Şimdi Ara

Deklanşöre basmanın kolay yolu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Deklanşöre basmanın kolay yolu

Custom SLR tarafından Kickstarter üzerinde başlatılan "ProDot" projesi fotoğraf makinesi kullanıcılarının deklanşör, iPad ve iPhone kullanıcılarının ise cihazlarının "Home" tuşuna daha rahat basabilmesine olanak sağlıyor.

Prodot sayesinde fotoğraf makinelerinin deklanşör tuşları tepkilere daha çabuk ve etkili cevap verebilecek bir yapıya bürünüyor. Geliştiricinin söylediğine göre Prodot kullandığı zaman kameraların çekim sırasında ortaya çıkan titreme sorunu azalıyor ve daha hızlı çekim yapılabiliyor. Çok hızlı hareket edilmesi gereken durumlarda farklı dokusu sayesinde deklanşörün daha hızlı bulunduğu ve uzun süreli çekimlerde parmağın daha az yorulduğu belirtiliyor. 3 farklı renk çeşidine sahip olan Prodot ayrıca Apple'ın iPad ve iPhone modellerinde de kullanılabiliyor. Bu cihazlarda içine göçük bir biçimde yer alan "Home" tuşları Prodot sayesinde çok daha rahat bir şekilde kullanılabiliyor.

Custom SLR firması tarafından Kickstarter üzerinde başlatılan proje hedeflediği $3,500 ücreti geçerek $12,000 gibi yüksek bir düzeye 726 bağış ile taşımış ve başarılı olmuş durumda. Prodot, $9,95 fiyat etiketi ile firmanın kendi sitesi üzerinden satın alınabiliyor. Ayrıca aşağıdaki videolar ile ürün hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

http://www.customslr.com

• Adam bir yapıştırıcıyla köşeyi dönmüş. Yapıştırılmış küçük bir plastik parça yahu. İşte yenilikçi fikir böyle birşey.

• quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

Adam bir yapıştırıcıyla köşeyi dönmüş. Yapıştırılmış küçük bir plastik parça yahu. İşte yenilikçi fikir böyle birşey.

• Neden bilmiyorum ama çok güldüm
  • Asrın buluşu

Ya hayret edilecek bişey, insanlara ne satıcaklarını, nasıl para harcatacaklırını şaşırmış durumdalar, daha neler görecez, bu ne abiiii
  • Titreşimi nasıl azaltıyor, ne alaka?
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.S.S.

Titreşimi nasıl azaltıyor, ne alaka?

Hocam normalde deklanşöre tam basmak için uyguladığımız gücün yarıısı kadarını uygulayarak çekim yapılabiliyor. Makineye daha az güç bindiği için bence azaltabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

quote:

Titreşimi nasıl azaltıyor, ne alaka?

Hocam normalde deklanşöre tam basmak için uyguladığımız gücün yarıısı kadarını uygulayarak çekim yapılabiliyor. Makineye daha az güç bindiği için bence azaltabilir

Bende böyle düşünmüştüm. Bunun bir amacı elimiz daha havada olduğu için (gerçekten videodaki konumdamı duruyor elimiz hiç dikkat etmedim doğrusu) deklanşöre gidene kadar ki geçen süreyi daha da aza indirmiş oluyorlar böylece hızlı kareleri kaçırmamış oluyoruz mantığı. Bilmiyorum ne kadar mantıkla çalışıyor ilginç birşey kullanışlı gibi görünüyor ama fos çıkma durumuda çok fazla.

Bu zımbırtının çalışma mantığı gerek titreşim gerek hız açısından olsun o kadar hassas bir hesap var ki insanın inanası gelmiyor milimetrenin onda biri bir fark yaratır anca diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agules -- 20 Ocak 2013; 20:12:32 >

• vaaay yenilige bak gözlerim kamaştı..
  • İlginç ama bence gereksiz. Annemize söyleyelim oraya yün düğme örsün :D
  • quote:

İlginç ama bence gereksiz. Annemize söyleyelim oraya yün düğme örsün :D

Gir hocam Kickstarer üzerinden projeye hemen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

quote:

İlginç ama bence gereksiz. Annemize söyleyelim oraya yün düğme örsün :D

Gir hocam Kickstarer üzerinden projeye hemen

Aslında foto makinesine özel komple yün kılıf örülebilir

hımmm bunu bi düşüneyim ben

• biz maldık da yapamadık :D

• Sebepsiz güldüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tek kelimeyle GEREKSİZ.
  • Dh olarak buna benzer gereksiz bir proje ortaya koyup kickstarterda biz de zengin olalım yahu. Kickstarter son zamanlarda suistimal edilmeye başlandı.
  • Dünyanın en gereksiz haberi ve aleti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Video çok saçma olmamış mı? Neymiş bu yokken kareyi kaçırıyormuşuz, bunu takınca kareyi yakalıyormuşuz.
  • Bende ilk gördüğümde gereksiz dedimde normalde hep aklıma takılan ve bu slr üreticileri neden deklanşörü biraz daha çıkıntılı ve kaymaz bir malzeme ile yapmıyorlar diye düşünmüştüm. Aslında gereksiz görülsede konfor açısından bir nebze faydası olabilir. Yoksa kareyi daha çabuk yakalama falan saçma , zaten yarım deklanşör beklerim çoğu zaman , yokki usm lensimiz bastığımız anda odaklansın çekelim
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.