Şimdi Ara

Samsung Galaxy S IV'ün Exynos Octa işlemcili versiyonuna ait test sonucu yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
1
Favori
1.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung Galaxy S IV'ün Exynos Octa işlemcili versiyonuna ait test sonucu yayınlandı

Samsung'un kapalı kapılar ardında birden fazla Galaxy S IV versiyonunu test ettiği biliniyor. Detaylar çok fazla bilinmese de her versiyonun farklı bir Exynos işlemcisine sahip olduğu ve farklı özelliklerle - örneğin kablosuz şarj gibi - donatıldığı da sık sık dile getirilmekte.,

Önümüzdeki birkaç ay içerisinde lanse edilmesi beklenen Galaxy S IV'ün test edilen versiyonlarından birinde, ARM'ın big.LITTLE tasarımına sahip 8 çekirdekli Exynos Octa işlemcisine yer verildiği belirtilirken, bir de test sonucu yayınlandı. Tamamı aynı anda çalışmayan, yüksek performans için dört adet Cortex-A15, enerji verimliliği içinse dört adet Cortex-A7 çekirdeğinin devreye girdiği 1.8GHz hızındaki Exynos Octa işlemcisinden güç alan Galaxy S IV'ün Kore versiyonu AnTuTu testinden 19072 puan, uluslararası versiyonu ise 21500 civarında puan aldığı belirtiliyor ki 1.6GHz hızındaki Exynos 4 işlemcili Galaxy Note II'nin 17000 civarındaki skoru dikkate alındığında gelişim dikkat çekici olmakla birlikte, kullanılan yazılımın final sürümünde skorun daha da yüksek olması kuvvetle muhtemel.

Galaxy S IV'ün hangi işlemci ile çıkacağı da şimdiden merak konusu. Ağırlık dört çekirdekli Exynos 5450 işlemcisinden yana olmakla birlikte haberimize konu olan yeni detayların ortaya çıkmış olması, zihinlerde yeni bir soru işaretine neden oldu. Sektör kaynaklarına göre, yılın ikinci yarısında çıkacak Galaxy Note III'de kullanılmasına kesin gözüyle bakılan Exynos Octa işlemci için çıkışına birkaç ay kalan Galaxy S IV biraz uzak bir ihtimal olarak görülüyor ancak yine de sürprizlere açık olmak gerekiyor. 4.9-inç büyüklüğünde Full HD Super AMOLED ekran ile geleceği konuşulan Galaxy S IV'te ayrıuca en az 2GB RAM'e yer verilmesi bekleniyor.

Samsung Galaxy S IV'ün Exynos Octa işlemcili versiyonuna ait test sonucu yayınlandı

• Yok artık Lebron James :)

Xperia Z'yi almak isteyenler biraz beklesin bence.

Gerçi Galaxy S3'te yaptıklarına bakarsak Octa ile gelmesi pek mantıklı değil.

Diğer taraftan Apple'ın kendi tasarımı A6 işlemcisini Samsung 4+4 çekirdekle geçebilecek mi acaba? Güç tüketimi de büyük muamma. Apple bu sebeplerden işlemcisini özel tasarladı.
    Samsung GPU'da yine Mali 400 kullanmasın da T604'de iyi bir seçim olmayacaktır. Imagination'dan Rouge serisi bir GPU ile ortalığın tozunu dumana katar.
    Eğri oturup doğru konuşursak Android ekosisteminin yeni kralı olur. Xperia Z ilk modelde kral olamaz benim düşüncem. Sonraki çıkaracağı amiral gemi modelleriyle Samsung gibi satış rakamlarına çıkacaktır. Fazla hayalperest olmamak lazım. Önümüzde Samsung örneği var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gürbüz G -- 18 Ocak 2013; 18:29:51 >

• Octa ile çıkmaz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • holy s...
  • Qualcomm'un söylemesiyle batarya sıkıntısı olmasın ?

• Octa ile gelirse Xperia Z'nin satışlarını büyük ölçüde etkiler.

• Mali 400 olursa iş çıkmaz. O değişmeli.

• Aksini beklemiyorduk zaten, android cephesinde s serisi çıktığı zaman en tepe cihazlardan biri olacak yine. Umarım herkesin eleştirdiği malzeme kalitesi değişir de herşeyi 4-4lük bir telefon görürürüz.
    T658 ile gelirse tegra 4'e de geçmiş olsun denebilir. Min. T604 veya Max. T658 ile geleceğini tahmin ediyorum mali 400'le gelmesinin pek imkanı yok artık.
  • Tasarım düşünülürse xperia z almamak elde değil beni xperia z de en çok korkutan sd4 pro nun full hd ekranlar için yeterli olup olmaması s3 kullanıyorum evet güzel ama samsung tasarımı değiştirmeli vede kasa kalitesini çok ama çok iyi yapmalı ve samsung türkiyede hizmetler konusunda kendine çeki düzen vermeli hiç memnun değilim arkadaş ya ne paçozlar

• bu haberler yüzünden beklemekden telefon alamıyoruz arkadaş :D

• Şov başlıyor, izleyip göreceğiz bahara kadar..... şimdilik Z diyorum.Ama Nexus 4 hala aklımı karıştırıyor.

• iyi güzel de antutu benchmark tamamen yalan.

üst üste yapılan testlerde baya farklı puanlar veriyor, her sürümde puanlar yükseliyor bir yıl önce 7bin alan telefonum şimdi 11bin alıyor.

EN OBJEKTİF QUADRANT + NENAMARK

• s2'den sonra bir daha samsung almam

• Octa ile gelmesi sürpriz olur. Ben beklemiyorum açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: foz54

iyi güzel de antutu benchmark tamamen yalan.

üst üste yapılan testlerde baya farklı puanlar veriyor, her sürümde puanlar yükseliyor bir yıl önce 7bin alan telefonum şimdi 11bin alıyor.

bencede antutu her seferinde farklı puan veriyor quadrant bana göre en net skorları veriyor xperia z quadrant tan 8000 küsür puan alıyor galaxy s3 3500-4000 puan alıyor s4 te quadrantta xperia z yi geçeceğini tahmin etmiyorum

• telefonlar işlemci manyağı olacak.bi üreticide çıkıp demiyorki pil gücünü yüksek tutmak için arka kapağı güneş panaeli olarak üretelim diye..ya bu mühendislerde akıl yok yada ben fazla akıllıyım:))

• quote:

Orijinalden alıntı: talerk

quote:

bencede antutu her seferinde farklı puan veriyor quadrant bana göre en net skorları veriyor xperia z quadrant tan 8000 küsür puan alıyor galaxy s3 3500-4000 puan alıyor s4 te quadrantta xperia z yi geçeceğini tahmin etmiyorum

s3 quadrant puanlarını yanlış yazmışsın sanırım. o puanı ben s2 ile alıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: vamp

quote:

quote:

yok doğru s3 le aldığım puan bu

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vamp

quote:

quote:

yok doğru s3 le aldığım puan bu

Bende s2 ile 3500 aliyorum. S3 ile 6000 puan alanlar var. Stock rom ile hemde. S2 ile 4000 puani gecenler var. Overclocksuz custom romsuz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.