Şimdi Ara

İphone 5 Ekranı Çizilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
11.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar.Yeni iphone 5 aldım da jelatin taksam mı diye tereddüt ediyorum.Jelatinsiz 4s kullanıyordum retina ekranın keyfini çıkararak.Yeni telefon aldım tabii yeni olduğu için insan korkuyor.Ekranı çiziliyor mu iphone 5 in?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çiziliyor tabii ki,ben iPhone u aldıktan sonra ilk yıl jelatinle kullandım sonra çıkardım dikkat ederseniz sadece görünmeyen kılcal çizikler oluşur rahatsız etmez.Mat jelatinlerden almazsanız retina ekranın görüntüsünü engellemez zaten.Bence jelatine gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yafoo -- 19 Ocak 2013; 20:39:33 >
  • Telefonu alali 2 -3 hafta oluyor kilifsiz jelatinsiz kullaniyorum . dokunmatik hissi on numara arkadasin iphone 4s inde kilif ve ekran koruyucu var ekran resmen kaymiyor ekran parlakligini en sona getirince onunki sonuk kaliyor vs .

Lafin kisasi ekran cizilmese bile cercevecizilebilir dikkatli kullan :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M_aTRa_X -- 19 Ocak 2013; 20:41:44 >
  • İşte ben de 4s i kilifsiz Jelatinsiz kullanmıyordum da çok gördüm arkası çiziliyor falan camı hakkında pek bir şey okumadım işte ona göre çıkaracağım şimdi

• şu 0.3mm olan kılıflardan al ön cam içinde cebine falan koyarken dikkat et yeterli.
    ne kadar güzel olursa olsun ön cam koruyucular hissiyatı azaltıyor.
    uzun süre jelatinli kullandım.
    daha sonra jelatini çıkarınca hissiyat müthiş arttı.
    en iyisi ekranı jelatinsiz kullanmak...
  • Ön camı iphone 4 ve 4S e göre çok daha çabuk çizliyor kesinlikle ekran koruyucusu ile kullanın.Tabi kullanıma bağlı dikkatli ve titiz kullandığınız sürece çizilmez fakat kız arkadaşınız,eşinizin veya herhangi bir bayanın tırnağı uzun ise telefonu kullanmasına izin vermeyin tecrübeyle sabittir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ryan O'reily'

şu 0.3mm olan kılıflardan al ön cam içinde cebine falan koyarken dikkat et yeterli.

O kaplardan almıştım telefonu ilk aldıgım zaman görsel olarak müthiş ancak ısınma sonucu şarjda ve oyun oynarken şişmeler oldu arka kısımda rahatsız edici düzeyde aynı durumu yaşarım korkusuyla da yanaşamıyorum aynı problemi yaşadınız mı?

• Çizilirse çizilsin.

4-5 yıl kullanıp sonra yeni telefon alırsınız.

Eskiyi de atarsınız çöpe.
  • arkadaşlar bölüm gereği labda cam mineral felan çiziyoruz,

bb9900 da da bulunan gorilla glass 2 mohs scale ile 9 sertliğinde, quartz ile denedim evet çizilmedi, ancak cebimize bu aletlerin ekranları nasıl çiziliyor buna bir açıklama bulmak gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: l3ittersweet

arkadaşlar bölüm gereği labda cam mineral felan çiziyoruz,

bb9900 da da bulunan gorilla glass 2 mohs scale ile 9 sertliğinde, quartz ile denedim evet çizilmedi, ancak cebimize bu aletlerin ekranları nasıl çiziliyor buna bir açıklama bulmak gerek.

atalar boşuna dememiş sakınılan göze çöp batar diye

• quote:

Orijinalden alıntı: rev92

quote:

şu 0.3mm olan kılıflardan al ön cam içinde cebine falan koyarken dikkat et yeterli.

O kaplardan almıştım telefonu ilk aldıgım zaman görsel olarak müthiş ancak ısınma sonucu şarjda ve oyun oynarken şişmeler oldu arka kısımda rahatsız edici düzeyde aynı durumu yaşarım korkusuyla da yanaşamıyorum aynı problemi yaşadınız mı?

İp5 henuz almadim alacagim arastirma icerisinde oldugum icin fikrimi aktardim.
    Yani ben alinca bu ince kiliflardan kullanirim sanirim ama sisme yapiyor dediniz.
    Belki daha kaliteli olan ince kiliflar vardir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryan Oreily -- 19 Ocak 2013; 22:28:39 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rev92

quote:

İp5 henuz almadim alacagim arastirma icerisinde oldugum icin fikrimi aktardim.
    Yani ben alinca bu ince kiliflardan kullanirim sanirim ama sisme yapiyor dediniz.
    Belki daha kaliteli olan ince kiliflar vardir

Ben d&r dan iphoneumu aldığım gün edinmiştim ozaki marka ürünü atmamış olsaydım fotoğrafını paylaşırdım bu çeşit kılıflardan kullanan arkadaşlar görüşlerini paylaşırsa sevinirim

• Çizilmekten ziyade ekranın patlamasını büyük ölçüde önlüyor parlak film kaliteli etkilemez ucuzundan

• quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

Çizilmekten ziyade ekranın patlamasını büyük ölçüde önlüyor parlak film kaliteli etkilemez ucuzundan

ekranın patlaması derken?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iDenis

quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

Çizilmekten ziyade ekranın patlamasını büyük ölçüde önlüyor parlak film kaliteli etkilemez ucuzundan

ekranın patlaması derken?

Parlamasi demek istemistir.

• Yaklaşık 2 ay iphone 5 i ekran koruyucusuz kullandım ve çiziliyor :D 4-5 tane kılcal çizik oluşmustu ekranda sadece güneşte ekran kaplıyken çok az belli oluyordu allahtan ölü pixel çıktıda telefonda 1e1 değişim yaptırttım bugun ve ilk işim parlak ekran koruyucu taktırtmak oldu ama eve gelince söküp attım koruyucuz bence daha iyi ama bi kılıf şart
  • Dünya üzerindeki tüm metaryaller çiziliyor, bu da tabi ki çizilecek. Cam, ahşap, metal, demir, plastik, polikarbonat, mermer, granit
  • Retina ekrana uyumlu jelatinler var, belki reklam belki gerçek bilinmez ama onları tercih edebilirsiniz. Ben 5TL'ye aldığım bir jelatini taktım, ekran hafif sarardı ama hissiyat değişmedi o yüzden devam ediyorum onunla, bunun işi bitince Spigen Ultra Crystal alıcam yada Belkin Retina alcam.
  • hicbirsey kullanmiyorum yolda yururken arabadan inerken yere dusurdum ekran haric heryeri ciziliyor saskinim ekranin uzerine dusmesine ragmen

• quote:

Orijinalden alıntı: ksf5384

hicbirsey kullanmiyorum yolda yururken arabadan inerken yere dusurdum ekran haric heryeri ciziliyor saskinim ekranin uzerine dusmesine ragmen

belirgin çizik kolay kolay oluşmuyorda kılcal çizik çok oluşuyor onlarıda görmek çok zor mesela fenerle telefona bakınca çok net belli oluyor :D diğer türlü anlamak kolay değil anlayıncada görmesen bile huzursuz oluyorsun en iyisi telefonda kılcal çizik varmı yokmu diye merak etmemek :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.