Şimdi Ara

Thermaltake, yeni sıvı soğutma sistemiyle karşımızda: Bigwater 760 Pro

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Thermaltake, yeni sıvı soğutma sistemiyle karşımızda: Bigwater 760 Pro

İşlemci soğutucu dendiğinde aklımıza ilk gelen üreticilerden Thermaltake, hepsi bir arada sıvı soğutma çözümü Bigwater 760 Pro'nun duyurusunu gerçekleştirdi.

252.8 mm uzunluğunda, 145.8 mm genişliğinde, 84 mm yüksekliğinde ve 1.5 kg ağırlığında hazırlanan Bigwater 760 Pro'da, radyatör, pompa ve sıvı tankı (rezervuar) gibi sıvı soğutma bileşenleri tek bir çatı altında toplanmış. Derli toplu bir görünüm sergileyen bu kasanın montajı, bilgisayar kasasının 5.25-inç'lik sürücü bölmelerine yapılıyor. Sıvı soğutma sisteminin, bilgisayar kasasında 2 adet 5.25-inç'lik sürücü bölmesini kapladığını belirtelim. Her bir sıvı soğutma bileşeninin boyutları merak edenler için şu şekilde;

• Alüminyum radyatör: 144.3 mm x 120 mm x 33 mm

• Sıvı tankı: 79.9 mm x 67.8 mm x 76.4 mm (270 cc kapasiteli)

• Pompa: 75 mm x 70 mm x 75 mm

İşlemci yüzeyi ile doğrudan temas halindeki soğutucu blok, 45 mm çapında, 35 mm yüksekliğinde, 150 gram ağırlığında tasarlanmış ve daha başarılı ısı transferi için bakırdan imal edilmiş. Gördüğümüz kadarıyla, uzun vadede korozyon problemlerinin önüne geçebilmek adına soğutucu blok, nikel ile kaplanmış.

Seramik mil yatağı teknolojili pompa, saatte 500 litre soğutma sıvısı pompalayabildiği gibi çalışma sırasında yalnızca 16 dBA seviyesinde ses çıkarıyor. Pompanın çalışma ömrü ortalama 80.000 saat olarak açıklanmış durumda.

Radyatörün üzerine takılan mavi LED'li, 120 mm çapındaki fan, 1600 devir / dakika ile 2.400 devir / dakika hızları arasında değişen hızlarda çalışıyor. Ortalama 30.000 saat çalışma ömrü bulunan fan, düşük devirde 29.4 dBA seviyesinde ses çıkarırken, yüksek devirde çıkan ses 39.9 dBA. Fanın çalışma hızına, sıvı soğutma sisteminin ön panelindeki fan kontrolcüyle müdahale edebiliyorsunuz. Ayrıca ön paneldeki pencere aracılığıyla soğutma sıvısı seviyesini kontrol altında tutabiliyorsunuz. İstediğiniz takdirde sıvı takviyesi yapabiliyorsunuz. Soğutma sıvısının içeriğinde propilen glikol söz konusu.

Bigwater 760 Pro'nun, 9.5 mm'lik iç çapa sahip çift yönlü hortumları, morötesi ışık kaynaklarına karşı duyarlı. Bu da modifiye tutkunlarının ilgisini çekebilir. Son olarak ek masrafa girerek sıvı soğutma sisteminin kapsamını genişletebilir; ekran kartı veya RAM'lerinizi de soğutabilirsiniz.

Bigwater 760 Pro'nun 150$ civarında fiyatlandırılması bekleniyor.

• 5.25 e takılan sıvı soğutmalar hoşuma gidiyor. Bize geleceğini sanmam, EKSEN de var bir tane 4-5 yıll önce çıkan modeli.
  • Aslında benim için ses çıkartmasının pek bi önemi yok. Çünkü gümbür gümbür çalışan fanlara alıştım doğrusu. Bu yüzden, ürün bana çok iyi göründü. Bi de kasanın modelini bilen var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jakops. -- 19 Ocak 2013; 1:33:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jakops.

Aslında benim için ses çıkartmasının pek bi önemi yok. Çünkü gümbür gümbür çalışan fanlara alıştım doğrusu. Bu yüzden, ürün bana çok iyi göründü. Bi de kasanın modelini bilen var mı ?

Thermaltake Overseer RX-I Snow Edition.
  • Bunun 780İ modelini kullandım CPU BLOGU SAF BAKIR olduğu halde CPU çekirdek sıcaklığım 71-73 dereceyken
    Corsair H100 aldım sıcaklıklarım 63 derece oldu karar sizin

Kaldıkı 760 Modeli 780i den daha kötü ALMAYIN derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İstan34bul -- 19 Ocak 2013; 2:32:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cpu bloğu küçük gibi görünüyor.
  • sabitlenmiş 120 lik rad olayını sevmedim . Pompanın gücü belii değil , fazladan 240 lık rad takılırmı belli değil . 120 lik rad ile cpu yu soğutursun ama gpu ekleyemezsin .

Bu setin yerine , yurtdışından gelecekse , XSPC RayStorm 750 RS360 kit tavsiye ederim .

Fiyat olarak biraz daha pahalıdır ama hem iyi bir pompa , rad, hemde cpu block olarak Raystorm vardır paketin içinde . CPU ve GPU ya yeterlidir . Parça değişimi , eklemesi daha kolaydır .

• quote:

Orijinalden alıntı: ..Knight..

quote:

Orijinalden alıntı: jakops.

Aslında benim için ses çıkartmasının pek bi önemi yok. Çünkü gümbür gümbür çalışan fanlara alıştım doğrusu. Bu yüzden, ürün bana çok iyi göründü. Bi de kasanın modelini bilen var mı ?

Thermaltake Overseer RX-I Snow Edition.

Teşekkür ederim

• çok pahalı değilmi

• Sıvı tankıyla dış yüzey arasındaki boşluk nedir yahu?
    3 kuruşluk çin malı ürünlere benzemiş.

• Radyatörün aluminyum olması da korozyon edition olmuş anlaşılan.
  • O su tankı ve panel arasında ki büyük kanyon gibi boşluk can sıkıcı.

• Soğutucu değilde kasa çok hoşuma gitti
  • o kendini bile soğutamazki . Nerden hava alacakta soğutacak
  • bu çalışırken kendi kendini ısıtır yahuu... önceden pro olmayan modeline baya bi kafayı takmıştım iyibiliyorumm. bunları alacagına 100 liralık tower soğutucu tak daha iyi..
  • Pek bir şey vaat etmiyor. 120 mm fan ve radyatör küçük. Bu perf hava soğutması ile de alınır. Üzerine bir de pompa sesi almaya lüzum yok. Bir da kasa üstüne havalandırma gerek. Gereksiz olmuş.

Zamanında Coolermaster tarafından AquaGate Max diye bir model yapılmıştı. 2x5.25" yuvasında rezervuar, pompa, gösterge vb vardı ancak 2x14 mm fan takılan radyatörü ayrıydı. Almak için çok aramış ama bulamamıştım 2-3 yıl kadar önce. Hatta firmasına bile yazmıştım. İkinci eline ebayda 460 TL istemişlerdi.

Öyle bir şey olsa alınırdı. Hatta 2 göz yerine 3 göz radyotörle geliştirilirdi. Ama bunun gibisi zaten var.

• Çok pahalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzelmiş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.