Şimdi Ara

Yongnuo, YN560-III isimli dahili alıcıya sahip tepe flaşını duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Yongnuo, YN560-III isimli dahili alıcıya sahip tepe flaşını duyurdu

Çinli fotoğraf ekipmanları üreticisi Youngnuo, ülkemizde oldukça yüksek bir sayıda kullanıcısı bulunan YN serisi tepe flaşlarına bir yenisi daha ekledi.

Yongnuo, YN serisi tepe flaş serisine YN560-III modelini ekledi. Firma tarafından duyurusu yapılan yeni flaş, teknik ve dış görünüm olarak YN560-III modeliyle büyük benzerlik taşıyor. Bir önceki modelden ayrılan en büyük özelliği ise gene Yongnuo'nun RF-602 ve RF-603 isimli tepe flaş tetikleyicileri ile arada başka bir aparata ihtiyaç duymadan bağlantı kurup 100 metre mesafeye kadar kablosuz bir şekilde patlayabilmesi. Bu şekilde flaşlar için tek tek bağlantı aparatı almaya gerek kalmıyor.

Yongnuo YN560-III modelinin teknik özelliklerine bakarsak;

- Kılavuz numarası 58 (105mm)

- 1/128 oranında flaş kontrolü

- En yüksek güçte 3 saniye dolum süresi

- 16 kanallı radyo alıcısı (Younguo RF-602 ve RF-603 uyumlu)

- 24mm ile 105mm arası kafa zoom oranı

- Yaratıcı flaş efektleri

- LCD ekran

- Harici yüksek voltaj batarya çıkışı

- Hotshoe ve pc bağlantı portları

- 4 adet AA pil ile çalışma 

Yongnuo YN560-III'ün çıkış tarihi yada fiyatı hakkında ise herhangi bir bilgi yayınlanmadı. 

• Dahili alıcı iyi olmuş. Fiyatı da uygun olursa güzel satar.
  • alıcı 600ex e karşı rakip olmuş sanırsam ancak ülkemizde garantili satılmadıkça güvenilip alınıcağını sanmıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: fukarakoala

alıcı 600ex e karşı rakip olmuş sanırsam ancak ülkemizde garantili satılmadıkça güvenilip alınıcağını sanmıyorum

Hocam bu flaş için garanti arayan pek olacağını sanmıyorum. Diğer Yongnuo ürünlerindeki gibi bozulana kadar kullanırım sonra yenisi alırım der herkes

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTnçr -- 16 Ocak 2013; 13:49:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

quote:

alıcı 600ex e karşı rakip olmuş sanırsam ancak ülkemizde garantili satılmadıkça güvenilip alınıcağını sanmıyorum

Hocam bu flaş için garanti arayan pek olacağını sanmıyorum. Diğer Yongnuo ürünlerindeki gibi bozulana kadar kullanırım sonra yenisi alırım der herkes

Uzunca süre yn560 kullandım elimde kalıcak diye korkmuştum.Şimdiki serilerinde çok daha iyi kaliteye sahip. Şu anda nissin di866 mkII alacam ama garantili bulabilirsem. 430ex II ye talimim bulamazsam :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fukarakoala -- 16 Ocak 2013; 14:05:47 >

• Benimde Nissin bozuldu. Gene forumda bir kişinin aldığı Di866 MkII bozuldu. Açıkçası Nissin'e olan güvenim sarsıldı benim. Alacaksanız mutlaka garantili alın
  • Makine mühendisliği son sınıf oldugumdan mekanik dayanım vb konular çok kafamı kurcalıyor ve flaş mekanizmasıda tekrarlı şekilde oluştugundan malzemelerın kalitesi ve yorulma ömürleri çok önem kazanıyor.
  • quote:

Makine mühendisliği son sınıf oldugumdan mekanik dayanım vb konular çok kafamı kurcalıyor ve flaş mekanizmasıda tekrarlı şekilde oluştugundan malzemelerın kalitesi ve yorulma ömürleri çok önem kazanıyor.

Hazır adamını bulmuşken müsadenizle sorayım o zaman; nasıl çalışıyor hocam bu flaşlar? O ses nereden geliyor? Sesin şarj olan ya da dolan kondansatörlerin sesi olduğunu biliyorum da, niye ses çıkıyor bu esnada? Ayrıca flaşlar sık sık bozuluyor. Ama pek tamir olmuyor gibi. Bozulan neresi ki tamiri mümkün olmuyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: First_Person

quote:

Makine mühendisliği son sınıf oldugumdan mekanik dayanım vb konular çok kafamı kurcalıyor ve flaş mekanizmasıda tekrarlı şekilde oluştugundan malzemelerın kalitesi ve yorulma ömürleri çok önem kazanıyor.

Hazır adamını bulmuşken müsadenizle sorayım o zaman; nasıl çalışıyor hocam bu flaşlar? O ses nereden geliyor? Sesin şarj olan ya da dolan kondansatörlerin sesi olduğunu biliyorum da, niye ses çıkıyor bu esnada? Ayrıca flaşlar sık sık bozuluyor. Ama pek tamir olmuyor gibi. Bozulan neresi ki tamiri mümkün olmuyor?

Tam olarak detaylı bilmiyorum çalışmasını , kondansatorün uzerıne belli bir enerjiyi depolaması ve depolanan enerjiyi ışığa çevirmesi gibi mantık yürütülebilir. Ancak çok sayıda kullanmakdan dolayı yorulma dayanımının önemi büyüyor. Yani güvenilir ve kaliteli malzeme kullanımıyla malzeme ömrü arttırılıyor.
    Tamir oluyor ancak yedek parçalarının bulunabilirliği ve ustasının olması önemli. Garanti bu noktalarda önem kazanıyor.

• Yanıt için teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar flaşın fiyatı 175 TL dir ve yurtdışından kargo dahildir.
    Flaş ile ilgili detaylı bilgiyi ve incelemesini facebooktaki fotografci.net adlı sayfamda bulabilirsiniz. Şu an stoklarımda vardır. Almak isteyenler acele etsinler çünkü bu çinliler birkaç güne kadar 3 hafta sürecek yeni yıl tatiline girecekler ondan sonra flaş temini zor olabilir.
  • Bende 2 gün önce aldım gayet kullanışlı yaklaşık 600 çekim yaptım 1300 mah lik 4 adet şarjlı pil ile (piller %70 doluyken) ve çekim bitti evde yaklaşık 50 poz daha aldım hala bitmedi piller şarj konusunda gerçekten iyi iş çıkartmış firma.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.