Şimdi Ara

Pentax, Efina isimli yeni fotoğraf makinesini ve K5II/K5IIs için yazılım güncellemesini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Pentax, Efina isimli yeni fotoğraf makinesini ve K5II/K5IIs için yazılım güncellemesini duyurdu

Japon devlerinden Pentax, dün haberini yaptığımız iki yeni duyurusunu bugün gerçekleştirdi. Firma güncel DSLR modellerinden olan K5II ve K5IIs modellerinin yeni yazılım güncellemesini ve Efina isimli yeni kompakt fotoğraf makinesini tanıttı.

2013 yılı fotoğraf firmaları açısından hızlı geçmeye devam ediyor. CES 2013 fuarından art arda yapılan duyurular sonrasında yeni makineler gelmeye devam ediyor. Bu doğrultuda Pentax Efina isimli kompakt fotoğraf makinesinin duyurusunu yaptı. Pentax Efina, 14MP çözünürlüğe ve 1/2.3" CCD sensöre sahip. 5x optik zoom sağlayabilen makine 26-130mm F/3.5-5.6 diyafram oranına sahip bir lens kullanıyor. ISO 80 ile 1600 arasını kullanabilen Efina, 1/8 ile 1/400 enstantene hızlarını kullanıcılara sunuyor. 108 gr ağırlığa sahip olan cihaz, 720p 30fps video çekim yapabiliyor. Pentax Efina'nın çıkış tarihi yada fiyatı hakkında ise bir bilgi yayınlanmadı.

Pentax'ın yaptığı diğer duyuru ise güncel DSLR modellerinden olan K5II ve K5IIs modellerinin yazılım(firmware) güncellemesi oldu. Yeni güncelleme ile V1.01 sürümüne yükselen cihazlar aşağıdaki yeniliklere kavuşuyorlar;

- Genel kararlılık performansı arttırılmış

- Kameranın LCD ekranı için kontrast ayarı eklenmiş durumda.

Güncellemeye ulaşmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz ;

http://www.pentax.jp/english/support/digital/k-5_2_s.html 

• Pentax'a dev demezdim. Iyi ve kaliteli urunler ureten bir firma ama dev deyince aklima Canon Sony Panasonic geliyor. Nikon bile dev degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

Pentax'a dev demezdim. Iyi ve kaliteli urunler ureten bir firma ama dev deyince aklima Canon Sony Panasonic geliyor. Nikon bile dev degil.

Evet orada ufak bir yanlışlık olmuş. Japon devlerinden olacaktı
  • quote:

Pentax'a dev demezdim. Iyi ve kaliteli urunler ureten bir firma ama dev deyince aklima Canon Sony Panasonic geliyor. Nikon bile dev degil.

Doğru diyorsun, Canon Nikon'un 4.5 - 5 katı aktif büyüklüğüne sahip bir firma. Diğerleriyle arası çok daha açık.Nikon Canon, Sony ve Panasonice göre çok butik kalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

quote:

Yok Japon devi bile degil, bildigin Japon firmasi. Kaliteyle ilgisi yok bu isin, mali buyuklukle ilgisi var. Ricoh dev mesela, Pentax Imaging de onun altinda bir firma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pentax ve tipsiz makineleri
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

quote:

Yok Japon devi bile degil, bildigin Japon firmasi. Kaliteyle ilgisi yok bu isin, mali buyuklukle ilgisi var. Ricoh dev mesela, Pentax Imaging de onun altinda bir firma.

Katılıyorum.

Ayrıca pentax ve tipsiz kelimelerini yan yana kullanmak ayıptır yahu

Zaten böyle ufak, kompakt makineleri bayanlara yönelik yapıyor pentax. Daha öncede bu tip bir sürü model çıkardı. Çok ucuza satıyor birde. Tabii kalitelerini bilemem. İyi olduklarını sanmıyorum.

En son çıkan Mx-1 in sonuçlarını beğendim ben. Tabii sensör biraz daha büyük olabilirmiş.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.