Şimdi Ara

Samsung global olarak en yenilikçi üçüncü firma seçildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung global olarak en yenilikçi üçüncü firma seçildi

Özellikle Android platformu ve Smart TV segmentinde yaptığı atılımlarla lider üretici haline gelen Samsung, yenilik üretme anlamında da pek çok otoriteden tam not alıyor.

Boston Consulting Group tarafından yapılan dünyanın en yenilikçi firmaları listesine göre Samsung 8 sıra birden yükselerek üçüncülük koltuğuna yerleşti. Listenin ilk sırasında Apple bulunurken, ikinci sırasında ise Google yer alıyor.

Samsung'un listedeki büyük sıçrayışının en önemli faktörünün, Apple ile olan patent davalarına rağmen, yenilik konusunda daha da ileriye gitmesi olarak gösteriliyor. Yaklaşık iki yıldır devam eden mahkeme sürecinde Samsung devamlı güçlendi ve Apple'ın pazar payından yemeye başladı. 2013 yılının Güney Koreli firmaların yılı olacağı belirtiliyor.

Samsung'un en büyük avantajının mühendislerinin yenilik yeteneklerine yaptığı yatırımlar olduğu vurgulanıyor. Kırılmaz ve esnek ekranlı telefonları üretmeye en yakın firma olarak Samsung gösterilirken, Apple'ın muhtemel bir LED televizyon üretiminde, karşısında pazar lideri olarak Samsung duruyor olacak. Özellikle Galaxy Note modeli ile yeni bir segment oluşturan Samsung'un bu akıllı telefon serisinde 20 milyon satış rakamını yakalaması da ayrı bir rekor olarak kabul ediliyor. 

• Affedersiniz ama bana Apple ın bu sene yaptığı en büyük yeniliği söyleyebilir misiniz? İphone u uzatmak mı? Apple ürünlerini severim hatta şu an ipadden yazıyorum ama Apple bu senenin en yenilikçi firması olamaz önceki seneler olsaydı olabilirdi ama bu sene değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dirty_dancer -- 17 Ocak 2013; 23:37:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • biri uzattı( iphone) biri köşeleri yuvarladı(samsung) yenilikçi oldu.
    bu sene bence en büyük yenilik ubuntu windows phone ve nokia dır.Çünkü bunlar yeni bir tasarımla geldi var olan bir şeyi uzatıp yuvarlamak ne zaman yenilik oldu...

• quote:

Orijinalden alıntı: onsos1100

biri uzattı( iphone) biri köşeleri yuvarladı(samsung) yenilikçi oldu.
    bu sene bence en büyük yenilik ubuntu windows phone ve nokia dır.Çünkü bunlar yeni bir tasarımla geldi var olan bir şeyi uzatıp yuvarlamak ne zaman yenilik oldu...

Note2 efsane oldu ayrıca s3 ile gelen özelliklerin yarısı ip5 te yok. 4.1.2 güncellemesiyle aynı ekranda 2 uygulama dahi açılabiliyor. ip5 te ne var? Panaroma :))))
  • Samsung en yenilikçi firma olmalıydı. Adamların smart tvsine halen rakip yok. Elle ve sesle kontrol mükemmel yenilik. Galaxy Camera mükemmel bir fikir. Hemen Nikon da androidli camera yaptı. Yakinda dslrlar bile android ile gelebilir. Samsung bukulebilir ekranları ile bile en yenilikçi olmaya aday. Google ikinci. Microsoft üçüncü. Apple Yüzüncü olmalıydı.

• ''Bence'' Apple ilk 3'e bile girmemeliydi.Adamlar yenilik olarak ne yaptı ? Ios geliştirmek mi yenilik ? Telefon uzatmak mı yenilik ? Bence liste şöyle olmalı;
    1.Google ''Project Glass''
    2.Nikon ''İlk Androidli kamera''
    3.Samsung ''Katlanabilir ekranlar''
  • sayın birand için taziye mesajı nerde YÖNETİM?????
  • Telefon olayında sdk yarışına girmişler

Görmemişler böyle büyük ekranlara saldırıyor 2-3 yıl sonra hortlatın ne kadar haklı olduğumu göreceksiniz

Akılsız adama akıllı telefon satıyorlar

2020 yılına girdiğimizde WC nerede diye telefona bakarsanız
  • quote:

Orijinalden alıntı: dirty_dancer

Affedersiniz ama bana Apple ın bu sene yaptığı en büyük yeniliği söyleyebilir misiniz? İphone u uzatmak mı? Apple ürünlerini severim hatta şu an ipadden yazıyorum ama Apple bu senenin en yenilikçi firması olamaz önceki seneler olsaydı olabilirdi ama bu sene değil.

Elinde Android Telefon varsa ve Geliştirilmeye çalışılıyorsa Apple'ın sayesinde Apple piyasayı canlı tutuyor. Siri çıktı S Voice geldi Google Now geldi.
    Apple iPhone Çıkarmadan önce hanginiz Internetde zevkle gezdiniz ?
    Cep Telefonunda Kaliteli oyunlar oynadınız ?
    1.2 GHz Çift Çekirdek İşlemciye sahip bir telefon 1.4 GHz 4 Çekirdekli bir telefondan daha iyi performans sunuyorsa Yapılan yenilikler sayesindedir.
    Samsung global olarak en yenilikçi üçüncü firma seçildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vahocan -- 18 Ocak 2013; 1:43:59 >

• quote:

Affedersiniz ama bana Apple ın bu sene yaptığı en büyük yeniliği söyleyebilir misiniz? İphone u uzatmak mı? Apple ürünlerini severim hatta şu an ipadden yazıyorum ama Apple bu senenin en yenilikçi firması olamaz önceki seneler olsaydı olabilirdi ama bu sene değil.

Iphone4s te de daha oönce appstore da satılan bir programı sistemineeklemek oldu . Evet siri den bahsediyorum. Lansmanindan bu yana Türkiye de hizmet vermeyen siri....

Iphone3gs ile son güzel ürünü yapmıştı.

bu yyılın yenilikçi firması tartışmasız samsung. Apple ın listeye girmesının bile engellenmesi lazim ... Ne yeniliği gördük herhangi bir yerde?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir de birileri "neden Apple'dan nefret ediyorsunuz" diyor bize, su olaya bak ya Apple bu sene en yenilikci firmaymis?! Hani su patent-dava haberlerinde yapilan "Apple bu sirketi komple satin alsin" yorumlari var ya, bence de Apple bu Boston bilmem be grubu ya komple satin almis ya da boyle bir 'arastirma' yayinlamasi icin gereken parayi vermistir ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Statistik -- 18 Ocak 2013; 2:02:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhamnet

quote:

Iphone4s te de daha oönce appstore da satılan bir programı sistemineeklemek oldu . Evet siri den bahsediyorum. Lansmanindan bu yana Türkiye de hizmet vermeyen siri....

Iphone3gs ile son güzel ürünü yapmıştı.

bu yyılın yenilikçi firması tartışmasız samsung. Apple ın listeye girmesının bile engellenmesi lazim ... Ne yeniliği gördük herhangi bir yerde?

Konu neden sadece telefon olarak degerlendiriliyorki ? Apple in son cikardigi retina ekranli macbooklar vs vs.. global denilmis zaten !

• Tablette ki ekrani macbook ta kullanmak innovasyon gibi geliyor yani size... İlginç bir yaklaşım. Ve Apple a verilen destek gittikçe ilginclesiyor. ABD mahkemesi, abd deki Boston bilmem ne severler cemiyeti ve TTürkiye Apple i yaşatma ve yaygınlaştırma dernekleri...

• Boston Consulting Group'un yaptığı bir çalışmada, 2 amerikan firmasının 1.liği paylaşması sizi neden bu kadar şaşırttı anlamadım. Halbuki o Boston değil de Seul Consulting Group olaydı 1 Samsung, 2 ise LG olacaktı. Tartışmayın arkadaşlar bunları. :D

• Yenilik kavramının ölçütü ne? benim aklıma ilk olarak alınan patentler geliyor! o durumda da apple'ın esamesi okunmaz bırakın lider olmayı!http://www.scroll.com.tr/101947/2012-yilinda-6478-yeni-teknoloji-patentini-hangi-firma-aldi/

• Apple'ın yenilik olarak getirdiği şeyler aslında beş sene öncede kaldı
    iphone 3gs ile bize yepyeni bir telefon kültürü tanıttı, peki ya sonra retina ekran siri ....
    başkaları ne yaptı eğilip bükülebilir ekran (daha ortada yok)giyilebilir gözlük (çok süper bişey heralde ama ortada yok)
    Ya aslında o kadarda yenilik yok ortada 3gs'den sonra iphone'da mucize kendini fark ettiren bir şey görmedik kasa tasarımı ekran tasarımı ....
    Androidde de aynı daha büyük ve çok işlemci daha iyi çalışan android gingerbread'dan sonrası da bir yenilik içermiyor.

Piyasası olan şeyler aynı yolda devam ediyor.
    Graham bell'in telefonu bulması gibi yaşantımızı değiştirecek bir yenilik olmuyor hayatımızda yıllardır. Televizyon vardı LCD tv bulundu tamam led vardı ledli aydınlatmalı LCD oldu arabalar benzinli dizeldi lpg geldi birde durunca kendini durdurma özelliği geldi, elektrikli araba desen üç beş bişey, güneş enerjisi vardı yaygınlaşıyor, navigasyon cihazları çok süper bir şey sandık yavaş yavaş azalıyor ama gps destekli yön bulma sistemleri hakikaten yenilikti ama yıllar oldu bulunalı, tablet fena fikir değil kim ne derse desin teknoloji yenilik inovasyon adına öyle kayda değer bir şey de yok. Bu kadar arge yatırımına bu kadar dev şirketlere rağmen alınan sonuçlar gündelik yaşama girecek yepyeni şeyler değil şu pili daha büuük yapalım, işletim sistemi daha az ram tüketsin diye biraz daha uğraşalım, işlemciyi hızlandıralım, sesle komut özelliğini geliştirelim ....ekleyelim büyütelim yenilikçilik böyle bir şey mi ki?

• quote:

Apple işlemci de ciddi yenilikler yaptı öncekinin 2 katı güçlü oldu.Gpu da aynı şekilde güçlendi.
    Telefonu aluminyum yapıp hafifletti.
    ios 6 da görsel değişiklikler yaptı yazılımsal olarak ne yaptığını kimse anlayamadı :)
    Belki 1. ci yapmaz evet ama yenilik getirmedi de diyemeyiz. Samsung daha iyiydi bu sene ama global manada birçok firmayı takip etmediğim için gerçek birinci hakkında yorum yapamıyorum

• yenilik yenilik dediğin nedir gülüm onlar seni sırf ismin apple diye aldı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: memoseler

Samsung en yenilikçi firma olmalıydı. Adamların smart tvsine halen rakip yok. Elle ve sesle kontrol mükemmel yenilik. Galaxy Camera mükemmel bir fikir. Hemen Nikon da androidli camera yaptı. Yakinda dslrlar bile android ile gelebilir. Samsung bukulebilir ekranları ile bile en yenilikçi olmaya aday. Google ikinci. Microsoft üçüncü. Apple Yüzüncü olmalıydı.

Androidli kamerayı ilk yapan firma nikon yalnız bilip bilmeden bu kadar konuşmak ne kadar doğru tartışılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: upower

quote:

Orijinalden alıntı: memoseler

Samsung en yenilikçi firma olmalıydı. Adamların smart tvsine halen rakip yok. Elle ve sesle kontrol mükemmel yenilik. Galaxy Camera mükemmel bir fikir. Hemen Nikon da androidli camera yaptı. Yakinda dslrlar bile android ile gelebilir. Samsung bukulebilir ekranları ile bile en yenilikçi olmaya aday. Google ikinci. Microsoft üçüncü. Apple Yüzüncü olmalıydı.

Androidli kamerayı ilk yapan firma nikon yalnız bilip bilmeden bu kadar konuşmak ne kadar doğru tartışılır.

İlk önce Samsung yaptı diye birşey yazmadım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.