Şimdi Ara

Nexus 7 - İpad mini

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
3.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhabalar. nexus 7 almayı dusunuyorum. fakat ipadle ilgili duyumlarda alıyorum. kucuk bir cihaz aradıgımdan ipad mini olabilir belki ama ram 512mb düşük geldi.birde nexus 4 çekirdekli. kararsız kaldım. fikirlerinizi alabilirmiyim ? veya başka önereceginiz cihaz varmı? ( internete girecegim office kullanacagım oyunda oynarım sıradan bir kullanıcı gibi kullanacagım) teşekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: tenisci94

merhabalar. nexus 7 almayı dusunuyorum. fakat ipadle ilgili duyumlarda alıyorum. kucuk bir cihaz aradıgımdan ipad mini olabilir belki ama ram 512mb düşük geldi.birde nexus 4 çekirdekli. kararsız kaldım. fikirlerinizi alabilirmiyim ? veya başka önereceginiz cihaz varmı? ( internete girecegim office kullanacagım oyunda oynarım sıradan bir kullanıcı gibi kullanacagım) teşekkurler

Kağıt üstünde tüm 1400 TL üstü Android telefonlar İphone'den iyidir. Ama oyun oynarken, performans testlerinde İphone'nin daha iyi olduğu görülür. İpad mini-Nexus 7 meselesine de bence böyle bakmak lazım. Tamam cihazın 512 mb rami var, çift çekirdekli 1 GHZ işlemci fakat performans testlerinde İpad Mini Nexus 7'yi yeniyor. Örneğin glgeenchmark sitesinde her iki modelinde aldığı puana bakın İpad Mini daha iyi. Kimileri ekran kötü diyor. Fakat bunu çok basit bir yöntemle anlayabilirsiniz. Youtube'den hem Nexus 7 MC4 gameplay videosuna hem de İpad mini'nin videosuna bakın. İpad mini'deki MC4 kesinlikle çok daha net ve parlak. Sorun işletim sistemlerinde.

• Aslında Apple daha iyi falan değil. Sadece tek platform olduğu için uygulamalar daha optimize .android tarafında daha fazla cihaz var ve optimizasyon üründen ürüne değişir. Suç android veya donanimlarda değil uygulamalardadir. Zira yuksek pclerde oyun optimizasyonu sorunu yaşayıp ps3 gibi konsollar da yaşamamak gibi bi durum. Donanim tarafından bakarsak iPad mini çöp nexus 7 ise üstün bir cihazdir. Üstelik fiyati da ucuzdur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun yönünden inceleme yapmayin arkadaşlar sadece pil performansi , video müzik oynatma performans ve oynatma modlari , ekran acil kalma suresi vs. Vs bakilarak değerlendirin. Oyun oynama nedir arkadaslar yapmayin gözünüzü Seveyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tenisci94

merhabalar. nexus 7 almayı dusunuyorum. fakat ipadle ilgili duyumlarda alıyorum. kucuk bir cihaz aradıgımdan ipad mini olabilir belki ama ram 512mb düşük geldi.birde nexus 4 çekirdekli. kararsız kaldım. fikirlerinizi alabilirmiyim ? veya başka önereceginiz cihaz varmı? ( internete girecegim office kullanacagım oyunda oynarım sıradan bir kullanıcı gibi kullanacagım) teşekkurler

Hocam iki aydir nexus 7 kullaniyorum gayet memnunum.ayrica tasinabilirlik ve tek elde kullanabilirlik acisindan aliyorsaniz ipadin 7.9 inc oldugunuda hatirlatmak isterim.yukarda bir arkadas cok dogru bir yorym yapmis.evet apple fazla urunu olmamasindan kazaniyor.bu sayede isletim sistemlerini cihazlara daha iyi port edebiliyorlar.ama alacaginiz urunun de nexus urunu yani google in bizzat cikardigi bir urun olarak degerlendirirsek google in destegi de en az apple in destegi kadar olacaktir.zaten nexus 7 google play icin uretildi.bilmem anlatabildim mi demek istedigimi...
    Ayrica nexus 7 ana konumuza bekleriz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ipad mini

• hocam bu cok tartısmalı zevkler ve renklere giriyor.
    bence kimse cok net nexus 7 veya ipad mini diyemez. ikisi de üstdüzey ürün.

mesela nexus un cozunurlugu ipad den cok daha iyi
    ama ipad in de renk saturasyonu nexustan iyi

burada bir video karsılastırma da var ipad mini- nexus 7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglar_sss -- 19 Ocak 2013; 22:51:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caglar_sss

hocam bu cok tartısmalı zevkler ve renklere giriyor.

aradaki ekran parlaklık farkı nedir gerçek mi bu?

nexus 10 daha mı parlak?

• quote:

Orijinalden alıntı: el_nino_09

quote:

nexus 10 daha mı parlak?

bu parlaklık konusunda adamın dediği su

auto brightness a almıs iki cihazı da
    buyuk ihtimalle nexus auto brightness da daha fazla tasarruf yapıyor, ya da auto brightnessı düzgün değil ama zaten kimse de bu modu kullanmaz.

bu karsılastırmayı ikisini de full contrasta alarak yapmalıydı bana kalırsa..
    ya da keske auto modda cihazlar hangi seviyede kontrastta onu ayarlardan gosterseydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglar_sss -- 19 Ocak 2013; 23:41:51 >

• quote:

quote:

quote:

nexus 10 daha mı parlak?

buyuk ihtimalle nexus auto brightness da daha fazla tasarruf yapıyor, ya da auto brightnessı düzgün değil ama zaten kimse de bu modu kullanmaz.

ya da keske auto modda cihazlar hangi seviyede kontrastta onu ayarlardan gosterseydi.

hocam eger auto da ise parlaklık eminsen bundan direl nexus alırım

• quote:

quote:

quote:

quote:

nexus 10 daha mı parlak?

hocam eger auto da ise parlaklık eminsen bundan direl nexus alırım

Bu görüntüde kesin auto da çünkü adam soyluyor

• aynen oyle ve bu adamın yaptığı inceleme gördüğüm en gerizekalı inceleme oldu böylece

parlaklıgı auto ya cekmekte neyın nesı ıkı urunu kıyaslıyorsun ya
  • nexus 7 kullanan birisi olarak videoyla ilgili şunu söyleyebilirim otomatik parlaklık seçeneğine aldığınız zaman çok düşük bir parlaklık seviyesine indirgiyor bu değer ipad minide daha yüksek olabilir bu yüzden inceleme full parlaklıkta yapılmalıydı fiyat/performans açısından kesinlikle nexus 7 derim ve öneririm
  • yorum yapan herkese tesekkurler .
    1 peki söyle bir soru sorayım ipad mi androidmi.1000tl lik bir butcem var. hala çok kararsızım.
    2.bir de nexusta flash yok dedi bir arkadas.yani online dizi film izlenmiyormuş. bu dogrumu gerçekten?
    3. son olarak nexusus hafızası sınırlı yani çevremde baktım 8gb olanı satıyorlar genelde.buna usb bellek takıp onuda hafıza kartı olarak kullanabiliyormuyum?
  • 10 inc te düşünebilirim aslında. fakat uygulama olarak bakıyorum birazda. appstore uygulamaları daha kalıtelı ve daha fazla uygulama var diye duydum. öte yandan babamda iphone var ama pek sevmiyorum iphone u..
  • Bugün nexus 7 aldım çok memnun kaldım, ilk izlenimlerim gayet olumlu. İpad de çok başarılı ikisindende memnun kalırsınız. Mesela instagram çok kullanan biri kesinlikle ipadi tercih etmeli. Fiyat konusunda nexus 7 daha cazip, kullanıma göre seçim degişir... Tek tavsiyem nexusu 16 gb dan aşağı almayın. İkiside güzel cihazlar...

• hocam 8gb alıp mesela usb bellek takıp onuda hafıza kartı gibi kullanamıyormuyuz? çevremde bakıyorum hep 8gb satılıyor
  • kesinliklehttp://www.netsiparis.com/detay/38561020067/ASUS-GOOGLE-NEXUS-TABLET-1B053A-TEGRA3-8GB-7-GPS- özelliklerine baksan sadece yeterli ayrıca 16 gb için harici hafıza kartı takarsın dostum yoksa 200 $ fark oluyor. gerek yok bence
  • Her ikisinin de artırılabilir hafızası YOK. Bu çok büyük bir eksiklik.
    Ayrıca USB ile 500 GB lık harici diske bağlanabiliyorlar mı?
    Ben ikisinin de özelliklerinde göremedim. Hem artırılabilir hafıza yok hem de
    hariçten flash bellek ya da diske bağlanıp film/müzik vs. izlenemiyorsa
    benim için çöp değerindedir ikisi de...
  • Gördüğüm kadarıyla iki cihaz da internetten içerik indirme üzerine yoğunlaşmış Bilgisayar ile dosya aktarma falan olayları zahmetli. Hafıza kartı takılamıyor. 8 gb nexus bu yüzden film falan atınca hemen dolar ve sürekli silme ihtiyacı oluşur
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.