40 milyon

S3 modeli 7 ayda 40 milyon

Eger bu ivme boyle giderse s4 modelide 3 ayda 40 milyon satar. Hersey tanitacaklari telefonun kalitesine bakiyor artik. Citayi dusurmemeleri lazim.

• Aplle fena fark koymuş.

• Apple ilk devrimi yaptı ve akıllı dokunmatik bir telefon yaptı arkasından onu takip eden firmalar şimdi daha iyisini yapıyorlar. Apple 1 model 1 işletim sistemi öbürlerinde 1 işletim sistemi 100 lerce model en büyüklerini sayarsak 10 farklı firma akıllı telefonlardan üretiyorlar bunların arasından sadece samsung apple gibi burda şunu belirtmeden geçemiyeceğim iyiki bir şey üretti dedirten ve sürekli sadece bunla övünen firmaya kafa tutuyor ve başarılı oluyor samsungn 1 modeli 40 milyon sattı arkadaşlar boru değil. Sektörde ilk olmak onun kaymağını yemek kadar onlardan ayrılıp,sıyrılıp bu teknolojiyi tanıtan bir firmaya denk olmak hiç kolay birşey değil tebrikler. S4'te tek istediğim daha tasarım daha şık daha dayanıklı ve göz alıcı bir kasa

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.