- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
YURT DIŞI TELEFON KAYIT ÜCRETİ 115 TL YE ÇIKMIŞ
58 Cevap19501 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3277 Mesaj
19 Ocak 2013; 23:26:03 

arkadaşlar bilmiyorum bu konuda daha önce başlık açıldımı.eğer açıldıysa başlık kaldırılabilir.

haberi olmayanlar öğrensin 2013 yılı için HARAÇ 115 tl ye çıkmış....

" 01.02.2008 tarihinden sonra yurda giriş yapan TC uyruklu vatandaşların cihaz kayıt işlemi yukarıda belirtilen hükümler çerçevesinde yapılmaya devam edilmekte iken; Maliye Bakanlığınca çıkarılan, 15/06/2012 tarih ve28324 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair 6322 Sayılı Kanun gereğince, söz konusu kayıt işleminin yapılabilmesi için vergi dairelerine 2013 yılı için 115TL harç yatırılması uygulaması getirilmiştir."

ben saatlerdir sövüyorum...tamda haftaya cihaz kaydı yapacaktım. ulan bizim günahımız ne elin gavuru daha zengin olduğu halde daha ucuza alıyor...

Meine Ehre Heißt Treue (sadakatim şerefimdir) SS

515 Mesaj
19 Ocak 2013; 23:47:21 

Hocam merhabalar daha önce hiç cihaz kaydı yaptırmadım.Umreden note 2 getirdi bir aile dostumuz nasıl kayıt ettirebiliriz ?

3277 Mesaj
20 Ocak 2013; 1:40:27 

quote:

Orijinalden alıntı: NaturaLweeD_

Hocam merhabalar daha önce hiç cihaz kaydı yaptırmadım.Umreden note 2 getirdi bir aile dostumuz nasıl kayıt ettirebiliriz ?

bende ingiltereden bir arkadaşa sipariş ettim geleck hafta bende kayıt yaptırmayı planlıyorum işlem sırası şu şekilde

1-vegi dairesine yada görevli bankalara 115 tl haraç yatıracaksınız...bunu yatırırken kayıt yapılacak pasaport sahibi kişinin tc numarasını ve telefonun imei numarasını mutlaka belirteceksiniz.belge kontrolunde bakılıyor.
2-e-devlet şifreniz varsa yönergeleri izleyerek cihazınızı kayıt ettireceksiniz
3-e-devlet şifreniz yoksa herhangi bir operatörün müşteri iletişim merkezine gidip.istenen belgeleri ve istedikleri 5-20 tl arasında değişen bir ücreti vererek kayıt edilmesini isteyeceksiniz...istenen belgeler
a-para yatırdığınıza dair dekont
b-kayıt istem dilekçesi
c-pasaportun ilgili yerlerinin fotokopisi

bu kadar...kolay gelsin

515 Mesaj
20 Ocak 2013; 12:39:54 

quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

bende ingiltereden bir arkadaşa sipariş ettim geleck hafta bende kayıt yaptırmayı planlıyorum işlem sırası şu şekilde

1-vegi dairesine yada görevli bankalara 115 tl haraç yatıracaksınız...bunu yatırırken kayıt yapılacak pasaport sahibi kişinin tc numarasını ve telefonun imei numarasını mutlaka belirteceksiniz.belge kontrolunde bakılıyor.
2-e-devlet şifreniz varsa yönergeleri izleyerek cihazınızı kayıt ettireceksiniz
3-e-devlet şifreniz yoksa herhangi bir operatörün müşteri iletişim merkezine gidip.istenen belgeleri ve istedikleri 5-20 tl arasında değişen bir ücreti vererek kayıt edilmesini isteyeceksiniz...istenen belgeler
a-para yatırdığınıza dair dekont
b-kayıt istem dilekçesi
c-pasaportun ilgili yerlerinin fotokopisi

bu kadar...kolay gelsin

Çok teşekkür ederim ilginiz için çok yardımcı oldu.

4761 Mesaj
20 Ocak 2013; 15:24:02 

e-devlet uzerinden yapılan kayıtlarda 6 ay bekleme yasanıyor... en iyisi bir iletişim merkezinde yaptırmak...

3277 Mesaj
20 Ocak 2013; 15:34:54 

quote:

Orijinalden alıntı: sissil

e-devlet uzerinden yapılan kayıtlarda 6 ay bekleme yasanıyor... en iyisi bir iletişim merkezinde yaptırmak...

bende daha hızlı olur diye e devlet üzerinden yapacaktım. bildiğim kadarıyla e-devlet üzerinde anında oluyor. ama iletişim merkezleri her ayın 20 sinde belge gönderiyor. sonra belgeler kontrol edilip onaylanıyor yani aylarca sürüyor. e devlet te bekleme yaşandığını nerden öğrendiniz

4761 Mesaj
20 Ocak 2013; 15:36:47 

quote:

bende daha hızlı olur diye e devlet üzerinden yapacaktım. bildiğim kadarıyla e-devlet üzerinde anında oluyor. ama iletişim merkezleri her ayın 20 sinde belge gönderiyor. sonra belgeler kontrol edilip onaylanıyor yani aylarca sürüyor. e devlet te bekleme yaşandığını nerden öğrendiniz

nereden mi =) ben bekliyorum... sırf o yuzden anakartı degisen telefonumun kaydını yapmadılar... diger kayıt onaylanmadan kayıt edemiyorlarmış...

btk ya telefn actım... pasaport kimlik bilgi kısmı yurda giriş sayfası fotokopisi ile yatırılan makbuzun aslını kargo ile yollamamı söylediler... yoksa daha çok beklermişim...

3277 Mesaj
20 Ocak 2013; 15:45:15 

quote:

Orijinalden alıntı: sissil

nereden mi =) ben bekliyorum... sırf o yuzden anakartı degisen telefonumun kaydını yapmadılar... diger kayıt onaylanmadan kayıt edemiyorlarmış...

btk ya telefn actım... pasaport kimlik bilgi kısmı yurda giriş sayfası fotokopisi ile yatırılan makbuzun aslını kargo ile yollamamı söylediler... yoksa daha çok beklermişim...

sizin durum normalden farklı galiba anladığım kadarıyla cihazın anakartı değiştiği için cihaz sıfırlanmış ve yeniden kayıt altına alınıyor. yoksa makbuzla ve pasaportla ilgili bilgiler zaten e devlete giriliyor ve onlar emniyet ve vergi dairesinden online onay alıyorlar. neyse bende yarın bir btk ya telefon açayım bakalım e devlet problemliyse bir iletişim merkezine giderim

455 Mesaj
20 Ocak 2013; 15:57:39 

Bende İngiltere'de bir arkadaşım vasıtasıyla Glaxy S3 alacağım. Yalnız ben bu devlete o 115 TL'yi vermem gider 20-30 TL verir İMEİ attırırım.
Ayıptır, 115 TL ne demek. Vermeyeceğim...

İnsanda olmazsa edep, neylesin medrese mektep, okusa alim olsa yine merkep yine merkep...

4761 Mesaj
20 Ocak 2013; 16:02:39 

quote:

sizin durum normalden farklı galiba anladığım kadarıyla cihazın anakartı değiştiği için cihaz sıfırlanmış ve yeniden kayıt altına alınıyor. yoksa makbuzla ve pasaportla ilgili bilgiler zaten e devlete giriliyor ve onlar emniyet ve vergi dairesinden online onay alıyorlar. neyse bende yarın bir btk ya telefon açayım bakalım e devlet problemliyse bir iletişim merkezine giderim

işlemler okadar geç gerçekleşiyorki benim durumumda olan biri zarar görüyor... telefon açtım bana söyledikleri bu... işlem sırasındayım... dilekçe istedi ve acil yapılması için evraklarımında gönderilmesini istedi... 3 aydır onay aşamasında bekliyor eski imei...

bu arada ihtalat yolu ile yurda girenlerden 35krş falan alıyorlar... el insaf... dünyada başka bir ülkede böyle bir durum yok...

3277 Mesaj
20 Ocak 2013; 17:27:34 

quote:

Orijinalden alıntı: mat2000

Bende İngiltere'de bir arkadaşım vasıtasıyla Glaxy S3 alacağım. Yalnız ben bu devlete o 115 TL'yi vermem gider 20-30 TL verir İMEİ attırırım.
Ayıptır, 115 TL ne demek. Vermeyeceğim...

valla banada çok koyuyor ama ne yapalım bu seferlik vereceğiz bakalım...

bu arada 2013 yılı için ithalatçı firmaların ödemesi gereken tutar 44 kuruş olarak belirlenmiş...

şimdi birşeyi anlamıyorum. bir ithalatçı firma note 2 getirince 44 kuruş ödüyor. ben getirince 115 tl mi ödüyorum??

o zaman neden bu cihaz bu kadar pahalı satılıyor...

bende ithalatçı firma gibi getirmem için kaç tane cihaz getirmem lazım 10-12 tane yetiryormu..

1487 Mesaj
20 Ocak 2013; 20:22:06 

enflasyonu %7 hesaplıyorlar ve bu orana göre zam yapıyorlar ama vergide enaz %15 zam...

i want to play a game
make your choice... live or die

1434 Mesaj
23 Ocak 2013; 14:50:12 

temmuz da 130 tl olur

918 Mesaj
12 Şubat 2013; 20:53:44 

Galaxy S3 aldım daha yeni Almanya'dan... %19 vergi iadesi ile 900 TL'nin altına indi fiyatı. Teknosa'nın tam yarı fiyatı.. 115 TL'yi seve seve veririm bu durumda arkadaş..

Volvo S60 - Advance DrivE Manuel

1423 Mesaj
12 Şubat 2013; 21:46:08 

ben 150 tl ödedim gerisi komisyon gibi birşey oldu ama sorun çıkarsa bayinin tepesine binerim. AK parti faktörü arkadaşlar bizim millet bunu hakediyor!

393 Mesaj
15 Mart 2013; 13:15:09 

Pasaport dolu ise ne yapacağız?

shopmekan.com

213 Mesaj
16 Mart 2013; 14:31:50 

quote:

valla banada çok koyuyor ama ne yapalım bu seferlik vereceğiz bakalım...

bu arada 2013 yılı için ithalatçı firmaların ödemesi gereken tutar 44 kuruş olarak belirlenmiş...

şimdi birşeyi anlamıyorum. bir ithalatçı firma note 2 getirince 44 kuruş ödüyor. ben getirince 115 tl mi ödüyorum??

o zaman neden bu cihaz bu kadar pahalı satılıyor...

bende ithalatçı firma gibi getirmem için kaç tane cihaz getirmem lazım 10-12 tane yetiryormu..

bu durumu bende merak ediyorum. Vergi dairesine kayıtlı olmamız gerekli diye biliyorum ancak ithalat yapılacak cihazları nereden veya nasıl almamız gerekli?
teşekkürler

84 Mesaj
16 Mart 2013; 15:42:41 

quote:

Orijinalden alıntı: InsurMounTabL3

bırakım ya kayıt yaptırmaya gerek varmı ımeı atın kullanın cıhazlarınızı ınsanları resmen somuruyorlar...

iyide arkdaşlar İmei de sorun olmuyormu sonra bulmasınlar sonra illegal bu diye bizi ? biri bana dedi 6 ay sonra kapanır imei değiştirirsen, bi baskasıda imei atılacak telfonun özellikleri aynı olmalı diyor ne dir bunun doğrusu ?

2465 Mesaj
16 Mart 2013; 15:43:20 

quote:

Orijinalden alıntı: InsurMounTabL3

bırakım ya kayıt yaptırmaya gerek varmı ımeı atın kullanın cıhazlarınızı ınsanları resmen somuruyorlar...

katılıyorum

İmza Yok

84 Mesaj
16 Mart 2013; 16:12:08 

Asyası amerikası değil mevzu ! imei değişen cihaz tespit edilirmi diye sorulmuş yukarda.. yoksa bende enayi değilim gidip 115 TL vergi vermeye..

2166 Mesaj
16 Mart 2013; 17:04:36 

imeisi kullanılmış telefonu bir daha kullanmazsan bir sorun olmaz, 3g vs. özellikleri de kullanabilirsin yanlız son çıkan telefonlarda sürümlerini yeniledikçe orjinal imeisi geri geliyor diye biliyorum.
bu kayıt zımbırtısı dünyada sadece türkiyede var galiba? kaydı geçtim sinekten yağ çıkarmaya meraklı hükümet bir de vergi diye buraya dadandı, masraf neredeyse 250 tl.yi buluyor.

"Life is hard. But it is harder when you are stupid."
-John Wayne

1577 Mesaj
16 Mart 2013; 17:05:39 

quote:

Orijinalden alıntı: minimalist

ben 150 tl ödedim gerisi komisyon gibi birşey oldu ama sorun çıkarsa bayinin tepesine binerim. AK parti faktörü arkadaşlar bizim millet bunu hakediyor!

öncelikle hayırlı olsun

şimdi gerçeklere gelelim, sen öylemisin bilmiyorum ama ülkede o kadar çok görgüsüz ve hava atma meraklısı varki 6 ayda bir telefon değiştirirlerse ve bu paralarda yurt dışına akarsa bende olsam vergi koyarım hatta 115 tl az bile

mesela şimdi s4 çıktı görgüsüzler zararına s3 gibi s4 den çok farkı olmayan telefonlarını satıp s4 almaya başlayacak şundan emin olki sende bu ülkeyi yönetsen vergi koyardın

hükümetin hatası bi konuda var belki bunun için bişeyler yapıyorlardır benim haberim yok ama mutlaka apple,samsung,nokia,htc v.s gibi kendi markamazı oluşturup bu markaya vergi v.s gibi kolaylıklar sağlayıp bu paraların yurt dışına çıkmasını engellemeleri lazım

84 Mesaj
16 Mart 2013; 19:59:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Müslümano Ronaldo

öncelikle hayırlı olsun

şimdi gerçeklere gelelim, sen öylemisin bilmiyorum ama ülkede o kadar çok görgüsüz ve hava atma meraklısı varki 6 ayda bir telefon değiştirirlerse ve bu paralarda yurt dışına akarsa bende olsam vergi koyarım hatta 115 tl az bile

mesela şimdi s4 çıktı görgüsüzler zararına s3 gibi s4 den çok farkı olmayan telefonlarını satıp s4 almaya başlayacak şundan emin olki sende bu ülkeyi yönetsen vergi koyardın

hükümetin hatası bi konuda var belki bunun için bişeyler yapıyorlardır benim haberim yok ama mutlaka apple,samsung,nokia,htc v.s gibi kendi markamazı oluşturup bu markaya vergi v.s gibi kolaylıklar sağlayıp bu paraların yurt dışına çıkmasını engellemeleri lazım

masraf 115+ 25 diye biliyorum

3277 Mesaj
16 Mart 2013; 20:06:50 

çakma imei yi tavsiye etmiyorum.güncelleme yapamıyorsunuz onun dışında bir yerlerden yakalıyıp kapatıyorlar sonra bir daha çaktırmak zorunda kalıyorsunuz...

en iyisi pasaportunuz müsaitse küfür ederek falan filan gidip kaydettirin. zaten her türlü TR den ucuza geliyor. ama kimse bana bu işin ve ödenenen 115 tl nin mantıklı açıklamasını yapamaz... rezaletin daniskasıdır bu. osmanlının batış dönemindeki saçma vergilere mağruz kalıyoruz yakında batacağız.....

84 Mesaj
18 Mart 2013; 15:05:04 

quote:

çakma imei yi tavsiye etmiyorum.güncelleme yapamıyorsunuz onun dışında bir yerlerden yakalıyıp kapatıyorlar sonra bir daha çaktırmak zorunda kalıyorsunuz...

en iyisi pasaportunuz müsaitse küfür ederek falan filan gidip kaydettirin. zaten her türlü TR den ucuza geliyor. ama kimse bana bu işin ve ödenenen 115 tl nin mantıklı açıklamasını yapamaz... rezaletin daniskasıdır bu. osmanlının batış dönemindeki saçma vergilere mağruz kalıyoruz yakında batacağız.....

aynen öyle dürüst bir kac telefoncuya sordum. imei atsalarda 6 ay sonra kapanır benimki kapandı dedi, tabi imei atacak ücret alacak olan telfoncu kesınlıkle sorun çıkmaz dedi 20 lira için yalan söylüyor bu kadar kalpazan bir hükümet daha gelmez Tr nin başına umarım bidaha..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magancı -- 18 Mart 2013; 15:07:49 >

1423 Mesaj
19 Mart 2013; 8:19:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Müslümano Ronaldo

öncelikle hayırlı olsun

emin ol devletimiz yerli üretimi teşvik etmiyor elimizdeki kaynakları nasıl paraya dönüştürüp bu paralarla nasıl halkın gözünü boyarım doğunun oyunu kahvede oturulanlara para dağatıp alırım. adece vergi toplama için ek kaynak

1423 Mesaj
19 Mart 2013; 8:21:38 

quote:

Orijinalden alıntı: magancı

aynen öyle dürüst bir kac telefoncuya sordum. imei atsalarda 6 ay sonra kapanır benimki kapandı dedi, tabi imei atacak ücret alacak olan telfoncu kesınlıkle sorun çıkmaz dedi 20 lira için yalan söylüyor bu kadar kalpazan bir hükümet daha gelmez Tr nin başına umarım bidaha..

,arkadaşım eğer bozuk telefonun yani kullanılmayan telin imesinde hiçbir sorun çıkmaz. Zor birşey değil ki akrabanın kullanmadığı telin imesini ver adam koydun kapanmaz hiçbirşekilde

84 Mesaj
19 Mart 2013; 14:28:11 

quote:

Orijinalden alıntı: minimalist

,arkadaşım eğer bozuk telefonun yani kullanılmayan telin imesinde hiçbir sorun çıkmaz. Zor birşey değil ki akrabanın kullanmadığı telin imesini ver adam koydun kapanmaz hiçbirşekilde

Dostum şöyle diyeyim, dün telefonculara sorum dürüst 3 telefoncu yedek parcacı, dediği şu; imei attırırsın 6 ay sonra tekrar tespit edip kapanıyor benimki bile kapandı dedi telfoncu yine bir telfon parçaları satan dükkanda aynı şeyi söyledi sonra imei atacak olan tel. tamircisi şahısa gittim abi sorun olmaz cihazın ne dedi bende en ucuz olna bir model dedim samsung GT-S 5300 abi o ucuz yaparız digerleri 50-70TL bunu 20 yaparım dedi lakin güvenemedim gerek forumda okuduklarım gerek diger telefoncuların dedikleri bu telefon hediye geldi yurt dışından ama gel gelelim kullanamıycam gözüküyor.

sen yaptırdın 6 ayı geçti kapanmadımı ?

1423 Mesaj
19 Mart 2013; 16:34:22 

Değerli arkadaşım vebal altına girmek istemiyorum ama sen başkasının imei sini kullanmadığın sürece sıkıntı olmaz. Bilmiyorum yeni bir sistem mi gelişti

15040 Mesaj
10 Nisan 2013; 15:48:07 

wow %10 daha zam gelmiş

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <

102 Mesaj
22 Nisan 2013; 19:27:01 

Bilen duyan gören varsa yardımcı olursa sevinirim.
Tc kimlik üzerine harç yatrıdım fakat 3 gün sonra ihtiyacım kalmadı o yatırdığım harç parasını nasıl iade alırım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uurgn -- 22 Nisan 2013; 19:28:39 >

718 Mesaj
24 Nisan 2013; 9:18:42 

quote:

Orijinalden alıntı: uurgn

Bilen duyan gören varsa yardımcı olursa sevinirim.
Tc kimlik üzerine harç yatrıdım fakat 3 gün sonra ihtiyacım kalmadı o yatırdığım harç parasını nasıl iade alırım ?

Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum.
Biri yanıtlarsa çok sevinirim :)

Arkadaşım çifte vatandaş. Dolayısı ile kaydını yapmak istediğimiz pasaport Türk pasaportu olmayınca onun TC kimlik numarası adına vergi yatırmam işe yaramadı.
Vodafone bayiideki arkadaş yabancı pasaportunda yazan isim ile nüfus cüzdanında yazan isim için nüfus müdürlüğünden isim denklik belgesi olması gerektiğini iletti ayrıca yabancı pasaport olduğu için yatırdığımız vergi harcının işe yaramayacağını iletti.
Ne yapacağımı bilemedim vergi dairesine uğrayıp bu durumu sorgulamam gerekiyor.

Sizin fikriniz varsa öğrenebilir miyim yardımcı olabilir misiniz ??

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahim_995 -- 24 Nisan 2013; 9:19:30 >

HTC One X Kullanıcılar Kulübü

HTC ONE X WHITE 32 GB

102 Mesaj
24 Nisan 2013; 16:52:46 

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim_995

Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum.
Biri yanıtlarsa çok sevinirim :)

Arkadaşım çifte vatandaş. Dolayısı ile kaydını yapmak istediğimiz pasaport Türk pasaportu olmayınca onun TC kimlik numarası adına vergi yatırmam işe yaramadı.
Vodafone bayiideki arkadaş yabancı pasaportunda yazan isim ile nüfus cüzdanında yazan isim için nüfus müdürlüğünden isim denklik belgesi olması gerektiğini iletti ayrıca yabancı pasaport olduğu için yatırdığımız vergi harcının işe yaramayacağını iletti.
Ne yapacağımı bilemedim vergi dairesine uğrayıp bu durumu sorgulamam gerekiyor.

Sizin fikriniz varsa öğrenebilir miyim yardımcı olabilir misiniz ??

Teşekkürler.

Bugün kaydı yaptırabildim benim iş halloldu
Bayideki görevli halollmazsa vergi dairesine gidip iade alabiliyosunuz dedi
Bence bi araştırın zaman dolmadan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

718 Mesaj
24 Nisan 2013; 18:41:21 

quote:

Orijinalden alıntı: uurgn

Bugün kaydı yaptırabildim benim iş halloldu
Bayideki görevli halollmazsa vergi dairesine gidip iade alabiliyosunuz dedi
Bence bi araştırın zaman dolmadan

Vergi harcını banka internet şubesinden yapmıştım acaba bu durumda bile alabilir miyiz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

HTC One X Kullanıcılar Kulübü

HTC ONE X WHITE 32 GB

102 Mesaj
24 Nisan 2013; 21:13:43 

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim_995

Vergi harcını banka internet şubesinden yapmıştım acaba bu durumda bile alabilir miyiz ?

fark etceğini sanmıyorum sonuç olarak hesabınızdan vergi ödemesi yapılmış
dekont mevcut

60 Mesaj
21 Mayıs 2013; 16:42:07 

Arkadaşlar merhaba,

Geçen hafta perşembe günü 115tl yatırdım, cuma günü de internet üzerinden kayıt yaptım. anladığım kadarıyla çoğu kişinin işlemi 1-2 gün içerisinde sonuçlanmış ben sorgulama yaptığımda hala bilgilerin kontrol aşamasında olduğunu görüyorum. benzer bir gecikme yaşayan ya da süre hakkında bilgisi olanlar yazabilirse sevinirim.

teşekkürler.

hp dv6-1115

60 Mesaj
21 Mayıs 2013; 17:06:49 

sorduğum sorunun cevabını başka bir başlıkta buldum. ihtiyacınız olursa aşağıda linki bulabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_67569281/tm.htm

Bu mesajda bahsedilenler: @forsaken4eva

hp dv6-1115

2 Mesaj
23 Mayıs 2013; 18:24:36 

Merhaba arkadaşlar, cevabı bulunamayan cihaz kaydı sorularınız varsa şahsıma sorabilrisiniz. Teşekkürler.

1 Mesaj
5 Haziran 2013; 10:05:01 

ben dun yanlış tc ye vergi yatırdım
banka hiçbir şekilde değişiklik yapamıyor,
yeniden para yatırıp işlem yapmak gerek
yanlış yatırılan para icinde ankaraya dilekce yazmak gerekiyor,
dilekçede belirtilecek hesap numaralarına iade yapılıyor,
03123242075
03123244095
çankırı caddesi, no:15 ulus ankara

451 Mesaj
20 Haziran 2013; 21:46:03 

Bu 115 lirayı bankaların internet şubesinden yatırabiliyor muyuz? İşbankasına baktı yoktu.

42 Mesaj
2 Ağustos 2013; 12:08:43 

Tüm soruların cevapları burda
http://www.mcks.gov.tr/tr/KonuDetay.php?BKey=40

ZuLu...

70 Mesaj
7 Ağustos 2013; 1:27:42 

yeni gümrük kanunu adı altında kaçakçılığı önlemek için artık havalimanında da yurda girişyaparken kayıt yaptırılabiliyor mus ne kadar doğrudur mck da gümrük sitesinde bulamadım

Bu mesajda bahsedilenler: mustafay87

İnanmak Başarma'nın yarısıdır

%50 aynı diğer %50 değişen bir şey yok=Hayat

70 Mesaj
7 Ağustos 2013; 1:29:13 

artık havalimanında da kayıt yapılabiliyormus yeni gümrük yasası adı altındakaçakçılığı önlemek için bulamadm mck da gümrük bakanlıgı sitesinde bir yardımı olur musunuz illa banka yada vergi dairesi şart mı birde bankaya yatırdıktan sonra ıme kaydını e devlet şifresiyle yaparken ücret alıyormu?

Bu mesajda bahsedilenler: mustafay87

İnanmak Başarma'nın yarısıdır

%50 aynı diğer %50 değişen bir şey yok=Hayat

305 Mesaj
7 Ağustos 2013; 1:42:00 

115 lira çok yahu bu nedir ya

6926 Mesaj
14 Ağustos 2013; 13:08:44 

güncel fiyat ne acaba

HTC One™

PSN:btxp349

6926 Mesaj
21 Ağustos 2013; 22:09:11 

su anki guncel fiyat ve proseduru yazabilecek var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

HTC One™

PSN:btxp349

42 Mesaj
23 Ağustos 2013; 8:38:50 

quote:

Orijinalden alıntı: N3xT-Xp

su anki guncel fiyat ve proseduru yazabilecek var mi

Vergi: 115 TL,
E devlet şifresi :2 TL

Vergi dairesinden veya bankalardan Yurt dışı telefon kayıt için harç yıtırıyorsunuz. IMEI numarasına dikkat edin burada, tekrar kontrol edin.

www.turkiye.gov.tr sayfası üzerinden BTK'nın yurt dışı telefon kayıt formunu doldurdun.

Rehber olarak aşağıdaki gibi yapabilirsiniz:

http://www.ahbikan.com/imei-kaydi-nasil-yapilir/

İşlem bu kadar.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafay87 -- 23 Ağustos 2013; 8:40:51 >

ZuLu...

5823 Mesaj
23 Ağustos 2013; 16:23:36 

Soygun yapan tek devlet bizim ki sanırım.

Amd Fx 8320 3.5 Ghz Processor//Gigabyte 970A-UD3P//Sapphire Dual-X R9 280 3GB GDDR5 384 Bit//Corsair 8 Gb Vengeance DDR3 1600 MHz Ram//Western Digital Blue 1tb Sata III//Xigmatek Asgard 382 Pure Black 600W//Cooler Master TX3 Evo//Logitech G600 MMO Mouse//Steelseries QCK Medium//Razer Kraken 7.1//Nexus 4
Steam:Kaan1912 PSN:ksk_kaan Origin:ksk_kaan

1638 Mesaj
29 Ağustos 2013; 20:57:38 

Beyler ben yaklaşık 1.5 yıl önce bir başkası pasaportuma kayıt yapmıştı. Imei numarasını felan hatırlamıyorum. Ben şimdi kendi telefonumu kendi pasaportuma kayıt ettirmek istiyorum nasıl yapabilirim bunu ? Ötekini iptal ettirebilir miyim ?

#WESLEY SNEIJDER FAN CLUB#

"Takım içinde karar aldık ve Robben'e bildirdik. Sahaya çıktığımızda o kendi topunu getirecek" Wesley Sneijder

1762 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Grimmjow JeagerJaques
2 Eylül 2013; 14:29:48 

quote:

Orijinalden alıntı: FieSTaA

Beyler ben yaklaşık 1.5 yıl önce bir başkası pasaportuma kayıt yapmıştı. Imei numarasını felan hatırlamıyorum. Ben şimdi kendi telefonumu kendi pasaportuma kayıt ettirmek istiyorum nasıl yapabilirim bunu ? Ötekini iptal ettirebilir miyim ?

Ettiremezsin hocam

Seviyenizi koruyamıyorsanız lütfen benimle muhattap olmayın.
İmzamı sebep belirtmeden defalarca silen yöneticilere de tekrar teşekkürler.

2 Mesaj
9 Eylül 2013; 22:43:32 

Hangi telefon markaları İMEİ'leri değişebilir acaba?
Samsung değişenini gördüm sadece
Sony Xperia Z almayı düşünüyorum da

1666 Mesaj
10 Eylül 2013; 13:16:10