Şimdi Ara

Fujifilm'in, X-Pro 1, X-E1 ve XF 35mm F/1.4 modelleri için yazılım güncellemesi ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Fujifilm'in, X-Pro 1, X-E1 ve XF 35mm F/1.4 modelleri için yazılım güncellemesi ortaya çıktı

Fotoğraf firmaları piyasaya çıkardıkları ürünlerine destek vermeye devam ediyorlar. Son yazılım güncelleme haberi Fujifilm'den geldi. Firma, X-Pro 1, X-E1 ve XF 35mm F/1.4 modelleri için yazılım güncellemesi duyurudan bir gün önce internete düştü.

Fujifilm internet sitesinde bulunan güncellemeler resmi duyurularından bir gün önce internet ortamına düştü. Fujilm'in X-Pro 1, X-E1 ve XF 35mm F/1.4 modelleri için olan güncellemeler aşağıdaki değişiklikleri içeriyor;

Fujilm X-Pro 1 (Yazılım 2.03):

- Fujifilm'in XF 14mm F/2.8R lensi uyumluluk sağlandı.

- Çeşitli çekim modlarında otomatik netleme motorunun performansı arttırıldı.

Fujilm X-E1 (Yazılım 1.04):

- Fujifilm'in XF 14mm F/2.8R lensi uyumluluk sağlandı.

- Harici kablo takıldığı zaman artık deklanşör düğmesi çalışabiliyor.

- Çeşitli çekim modlarında otomatik netleme motorunun performansı arttırıldı.

- Yeni stereo mikrofon MIC-ST1 ile kullanımdaki ses kalitesi arttırıldı. 

Fujifilm XF35mm F/1.4 (Yazılım 2.02):

- Otomatik netleme motorunun kararlılığı arttırılmış.

Yeni yazılım güncellemelerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz ;

http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/software/firmware/x/xpro1/index.html

http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/software/firmware/x/xe1/index.html

http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/software/firmware/lens/xf35mm/index.html 

• Hocam sayenizde herşeyden anında haberimiz oluyor elleriniz dert görmesin.
  • Rica ederim hocam
  • Tamda bugün x-Pro 1 almıştım iyi haber!

• linkler hala eski firmwareleri gösteriyor

• Eninde sonunda xpro1 almış ve firmware yi yapmış bir şahsiyet olarak size gördüklerimi anlatacağım ;

Öncelikle ilk aldığımda çok yavaş bir AF hızı söz konusuydu . Zaten sokak fotoğrafçısıyım ve ağır ağır ilerliyorum hep . Tabi ki çok hareketli cisimlerle çekim yapmak zor belkide imkansızlaşıyordu zaman zaman . Ama bu firmware ile birlikte AF hızında ciddi bir artış oldu . 2 katına çıktı diyebilirim . Şu anda koşan bir kedi yada zıplayan çocukları çekmem çok pratik hale geldi . İso yu yükselttiğim de bazen işlemler çok uzun sürebiliyordu . (uzundan kasıt öyle 1 dk değil tabiki ama genede 5dm2 ye nazaran uzun bir süreydi) Şu anda ardı ardına çekim modu hariç hiç bir yavaşlığım kalmadı makinam da . Ses kalitesi konusunda daha herhangi bir testim olmadı lakin eminim ondada bir artış söz konusu olmuştur . Kamerayı aldım alalı 1 video dahi çekmedim merak edip . 5DM2 den sonra biliyorum hüsran olacağını belkide o yüzden .

Kamerama toz kondurmayarak , firmware nin AF konusunda ilerletici ve hız konusunda biraz daha ilerletici olduğunu gördüm . Alanlara etki olması isteğiyle

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.