Şimdi Ara

iPhone 5 Sarı Ekran #ANA KONU#

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ip5ini başka ip5lerle özellikle de teknomarketlerde teşhirde duranlarla kıyaslayıp da kendi ekranını daha sarı bulanlar var mı aranızda, benim elime 3 tane iphone 5 geçti 3ünü de gittim ankamall electroworldde teşhirdeki ip5 le kıyasladım benimki hep daha sarımtırak geldi ama dikkatli bakmak gerekiyor...var mı benzer tecrübe yaşayan...

bakın ben o kadar deytaylı kıyaslamalar yaparak ekranın hafifsarı olduğunu tespit ettim ama iddaa ediyorum benim bu iphone, buraya gelip de bembeyaz sorun yok diyenlerinkinin %90ından daha beyazdır buna adım gibi eminim ünkü çoğu kişi 1 yada 2 tane kendininkinden daha sarı cihazla kıyaslayıp böyle konuşuyor, ankarada özellikle ankamall electrowold, ve nata vega electroworlddei teşhirdeki cihazlar standart bembeyez, ekranının beyaz olduğunu iddaa edenler bunlarla bir kıyaslasın çünkü kıyaslamadan önce ben de benimki bembeyaz diyordum, bu konuda ne demek istediğimi aşağıdaki arkadaş gayet güzel anlatmış kendisine teşekkür ediyorum

quote:

Orijinalden alıntı: neo2004

Hocam bende kiyaslamistim ankamallde, benimkide biraz sari gelmisti gozume ancak cok zor belli oluyordu, isterseniz sizinkiyle kiyaslayabiliriz bi ara

Bu arada ankamalldeki siyah cihazin arkasini biri cok fena cizmis, bildiginiz anahtari takmis telefona, soyleyin arkadaslar kim yapti bunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosbağa 06 -- 22 Ocak 2013; 10:20:18 >

• Kardeşimde ki siyah iPhone 5'da da böyle bir sorun var, bende ki beyaz iPhone 5 daha beyaz bir ekrana sahip. Açıkcası sarı ekran daha hoş göründü bana.

Ama karşılaştırmayınca anlaşılmıyor zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Capt. Awesome

Kardeşimde ki siyah iPhone 5'da da böyle bir sorun var, bende ki beyaz iPhone 5 daha beyaz bir ekrana sahip. Açıkcası sarı ekran daha hoş göründü bana.

hocam peki aynı yerden mi aldınız yoksa yurtdışı cihaz mı
  • iphone ve ipadde sari ekran olayi artik dogal karsilanmali :) apple tedarikcileri degistirmiyor hangi lcd panel ureticisi sari ekran cikartiyor merak ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: alprazolam

quote:

Orijinalden alıntı: Capt. Awesome

Kardeşimde ki siyah iPhone 5'da da böyle bir sorun var, bende ki beyaz iPhone 5 daha beyaz bir ekrana sahip. Açıkcası sarı ekran daha hoş göründü bana.

hocam peki aynı yerden mi aldınız yoksa yurtdışı cihaz mı

Aynı yerden aldık ve yurt dışı.

• quote:

Orijinalden alıntı: kain061

iphone ve ipadde sari ekran olayi artik dogal karsilanmali :) apple tedarikcileri degistirmiyor hangi lcd panel ureticisi sari ekran cikartiyor merak ediyorum

ah bir bilsek hangi seride olduğunu ona göre alsak ah
  • Bem beyaz bi fotograf indirin tam ekran yapıp ekran ışıgı hic kapanmıcakmsekılde sabaha kadar bekleyin sarı ekran sorununa cozum olabilşyor ben bu sekılde sorunumu cozdum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: feylezof77

Bem beyaz bi fotograf indirin tam ekran yapıp ekran ışıgı hic kapanmıcakmsekılde sabaha kadar bekleyin sarı ekran sorununa cozum olabilşyor ben bu sekılde sorunumu cozdum

cihaz 5 miydi
  • Evet kardes vatandan aldım 5 siyah

• ekranları lg ile japon dispilay üretiyor. lg ninkiler biraz sarı olabilir.
  • quote:

Evet kardes vatandan aldım 5 siyah

hocam keşke seninkiyle kıyaslayabilseydik ankarada olsaydın
  • Bnde ipad var onunla karsılastırdıgım beyaz renkler ipad e gore bariz sarıydı daha sonra anlattıgım gıbı aon ışıkta beyaz fotoyla sabaha kadar beklettım sorunm coZuldu artık beyazlar ipad e oranla cok daha beyaz bence sende dene kaybedecek bir şeyin yok

• quote:

Bnde ipad var onunla karsılastırdıgım beyaz renkler ipad e gore bariz sarıydı daha sonra anlattıgım gıbı aon ışıkta beyaz fotoyla sabaha kadar beklettım sorunm coZuldu artık beyazlar ipad e oranla cok daha beyaz bence sende dene kaybedecek bir şeyin yok

bugün denicem bakalım
  • İki hafta içinde genelde bu sekılde yapanların sorunu cozuluyormus genelde ışık sevıyesinin en sonda olmasına dikkat et insallah cozulur sorunun cok belirginde degilse sarı ekran zaten onemli degil kanımca

• quote:

Arkadaşlar ip5ini başka ip5lerle özellikle de teknomarketlerde teşhirde duranlarla kıyaslayıp da kendi ekranını daha sarı bulanlar var mı aranızda, benim elime 3 tane iphone 5 geçti 3ünü de gittim ankamall electroworldde teşhirdeki ip5 le kıyasladım benimki hep daha sarımtırak geldi var mı benzer tecrübe yaşayan...

Bir siyah bir beyaz yurtdışı iPhone 5 ile bir tane beyaz Türkiye çıkışlı iPhone 5'i karşılaştırdım, üçü de bembeyaz, üçünde de sıkıntı yoktu. Geçen AnkaMall'a gittiğimde de aklıma gelse karşılaştıracaktım oradaki cihazlarla fakat unuttum, en kısa zamanda gittiğimde oradaki cihazlarla da karşılaştıracağım. Forumdan bir arkadaş daha cihazının ekranının oradaki cihazlara göre daha sarımsı olduğundan bahsetmişti.
  • Geçen satmak amaçlı bir iPhone 5 16 GB almıştım bendede 32 GB vardı ikisini karşılaştığımda 16 GB'lik cihazda sarı ekran sorununun olduğunu gördüm gördükten sonrada kafama birşey takıldı kutunun arkasındaki PART NOları karşılaştım benim 32 GB'lik cihazın Part Nosu MD299 iken 16 GB'lik cihazın MD297 olduğunu gördüm bunla alakalı birşeyde olabilir.
  • quote:

quote:

Bnde ipad var onunla karsılastırdıgım beyaz renkler ipad e gore bariz sarıydı daha sonra anlattıgım gıbı aon ışıkta beyaz fotoyla sabaha kadar beklettım sorunm coZuldu artık beyazlar ipad e oranla cok daha beyaz bence sende dene kaybedecek bir şeyin yok

bugün denicem bakalım

Takip.
    Deneme sonucunu bildirebilirseniz sevinirim.
  • konuyu açan arkadaşla aynı dertteyim hatta bunu çok önce dile getirdim ben teli almıştım rastgele önce iphone 4 le kıyasladım amacım kıyaslamak değildi çünkü alana kadar heryerde gördüğüm teşhir ürünleri süper güzel gözüküyodu 4le yanyanaydılar ve beyazları süperdi sararıklık yoktu dedim o zmn 5 lerde sarı ekranı çözmüşler ama 4 le kıyasladığımda felaket derecede sarı geldi sonra gittim 4 5 büyük tekno markete ordaki iphone5 lerle kıyasladım benim ki aşırı sarı geldi evde bi tane dandik samsung dokunmatik var onun bile müthiş renkler süper sararıklık yok

yani alacaklara diyorum arkadaşlar yok sarı ekran sıcak renk daha iyi falan laflarına kanmayın inanın pişman oluyosunuz ilk kez apple aldım bu problemler kalkmassa son olur
  • bu sorunu çözemezlerse biterler
  • Yaw kanka her konuda diyosun bunu electro world sari ekran diye bosver kullanmana bak

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.