Şimdi Ara

Opera, Ice adlı yeni mobil tarayıcısını Şubat ayında duyuracak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  Mobil platformların en beğenilen tarayıcılarından olan Opera, standart sürümü Opera Mobile ve verileri sıkıştırma yoluyla veri harcamasını en aza indiren Opera Mini ile yoluna devam ediyor. Ancak firma Şubat ayında yeni bir sürüm daha tanıtacağını duyurdu. 

Opera'nın Ice adını verdiği yeni tarayıcısı, hız ve performans sunan Presto motorunun aksine WebKit motorunu kullanacak. WebKit motoru bugün Safari, Chrome ve Android stok tarayıcı gibi uygulamalarda temel alınıyor. 

Ice tarayıcısında butonlar yerine parmak hareketleri kullanılıyor ve tamamen farklı bir tecrübe yaşatmak isteniyor. Sekmeler ikonlarla yer değişirken, yeni sitelere adres yazarak veya arama yapılabiliyor.

Ice tarayıcısı Şubat ayında iOS ve Android için yayınlanacak. Ancak Windows Phone için şimdilik bir çalışma yok. Opera büyük talebin olduğu Android ve iOS işletim sistemlerine ağırlık vermeyi planlıyor. Masaüstü sürümü de Mart ayında yayınlanacak. Ayrıca mini sürümü de geliştirilmeye devam edilecek.

• opera mini ve mobile dan farklı ne sunacak acaba?

• bir safari olucak mı?
    bunu hep beraber önümüzdeki süreçte göreceğiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: xvolkapx

opera mini ve mobile dan farklı ne sunacak acaba?

Asıl amaç gesture falan değil, Opera'nın artık Webkit hasretini gidermek istemesi. Kapalı kapılar ardında gelişirdiği tarayıcıyı kullanıcılar üzerinde deneyecek.

• Ne fark sunacak merak ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eskıden operayı cok kullanıyyordum cunku hızlıydı. sımdı ıse chrome dolphın bıde androıdın kendı tarayıcısından daha dusuk bır performans verıyor.. bır ara guncelledım oyle oldu. acaba bunlar ılerıye goturelım derken gerıye mı gıtmısler..

• bekleyelim
  • Farkı ne olacakmış? beklemedeyim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.