Şimdi Ara

DERİDEN ve TIMBERLAND İndirimleri (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
581
Cevap
5
Favori
90.236
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: inexo
    derinin kendinden kaynaklı olabilir eskitme yapılmış deriye

Yok hocam onunla alakası yok. Aslında bir kesiklik kopukluk falan yok da diğer her yer normalken orada cila gibi birşey var hani önceden burnu açılmış da tadilata gitmiş yama falan yapılmış gibi. Resimlerle daha iyi anlaşılır söylediğim şey.
     DERİDEN ve TIMBERLAND İndirimleri

• quote:

Orijinalden alıntı: E.Sanchez

quote:

Orijinalden alıntı: turkay23

yukarda arkadaş yazmış kuruluş yıldönümü diye bu kadar indirim yapıldı.ama bence öyle değil 32 yıl diye %55 indirimmi yapılır.bence ellerinde büyük miktarda stok vardı ve diğer sitelerde uyguna verdikleri için örnek metro 250 tlye verdi bunlarda kuruluş yıldönümü ayağında kampanya yaptılar büyük karlar elde ettiler bu artık her sene yapılır bence yazında ağusto ayında yapılmasını bekliyorum.

hocam inşallah hep yaparlar ama ben de sanmıyorum. Geçen senede 250 ye satan yerler oldu sadece bu sene 250 tl ye satılmadı yani.

dostum valla 2 günde tüm yılın karını yapmışlardır eminim bi ara evde canım sıkıldı ufak bir hesap yaptım.en ufaktan mağaza başı 500.000 tl mal satmışlardır yani.bence bu eğer yazında yaparlarsa kesinlikle klasik hale gelen bir indirim olacak ve inşallahta öyle olur diye umuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkay23 -- 20 Ocak 2013; 22:06:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

yukarda arkadaş yazmış kuruluş yıldönümü diye bu kadar indirim yapıldı.ama bence öyle değil 32 yıl diye %55 indirimmi yapılır.bence ellerinde büyük miktarda stok vardı ve diğer sitelerde uyguna verdikleri için örnek metro 250 tlye verdi bunlarda kuruluş yıldönümü ayağında kampanya yaptılar büyük karlar elde ettiler bu artık her sene yapılır bence yazında ağusto ayında yapılmasını bekliyorum.

hocam inşallah hep yaparlar ama ben de sanmıyorum. Geçen senede 250 ye satan yerler oldu sadece bu sene 250 tl ye satılmadı yani.

dostum valla 2 günde tüm yılın karını yapmışlardır eminim bi ara evde canım sıkıldı en ufaktan mağaza başı 500.000 tl mal satmışlardır yani.bence bu eğer yazında yaparlarsa kesinlikle klasik hale gelen bir indirim olacak ve inşallahta öyle olur diye umuyorum.

hocam olmasın indirim adamı gereksiz masrafa sokar bu indirim almadan duramıyor insan

• quote:

quote:

quote:

quote:

dostum valla 2 günde tüm yılın karını yapmışlardır eminim bi ara evde canım sıkıldı en ufaktan mağaza başı 500.000 tl mal satmışlardır yani.bence bu eğer yazında yaparlarsa kesinlikle klasik hale gelen bir indirim olacak ve inşallahta öyle olur diye umuyorum.

hocam olmasın indirim adamı gereksiz masrafa sokar bu indirim almadan duramıyor insan

yazın olursa eğer yine klasik timberlerden almayı planlıyorum deriden utandırmaz inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: KeizerSoze

quote:

Yok hocam onunla alakası yok. Aslında bir kesiklik kopukluk falan yok da diğer her yer normalken orada cila gibi birşey var hani önceden burnu açılmış da tadilata gitmiş yama falan yapılmış gibi. Resimlerle daha iyi anlaşılır söylediğim şey.

sizindi şikayet var daki sıkıntılara benziyor. değiştirin bence

• Bu indirimin sürekli olacağını hiç sanmıyorum. Büyük ihtimalle 55.yıl indirimi kisvesi altında ekonomik olarak darboğaza giren deridenin elindeki stokları paraya çevirmek istemesinden dolayı böyle birşey oldu. Belki bir 10sene sonra bidaha olur.

• İzmir optımumda çoğu model vardı 2 saat oncesıne kadar 155 tl ye bu modeli aldım...

• quote:

Orijinalden alıntı: chatixx

Bu indirimin sürekli olacağını hiç sanmıyorum. Büyük ihtimalle 55.yıl indirimi kisvesi altında ekonomik olarak darboğaza giren deridenin elindeki stokları paraya çevirmek istemesinden dolayı böyle birşey oldu. Belki bir 10sene sonra bidaha olur.

hocam indirimi deriden yapmadı timberland yaptı.

timberland mağazalarında, boynerlerde, ykm'lerde hep indirimliydi timberlandler.
  • quote:

quote:

hocam bot nerenin üretimi ? çin mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Erdem

quote:

quote:

hocam bot nerenin üretimi ? çin mi?

Dominic hocam

• quote:

sizindi şikayet var daki sıkıntılara benziyor. değiştirin bence

Hocam değiştirmesine değiştiririm de aynı modelin 43 numarasının izmirde bulabileceğimi hiç düşünmüyorum ne yazık ki
  • quote:

Dominic hocam

Umarım bütün dominiclerde yoktur benim botta aynı renk bu model 43 numara umarım problem çıkarmaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

quote:

Orijinalden alıntı: chatixx

Bu indirimin sürekli olacağını hiç sanmıyorum. Büyük ihtimalle 55.yıl indirimi kisvesi altında ekonomik olarak darboğaza giren deridenin elindeki stokları paraya çevirmek istemesinden dolayı böyle birşey oldu. Belki bir 10sene sonra bidaha olur.

hocam indirimi deriden yapmadı timberland yaptı.

timberland mağazalarında, boynerlerde, ykm'lerde hep indirimliydi timberlandler.

hayır sadece timberland değil öyle olsa ben dkny yi yüzde 55 indirimle nasıl alırdım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

quote:

Orijinalden alıntı: baltacifatih

quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

en mantıklısı hangi magazaya gitmek ona karar veremedim ? viaport mu ? pendik marina mı? yoksa Göztepe optimum mu

PENDİK MARİNA ORDAN BEĞENMEZSENİZ EĞER DİREK VİAPORT A ÇIKARSINIZ :)

valla bende öyle düşünüyorum. en mantıklısı öyle çünki.

dün bildigim kadarıyla genel olarak göztepe optimum çok kalabalikmiş. şimdilik orayı eledim gitmeye gerek yok oraya
    pendik maridan umutluyum bakalim

Aldınız mı hocam :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sakiiin

her gün girdigim foruma bi gün girmedim........... sabah magaza kapısındayım

sadece haftasonunda ozel bır ındırımmıs bende sordum cumartesi kapış kapış almışlar bende bu sabahtan gittim aldım gerçi 3şubesini gezdim 44numarasını bulabilmek için.Birde bu botlar Çin malı donminik değil sıkıntılı olmaz sanırım garantisi var sonuçta.
  • haber veren arkadasa tesekkürler.izmir optimum timberland magazasından aldım.kalabalıktı ancak her modelin numarası vardı.
  • Konuyu açan ne iyi bir iyilik etti bizim gibi insanlara sağolsun:) yeni konuları haberlerini hep birlikte bekliyor olacağız
  • quote:

Umarım bütün dominiclerde yoktur benim botta aynı renk bu model 43 numara umarım problem çıkarmaz...

Siz nereden aldınız hocam acaba izmirde değiştirebileceğim bir mağaza var mı acaba diye soruyorum
  • quote:

quote:

Siz nereden aldınız hocam acaba izmirde değiştirebileceğim bir mağaza var mı acaba diye soruyorum

İstanbul'dan aldım hocam İzmir hakkında bir fikrim yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: SıR'

quote:

Orijinalden alıntı: dravdan

quote:

Orijinalden alıntı: SıR'

quote:

Orijinalden alıntı: dravdan

yuhhhhh
    http://www.sikayetvar.com/firma/detay/timberland

senin yüzünden vazgeçeceğim botlardan :( halbuki ne güzel hayallerim vardı. 5 sene giyecektim

sevgili kardeşim, inan bana bende çok almak istiyordum tıpkı sen gibi.
    ancak gerçekler de gözardı edilmemeli. o nedenle araştırdım ve biçok şikayet e rastladım nette.
    hatasız timberland olmayadabilir zaten eywalla ama gel gör ki, enteresan enterasan sorunlar yaşamış insanlar.
    ayrıca neden indirim oldu diye, sırf almak için bir bot alalım??
    bizim isteklerimizi karşılayacak bot almamız gerekmez mi?
    sırf karizma olsun diye (tarçın dı, sarıydı) timberland alıp da giymem arkadaş. zaten her 100 kişiden 75'nin ayağında olacak bu durumda. hiç sevmediğim işler, amele geyiği gibi.
    bu mevzuyu şuna benzetiyorum. one million diye bi parfüm var, bi ara insanların alayı o parfüme sardı. sırf hatunlar tatlı kokular sever hesabı. ama kaç kişi beğendi, teniyle uyumlu buldu veya içine sinerek aldı, muamma...
    velhasıl, biraz araştırınca bot mevzularını, trekking botlar outdoor vs envayi çeşiti var. goretex, salomon, merrell ve dahası.
    tamam istanbul bir erzurum, bitlis, vs şehirler gibi değil ama, sonuç itirabiyle don da oluyor, karda yağıyor, yağmur da.

bu arada timberland'in goretex modellerinden bulabilseydim alacaktım. fakat tarumar edilmiş deriden ve timberland mağazaları.
    keşke imkan olsa da, abd'den getirtebilsek. en baba ürünler orda.

neyse artık, sırf görsel açıdan (tarçını, sarısı vs tarzı) timberland alırım diyenler varsa da, saygı duyulur..

marinaya gittim model baya vardı ama çok tutan tarçın felan yoktu. olsada almazdım. yağlı deri kahve beğendim fakat ayağımı vurdu, goretex baya vardı ama tipi hiç içime sinmedi almadım çıktım. (birazda şikayetvardaki yorumları okuyunca bahane türemiş oldum)

goetex i neden özellikle alırım dediniz

öncelikle,

Gore-Tex nedir?
    Gore-Tex, santimetrekaresinde 1,4 milyar adet gözenek içeren çok ince bir kumaştır. Bu delikler o kadar ufaktır ki sıvı haldeki su zerreciği geçemez ama buhar molekülü rahatlıkla geçebilir. Gore-Tex malzemenin çalışma mantığı işte bu kadar basittir.

Gore-Tex malzeme, nylon veya polyester gibi yüksek performanslı sentetik kumaşlar üzerine lamine edilerek (ısıl işlemle yapıştırma) su ve rüzgar geçirmez fakat bunun yanında nefes alabilir giysiler, eldivenler, şapkalar ve ayakkabılar üretilir. Gore-Tex kumaşlar suyu, karı, ve rüzgarı dışarıda tutarken içeride biriken su buharını dış ortama atarlar. Sonuç mu? Macera sizi ne koşullara sürüklerse sürüklesin daha kuru, daha sıcak ve daha konforlu kalacaksınız.

“Su geçirmez” malzeme tam olarak ne demektir?
    Tüm dış katman için kullanılan kuşamlar belli bir derece basınca kadar suya dirençlidir. Suya karşı dayanıklı ve su kaydırma özelliğine sahip malzemeler karlı ve ıslak koşullarda belli bir yere kadar sizi korurlar ve nefes alma değerleri de kısıtlı olabilir. Bu malzemeler zorlu şartlara uzun süre dayanamazlar. Bir kumaşın tamamen “su geçirmez” olarak adlandırılabilmesi için uzun süre etkili olabilecek zorlu şartlar altında hiçbir şekilde su geçirmemeli ve nefes almaya devam etmelidir.

Bir kumaş su basıncına kadar ne kadar karşı koyabilirse o kadar su geçirmez anlamına gelir. Yani 3,1 PSI su basıncına dayanabilen bir kumaş 3 PSI basınca dayanıklı kumaştan daha fazla suya karşı dayanıklıdır.

Gore-Tex kumaşlar 65 PSI su basıncına dayanabilirler. Bunu daha açık bir örnekle anlatalım: 85 kiloluk bir kişi oturduğunda pantalonda oluşan basınç yaklaşık 3 PSI olur, diz çöktüğünde ise diz bölgesindeki basıç değeri 16 PSI değerine kadar yükselebilir. Gore-Tex malzemenin sahip olduğu bu yüksek basınç değeri sizi şartlar ne olursa olsun kuru tutmaya yeterli olacaktır.

”Nefes alma” nedir? Niye bu kadar önemlidir.
    Eğer dış katman giysiniz yeterince nefes almıyorsa, suya karşı ne kadar dayanıklı olursa olsun ıslanırsınız! Sıcak ve yağışlı bir havada ya da yoğun hareket halindeyken oluşacak su buharı dış ortama atılamazsa kumaş suya karşı ne kadar dayanıklı olursa olsun siz kendi terinizle içeriden ıslanırsınız. Islak koşullarda kuru kalmak için su geçirmezlik özelliğinin yanında mutlaka iyi “nefes alabilir” bir giysi almak gerekir.

Bazı dış katman giysiler nefes almayı havalandırma panelleri ve delikleri ile sağlamaya çalışırlar. Bu yöntem bazı zmanlar etkili olsa da çoğu zaman yeterli olmayabilir ve bu deliklerden içeriye su girebilir. Gore-Tex kumaşlar teri kumaşın üzerinden dış ortama atarlar, dolayısıyla ayrıca bir delik ya da panele ihtiyaç duymazlar.

Gore-Tex malzemeler neden bu kadar pahalı?
    Sadece dünyadaki en iyi malzeme üreticileri Gore-Tex üretme lisansına sahiptir. Bu üreticiler mümkün olan en iyi malzemeleri, makinaları ve işçiliği kullanırlar. Dünyadaki en hassas kalite kontrollerden birine sahip olan Gore firması her ürünün üretiminden önce prototiplerini defalarca zorlu testlere sokar. Kumaşlardaki tüm dikişler Gore tarafından üretilen Gore-Seam bant ile suya karşı yalıtılmıştır. Bütün bu testlerden ve kontrollerden geçtikten sonra bir giysi Gore-Tex’in su geçirmezdir etiketini alabilir

kaynak

işte bu yüzden gore-tex önemlidir kardeş:)

bu arada, konuyu açan mfk86 nickli arkadaşa teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dravdan -- 20 Ocak 2013; 22:43:41 >

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.