Şimdi Ara

Mikrodalga Fırın Önerileriniz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
22.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Mikrodalga fırın almak istiyorum akakce'de göz gezdirdim.Pek çok markanın mikrodalga fırını mevcut,Fakat kafam çok karışmış durumda.Akşamları işden çok geç geldiğim için bir tabak yemek için kocaman tenceryi ocakta ısıtmak bana çok zorgeliyor,Bu yüzden bana sağlam bir fırın lazım.

Sizlere sormak istediğim bazı fırınların ızgaraları modelleri var,Köfte tavuk tarzı şeyler mikrodalgada yapılabiliyormu?
    Kendini temizleyebilen fırın varmıdır ?
    Seramik iç yüzey ne demek ?
    800 Watt mikrodalga için azmıdır ?

Benim düşündüğüm modeller aşağıdadır ;

http://www.akakce.com/firin/en-ucuz-samsung-ge83x-fiyati,771865.html
    http://www.akakce.com/firin/en-ucuz-arzum-ar245-mikrodiji-fiyati,068236.html
    http://www.akakce.com/firin/en-ucuz-kenwood-mw503-fiyati,134142.html

Özellikle kenwood öneren pek çok kişi var bu forumda.Samsungla arasındaki farkı ben pek göremedim.Düşündüğüm fiyat en yüksek 300 Liradır.

Önerilerinizi bekliyorum Teşekkürler...

• Önerisi olan yokmu arkadaşlar ? Fırını yarın almak istiyorum
  • Kenwood kullanıyorum memnunum mw441

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertunc23

Önerisi olan yokmu arkadaşlar ? Fırını yarın almak istiyorum

lg ıyı ama mıkrodalga kanser yapar!!!!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Merhaba arkadaşlar ;

Mikrodalga fırın almak istiyorum akakce'de göz gezdirdim.Pek çok markanın mikrodalga fırını mevcut,Fakat kafam çok karışmış durumda.Akşamları işden çok geç geldiğim için bir tabak yemek için kocaman tenceryi ocakta ısıtmak bana çok zorgeliyor,Bu yüzden bana sağlam bir fırın lazım.

Sizlere sormak istediğim bazı fırınların ızgaraları modelleri var,Köfte tavuk tarzı şeyler mikrodalgada yapılabiliyormu?

Özellikle kenwood öneren pek çok kişi var bu forumda.Samsungla arasındaki farkı ben pek göremedim.Düşündüğüm fiyat en yüksek 300 Liradır.

merhabalar.

mikrodalga fırınların öncelikli amacı ısıtmaktır, pişirmek değil. Donmuş gıdaları çözebilir, sonra da ısıtabilirsiniz. Ama pişirme konusunda başarılı değildirler. köfte-tavuk vb yiyecekleri çiğden atıp pişirmeniz ancak defalarca yapacağınız deneme-yanılma yöntemleriyle mümkün olabilir. ama dondurulmuş ve pişmiş köfteleri, tavuğu vs ıstıbalirsiniz.

bunun yanında ızgara özellikli fırınlar da var. örneğin dondurulmuş bir pizzayı çnce çözüp sonra ızgarasını açarak yenebilir hale getirmeniz mümkün olmakla birlikte pek de lezzetli bişey elde edemezsiniz.

piyasada bunların dışında, kombi mikrodalgalar da mevcut. yani mikrodalga özelliğinin yanısıra içinde fanlı turbo motor bulunan ve geleneksel pişirme de yapabilen (normal bildiğiniz mini fırın gibi), buna ilaveten ışıklı, buharlı (ki 1 sene kadar kullanmışlığım var) pişirme yapabilen çok fonsiyonlu fırınlar var. Ancak bunlardan iyi bir performans beklemeyin. ben 1 sene boyunca LGnim MP9289 fsd kodlu fırınını kullandım. mikrodalga-ızgara-fanlı turbo fırın-ışıklı pişirme ve buharlı pişirme özellikleri vardı. çok büyük hevesle ve nerdeyse tam boy fırın fiyatına aldım. kendi kendini buharla temizleme, içindeki kokuları giderme gibi ibrçok güzel özelliği vardı ve hakketn de koku falan bırakmıyordu. ancak aldıktan yaklaşık 1-2 ay sonra ışıklı pişirme özelliği çalışmadı ve fırın vaadettiği en byük özelliğini kaybetti. bunu bir taraf bırakacak olursak, fanlı pişirmesi normaldi. 2-3 kere kek, tavuk falan yaptık. guzel pişirdi. buharlı pişirmesi ise tam bir facia idi. sırf buharlı pişirme modunda 1 saatte ancak pişirebildi brokoliyi (halbuki kullanma kılavuzunda 300 gr için 11-13 dk yazıyordu). ışıklı pişirme özelliği de güya yiyeceklerin içine nüfuz ederek dah aiiyi pişirme sağlıyordu ama bu fonksiyonu hemen bozulduğu için servise verdim. yapılamadı. binbir güçlükle para iadesini alabildim. (bu konuyla ilgili:

http://forum.donanimhaber.com/m_51556495/tm.htm

okumanıı tavsiye ederim. LGnin satış sonrası hizmeti konusunda bir fikriniz olur)

bana kalırsa çok fonksiyonlu bir fırındansa sadece mikrodalga fırın alıp yanında ızgarası da olan bir mini fırın almak daha mantıklı. ben yeni ev kurduğum için hepsini birden yapabilen bir fırın almak başta cazip geldi ve çok hevesle aldım. ama performans/fiyat oranı oldukça düşük oldu.

ayrıca, mikrodalga fırınların kansere neden olduğu hep yazılır, söylenir ama şehir efsanesinden öteye geçmemiştir. 1950lerden beri ABDde, sonrasında tüm dünyada kullanılmasına rağmen bu furunların kansere neden olduğu ile ilgili hiçbir bilimsel makale, çalışma, sonuçlanmış somut bir çalışma mevcut değildir. okuyacağınız şeyler internette dolanan ve kaynağı belli olmayan şeyler. kapakları sağlam ve tam kapandığı müddetçe bir sorun olacağını sanmıyorum. bunun da testini yapabilirsiniz. bir LCD tv yada bir laptop veya bir cep telefonu ne kadar radyasyon yayıyorsa ve sağlığa zararlıysa, md fırınlar da ancak o kadar zararlıdır...

kenwood md fırınlar piyasada ve netten alışveriş sitelerinde oldukça fazla. ancak kenwood bildiğiniz gibi bir ses sistemi markası. küçük ev aletlerinin ise bu markayla aslında tam biri ilgisi yok. fason olarak çinde başka bir firma aracılığıyla yaptırılıyor. zaten ses sistemi ürünlerinin logosuyla küçük ev aletlerinin logosu bile birbirinden farklı.

LG ile ilgili fikrimi beyan ettim zaten.

arzumun belirttiğiniz modelini candoğan62 uzun zamandır kullanıyor. yiyeceklerin altını, metal tepsi kullanmazsanız pişirmediğini yazmıştı. forumdan ilgili başlığı bulabilirsiniz.

samsung nasılrı bilemiyorum (samsungun sitesinde seramik yuzeyle ilgili detay var) ama şu modeli ciddi olarak düşünüyorum:

http://www.teknosa.com/urunler/115061157/samsung-me86v-ss-mikrodalga-firin

LGyi iade ettiğim için benim de bir md fırın ihtiyacım var.

MD fırınlar benim içinde kurtarıcı bir konumda. ben de işten eve 8 den önce giremeyen ve bekar biriyim. dolaptan önceden pişmiş bir yemeği, yiyeceğm kadar tabağa koyup ısıtmak oldukça pratik çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

Merhaba arkadaşlar ;

merhabalar.

mikrodalga fırınların öncelikli amacı ısıtmaktır, pişirmek değil. Donmuş gıdaları çözebilir, sonra da ısıtabilirsiniz. Ama pişirme konusunda başarılı değildirler. köfte-tavuk vb yiyecekleri çiğden atıp pişirmeniz ancak defalarca yapacağınız deneme-yanılma yöntemleriyle mümkün olabilir. ama dondurulmuş ve pişmiş köfteleri, tavuğu vs ıstıbalirsiniz.

bunun yanında ızgara özellikli fırınlar da var. örneğin dondurulmuş bir pizzayı çnce çözüp sonra ızgarasını açarak yenebilir hale getirmeniz mümkün olmakla birlikte pek de lezzetli bişey elde edemezsiniz.

piyasada bunların dışında, kombi mikrodalgalar da mevcut. yani mikrodalga özelliğinin yanısıra içinde fanlı turbo motor bulunan ve geleneksel pişirme de yapabilen (normal bildiğiniz mini fırın gibi), buna ilaveten ışıklı, buharlı (ki 1 sene kadar kullanmışlığım var) pişirme yapabilen çok fonsiyonlu fırınlar var. Ancak bunlardan iyi bir performans beklemeyin. ben 1 sene boyunca LGnim MP9289 fsd kodlu fırınını kullandım. mikrodalga-ızgara-fanlı turbo fırın-ışıklı pişirme ve buharlı pişirme özellikleri vardı. çok büyük hevesle ve nerdeyse tam boy fırın fiyatına aldım. kendi kendini buharla temizleme, içindeki kokuları giderme gibi ibrçok güzel özelliği vardı ve hakketn de koku falan bırakmıyordu. ancak aldıktan yaklaşık 1-2 ay sonra ışıklı pişirme özelliği çalışmadı ve fırın vaadettiği en byük özelliğini kaybetti. bunu bir taraf bırakacak olursak, fanlı pişirmesi normaldi. 2-3 kere kek, tavuk falan yaptık. guzel pişirdi. buharlı pişirmesi ise tam bir facia idi. sırf buharlı pişirme modunda 1 saatte ancak pişirebildi brokoliyi (halbuki kullanma kılavuzunda 300 gr için 11-13 dk yazıyordu). ışıklı pişirme özelliği de güya yiyeceklerin içine nüfuz ederek dah aiiyi pişirme sağlıyordu ama bu fonksiyonu hemen bozulduğu için servise verdim. yapılamadı. binbir güçlükle para iadesini alabildim. (bu konuyla ilgili:

http://forum.donanimhaber.com/m_51556495/tm.htm

okumanıı tavsiye ederim. LGnin satış sonrası hizmeti konusunda bir fikriniz olur)

bana kalırsa çok fonksiyonlu bir fırındansa sadece mikrodalga fırın alıp yanında ızgarası da olan bir mini fırın almak daha mantıklı. ben yeni ev kurduğum için hepsini birden yapabilen bir fırın almak başta cazip geldi ve çok hevesle aldım. ama performans/fiyat oranı oldukça düşük oldu.

ayrıca, mikrodalga fırınların kansere neden olduğu hep yazılır, söylenir ama şehir efsanesinden öteye geçmemiştir. 1950lerden beri ABDde, sonrasında tüm dünyada kullanılmasına rağmen bu furunların kansere neden olduğu ile ilgili hiçbir bilimsel makale, çalışma, sonuçlanmış somut bir çalışma mevcut değildir. okuyacağınız şeyler internette dolanan ve kaynağı belli olmayan şeyler. kapakları sağlam ve tam kapandığı müddetçe bir sorun olacağını sanmıyorum. bunun da testini yapabilirsiniz. bir LCD tv yada bir laptop veya bir cep telefonu ne kadar radyasyon yayıyorsa ve sağlığa zararlıysa, md fırınlar da ancak o kadar zararlıdır...

kenwood md fırınlar piyasada ve netten alışveriş sitelerinde oldukça fazla. ancak kenwood bildiğiniz gibi bir ses sistemi markası. küçük ev aletlerinin ise bu markayla aslında tam biri ilgisi yok. fason olarak çinde başka bir firma aracılığıyla yaptırılıyor. zaten ses sistemi ürünlerinin logosuyla küçük ev aletlerinin logosu bile birbirinden farklı.

LG ile ilgili fikrimi beyan ettim zaten.

arzumun belirttiğiniz modelini candoğan62 uzun zamandır kullanıyor. yiyeceklerin altını, metal tepsi kullanmazsanız pişirmediğini yazmıştı. forumdan ilgili başlığı bulabilirsiniz.

samsung nasılrı bilemiyorum (samsungun sitesinde seramik yuzeyle ilgili detay var) ama şu modeli ciddi olarak düşünüyorum:

http://www.teknosa.com/urunler/115061157/samsung-me86v-ss-mikrodalga-firin

LGyi iade ettiğim için benim de bir md fırın ihtiyacım var.

MD fırınlar benim içinde kurtarıcı bir konumda. ben de işten eve 8 den önce giremeyen ve bekar biriyim. dolaptan önceden pişmiş bir yemeği, yiyeceğm kadar tabağa koyup ısıtmak oldukça pratik çünkü.

Tavsiyeniz için teşekkürler.Novabazar'dan Samsung GE83X aldım bu akşam.Gelir gelmez inceleme yapacağım umarım hayırlısı olur.İnceleme yapıp burda paylaşırım alacak olan veya düşünen insanlar için rehber olmuş olur.

• Midea nasıldır arkadaşlar. Ben mideanın klimasını duymuştum ama mikrodalga fırınını ilk defa duyuyorum.. Aşağıdaki ürünün fiyatı oldukça uygun gözüküyor...

http://www.gold.com.tr/U209591/Midea-MWG820X-Mikrodalga-Firin-800-Watt-Elektronik-Dokunmatik-Digital-Buz-cozme
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkyPrince

Midea nasıldır arkadaşlar. Ben mideanın klimasını duymuştum ama mikrodalga fırınını ilk defa duyuyorum.. Aşağıdaki ürünün fiyatı oldukça uygun gözüküyor...

http://www.gold.com.tr/U209591/Midea-MWG820X-Mikrodalga-Firin-800-Watt-Elektronik-Dokunmatik-Digital-Buz-cozme

Yok mu fikri olan ???
  • quote:

Midea nasıldır arkadaşlar. Ben mideanın klimasını duymuştum ama mikrodalga fırınını ilk defa duyuyorum.. Aşağıdaki ürünün fiyatı oldukça uygun gözüküyor...

BILGIM YOK CIN MALI HEPSI GENELDE.AMA LG IYI. FORUMDA BOYLEBI KONU VARhttp://forum.donanimhaber.com/m_68100075/tm.htm

• quote:

BILGIM YOK CIN MALI HEPSI GENELDE.AMA LG IYI. FORUMDA BOYLEBI KONU VARhttp://forum.donanimhaber.com/m_68100075/tm.htm

• Arçelik MD 571 önerebilirim normalde 198 TL foruma özel 99 TL den veriyoruz
  • arkadaslar bütün mikrodalga fırın başlıklarını okudum en son bu başlık açıldığı için buraya yazıyorum..

öğrenciyim, tek seferlik yemek ısıtmak için ya da buz çözdürmek için mikrodalga kullanmayı düşünüyorum.

okuduklarımda markaya takılmamam gerektiği söyleniyor ama "servisi kötü,uzak durun" dediğiniz markalar var mı?

hacim önemli, 20lt ve üzeri olduğunu anladım. daha küçükleri olursa ne olur? neden büyük hacim önemli?

900watt üzeri olsun deniliyor hatta 800watt ile aralarında çok fark varmış. bu farklar nelerdir? sadece ısıtma süresi uzuyorsa benim için pek problem değil 3 dakikada değil de 5 dakikada ısıtırım ama başka farkı varsa nedir?

Kapağın saplı mı yoksa düğmeli mi olmasını önerirsiniz? mantıken düğmelilerin düğme bozulma riski var ama bilemedim.

Bir de ayar düğmelerinin çevirmeli mi (manuel deniyor heralde) yoksa tuşlu mu (elektronik) göstergeli olmasını tavsiye edersiniz? tuşlular daha rahat kullanılır ama manuel'e de çabuk alışılıyorsa fazladan para vermeyeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: EsseGessE

arkadaslar bütün mikrodalga fırın başlıklarını okudum en son bu başlık açıldığı için buraya yazıyorum..

öğrenciyim, tek seferlik yemek ısıtmak için ya da buz çözdürmek için mikrodalga kullanmayı düşünüyorum.

okuduklarımda markaya takılmamam gerektiği söyleniyor ama "servisi kötü,uzak durun" dediğiniz markalar var mı?

hacim önemli, 20lt ve üzeri olduğunu anladım. daha küçükleri olursa ne olur? neden büyük hacim önemli?

900watt üzeri olsun deniliyor hatta 800watt ile aralarında çok fark varmış. bu farklar nelerdir? sadece ısıtma süresi uzuyorsa benim için pek problem değil 3 dakikada değil de 5 dakikada ısıtırım ama başka farkı varsa nedir?

Kapağın saplı mı yoksa düğmeli mi olmasını önerirsiniz? mantıken düğmelilerin düğme bozulma riski var ama bilemedim.

Bir de ayar düğmelerinin çevirmeli mi (manuel deniyor heralde) yoksa tuşlu mu (elektronik) göstergeli olmasını tavsiye edersiniz? tuşlular daha rahat kullanılır ama manuel'e de çabuk alışılıyorsa fazladan para vermeyeyim.

arkadaşım
    20 litre üzeri
    mikro dalga gücü 900 wat ve üzeri
    kapağı çekme kulplu
    ayarı düğmeli manüel
    sade bir cihaz al marka fark etmez
    bu cihazlar kolay kolay bozulmazlar
    ama sende şans yoksa çölde kutup ayısıda kovalar
    bunlar şans işidir,

bende bule sky diye marka var 12 senelik bikeresine sinirlendim elime mikro dalga geldi kaldırdım yere vurdum eğik büğük oldu düzelttim
    hala çalışıyor içi komple panasonıc
    kapağında 7 tane mikro kilit var hepsinde böyle
    bu kilitlerden 1 tanesi kilitlenmesin cihaz çalışmaz
    5442375778
    adana

• selam :). bizde yakında mikrodalga alacağız inşallah. kanser yapar falan laflarına inanmıyorum. eğer hava alanında radar görevlileri kanser oluyorsa, mikrodalga fırında kanser yapar derdik..

büyük bir nimet. temiz yiyin der islam. bence farz bile diyebiliriz , allah bilir :). temizliyor çünkü tekrar ısıtmada, gıdada oluşan bakterilerin çoğunu öldürüyordur mikrodalgafırın. buz çözmeside harika, derin dondurucudan çıkan gıdalar için..

neyse konuya gelelim :D. samsung-me86v-ss-23-lt-mikrodalga-firin hakkında ne düşünüyorsunuz. pm atacaktım, burda yazayım dedim :D.. haha belli sürede cevap gelmezse belli arkadaşlara pm atarım ona göre, bilgi almak için haha :D .

samsung-me86v-ss-23-lt-mikrodalga-firin hakkında şüphelerim oluştu. nette bazıları içerisinin görünmediğini bu yüzden kapağı defalarca açtıklarını yazmışlar. bu olay hoşuma gitmedi. içi görünen güzel bir mikrodalga tavsiye edecekleri bekliyorum.

samsung-me86v-ss-23-lt-mikrodalga-firin da otomatik düğmeler var. sanırım buz çözmeyi bile otomatik yapıyr, siz süreyi ayarlamıyorsunuz, bu açıdan alınabilir, çünkü piştiğini görmenize gerek yok ama ben genede içini görmek isterim. galiba samsung , mikrodalga zarar yapar diye film çekmiş, özel karanlık film cama. bence dediğim gibi görünen bir şey yapabilirdi.

otomatik özelliği olan 200 tl civarı ve altı olursa da olur mikrodalga fırın tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar veya yorumlarınızı :D. pm de olur :) :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baykalbul -- 30 Temmuz 2013; 2:26:19 >

• Electrolux EMS 20400 W modelini, GE mikrodalga fırınları vs. vs. alabilirsiniz. ne alırsanız alın

1. geniş iç hacimli olsun
    2. kapağı çekerek değilde, bir düğme veya butona basıalarak açılan mw fırın alın. gril fonksiyonu ne kadar gerekli? sizin taktirinize kalmış.
  • mikroskopik M kullanıcısına yanıt
    haha düğmelileri sevmiyorum çünkü çok üşengecim. geniş iç hacime katılıyorum. samsunglarda, içi seramik kaplılar hoşuma gidiyor birde beyaz olsaydı rengi. beyaz renk daha güzel bence ama şu anki seramik i temizlemek kolay diyor ama derler sonrası tutmayabiliyor :S. :)..

pek çok buluş üşengeçlikten kurtulmak için yapılmıştır. ben düğmeye basılıp açılan mikrodalgalardan hoşlanmıyorum helede bazısına kuvvet oranı fazla açmak için. çekip açmak kolay. zaten çocuklardan yüksek yerde. mikrodalgaya ulaşan çocukda erişkindir. ben düğmesiz, çekince açılan kapaklı mikrodalga fırınlardan yanayım haha :D.

bugün gittim samsung un orjinal satıcısına yani samsung yazan mağazaya. şikayet varmış diyince bayanın yüzü biraz asılda :S . haha :D. çalıştırabilirmisiniz diyemedim :S. içi ışıklı dedi. öyle bir sorun yok dedi. içi görünüyor dedi. bu arada dış cam renki hakkaten. yani görmek zor olabilir gibi geldi bana ama öyle bir sorun yok dendi iki yerden. diğeri başka bir alışveriş zinciri idi. bosch yetkilisi idi, o geldi yardım etti.

kenwood un bir modeli arı peteği şeklinde. birazı renkli, birazı açık. içi görülebilir ama ben beyaz istiyorum ama samsung un otomatik tuşlu olması hoşuma gitti. yani buz çözemk, pişirmek, ısıtmak için otomatik auto tuşları bulunuyor. sordum, evet kendisi ısıyı ölçüp, pişiriyormuş. yani pek camdan bakmaya gerek olmayacak ama ben samsung yetkililerine buradan sesleniyorum, beyaz yapın camı veya daha iyi görünür :D

şu an için kararım samsung-me86v-ss-23-lt-mikrodalga-firin modeli gibi bir model, benim baktığım samsung aynı isim gibi ama 20 lt yazıyordu.. bakalım hayırlısı inşallah.. inşalalh güzel bir seçim yaparım :D. bu arada hala bekliyoruz bu model samsung alanların yorumunu

• baykalbul kullanıcısına yanıt
    tercih sizin. ancak electrolux e de bakmanızı tavsiye ederim. tamam ge biraz pahalı. ne alırsanız alın sağlık içinde güzel günlerde kullanın.

aşağıdaki linkte electrolux un daha teknolojik bir ürünü var. rating leri de oldukça iyi.

http://www.youtube.com/watch?v=i3xkCSUsH3E

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikroskopik -- 31 Temmuz 2013; 0:19:32 >
  • GEnin md fırınları bana sanki çinde fason olarak ürettirilen, çok dayanıklı olmayan ürünlermiş gibi geliyor. belki de yanılıyorumdur ama pek içime sinmiyor. kenwood da öyle. LGye tövebiliyim. samsung ve electrolux daha alınası sanki.
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    elbette endişelerinizi anlıyorum. GE nin malı oldukça iyi. kullandım. koreli lerden bira uzak durmaya çalışıyorum küçük ev aletlerinde. belki bu bir ön yargı.
  • aklıma bir şey geldi ama zor ihtimal olabilir. ben üşengeçlikten dolayı :D çekilip açaılan mikrodalga fırınları seviyorum demiştim ama içerisindeki şey kaynarda çekilir açılır kapıyı açarsa tehlikeli olabilir. açılır kapıya sensör olabilir belki açılması için :).. inşalalh tehlike olmaz ama yazayım dedim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.