Şimdi Ara

YURT DIŞI TELEFON KAYIT ÜCRETİ 115 TL YE ÇIKMIŞ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
3
Favori
23.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: son_samuray

Şuan kayıt için ne kadar ödeniyor birde harcı yatırdıktan sonra kayıt işlemi herhangi bir gsm operatörünün iletişim merkezlerinden yapılabiliyormu

30.12.2014 tarihli ve 29221 mükerrer sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Harçlar Kanunu Genel Tebliği” (Seri No:73) hükümleri gereğince, yolcu beraberinde getirilen telefon kullanım izin harcı, yeniden değerleme oranında arttırılarak, 119,5 TL’den 131,5 TL’ye yükseltilmiştir.

Söz konusu Tebliğ’de, 01.01.2015 tarihinden itibaren yurtdışından yolcu beraberinde getirilen elektronik kimlik bilgisini (IMEI) haiz cihazların kayıt altına alınması işleminden önce, Vergi Dairelerine 131,5 TL harç bedeli yatırılması gerektiği hususu hükme bağlanmıştır.

Cogu merkezi operatorler kayit islemi yapiyor yalniz 50 tl gibi bir rakam istiyorlar. Daha bugun sordum 131.5 tl vergi dairesine + 50 tl islem bedeli seklinde konustu yetki kisi. Hadi devlet vergi aliyor bu operator neyin kafasini yasiyor da 50 tl gibi bir rakamdan bahsediyor. Yapacagi islem sistemden kayit islemi baslatmak ve evraklari BTK ya gondermek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emin616 -- 19 Ocak 2015; 18:20:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emin616

quote:

Şuan kayıt için ne kadar ödeniyor birde harcı yatırdıktan sonra kayıt işlemi herhangi bir gsm operatörünün iletişim merkezlerinden yapılabiliyormu

30.12.2014 tarihli ve 29221 mükerrer sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Harçlar Kanunu Genel Tebliği” (Seri No:73) hükümleri gereğince, yolcu beraberinde getirilen telefon kullanım izin harcı, yeniden değerleme oranında arttırılarak, 119,5 TL’den 131,5 TL’ye yükseltilmiştir.

Söz konusu Tebliğ’de, 01.01.2015 tarihinden itibaren yurtdışından yolcu beraberinde getirilen elektronik kimlik bilgisini (IMEI) haiz cihazların kayıt altına alınması işleminden önce, Vergi Dairelerine 131,5 TL harç bedeli yatırılması gerektiği hususu hükme bağlanmıştır.

Cogu merkezi operatorler kayit islemi yapiyor yalniz 50 tl gibi bir rakam istiyorlar. Daha bugun sordum 131.5 tl vergi dairesine + 50 tl islem bedeli seklinde konustu yetki kisi. Hadi devler verdi aliyor bu operator neyin kafasini yasiyor da 50 tl gibi bir rakamdan bahsediyor. Yapacagi islem sistemden kayit islemi baslatmak ve evraklari BTK ya gondermek

Hocam verdiğin bilgiler için teşekkürler

Kayıt işlemi için vergi dairesinden harcı yatırdım diyelim makbuzu aldım daha sonra btk ya ne çeşit evrak gönderiyorsun

Btk da kayıt işlemi ne kadar sürüyor bu süre zarfında telefon kapanırmı ?

• son_samuray kullanıcısına yanıt
    Sim kart takildiktan 30 gun (e-devletten basvurularda 60 gun) icerisinde kayit islemini gerceklestirmeniz gerekiyor. Operatorler uzerinden kayit ettirirseniz +50 TL gibi bir rakam istiyorlar.

Vergi dairesinden paranin yatirildigini gosteren makbuz(uzerinden TC ve imei numarasinin olmasina kesinlikle dikkat ediniz.)
    Sonrasinda operatore gidip telefon kayit ettirmek istediginizi belirtiyorsunuz. Sizden pasaport (pasaport sahibi siz degilseniz asil sahibininde sizile gelmesi gerek) ve makbuzu isteyecekler. Bu arada kayit altina alinacak telefonda yaninizda olmali. Operatordeki gorevli kisi imei numarasini bizzat gorerek yazacaktir.

Diger bir yontem de e-devlet uzerinden kayit. Bu sekilde sadece vergi sairesi ya da anlasmali bankalar yolunya yatirdiginiz para hesapta gozukmesi gerekiyor ve bu sanirim 1 gun icerisinden hesapa gonuyor. Daha sonraki adim e-devlete girip ordan gerekli bilgileri doldurmaniz.
    Daha detayli anlatima asagidaki linkten ulasabilirsiniz

http://www.mcks.gov.tr/Dosyalar/BTK-IMEIKayit.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emin616 -- 18 Ocak 2015; 21:21:38 >

• quote:

Kayıt işlemi için vergi dairesinden harcı yatırdım diyelim makbuzu aldım daha sonra btk ya ne çeşit evrak gönderiyorsun

Bu gun bir akradasimin telefonunu kayit ettirdik. Yaptiklarimizi sirayla anlatiyorum.

Vergi dairesine 9151 koduyla 131.5 TL para yatirdik.
    Bizden pasaportun resimli yuzunun fotokopisini istediler(Arkadasim cifte vatandas ve Pasaportu yabanci pasaport)
    Fotokopinin alt kismina TC kimlik numarasini ve Imei numarasini yazdik. Ordaki gorevli TC kimlik ve imei numarasini tekrardan konrtol etti bir yanlislik olmasin diye. Sonra bizden fotokopiyi aldi.
    Son olarak E-devlet uzerinden ( https://www.turkiye.gov.tr/btk-imei-kaydet )islemi gerceklestirdik.

Yani operatoru aradan cikardik ve 50 TL bizde kaldi.
    Kayit islemi bitince hemen imei kayitli mi diye sorguladigimda hemen kayit olmustu. Eger telefonunuz kapaliysa kayit isleminden 12 saat (e devletten yaparsaniz) sonra aktif olacaktir.

umarim bu bilgiler isinize yarar. Ozellikle cifte vatandaslarda artik e devlet uzerinden imei kaydi yapabiliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emin616 -- 19 Ocak 2015; 18:21:43 >

• quote:

quote:

Bu gun bir akradasimin telefonunu kayit ettirdik. Yaptiklarimizi sirayla anlatiyorum.

Vergi dairesine 9151 koduyla 131.5 TL para yatirdik.
    Bizden pasaportun resimli yuzunun fotokopisini istediler(Arkadasim cifte vatandas ve Pasaportu yabanci pasaport)
    Fotokopinin alt kismina TC kimlik numarasini ve Imei numarasini yazdik. Ordaki gorevli TC kimlik ve imei numarasini tekrardan konrtol etti bir yanlislik olmasin diye. Sonra bizden fotokopiyi aldi.
    Son olarak E-devlet uzerinden ( https://www.turkiye.gov.tr/btk-imei-kaydet )islemi gerceklestirdik.

Yani operatoru aradan cikardik ve 50 TL bizde kaldi.
    Kayit islemi bitince hemen imei kayitli mi diye sorguladigimda hemen kayit olmustu. Eger telefonunuz kapaliysa kayit isleminden 12 saat (e devletten yaparsaniz) sonra aktif olacaktir.

umarim bu bilgiler isinize yarar. Ozellikle cifte vatandaslarda artik e devlet uzerinden imei kaydi yapabiliyorlar.

Teşekkürler

• Merhabalar

Az önce ben de telefon kaydımı gerçekleştirdim.
    Ben de adım adım yazayım:

Öncelikle para yatırmanız gerekiyor 131.5TL. Bu ücreti vergi dairesine gitmeden direk internet şube üzerinden yatırabiliyorsunuz. 2 banka denedim. ING Bank'tan yatmıyor ancak Denizbank'tan yatırabildim. Bankaya yatırırken TC kimlik numarası ve IMEI bilgileri isteniyor sadece.
    Daha sonra e-devlet üzerinden girip BTK kısmından IMEI kaydet üzerinden kayıt yapıyorsunuz. Burada da yine IMEI numaranız ile pasaportunuzun (çipli pasaportlar için) "U123456" gibi bir numarası var, onu giriyorsunuz. Ödemenizi önceden yaptığınız için e-devlette direk görünüyor zaten "Ödemeniz alınmıştır" diye. Sonra onaylıyorsunuz işlem tamam. Kayır işleminin tamamlanması ve sisteme düşmesi anlık oluyor hemen onay görünüyor.

Umarım yardımcı olur.
  • yurtdısından bir arkadasım gelecek.

internet icin simkart almak istiyor. telefon kayıtlı değil.

bloke olma süresi ortalama kaç gün? yaklasık 18 gün türkiye'de kalacak. bu süre boyunca telefonu kaydettirmeden kullanabilmesi mümkün mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hceb

yurtdısından bir arkadasım gelecek.

bloke olma süresi ortalama kaç gün? yaklasık 18 gün türkiye'de kalacak. bu süre boyunca telefonu kaydettirmeden kullanabilmesi mümkün mü?

60 gün kapanmadan telefonu kullanabilir. sonrasında kullanmaya devam etmek için kayıt ettirmek zorunda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hceb

yurtdısından bir arkadasım gelecek.

60 gün kapanmadan telefonu kullanabilir. sonrasında kullanmaya devam etmek için kayıt ettirmek zorunda.

60 gün olayı tamamen yalan. Yurtdışından gelirken telefon getirdim. Türkiye'ye geldiğimde 1-2 gün içinde mesaj geldi telefonunuz 60 gün içinde kapanacaktır diye. Ardından bir hafta geçmeden kapandı. Aynı şekilde diğer arkadaşında olmuş böyle. 60 gün diyorlar ama 10 günde kapıyorlar telefonları. Sonra harcını yatırdım açtırdım

• _EngiN_ kullanıcısına yanıt
    arkadasimin 50-55 gun arasi olmustu kapanmamisti. Dedigin olay daha onceden gererliyid 2 hafta zaman vardi 7 gunde kapaniyordu ama en son kendim saidim kapanmadi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emin616 -- 4 Nisan 2015; 20:59:23 >
  • quote:

arakdasin 50-55 gun arasi olmustu kapanmamisti. Dedigin olay daha onceden gererliyid 2 hafta zaman vardi 7 gunde kapaniyordu ama en son kendim saidim kapanmadi

20 şubatta türkiye'ye giriş yaptım. Mart ayına geçemeden kapandı telefonum. Demekki kafalarına göre ne tuttururlarsa kapatıyorlar.
  • Yasal süre 60 gün ama birşekilde kapatıyor kan emici operatörler
  • hocam ben polonyadan note 4 alıcam da bu internette izlediğimiz türklerin çektiği videodaki telefonlardan bi farkı yok dimi hani türkiyede farklı cihaz yurtdışında farklı cihaz diye bişey yok herşeyi aynı dil seçenekleri fln
  • harcı yatırmak sorun değilde, pasaport ayarlamak zor iş. kolay bir yöntem bilen varsa yardımcı olsun lütfen.
  • arkadaşlar telefonu kayıt yaptırmak için pasaport buldum. ama pasaport 6 aydır yurtdışı çıkış yapmamış. kayıt yaptırabilirmiyim
    ikinci bir sorum aynı pasaport üzerine kaç adet telefon kaydı yapılabiliyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mAh0

arkadaşlar telefonu kayıt yaptırmak için pasaport buldum. ama pasaport 6 aydır yurtdışı çıkış yapmamış. kayıt yaptırabilirmiyim
    ikinci bir sorum aynı pasaport üzerine kaç adet telefon kaydı yapılabiliyor ?

çıkış önemli değil giriş yaptıktan sonra 2 ay geçmemiş olması lazım. her pasaport tek hak
  • 2016 yılında pasaport kayıt için alınan vergi ücreti 138.80 TL. Pasaporta telefon kayıt hakkınız yurda giriş yaptıktan sonra 120 gün geçerli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pampilo -- 2 Haziran 2016; 15:04:59 >
  • merhab 3 ay önce yurtdışından iphone 5 geldi bu telefonun kaydında geç kaldık. nasıl kayıt yaptırabiliriz.yurtdışına gidip tekrar aynı telefon gelse tekrardan süre verilir mi?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.