Şimdi Ara

ANKASTRE CAMLI OCAK MI ,YOKSA İNOX OCAK MI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
25
Cevap
1
Favori
114.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beni yaptığım araştırmalar sonucu SILVERLİNE markası var siz ne dersiniz. bu arada özellikle ben ile eşimin kafasını karıştıran ocak, camlımı (hasas olduğunu kırılıp patlayabilirmiş) yoksa inox mu alsak inoksada çizildiğini belirtiyorlar. biraz acil olursada sevinirim. selamlar
    BUarda silverline arar vermişken mağaza sahibi, DOMİNOX set tavsiye etti özellile bu maranın franke ürettiğini, çok aliteli olmasından bahsetti. nedersiniz, ancak şikayet var com sitesine baktığımda parça fiyatları yüksek ve servisten pek memnun kalınmadığı görülüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: YARGIÇ06

beni yaptığım araştırmalar sonucu SILVERLİNE markası var siz ne dersiniz. bu arada özellikle ben ile eşimin kafasını karıştıran ocak, camlımı (hasas olduğunu kırılıp patlayabilirmiş) yoksa inox mu alsak inoksada çizildiğini belirtiyorlar. biraz acil olursada sevinirim. selamlar
    BUarda silverline arar vermişken mağaza sahibi, DOMİNOX set tavsiye etti özellile bu maranın franke ürettiğini, çok aliteli olmasından bahsetti. nedersiniz, ancak şikayet var com sitesine baktığımda parça fiyatları yüksek ve servisten pek memnun kalınmadığı görülüyor

CAMIN PATLAMA ÇİZİLME RISKI VAR.INOX DAHA IYI
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lazpanyol

quote:

beni yaptığım araştırmalar sonucu SILVERLİNE markası var siz ne dersiniz. bu arada özellikle ben ile eşimin kafasını karıştıran ocak, camlımı (hasas olduğunu kırılıp patlayabilirmiş) yoksa inox mu alsak inoksada çizildiğini belirtiyorlar. biraz acil olursada sevinirim. selamlar

CAMIN PATLAMA ÇİZİLME RISKI VAR.INOX DAHA IYI
    cam görüntü olarak çok şık ama riskli. üzerinde uzun süreli kızartma közleme yada ızgara tarzı şeyler yaparsanız çatlama yada patlama ihtimali yüksek. başka bir konuda yazmışsınız sanırım 5 gözlü alacaksınız yani wok gözlü bir ocak alacaksınız, bilmem doğru mu anladım? eğer öyle bir niyetiniz varsa özellikle inox alın, cam ocakların wok beklerin ateş gücüne dayanamayıp patlama riski çok daha yüksek çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZEITGEIST

cam görüntü olarak çok şık ama riskli. üzerinde uzun süreli kızartma közleme yada ızgara tarzı şeyler yaparsanız çatlama yada patlama ihtimali yüksek. başka bir konuda yazmışsınız sanırım 5 gözlü alacaksınız yani wok gözlü bir ocak alacaksınız, bilmem doğru mu anladım? eğer öyle bir niyetiniz varsa özellikle inox alın, cam ocakların wok beklerin ateş gücüne dayanamayıp patlama riski çok daha yüksek çünkü.

Zeıtgeıst hocam evet 5 gözlü ocak alacağız. arakadaşlar ozaman kesinlikle inox diyorsunuz. cama göre daha sağlam. bu arada marka olarak SILVERLİNE düşünüyorum üçlü set alcam. yerli olması ve sağlamlık açısından fena olmadığını düşünüyorum. yada sizlerein önereceği markalarada bakabilirim.

• silverline servis ve fiyat/performans olarak çok iyi bir marka. ürünleri gayet güzel. bende davlumbazı silverline dan aldım. size tavsiyem 500m3 ve üzeri çekişi olan modellere bakın.
    ocak olarak AS 141 modeli çok güzel. döküm ızgaralı, gaz emniyetli 5 ocaklı wok bekli 70 cm lik güzel bir ürün. fiyatıda makul.
    silverline ın fırınlarını çok incelemedim o konuda bişey diyemem ama 3lü sete ekstra bi indirim olmuyosa fırın için profilo frma 952 modelini inceleyin derim. fiyat ve özellik olarak süper bir fırın çünkü. aynı özellikteki bosch siemens muadillerinden 700-800 lira daha ucuz öyle düşünün.
  • quote:

silverline servis ve fiyat/performans olarak çok iyi bir marka. ürünleri gayet güzel. bende davlumbazı silverline dan aldım. size tavsiyem 500m3 ve üzeri çekişi olan modellere bakın.
    ocak olarak AS 141 modeli çok güzel. döküm ızgaralı, gaz emniyetli 5 ocaklı wok bekli 70 cm lik güzel bir ürün. fiyatıda makul.
    silverline ın fırınlarını çok incelemedim o konuda bişey diyemem ama 3lü sete ekstra bi indirim olmuyosa fırın için profilo frma 952 modelini inceleyin derim. fiyat ve özellik olarak süper bir fırın çünkü. aynı özellikteki bosch siemens muadillerinden 700-800 lira daha ucuz öyle düşünün.

hocam peki AS 143 aynısı ama emaye ısgara nedersiniz. emaye ızgara daha sağlam diye okumuştu. hanımda emayenin temizliği daha kolay diyor emaye alalım diyor nedersiniz. farkları nedir. sizce açıklayabilirseniz çok sevinirim. bu arada davlumbaz olarak RING adında model var bunu tercih etmeyi düşünüyoruz.bu arada DOMİNOX KONUSUNDA BİRŞEY DEMEDİNİZ

• quote:

quote:

silverline servis ve fiyat/performans olarak çok iyi bir marka. ürünleri gayet güzel. bende davlumbazı silverline dan aldım. size tavsiyem 500m3 ve üzeri çekişi olan modellere bakın.

hocam peki AS 143 aynısı ama emaye ısgara nedersiniz. emaye ızgara daha sağlam diye okumuştu. hanımda emayenin temizliği daha kolay diyor emaye alalım diyor nedersiniz. farkları nedir. sizce açıklayabilirseniz çok sevinirim. bu arada davlumbaz olarak RING adında model var bunu tercih etmeyi düşünüyoruz.bu arada DOMİNOX KONUSUNDA BİRŞEY DEMEDİNİZ

emayenin temizliği daha kolay ama zamanla ısı yüzünden üzerindeki kaplama çatlayıp dökülüyor yada boyası atıyor çirkin gözüküyor. döküm bu bakımdan daha uzun ömürlü. temizliği zor ama makinede yüksek ısıda yıkayıp hemen kurutursanız sorun olmuyor. ıslak bırakılırsa pas lekeleri olanlar gördüm çünkü birkaç kez. tabi bu çeliğin kalitesiylede alakalı olabilir o ayrıntısını bilemiyorum.
    sonuçta hangisi içinize sinerse onu alın makineler aynı çünkü, çok da takılacak ayrıntılar değil bence

ring modeli 500m3 çekişli kullanışlı bir model. 450-500 civarı fiyatı vardı diye hatırlıyorum. yalnız ben olsam almışken biraz daha bütçe ekler 700 lira civarı venezia yada slim modellerine bakarım. venezia 755, slim ise 800 m3 çekişli. işçilik, şıklık ve sessizlik olarakda ringden daha üstünler. özellikle slim modeli tasarım ödüllü. ama bütçe artıramam derseniz o fiyata ring de gayet güzel, seçim size kalmış sonuçta.

dominox hakkında bi yorum yapmam doğru olmaz çünkü inceleme yada kullanma fırsatım olmadı. ama arkasında franke varsa boş bir marka değildir. sitesinden baktım davlumbazların çekim gücü biraz düşük geldi bana sadece onu söyleyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZEITGEIST -- 19 Ocak 2013; 19:53:07 >

• Merhaba Sayın YARGIÇ06

cam sert cam olduğunda çok sert bir darbe dışında kırılma riski çok azdır.
    siemens markasının bayisiyiz,

EO616PB10E cam model 545 Tl
    eğer wok lusunu isterseniz
    EO616HB10E - 590 tl dir.
    EB615HB80E çelik model 425 Tl

Henüz alış yapmadıysanız beğendiğiniz bir siemens modeli var ise yardımcı olmak isterim.
    lütfen mail atın
    iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerdarCetin

Merhaba Sayın YARGIÇ06

cam sert cam olduğunda çok sert bir darbe dışında kırılma riski çok azdır.
    siemens markasının bayisiyiz,

EO616PB10E cam model 545 Tl
    eğer wok lusunu isterseniz
    EO616HB10E - 590 tl dir.
    EB615HB80E çelik model 425 Tl

Henüz alış yapmadıysanız beğendiğiniz bir siemens modeli var ise yardımcı olmak isterim.
    lütfen mail atın
    iyi günler
    sert olan bir şeyin daha az kırılgan olduğunu mesnetsiz sunmanız saçma.bende siemens in 2500 tl lik seramik ocagi var. sakin cam veya seramik e yaklaşmayın. en güvenlisi inox.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikroskopik

sert olan bir şeyin daha az kırılgan olduğunu mesnetsiz sunmanız saçma.bende siemens in 2500 tl lik seramik ocagi var. sakin cam veya seramik e yaklaşmayın. en güvenlisi inox.

Alıntıları Göster
    Bende eminçeliğin camlı set üstü ocağını aldım. ocak ızgaraları oldukça tehlikeli buldum. Üzerinde kaynayan tencere vs. devrilme riski var. ürünü çok kalitesiz buldum. Ürünü netten aldım. Görseydim kesinlikle almazdım. Çakmakların iki tanesi çalışmıyordu. Daha sonra kendiliğinden çakmak sürekli çakmaya başladı servisi aradık hala gelicek.

• quote:

Alıntıları Göster
    Merhaba,
    bu üründen geçen ay yaklaşık 50 takım sattık ve hiçbirisinden kırıldığına dair bir şikayet bulunmamaktadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerdarCetin

Merhaba,
    bu üründen geçen ay yaklaşık 50 takım sattık ve hiçbirisinden kırıldığına dair bir şikayet bulunmamaktadır.

Alıntıları Göster
    Abicim ürünün görüntüsü çok güzel ancak ocak altına konulan lastikler yüksek sıcaklık nedeniyle yanıyor. Bu nedenle ocak ayakları dengesizlik nedeniyle üzerine konulan tencere vs. sallanıyor. Bana bu ürün hiç güvenli gelmedi. Üreticinin bu konuda çözüm bulması lazım. Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: albano

Abicim ürünün görüntüsü çok güzel ancak ocak altına konulan lastikler yüksek sıcaklık nedeniyle yanıyor. Bu nedenle ocak ayakları dengesizlik nedeniyle üzerine konulan tencere vs. sallanıyor. Bana bu ürün hiç güvenli gelmedi. Üreticinin bu konuda çözüm bulması lazım. Saygılar.

Alıntıları Göster
    Bu ocak olayına çok takılmamak lazım.Ben de siemens in by siyah camlı olan klasik modelinden aldım.500 e geldi. Ölene kadar bizimle kalacak diye bir şey yok. Baktık sıkıntı çıkıyor.3-5 sene içinde değiştiririz.

Bu kadar takılmamak lazım.Para kolay kazanılmıyor ama hayat gerçekten çok kısa.Yakınlarınız öldüğünde bazı şeyleri daha iyi anlıyorsunuz.

Alıp da bir dolabı 30 sene kullanmanın mantığı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: sevozgur

Bu ocak olayına çok takılmamak lazım.Ben de siemens in by siyah camlı olan klasik modelinden aldım.500 e geldi. Ölene kadar bizimle kalacak diye bir şey yok. Baktık sıkıntı çıkıyor.3-5 sene içinde değiştiririz.

Bu kadar takılmamak lazım.Para kolay kazanılmıyor ama hayat gerçekten çok kısa.Yakınlarınız öldüğünde bazı şeyleri daha iyi anlıyorsunuz.

Alıp da bir dolabı 30 sene kullanmanın mantığı yok.

Alıntıları Göster
    ocakta kesinlikle ne cam ne saramil öneririm. oldukça kolay çatlamaktadır. çatladığı an garanti dışı bunu bilin. en sağlıklısı inox. en sorunsuszu inoz. en geleneksel olanı inox.

• quote:

ocakta kesinlikle ne cam ne saramil öneririm. oldukça kolay çatlamaktadır. çatladığı an garanti dışı bunu bilin. en sağlıklısı inox. en sorunsuszu inoz. en geleneksel olanı inox.

Alıntıları Göster
    http://www.sikayetvar.com/kategori/beyaz-esya/firin-ocak/cam-patlamacatlama/501

• quote:

Yargıç 1,5 yıl önce evimizde ,kullandığımız ICF marka ankastre set olarak siyah cam ocaklı modeli eşim beğenerek aldık.Fakat cam ocak maalesef temizliği ile kullanışlığı bakımından inox ocaklar gibi değil açıkcası şimdi çok pişmanız kırılma veya patlama sorunu şimdiye kadar yaşamadık.Ama en ufak bir leke insanı deli ediyor o yüzden mutfak ta devamlı bez elinizde silmek gibi bir işiniz oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: arsenelupin

quote:

Yargıç 1,5 yıl önce evimizde ,kullandığımız ICF marka ankastre set olarak siyah cam ocaklı modeli eşim beğenerek aldık.Fakat cam ocak maalesef temizliği ile kullanışlığı bakımından inox ocaklar gibi değil açıkcası şimdi çok pişmanız kırılma veya patlama sorunu şimdiye kadar yaşamadık.Ama en ufak bir leke insanı deli ediyor o yüzden mutfak ta devamlı bez elinizde silmek gibi bir işiniz oluyor.
    cam patlama vakalarından sonra cam ocaktan vazgeçtim ve aşağıdaki ürünü satın aldım.

http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productid=10170571

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 28 Mart 2013; 19:25:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

cam patlama vakalarından sonra cam ocaktan vazgeçtim ve aşağıdaki ürünü satın aldım.

http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productid=10170571

Alıntıları Göster
    cam şık ama temzilemesi zor oluyor helede tozu belli ediyor inox temizlik ve güvenlik açısından daha kullanışlı ama cam kadar havalı değil.....

• Cam risk her an gümler
  • hardcrss kullanıcısına yanıt
    mantıklı seçim. ürün hakkındaki düşüncelerinizi almaktan mutluluk duyarız.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.