Şimdi Ara

Clio III sahipleri ve sevenleri bilgi paylaşım platformu (535. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
11.465
Cevap
47
Favori
929.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 533534535536537
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Normalde ben 6 yıllık Getz kullanıcısıyım

Kardeşim 2 ay önce Reno Clio 3 Dynamique 16 V araba aldı, Benzinli.
    3. sahibi oldu - 59 bin Km - Gri renk,
    Sol arka kapıda lokal boya var.
    Bakımları servisde yapılmış faturaları ve kullanım kitapçığı var.

Arabalardan anlamadığı için ben ilgileniyorum, diğer kardeşimle beraber almışlar

Aracı alan kardeşim EKOL D firmasında ( bostancı ) oto parçaları ithal edip bayilere satıyorlar
    Kardeşim de ithalat bölümünde.

Topicin bütün sayfalarını okumama imkan yok.

Kapı komşum Gebze FAZ ( reno ) oto servis çalışanı
    2012 de trigel kayısı değişmiş.

Motorda yağ terlemesi var, sonraki trigel değişiminde hallederiz uzun yola çıkmayacaksa sorun olmaz dedi.
    Bugun 150 TL ye sanayide tanıdığa rutin bakımlarını yaptırdım ( Faz servisi 300 TL ) dedi.

Motor ses yalıtımı cok iyi ve cok sessiz bir motoru var.
    Yani motoru bağırtmadan ( 3500 dvr ) içeri ses gelmiyor. saati görmesem motoru yakarım herhalde :)

Tek beğenmediğim yanı tape ve manuel aynalar, Kolçak yok,
    Tape sorun değil de , bu aynalar elektrikli hale dönüştürülebiliyor mu?
    Sol Ayna çerçevesi kırık, sağ ayna ayarı da dibe dayanınca istediğin gibi yapamıyorsun

Farlar çok sararmış temizletsek ne kadar götürür?
    Veya Kardeşim EKOL den geliş fiyatına da alabilir. Komşuyla beraber takarız..

Anahtarı sustalı yaptırmayı düşünüyorum, aranızda yaptıran var mı?

Bu bilgilere göre clioculardan bir kaç yorum okumak isterim.
    Bu araçta neye dikkat etmek lazım kullanırken falan.
    Kronik bir problemi var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 17 Ocak 2015; 18:23:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: h0rby

Arkadaşlar 2008 1.5 dci clio aracimda rölanti esnasında çok ufak bi dalgalanma oluyordu.bundan dolayı servise gittim servis pompada ivm kaptörünün arızalı olduğunu ve fiyatının 797 tl olduğunu söyledi.çok araştırdım nette bu parçayla ilgili fiyat veya bilgi bulamadım sadece mazot basıncıyla ilgili olduğunu ögrenebildim farklı bir ismi veya bu parçayla ilgili bilgisi olan var mı ?

http://www.renaultparcacisi.com/urunler/mazot-pompa-isi-musuru-1-5-dci/37/

http://ticiz.com/Pompa;C;c121433.html

bu olabilir mi acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

quote:

Arkadaşlar 2008 1.5 dci clio aracimda rölanti esnasında çok ufak bi dalgalanma oluyordu.bundan dolayı servise gittim servis pompada ivm kaptörünün arızalı olduğunu ve fiyatının 797 tl olduğunu söyledi.çok araştırdım nette bu parçayla ilgili fiyat veya bilgi bulamadım sadece mazot basıncıyla ilgili olduğunu ögrenebildim farklı bir ismi veya bu parçayla ilgili bilgisi olan var mı ?

bu olabilir mi acaba

Hocam bana yetkili serviste bu parçayı pompadan enjektörlere giden mazot basıncıyla alakalı dediler tesekkur ederim yinede

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

bu olabilir mi acaba

Hocam bana yetkili serviste bu parçayı pompadan enjektörlere giden mazot basıncıyla alakalı dediler tesekkur ederim yinede

tüm sensörler var parçanın sitesinde

ayrıca bu konuyada bir göz atın

http://www.tamtest.gov.tr/common-rail-direkt-enjeksiyon-sistemi-cdi

• aracım 2011 model ancak ekim sonu 2010 da trafiğe çıkmış, hiç servislerde yazılım güncelleten oldumu acaba ,
  • Kronik arızalar;
    Silecek motoru. Tahliye çok çabuk tıkanır, silecek motoru su içinde kalır ve içi paslanir. Yan sanayisi 150 lira civarı. Anahtar tutmayı bilen yarım saatte motorun içini açıp pası zimparalayip kapatır, sorun çözülür.

Klima rezistansi. Neyin sebep olduğunu bilmiyorum. Bu bozulunca fan 1-2-3. kademe ve klima çalışmaz. Rezistans pahalı. Almanya'da 300 euroya yaptırdım. Gozupek bir elektrikci patlayan diyotu değiştirebilir sadece, 20-30 lira tutar.

Viraj demiri lastikleri: her sene bozuluyor ve araba gacırdıyor. Orijinal bulmak zor. Çok zahmetli bir iş. Parça 20 lira ama sök tak en az iki saat usta elinde.

Bagaj kapağı sesi. Bagajdaki kilit demirine elektrik bantı sarinca ses kesiliyor.

Sağ ön cam sola göre çok yavaş kapanıyor. Sinir bozucu.

İç aydınlatma zayıftı. Ben arka üst sag ve sola Broadway lambası döşedim. Koltukların altına ve vitesin önü karanlık kalan yerlere kapılara bağlı lamba döşedim.

(Dynamique manuel ayna nasıl var? Extreme olmasın o?) Aynaları kendim elektrikli yaptım. Kazali arabaların ayna motorları (renault olmalı), bir ayna kumanda kontrol düğmesi (markası farketmez, ben ford connect butonu aldım) ve 5-6 metre kablo. İnternette bağlantı şeması var. 3-4 saat sürüyor yapımı.

Sürüşü çok zevkli bir araba. Benimki yarı otm vites. Hız sabitleyici var. Play station oynar gibi sürüyorsun. Çok uzun yol yaptım. Satıp dizelini alayım diyorum. Senede en az 30bin yapıyorum çünkü.

Bakım her arabada olduğu gibi. 15bin km yağ değişimi var diyor katalog ama ben 10binde değiştim hep.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leki -- 17 Ocak 2015; 23:30:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

Hocam arabanız 1.2 16 v mi.

Özür isterem model ismini yanlış yazmışım

Ruhsatta CLiO HB AUTH. 1.4 16 V ABS yazıyor - 72 kW
    96 beygir karşılığı

Evet sağ kapı yavaslıgı ben de gördüm saçma olmuş

Silecek motoru arızasını ben de gideririm muhtemelen, geçmişte başka amaç için sökmüşlüğüm vardır.

Elekt ayna için çeşitli sitelerde dediğiniz yöntemi uygulayıp çevirenler olmuş
    Bunun peşine düşmek lazım

Sürücü emniyet kemeri orta konsoldan çıkartınca yuvasına yavas giriyor veya son 30 - 40 cm girmiyor, el ile çekersen giriyor

Yaptığınız iyileştirmeleri resimlermisin?
    Belki bana ve baskalarına feyz verir, ilham kaynağı olur ( leki )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 18 Ocak 2015; 0:58:42 >

• quote:

aracım 2011 model ancak ekim sonu 2010 da trafiğe çıkmış, hiç servislerde yazılım güncelleten oldumu acaba ,

Buldum hocam sağolun yetkili servis bile yanlış yazmış fişe ivm kaptorü değil imv regülatörüymüş parçanın ismi

• quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

Hocam arabanız 1.2 16 v mi.

Özür isterem model ismini yanlış yazmışım

Ruhsatta CLiO HB AUTH. 1.4 16 V ABS yazıyor - 72 kW
    96 beygir karşılığı

Evet sağ kapı yavaslıgı ben de gördüm saçma olmuş

Silecek motoru arızasını ben de gideririm muhtemelen, geçmişte başka amaç için sökmüşlüğüm vardır.

Elekt ayna için çeşitli sitelerde dediğiniz yöntemi uygulayıp çevirenler olmuş
    Bunun peşine düşmek lazım

Sürücü emniyet kemeri orta konsoldan çıkartınca yuvasına yavas giriyor veya son 30 - 40 cm girmiyor, el ile çekersen giriyor

Yaptığınız iyileştirmeleri resimlermisin?
    Belki bana ve baskalarına feyz verir, ilham kaynağı olur ( leki )

Tamirci bana emjiyet kemeri problemi için temizleyici spreyden bahsetmişti

• o spreyi kapıdaki yuvaya mı sıkıyorsun, sen yaptın mı? h0rby
  • quote:

quote:

aracım 2011 model ancak ekim sonu 2010 da trafiğe çıkmış, hiç servislerde yazılım güncelleten oldumu acaba ,

Buldum hocam sağolun yetkili servis bile yanlış yazmış fişe ivm kaptorü değil imv regülatörüymüş parçanın ismi

Aradığınız sensörler burada da mevcut bir göz atın

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_jsoff=1&_nkw=renault+clio+1.5dci+fuel+sensor&_sop=2

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

o spreyi kapıdaki yuvaya mı sıkıyorsun, sen yaptın mı? h0rby

ben yapmadım ama çok iddialıydı sökülürse dağılır eskisi gibi olmaz sakın dedi izmir 6. sanayide 15 tl gibiydi fiyatı spreyin
  • quote:

quote:

quote:

Aradığınız sensörler burada da mevcut bir göz atın

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_jsoff=1&_nkw=renault+clio+1.5dci+fuel+sensor&_sop=2

80 tl kadar daha ucuz türkiyedeki fiyatlardan çıkmasını araştırıcam bu hafta içi eğer bulamazsam burdan almak mantıklı yardımlarınız için çok sağolun hocam birde enjektör temizleten veya katık atan varmı aracım 150,000 kmde enjektörlere de temizleyici atmamız lazım dediler serviste ama daha önce okuduklarım açıkcası beni korkutuyor. bu arada yukarda yazdığınız bir mesajda aracın teklemesinden bahsetmişsiniz bende servise bu sıkıntıyla gittim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h0rby -- 18 Ocak 2015; 18:04:20 >

• h0rby kullanıcısına yanıt
    ben önceki aracıma atmıştım buna da koydum, würt enjektör temizleyici, ama bundan sonra koyarmıyım bilmiyorum çünkü faydası olacağını sanmıyorum ben eşantiyon almıştım ama normalde 30 tl civarı ve her 10 binde bir atın diyorlar servislerde bence gereksiz gibi, ama siz bilirsiniz bir tane alıp deneyin isterseniz, araç temizlendiği için (kurumlar) sanki biraz fazla yakıyor gibi geldi bana
  • engin_er_26 kullanıcısına yanıt
    siz bu rolantideki dalgalanma sorununa çözüm bulabildiniz mi peki
  • Selamlar

Satılık clio 3 var mı arkadaslar ?

Dizel tercih sebebidir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

siz bu rolantideki dalgalanma sorununa çözüm bulabildiniz mi peki

şu an için azaldı sanki, henüz bulamadım, serviste bilgisayarada bağladılar bir sorun yok dediler ama bir yerde mutlaka bir sorun var elbet
  • TiSKE kullanıcısına yanıt
    Şu karne işlerim bitsin, resimleri koyarım.

O emniyet kemerini çok sıkıştırıyorum ben de kapıya. Sarmamış oluyor, fark etmiyorum ve kapıyı kapatıyorum, tak diye bir ses.

Clio3 1.4 16v 100bg diye biliyorum ben. Önceki arabam clio 2 rxt idi, aynı motor 98 bg idi. 3lerde bir düzenleme yapıp 100e çıkardılar diye hatırlıyorum.
    Kuvvetli motordur o, 110luk 1.6 16v'nin gerisinde çok kalmaz, onun kadar da çok yakmaz. Sollamalarda ve araba yüklüyken özlüyorum o motoru. Otm vites 1.4te yok, o yüzden almadık.

• planmeca P kullanıcısına yanıt
    ben direksiyon kumandasını pionner marka teybim ile kullanabiliyorum yapan bir clio kullanıcısı izmir bucada burdan ulaşabilirsin
  • quote:

ben direksiyon kumandasını pionner marka teybim ile kullanabiliyorum yapan bir clio kullanıcısı izmir bucada burdan ulaşabilirsin

Saol arabaya hic isinamadim oyle dursun, genede tesekkurler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 533534535536537
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.