Şimdi Ara

Clio III sahipleri ve sevenleri bilgi paylaşım platformu (529. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.466
Cevap
47
Favori
929.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 527528529530531
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kullandığınız araç hangi donanım versiyonuydu acaba?
  • 404NotFounD kullanıcısına yanıt
    benim ortalamam da 4.2 ortalama hızım da 40.

normal bu tüketim.
  • arkadaşlar aranızda 1,2 - 16 valf kullanan var mı ? 1,2 motor oldugu halde yakıt tüketiminin fazla oldugunu söylüyorlar. kullanıcı yorumları nedir acaba merak ediyorum.
  • by_mysterious kullanıcısına yanıt
    Uzun yolda da şehir içinde de zorlarsan gerçekten fazla yakiyor. Dış etkenlerden çok etkileniyor (yokuş, yük gibi).
    Mülayim kullanımda katalog verisine yakın.
    Benim yarı otm vitesli 1.2 16v aracim şehir içinde klimalı kullanımda 8lt civarinda. Klima kapalıyken 7.5lt yakiyor ortalama hız 19-20 km gösterdiğinde.
    Uzun yolda 120 civarında gidersem 6.3 falan yakıyor.
    Bazen 96ya sabitliyorum, devir tam 3te kalıyor, bu durumda 5.3 falan yakıyor.
    125bin km'de bu arada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar. şu an 2005 model hb 1.5 dci clio kullanıyorum. aracımı satıp clio 3 1.2 night&day modelinden almayı düşünüyorum. forumda baya mı sayfa olmuş okumak zor olduğundan sormak istedim. 1.2 motor lpg ile yeterli olur mu? bir de aracın piyasası 2011-12 model 29000 tl civarı bu fiyatlar normal mi? yaklaşık 2-3 haftadır araştırıyorum acaba piyasa arttığından mı fiyatlar yükseldi yoksa zaten piyasası bu civarda mıydı?
  • iceylanktu İ kullanıcısına yanıt
    Hocam dizelden benzine geçişi bir daha düşünün bence.
    Yakıt ekonomisi ve çekiş sizi tatmin etmeyebilir dizelden sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: leki

arabamın yakıtından çok memnunum fakat 132 binde. 2. elde dizeller 100bin km yi geçince çoğu kişi yanaşmak istemiyo. bende aracımın km si çokta artmadan model yükseltmek istiyorum. yoksa arabamdam memnunum. aracada genelde tek kişi binicem ama 1.2 motorlara iyi diyen de çok yetersiz görende çok. ondan kararsız kalıyorum.
    Yakıt tüketimi iyi ama bence bu araba bir kişinin ilk arabası olmalı, daha önceden sürülen bir araba yüzde doksan bundan güçlüdür.
    Ben 98bg clio2 satıp bunu aldım, çekiş hayal kırıklığı yarattı o güçlü arabadan sonra.
    Buna hazır olun. Lpg'den pek şikayet duymadım. Ben kullanmıyorum senede 30-35bin km yapmama rağmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leki -- 16 Temmuz 2014; 18:08:06 >
  • arkadaslar merhaba,

bence 2008 model 1,5 DCI HB extreme modeli alarak araniza katildim. arabayi gecen hafta aldim ve alir almaz uzun bi yolculuk yaptik, yaklasik 550 km. yakit sarfiyati gercekten cok düsük gülle gibi 4 kişi olduğumuz halde 4,7 yakıt ortalaması verdi

arkadaşlar yağ bakımını yani araba bakımını kaç km de bir yapıyorsunuz ? yol bilgisayarı bana 7 bin küsür km kaldığını söylüyor galiba 10bin km ye kurulmuş ama başka bir arkadaşım clio3 lerde ara bakımın 20bin km de bir olduğunu söylüyor.
    Hayırlı olsun.
    2008 modeller 15bin, 2009 ve üstü 20bin km'ye ayarlı diye biliyorum.

ben de 2009 var. 15.000'e ayarlı.
  • Arkadaşlar selam yeni almış olduğum 2008 Clio3 1.5 Dci aracımla ilk defa geçen cuma uzun yola çıktım ve İstanbul - Şarköy arası 250 Km yolu ortalama 3.4 lt yakıt yaktı:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: leki

Hayırlı olsun.
    2008 modeller 15bin, 2009 ve üstü 20bin km'ye ayarlı diye biliyorum.

sattıgım aracım 2008 10 bine ayarlıydı
  • quote:

Orijinalden alıntı: askerdem

Arkadaşlar selam yeni almış olduğum 2008 Clio3 1.5 Dci aracımla ilk defa geçen cuma uzun yola çıktım ve İstanbul - Şarköy arası 250 Km yolu ortalama 3.4 lt yakıt yaktı:)

süper yakmış ben ne yaparsam yapayım en düşük ortalama 3.8 e düşüyordum 3.4 benim için ütopik olmuş 0,15kuruş..ben aynı yolu 3.9 la gidiyordum 110-130 civarı 3.9 la gidiyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtasova -- 21 Temmuz 2014; 13:38:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtasova

quote:

Orijinalden alıntı: askerdem

Arkadaşlar selam yeni almış olduğum 2008 Clio3 1.5 Dci aracımla ilk defa geçen cuma uzun yola çıktım ve İstanbul - Şarköy arası 250 Km yolu ortalama 3.4 lt yakıt yaktı:)

süper yakmış ben ne yaparsam yapayım en düşük ortalama 3.8 e düşüyordum 3.4 benim için ütopik olmuş 0,15kuruş..ben aynı yolu 3.9 la gidiyordum 110-130 civarı 3.9 la gidiyordum

valla dostum araca en son baskı balata, 4lastik değiştirince yakıt çok düştü uzun yolda genellikle 90-110 arası gittim yokuş aşağı 5. viteste gaza basmadım maşallah diyelimde nazar değmesin:)
  • mtasova kullanıcısına yanıt
    İlginç.
    Benimki 15bin.

• leki L kullanıcısına yanıt
    Belirli bir km'ye kadar 15bin. Sonrasında her 10 bin.de bir sanırım. Benimki 105bin şu an. 15binde bir ayarlı.
  • sevgili markadaşlarım aranıza 2010 clio 1.2 extrem yarı otomatik kilometresi 18000 binde aracı 29000 tl ye alarak katlım bu formu sürekli takip etmeyi düşünüyorum bir kaç sorum olacak birinci sorum fiyat açısından yorumlarınızı alabilir miyim biraz yüksek fiyata mı aldım 2.sorum bu aracı kazsız bir sene kullanmayı düşünüyorum yaklaşık hesabıma göre 10000 artı eksi 2000 km yapsam kaça satabilirim v bir üst model olan clio 4 e geçmeyi düşünüyorum 3.sorum bu aracı alırken kitapçığı yoktu nereden temin edebilirim veya pdf olarak renault sitesinden vb yerlerden bulunabilir mi 4. sorum ise vites önünde bir düğme var arkasındakilerin ne işe yaradığını biliyorum fakat hemen vitesin önünde tek bir küçük yuvarlak düğmenin ne işe yaradığını bilemiyorum şimdilik bu kadar saygılar sevgiler.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: brokenwings

sevgili markadaşlarım aranıza 2010 clio 1.2 extrem yarı otomatik kilometresi 18000 binde aracı 29000 tl ye alarak katlım bu formu sürekli takip etmeyi düşünüyorum bir kaç sorum olacak birinci sorum fiyat açısından yorumlarınızı alabilir miyim biraz yüksek fiyata mı aldım 2.sorum bu aracı kazsız bir sene kullanmayı düşünüyorum yaklaşık hesabıma göre 10000 artı eksi 2000 km yapsam kaça satabilirim v bir üst model olan clio 4 e geçmeyi düşünüyorum 3.sorum bu aracı alırken kitapçığı yoktu nereden temin edebilirim veya pdf olarak renault sitesinden vb yerlerden bulunabilir mi 4. sorum ise vites önünde bir düğme var arkasındakilerin ne işe yaradığını biliyorum fakat hemen vitesin önünde tek bir küçük yuvarlak düğmenin ne işe yaradığını bilemiyorum şimdilik bu kadar saygılar sevgiler.....

kitapçık ingilizce;

https://www.renaulteurodrive.com.au/resources/handbooks/Clio3_2013.pdf

fiyat normal sayılır o araç için zira bu ara araç fiyatları uçtu denebilir.

• 
Sayfa: önceki 527528529530531
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.