Şimdi Ara

Clio III sahipleri ve sevenleri bilgi paylaşım platformu (547. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.465
Cevap
47
Favori
929.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 545546547548549
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: clio3dci

quote:

Orijinalden alıntı: redline_59

arkadaslar mrb. 2011 model 60,000 de dizel otomatik extrem clio 3 almak uzereyım kapaorasını vardım kullananlardan yorumlarını artı ve eksılerını kronık sorunlarını ogrenmek ısterım ayrıcada servıslerde esp taktırmak ıstesem nasıl bı cevap alırım acaba deneyen varmı_?

esp sonradan taktırılacak bir şey değil, hele ki konu olan araç renaultsa :)

aracı kaça aldınız?

Araci 32000 e aldim tamponlardakileri saymazsak boya yok hasar kaydi yok guzel temizdi. Sonradan takilabilecek pek bisey yok sanirsam. Far ve yagmur sensoru belki ileri dogru dusunebilirim
    Keske esp taktirmak mumkun olsaydi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bişey soracağım 2011 model 1,5 dci executive aracımda tomtom nav. ekranında radyo bilgisi görünmüyor. sadece nav. var. hangi frekansta olduğum bluetooth vb. özelliklerinide kullanamıyorum bu sebeple bursa maise arabayı verdim 1 gün kaldı ama halledemediler daha uzun kalması gerektiğini söylediler. bunun gibi problemle karşılaşan arkadaş varmıdır.
  • Arkadaslar araniza yeni kaltildim bende benim aracim fransiz uretimmis sasi nodaki sayi ve harflerin anlamlarini arastirirken ogrendim ve gosterge panelinde esp simgesi var fakat kontagi cevirince isik yanmiyor butun clio 3 panellerinde varmi acaba yoksa sadece donanim olarak alt yapi konulmus olanlardami var ayrica hill hold konusunda taktiran ekleten oldumu acaba benimki dizel otomatik clio 3 faz 2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redline_59 -- 24 Eylül 2015; 8:46:31 >
  • Ufak bi calisma ornegi aklimda olan ayak aydinlatmasini uyguladim tavan lambasini sokup arti ve eksiden kablolari bagladim doseme altindan aynanin ordan sol surun icinden ayaklari oraya kabloyu cekip bagladim sag taraf icinde orto konsulu sokup altindan gecirip kabloyu ayakliga kadar getirdim niyetinde olanlara detayli sekilde anlatirim. Sonuc gercekten guzel oldu hos bi anbiyans oldu icerde ve tavan lambasi gibi kararak sonuyor ;)
     Clio III sahipleri ve sevenleri bilgi paylaşım platformu Clio III sahipleri ve sevenleri bilgi paylaşım platformu Clio III sahipleri ve sevenleri bilgi paylaşım platformu Clio III sahipleri ve sevenleri bilgi paylaşım platformu Clio III sahipleri ve sevenleri bilgi paylaşım platformu Clio III sahipleri ve sevenleri bilgi paylaşım platformu

• redline_59 kullanıcısına yanıt
    merhaba,
    gayet başarılı olmuş tebrikler.
    tavan lambası ile aynı andamı yanıp sönüyor yani anahtarı tavan lambasına bağlı değil mi?
  • Nasıl olduysa vites topuzum çatlamış, kırığa dönüştü. Vites değiştirirken rahatsız ediyor. İnternette fiyatlara baktım pahalı bir parça değil. Acaba vites topuzu alsam kendim değiştirebilir miyim ? Değiştirmek basit midir ?
  • ercan_elo_bil kullanıcısına yanıt
    tesekkurler. tavan lambası ıle beraber calısıyor tavan lambası yandıgı surece onlarda yanıyor...
  • steven_stiffler kullanıcısına yanıt
    orta konsolu sokunce acıga cıkan vıtes kolu dıbınden baglantılarını gorebılırsınız eger kolay cıkıp takılcak gıbı gozukuyorsa gerısı sıze kalmıs sadece konsolun sag ve sol tarafında arkada kullugun ordakı vıdalı sokup kendınıze dogru hafıf ceker cıkarabılırsınız
  • Arkadaşlar merhaba. Dizel araç almak istiyorum, ilk başta mitsubishi colt alacaktım çok heveslendim ama baktığım araç 6 kazaya karışmış ve 15 bine yakın hasar kaydı var. Bunun üzerine ben de Clio 3 e bakmaya başladım. Arabayı Ankara'da şehiriçi kullanım için alıcam. 65 beygirlik versiyonu çok mu hantal kalır ne dersiniz? Konforu filan çok önemli değil az yaksın masraf çıkarmasın yeter. 2-3 sene kullanıp satarım zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paul Klee -- 7 Ekim 2015; 8:41:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: clio3dci

merhaba,

hem kışlık aldığım yeni lastiklerim sök-tak yaparken yıpranmasın diye, hem de orijinal ekipman diğer desen alaşım jant da kullanmak için
    aldığım orijinal clio extrem 2 alaşım jant ve 185-60-15 michelin alpine kış lastik takımını satmayı düşünüyorum..

arabam sonax detaylı kuaföre girdiğinde kışlık takımları da götürüp pakete dahil ettirdiğim için tertemiz ve rot balanslı şekilde kilerde durmaktadır.
    lastiklerle 2 kış 10ay 10bin km yapmamışımdır bile, Antalya-Denizli arasında karlı zeminde kullandım birkaç kez memlekete giderken, yol tutuşundan hiçbir memnuniyetsizlik yaşamadım..
    lastiklerin takımını 2sene önce nakit 880 TL aldım, jantları da jant çaplarını büyütmeyi düşünen bir arkadaştan nakit 500 TL almıştım..

niye mi satıyorum? şehir değişikliği yaptım ve bulunduğum yerde kar buz bişi yok :) internete vermek istemedim çünkü sitede ihtiyacı olan biri satın alsa daha iyi olur diye düşündüm,
    malum bu aydan itibaren bu ekipman yine ihtiyaç..

jant lastik setimde kırık kaynak boyama balon rot balans vs bozukluğu yok,
    sadece birinde hafif çizik var.. sonradan boyanan jantlarda her şekilde boya solması ya da yıkamada tazyikli suda dökülmeler yaşanır, o yüzden belirtmek istedim..

isteyen özelden mesajla ulaşabilir..

günceldir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clio3dci -- 7 Ekim 2015; 15:05:29 >

• arkadaşlar aracımın ağır bakımı yaklaştı 180 bin km olacak. ağır bakım için servisten fiyat aldım. bana devirdaim pompası hariç 1150 tl fiyat çıkardılar. devirdaim pompası da gerekirse 250 tl fiyat olacakmış. yüzde 25 indirim uygulanacak tabi. toplamda kayışlar filtreler vs 1300 tl eder kabaca. fiyat çok değil mi? tekirdağda başka nerde yaptırabilirim? işini sağlam yapan bir usta tavsiyesi olabilecek var mı? tekirdağ merkez yada çorluda olabilir. yada ortalama ne kadar ödemem gerekir bu bakıma.
  • arkadaşlar bişey soracağım 2011 model 1,5 dci executive aracımda tomtom nav. ekranında radyo bilgisi görünmüyor. sadece nav. var. hangi frekansta olduğum bluetooth vb. özelliklerinide kullanamıyorum bu sebeple bursa maise arabayı verdim 1 gün kaldı ama halledemediler daha uzun kalması gerektiğini söylediler. bunun gibi problemle karşılaşan arkadaş varmıdır.

• MErhaba arkadaşlar. 2011 dci 1.5 extreme otomatik model 20. yıl edition denen versiyona bakıyorum. Otomatikte bir ilanda 6 vites diğerinde 5 vites geçiyor. Bu yarı otomatik araçlarda kaç vides var. Yokuş kalkış var mı?
    GEri kaydırma oluyormu. Eşimde kullanacağı için bu benim için önemli.

Kullanan arkadaşlar bilgi verirse çok sevinirim.

Bu arada satmayı düşünen varsa haberleşelim. (Dizel, Otomatik, dijital klimalı, deri göğüslü versiyonu arıyorum.)
  • arkadaşlar 2011 model 1.2 75hp extreme edition aracım var.rolanti devri kaç olmalı bende 660 düşük gibi geldide sizde rolanti devri kaç
  • Yasin aradigin arac bende var sorularina cevap arac 5 ileri yokus kalkis yok geri kaciriyor ama el freni veya yokusta sol ayak frene basarak kalkinca sikinti olmuyo bendede esim kullanacagi icin otm aldim sikinti olmuyo. Arac gercekten guzel yakiti cok iyi aradigin araci bulursun insallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winston0 -- 12 Ekim 2015; 23:24:46 >
  • winston0 W kullanıcısına yanıt
    merhaba,
    sizdeki otomatik araç 100km kaç litre yakıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: winston0

Yasin aradigin arac bende var sorularina cevap arac 5 ileri yokus kalkis yok geri kaciriyor ama el freni veya yokusta sol ayak frene basarak kalkinca sikinti olmuyo bendede esim kullanacagi icin otm aldim sikinti olmuyo. Arac gercekten guzel yakiti cok iyi aradigin araci bulursun insallah

Teşekkürler. Bazı ilanlara bakıyorum. Teknik özelliklerde tiptronik 6 ileri otomatik yazıyor. Ondan bende merak ettim. Bazılarında 5 bazılarında 6 vites yazıyor. bunun doğrusu nedir diye.

Tekrar teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redline_59

arkadaslar mrb. 2011 model 60,000 de dizel otomatik extrem clio 3 almak uzereyım kapaorasını vardım kullananlardan yorumlarını artı ve eksılerını kronık sorunlarını ogrenmek ısterım ayrıcada servıslerde esp taktırmak ıstesem nasıl bı cevap alırım acaba deneyen varmı_?

Ne kadara anlaştınız acaba. Boya vs varmı. Burdan yazmasanızda özelden cevaplarsanız çok sevinirim. Aynı model+donanım ile bende ilgileniyorum.
  • bende clio III gt kullanıcısıyım aracım dizel extreme edition paket. benim öğrenmek istediğim kapı kilitmele mevzusu,
    hareket etmeden önce butonla kapıları kilitliyorum yada unuttugumda bir süre sonra (10sn kadar) kapılar otomatik kilitleniyor fakat seyir halinde yada duruyorken herhangi bir kapıdan kapıyı açmak istediğimizde kapılar açılıyor. acaba arızalı mı bilen var mı çalışma mantıgını. flaşör butonunun oradaki butona bastıgımda kapıların açılması gerekmıyor mu? desteğinizi rica ederim. sağolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrecelik3673

bende clio III gt kullanıcısıyım aracım dizel extreme edition paket. benim öğrenmek istediğim kapı kilitmele mevzusu,
    hareket etmeden önce butonla kapıları kilitliyorum yada unuttugumda bir süre sonra (10sn kadar) kapılar otomatik kilitleniyor fakat seyir halinde yada duruyorken herhangi bir kapıdan kapıyı açmak istediğimizde kapılar açılıyor. acaba arızalı mı bilen var mı çalışma mantıgını. flaşör butonunun oradaki butona bastıgımda kapıların açılması gerekmıyor mu? desteğinizi rica ederim. sağolun

Dışarıdan ve arka kapılardan açılmıyor olması lazım. Önlerden açıldığında veya düğme ile basıldığında devre dışı kalması lazım kilidin.
  • 
Sayfa: önceki 545546547548549
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.