- x
NOTE 2 İLK ŞARJ
18 Cevap7530 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

174 Mesaj
19 Ocak 2013; 19:37:56 

henüz açılmamış note 2 'nin şarjı nasıl yapılmalı ? eski sistem gibi 12-15 saat uzun bi şarjda kalma falan var mı bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz ?

174 Mesaj
19 Ocak 2013; 19:44:13 

yok mu bilen ?

3485 Mesaj
19 Ocak 2013; 19:45:42 

Normal şarj süresi(2.5 saat) yeterli olmakla birlikte, aldığım zaman forumdaki arkadaşların tavsiyesi üzerine 12 saat şarj etmiştim.

II. Mehmed
Fâtih Sultân Mehmed Hân - Gazi

"Düşmandan yüz çevirmek korkaklıktır. Benim ikbalim yücedir. Talihsizlik ise düşmanın nasibidir."

174 Mesaj
19 Ocak 2013; 19:47:44 

quote:

Orijinalden alıntı: iztuzu

Normal şarj süresi(2.5 saat) yeterli olmakla birlikte, aldığım zaman forumdaki arkadaşların tavsiyesi üzerine 12 saat şarj etmiştim.

tavsiyeye uymak iyidir ben de 12saat şarj ediyim teşekkürler. peki bu şarj olurken cihaz kapalı mı olmalı açık mı ? yani telefonu hiç açmadan direk bataryayı takıp şarja mı takıyım?

470 Mesaj
19 Ocak 2013; 19:55:57 

kardeş tak normal bir şekilde şarja dolunca çek kullan gerek yok uzun süre şarjda tutmaya aksine zarar verirsin bataryaya

İnsanları; Kitaplar gibi düşünün ve kapaklarına bakıp aldanmayın; Asıl değerini okumaya başlayınca anlarsınız... Hz. Mevlana

174 Mesaj
19 Ocak 2013; 19:56:13 

?

174 Mesaj
19 Ocak 2013; 20:00:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Multe

kardeş tak normal bir şekilde şarja dolunca çek kullan gerek yok uzun süre şarjda tutmaya aksine zarar verirsin bataryaya

emin misiniz? yukarıdaki arkadaş da 12 saat diyor .ayrıca telefonu açıp ilk şarjı bitirip mi takıyım yoksa direk şarja mı takıyım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkscreamm -- 19 Ocak 2013; 20:03:34 >

470 Mesaj
19 Ocak 2013; 20:05:14 

quote:

Orijinalden alıntı: darkscreamm

emin misiniz? yukarıdaki arkadaş da 12 saat diyor .ayrıca telefonu açık ilk şarjı bitirip mi takıyım direk şarja mı takıyım ?

Valla kardeş ben öyle yaptım bana verilen bilgi o şekildeydi biraz araştırırsın yeni bataryaların özelliklerini nette açıklamalarda bunu görürsün sende ben genel olarak %15 civarında takıyorum şarja 2.5 aydan beri tamamen bitirmeninde bataryaya zarar olduğunu okumuştum ondan dolayı bunu yapıyorum....

İnsanları; Kitaplar gibi düşünün ve kapaklarına bakıp aldanmayın; Asıl değerini okumaya başlayınca anlarsınız... Hz. Mevlana

174 Mesaj
19 Ocak 2013; 20:06:36 

quote:

Valla kardeş ben öyle yaptım bana verilen bilgi o şekildeydi biraz araştırırsın yeni bataryaların özelliklerini nette açıklamalarda bunu görürsün sende ben genel olarak %15 civarında takıyorum şarja 2.5 aydan beri tamamen bitirmeninde bataryaya zarar olduğunu okumuştum ondan dolayı bunu yapıyorum....

yok li-on bataryaların eski tip uzun şarj istemediklerini biliyorum da diğer cevap yazan arkadaş kafamı karıştırdı . peki ilk şarjı dolana kadar yap diyorsunuz bu şarjı yaparken telefon kapalı mı olsun açık mı ?

470 Mesaj
19 Ocak 2013; 20:10:51 

quote:

yok li-on bataryaların eski tip uzun şarj istemediklerini biliyorum da diğer cevap yazan arkadaş kafamı karıştırdı . peki ilk şarjı dolana kadar yap diyorsunuz bu şarjı yaparken telefon kapalı mı olsun açık mı ?

Ben vatandan almıştım oradaki arkadaş kapalı olarak yapmamım daha sağlıklı olacağını söylemişti ilk şarjda onu uyguladım ben yaklaşık olarak pil durumu %15 gibiydi telefonu kapattım ve şarja taktım 2.5 saat civarında oldu.
Diğer tavsiyem ise 3'lü priz yerine direk normal prizden şarj etmeni öneririm benim ve bi arkadaşım başına gelmişti bir olay 3'lü prizde akım bazen tam sağlıklı olmuyor 7 saat civarında sürmüştü şarj olması telefondan şüphe etmeye başlamıştım

174 Mesaj
19 Ocak 2013; 20:13:14 

quote:

Ben vatandan almıştım oradaki arkadaş kapalı olarak yapmamım daha sağlıklı olacağını söylemişti ilk şarjda onu uyguladım ben yaklaşık olarak pil durumu %15 gibiydi telefonu kapattım ve şarja taktım 2.5 saat civarında oldu.
Diğer tavsiyem ise 3'lü priz yerine direk normal prizden şarj etmeni öneririm benim ve bi arkadaşım başına gelmişti bir olay 3'lü prizde akım bazen tam sağlıklı olmuyor 7 saat civarında sürmüştü şarj olması telefondan şüphe etmeye başlamıştım

tamam kapalı şarj edicez . %15 gibi taktım dedin ya ilk önce açıp biraz kullanıyım mı?

470 Mesaj
19 Ocak 2013; 20:23:37 

kullan kardeş çabuk bitirmek istiyorsan güç tasarrufunu kapat ve erkan parlaklılığını en sona getir

174 Mesaj
19 Ocak 2013; 20:25:13 

quote:

kullan kardeş çabuk bitirmek istiyorsan güç tasarrufunu kapat ve erkan parlaklılığını en sona getir

biliyorum çok oldu ama , şarj yüzde kaç olana kadar kullanıyım ???? çünkü bitiremeyedebilirim şarjı efsane biliyosun

470 Mesaj
19 Ocak 2013; 20:26:58 

quote:

biliyorum çok oldu ama , şarj yüzde kaç olana kadar kullanıyım ???? çünkü bitiremeyedebilirim şarjı efsane biliyosun

kardeş %20 ye gelince telefon zaten uyarı verir cihazı şarja takın diye o yazı çıktıktan sonra takabilirsin şarja

174 Mesaj
19 Ocak 2013; 20:50:01 

quote:

kardeş %20 ye gelince telefon zaten uyarı verir cihazı şarja takın diye o yazı çıktıktan sonra takabilirsin şarja

teşekkürler

3485 Mesaj
19 Ocak 2013; 21:15:47 

quote:

tavsiyeye uymak iyidir ben de 12saat şarj ediyim teşekkürler. peki bu şarj olurken cihaz kapalı mı olmalı açık mı ? yani telefonu hiç açmadan direk bataryayı takıp şarja mı takıyım?

Arkadaşın dediği gibi 2.5 saat doldurmanız da yeterli olur, neticede yeni nesil piller olduğu için sıkıntı olmaz. Telefonu aldığımda forumdan Note 2 kullanan 3-5 kişiye pm ile sorduğumda 10-12 civarında ilk kez doldurduklarını söylediler, ben de 10 saat doldurdum. Kısaca içiniz rahat edecekse siz de o civarda doldurabilirsiniz.

Şarj ve diğer konularda bilgilenmek için şu linke bakınız, sağ olsunlar zahmet edip epey ayrıntılı yazmışlar. Okumadan geçmeyin.
http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#70031573

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iztuzu -- 19 Ocak 2013; 21:17:11 >

II. Mehmed
Fâtih Sultân Mehmed Hân - Gazi

"Düşmandan yüz çevirmek korkaklıktır. Benim ikbalim yücedir. Talihsizlik ise düşmanın nasibidir."

4875 Mesaj
20 Ocak 2013; 19:28:56 

artık ona gerek yok şarj olunca elektriği kesiyor

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.336