Şimdi Ara

Clio III sahipleri ve sevenleri bilgi paylaşım platformu (544. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.466
Cevap
47
Favori
929.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 542543544545546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: chemsul

Clio larda kronik sorunlardan bir tanesi yağmur tahliye deliklerinin tıkanıp silecek motorunu yakması. Dumanlar çıkmış derken ben silecek motorurunun bozulduğunu anlıyorum. Benimki 2 yıl önce bozuldu orjinal parça alıp 150 tl tamircide hallettirdim.

yok hocam silecek kolu. Hani ses sisteminin kontrollerinin de bağlı olduğu.
  • Yağ değişimi yaptırdım, göstergeyi sıfırlayayım diye uğraşıyorum. 15000 olarak geri saymaya başlıyor. Nasıl 10000 ayarlarım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: steven_stiffler

Yağ değişimi yaptırdım, göstergeyi sıfırlayayım diye uğraşıyorum. 15000 olarak geri saymaya başlıyor. Nasıl 10000 ayarlarım ?

15 bin lik yağ koyup göstergeyide 15 bin olarak ayarlamanız gerekir, koyacağınız yaz 5w-30 tam sentetik koymalısınız. eğer 10w-40 yarı sentetik koymuşsanız sayaç yine 15 bin olarak ayarlayıp 7500 km sonra yine değiştirmelisiniz ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

quote:

Orijinalden alıntı: steven_stiffler

Yağ değişimi yaptırdım, göstergeyi sıfırlayayım diye uğraşıyorum. 15000 olarak geri saymaya başlıyor. Nasıl 10000 ayarlarım ?

15 bin lik yağ koyup göstergeyide 15 bin olarak ayarlamanız gerekir, koyacağınız yaz 5w-30 tam sentetik koymalısınız. eğer 10w-40 yarı sentetik koymuşsanız sayaç yine 15 bin olarak ayarlayıp 7500 km sonra yine değiştirmelisiniz ...

10w-40 koyduk, o zaman dediğiniz gibi yapayım. Teşekkürler.
  • Arkadaşlar clio 3 dynamic 85000deki araca en fazla nekadar verilir kazasiz boyasizsa..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dün marşa basınca akü yüksek bir sesle patladı ve akünün olduğu yerden dumanlar çıktı. araba 2011 clio hb ve üzerinde kendi orjinal aküsü (yiğit akü) vardı. sanayide aküden kaynaklı olduğunu söyleyip aküyü değiştirdiler. 15 yıldır araba kullanıyorum ilk defa bu araba da böyle bir şey başıma geldi. daha önceden başınıza böyle bir şey geldi mi?
  • benim bildiğim Renault yiğit mutlu vb başka akü markası kullanmaz fabrikasyon olarak,
    misal aracımı aldığım ilk sahibiydi ve hep serviste bakım yaptırdığı için akü değişimini de Renault akü olarak serviste yaptırmış
  • 2006dan 2011e kadar clio 3 dci dynamique var,
    2006-2009 arasında çok farklı paketlerde satıldı, 2009-2011 arası ise ekstra sadece tomtom navigasyon alınabiliyordu,
    biraz daha detaylı bilgi verebilirseniz ona göre doğru fikir edinebilirsiniz..
  • Araçtaki bakım aralığı göstergesini nasıl ayarlıyoruz...
    Geçen gün biraz uğraşayım dedim bakım aralığı 20.000 oldu , ondan sonra tekrardan 15.000 e çekemedim... Şimdi 20 binden aşağı düşmeye başlıyor km yaptıkça...

Bir de 4 yıl olduğu için kayışlar gergilerin değişmesi gerekiyormuş.. Bika dan periyodik bakım + triger ve tüm kayış gergiler için 1.200 TL fiyat verdiler...

Yakın zamanda bu bakımı farklı servislerden yaptıran var mı ?
  • merhaba arkadaslar kolay gelsin

araç almayı düşünüyorum ve şu an bana en uygun gelen clio 3, 35000tl ye kadar bütçe var düşük km ve otomatik almak istiyorum.

1. otomatiklere baktığım zaman bvr bva gibi terimler var baya bir sayfa okudum fakat tam çözemedim ama inceleme yaptığım araç resimlerinde anladığım bir tam otomatik var bide yarım otomatik var, yarım otomatik yakıt açısından iyi ama cliolarda nasıldır eğer iyiyse tasarruf açısından yarım otomatik alabilirim, dayanıklımıdır bilmediğim için tavsiyenizi istiyorum.

2. piyasada çok fazla 1.2 var bende seri araba sürerim ve yavaş oldumu nefret ederim onun için 1.6 benzililere baktım fakat satılık çok fazla yok ve dizellerinde genel olarak km yüksek alan binmiş, tavsiyeniz nedir kalabalığım çogunlukla aılemle arabaya binerim motor iyi olmalı. birde 1.6 benzinlilerin yakıtları nasıl tabi alırsam lpg taktıracağım kullanan varsa değerleri söyleyebilirmi? km de kaç krş yakıyor

her türlü görüşünüzü tavsiyenizi istiyorum şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Mahmutosman

merhaba arkadaslar kolay gelsin

araç almayı düşünüyorum ve şu an bana en uygun gelen clio 3, 35000tl ye kadar bütçe var düşük km ve otomatik almak istiyorum.

1. otomatiklere baktığım zaman bvr bva gibi terimler var baya bir sayfa okudum fakat tam çözemedim ama inceleme yaptığım araç resimlerinde anladığım bir tam otomatik var bide yarım otomatik var, yarım otomatik yakıt açısından iyi ama cliolarda nasıldır eğer iyiyse tasarruf açısından yarım otomatik alabilirim, dayanıklımıdır bilmediğim için tavsiyenizi istiyorum.

2. piyasada çok fazla 1.2 var bende seri araba sürerim ve yavaş oldumu nefret ederim onun için 1.6 benzililere baktım fakat satılık çok fazla yok ve dizellerinde genel olarak km yüksek alan binmiş, tavsiyeniz nedir kalabalığım çogunlukla aılemle arabaya binerim motor iyi olmalı. birde 1.6 benzinlilerin yakıtları nasıl tabi alırsam lpg taktıracağım kullanan varsa değerleri söyleyebilirmi? km de kaç krş yakıyor

Hocam 35 bütçeniz varsa, Seat İbiza'ya bakmanızı tavsiye ederim.
    Sıfır araca binmiş olursunuz.

• bilemiyorum hiç ibiza ya denk gelmedim daha doğrusu en az 2010 model olması lazım belki 2010 altı vardır ben görmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sseker

quote:

Arkadaş otomatik vites istiyorum demiş. Ibiza otomatik vites 47.900'den başlıyor liste fiyatı.

Clio3 için yarı otomatik kesinlikle tavsiye etmiyorum. Hem vites geçişleri çok kötü hem de sorunlu bir şanzıman.

Eğer düşünürseniz bir önceki aracım olan Mitsubishi Colt tavsiye ederim. Getrag firmasının ürettiği oldukça kaliteli bir şanzıman kullanıyor, vites geçişleri yarı otomatik diğer şanzımanlara göre oldukça sarsıntısız. 95HP motoru var ve oldukça iyi hızlanıyor. Yakıt ortalaması 6,5-7 lt/100 km şehir içi. İç hacmi ise Honda Jazz ayarında. 30-32.000 civarında 2010-2012 model arası oldukça temizini bulabilirsiniz.

Japon istemem derseniz Avrupa araçlarda tam otomatik tercih edin fakat istediğiniz gibi gidecek tam otomatik bir araç 10 lt/100 km yakıt tüketecektir.

• quote:

bilemiyorum hiç ibiza ya denk gelmedim daha doğrusu en az 2010 model olması lazım belki 2010 altı vardır ben görmedim

Ibizanın sıfırı 36.900'den başlıyor.
    Ben 3 hafta önce aldım. Çok memnunum.
    Aracın motoru ve yürüyen aksamı VW.
    Birçok parçasının üzerinde de Vw ve Audi amblemi var.
    http://www.seat.com.tr/modeller/ibiza/teknoloji.aspx
    Yakınlarınızda varsa incelemenizi tavsiye ederim.

15 senelik Renault kullanıcısı olarak son anda Clio'dan vazgeçip Ibiza aldım.
    Clio da çok güzel bir araç. Ancak saçma fiyat politikası ve baz donanımdaki maliyet düşürme adı altındaki saçmalıklar sonucunda Clio'dan vazgeçtim.

Hayırlı olsun kararınız şimdiden.
    Selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ankemir

quote:

Orijinalden alıntı: sseker

quote:

Arkadaş otomatik vites istiyorum demiş. Ibiza otomatik vites 47.900'den başlıyor liste fiyatı.

Clio3 için yarı otomatik kesinlikle tavsiye etmiyorum. Hem vites geçişleri çok kötü hem de sorunlu bir şanzıman.

Eğer düşünürseniz bir önceki aracım olan Mitsubishi Colt tavsiye ederim. Getrag firmasının ürettiği oldukça kaliteli bir şanzıman kullanıyor, vites geçişleri yarı otomatik diğer şanzımanlara göre oldukça sarsıntısız. 95HP motoru var ve oldukça iyi hızlanıyor. Yakıt ortalaması 6,5-7 lt/100 km şehir içi. İç hacmi ise Honda Jazz ayarında. 30-32.000 civarında 2010-2012 model arası oldukça temizini bulabilirsiniz.

Japon istemem derseniz Avrupa araçlarda tam otomatik tercih edin fakat istediğiniz gibi gidecek tam otomatik bir araç 10 lt/100 km yakıt tüketecektir.

Evet haklısınız. Otomatikler 47bin.
    Colt da güzel bir araç. Jazz da var arkadaşta, çok memnun.
    Benim araç da otomatik. Daha rodaj dolmadı. 550 km.de. İlk depoda 7.8lt yaktı. Full şehiriçi yoğun trafik + klima açık.

2.el otomatik alırken çok dikkatli olun. Sıkıntı çıkarsa tamiratı çok pahalı olabiliyor.
    Özellikle yağ değişimlerinin zamanında ve orjinali ile yapılmış olması önemli.

Selamlar.

• aracım 2011 model 1.5 dci 108 bin km de ilk sahibinden ben aldım yani ikinci sahibiyim bir hafta önce orijinal debriyaj balatasını ilk defa ben değiştirdim mazoto dolduruyorum bir ay biniyorum aylık ortalama 700 km yapıyorum ve her doldurduğumda hesaplıyorum 0,24-0,25 tl yakmakta şehir içi hesapta şehir dışı 100 km ortalama hızla gidersem 0,20 tl yi geçmiyor. model yenilemek için satmayı düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkürler biraz inceledim ikinci el ibizalar var fakat sürekli dsg sıkıntı duyuyoruz sağdan soldan sıkıntılı şanzıman diye malum seat ta dsg kullanıyor, colt da düşündüm ama tipi hiç güzel değil heralde yarı otomatik de olmayacak. bakalım artık ya nasip hafta sonu bir pazar gezmesi yapıcam artık ne denk gelirse

@engin_er_26 aracınız otomatikmi düzmü? ne kadar fiyat düşünüyorsunuz?
  • quote:

teşekkürler biraz inceledim ikinci el ibizalar var fakat sürekli dsg sıkıntı duyuyoruz sağdan soldan sıkıntılı şanzıman diye malum seat ta dsg kullanıyor, colt da düşündüm ama tipi hiç güzel değil heralde yarı otomatik de olmayacak. bakalım artık ya nasip hafta sonu bir pazar gezmesi yapıcam artık ne denk gelirse

@engin_er_26 aracınız otomatikmi düzmü? ne kadar fiyat düşünüyorsunuz?

düz vites sahibinden de ilanı var: İlan No 200145320

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2011-model-hatasiz-26.000-km-de-clio-grandtour-1.6-extreme-otm-216386794/detay

bende böyle bişey almayı düşünüyorum..

+ ve - yöneleri kronik sorunları nelerdir
    tavsiye edermisiniz?
  • Merhaba arkadaşlar, ben de clio 3 gt extreme kullanıcısıyım. Araç için önereceğiniz servis ve araca parça alacağımız web sitesi var mıdır? Veya sanaiye parça alacağımız güvenilir bir dükkan da olur. Malum kendi servisi çok yüksek miktarlar talep ediyor, resmen soygunculuk yapıyorlar. Ayrıca triger seti değişimi yapacam tavsiyeleriniz nelerdir.
  • 
Sayfa: önceki 542543544545546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.