Şimdi Ara

LG Mobile Fransa : Nexus 4 stok sıkıntısı Google'ın yanlış tahmininden kaynaklı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• LG Mobile Fransa : Nexus 4 stok sıkıntısı Google'ın yanlış tahmininden kaynaklı

LG'nin Google ile işbirliği yaparak pazara sunduğu Nexus 4 modeli, tanıtıldığı ilk günden bu yana stok problemlerinden bir türlü kurtulamadı. Ülkemizde de çok kısa sürede tükenen model ile ilgili LG veya Google'ı suçlayan pek çok açıklama gündeme geldi. LG Mobile Fransa ise problemler ile ilgili detaylı bir açıklama yaptı.

Bölüm yöneticisi Cathy Robin verdiği bir demeçte, hatanın sadece kendilerinden kaynaklanmadığını, önceki Nexus modellerinin satışına bakarak Google ile bir üretim haritası çizildiğini aktardı. Ancak cihaza olan gerçek talep bu haritayı kat kat geride bıraktı. Bununla birlikte LG ve Google arasındaki işbirliği son derece iyi bir seviyede devam ediyor.

Robin ayrıca Nexus 4 üretiminin arttığını ve gelecek ay ortasında pazarda herhangi bir baskı kalmayacağını da sözlerine ekledi. Nexus 4 modelinin zararına satıldığı konusunda da Robin Google ile özel bir anlaşma yapıldığını belirtiyor.

Nexus 4 modelinin 400 bin civarında hesap edilen satış rakamlarını da reddeden Robin, gerçek rakamların bunun çok üzerinde olduğunu ifade ederken, kesin bir tablo vermekten kaçınıyor.

Nexus 4'ün doğduğu model diyebileceğimiz LG Optimus G ise Mart ayında Fransa'dan itibaren Avrupa'da satışa sunulmaya başlayacak.

• walla niye yalan söyleyeyim eğer teknosada 1400 liradan satışa sunulmuşsa üretim sıkıntısı bittiğinden itibaren paralel ithalatları 2-3 ay içinde 1000 liraya kadar düşer bunların bizde bayram ederik :D

• bu cihaz 999 TL olunca alınır :)

• Ya bu adam yalan konuşuyo,ya google yalan konuşuyo,ya da 2 şirket de hiçbirşeyden anlamıyo.Türkiyeyi geçtim,bütün dünya, bu donanımın 350 dolara peynir ekmek gibi yok satacağını biliyo da bunlar mı akıl edemiyo(Biz de inandık)???

Neymiş galaxy nexusu baz almışlar da,tahmin edememişler de falan da filan.

Konunun özeti heralde yine s4 proya çıkıyo.Hala yaygın satıştaki hiçbir telefonda s4 pro yok ve nexus4,optimus g,htc droid dna vs vs gibi telefonlar duyurulmasına rağmen,yaygın satışa geçmesi zaman alacak.Bu sürede de biz ne zaman gelecek diye bekliycez,firmalar da birbirlerini suçlayıp millete hoş görünmeye çalışacaklar...

• google un yaptığıda iş deil, kardeşim artık deneyimli android kullanıcısı sayısı arttı. millet en iyi deneyimin nexus larda olduğunu biliyor. üstelik birde piyasanın en üst düzey donanımında cihaz hazırlatıyorsun, tasarımını ve malzeme kalitesinide premium yapıyorsun. nasıl daha az satacağını düşünürsün.

• google ne kadar yazılımdan anlıyorsa o kadar da telefon satışından anlamıyor.
    ü

• Courefoor Kartal da büyükçe bir Teknosa var. 1 saat kadar önce girdim Nexus4 dedim. Biz satmıyoruz öyle bir cihaz yok zaten dedi. İçeride tam 17 çalışan saydım.....

• Mesut Çevik'inde dediği gibi satış politikasından başka bişey değil. Diğer nexuslara göre harita çıkarmışlar sözde. Diğer nexuslar ne zaman böyle tepeye oynadı ? Tamamen satış politikası Google bu telefonun çok satacağını biliyordu fakat diğer firmalarında çıkarları göz önüne alınarak stok sıkıntısı varmış gibi yavaş yavaş piyasaya sürülüyor telefon. Yoksa ilk çıktığında piyasada ne S3 bırakırdı ne One X

• quote:

Orijinalden alıntı: depeche35

Courefoor Kartal da büyükçe bir Teknosa var. 1 saat kadar önce girdim Nexus4 dedim. Biz satmıyoruz öyle bir cihaz yok zaten dedi. İçeride tam 17 çalışan saydım.....

Evet satmiyorlar , cihaz sadece web site uzerinden satildi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlayMakers

quote:

Courefoor Kartal da büyükçe bir Teknosa var. 1 saat kadar önce girdim Nexus4 dedim. Biz satmıyoruz öyle bir cihaz yok zaten dedi. İçeride tam 17 çalışan saydım.....

Web üzerinden satışı yapılan bir ürün, satışı yapan,satışı koordine eden firmaya ( Teknosa ) 'ya ait olmuyorsa kime ait oluyor ? ..........Bana ait olsun bari....

• rüya görün siz 999tl imiş bu devlet varken 1400az bile avrupa fiyatı baz alınacakmış avrupadaki asgari ücret 1500 avronunda üstünde yaa temizlikci 1500avro alıyor 350 lira avrupada bu ürün ülkemizde 1400lira daha uzatmayın

• burada 2 maaş orada maaşın 4te biri

• quote:

teknosa çalışanlarına güvenim yok.
    bende galaxy r ı sorumuştum hemde teknosa telefon reyonundaki samsung t-shotu giyen bir bayana öyle bir model hiç üretilmedi yıllardır samsung mobil de çalışıyorum demişti :) bayada iddalıydı öyle bir modelin hiç olmadığına bilmesek inanacaktık yani.

• quote:

quote:

quote:

Web üzerinden satışı yapılan bir ürün, satışı yapan,satışı koordine eden firmaya ( Teknosa ) 'ya ait olmuyorsa kime ait oluyor ? ..........Bana ait olsun bari....

Tabi ki teknosaya ait , ben sadece size magazada bulamayacaginizi belirttim. Teknosa calisanlarina gelirsek , yoruma gerek bile yok. Teknoloji magazalarinda calisan elemanlarin bilgisiz olmasina ozen gosteriyor artik sirketler. Vodafone un bir subesinde , apple android e gececekmis yorumunu magaza mudurunden duyduktan sonra artik bunlar sasirtmiyor beni.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tabi ki teknosaya ait , ben sadece size magazada bulamayacaginizi belirttim. Teknosa calisanlarina gelirsek , yoruma gerek bile yok. Teknoloji magazalarinda calisan elemanlarin bilgisiz olmasina ozen gosteriyor artik sirketler. Vodafone un bir subesinde , apple android e gececekmis yorumunu magaza mudurunden duyduktan sonra artik bunlar sasirtmiyor beni.

apple android e gececekmis

• "apple androide geçicekmiş" oksijen tüpünü kaptım geliyorum.... arkadaşlar da ambulans göndersin bulunduğun yere..

• Ortadaki telefonun ekranındaki uygulamanın adını bilen varmı? Maps değil sanki. Nexus özel navigasyon aplikasyonuylamı geliyor da bu resmi koymuşlar? Anlamadım...

• Nexus 5 çıksaydı ya Nexus 4'ü alabilirdik!

• quote:

iki hafta once ipad 4 almaya niyetlendim teknosa da kampanya var diye duydum sorayim dedim, girdim iceri

merhaba kolay gelsin ipad 4 varmi?
    ipad 4 daha cikmadi ipad mini cikti.

arkama bile bakmadan uzaklastim vatandan aldim

anliyacaginiz teknosa personeli afrikanin balta girmemis ormanlarinda yasiyor gibiler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertilk

bu cihaz 999 TL olunca alınır :)

tr de garantili olarak o fiyata inmesının imkanı yok

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.