Şimdi Ara

LG bu yıl 75 milyon telefon satmayı planlıyor, Windows Phone 8 için hazırlıklar sürüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• LG bu yıl 75 milyon telefon satmayı planlıyor, Windows Phone 8 için hazırlıklar sürüyor

Geçen yıl  dünyanın en güçlü akıllı telefonu sloganıyla Optimus G modelini piyasaya süren ancak bugüne kadar satış rakamları konusunda net bir bilgi vermeyen LG'nin yeni yıl hedefleri Güney Koreli bir iş ortağının ağzından duyuruldu.

Korean Times sitesinin haberine göre geçen yıl LG'nin tahmini telefon satış rakamları 56 milyon olarak gerçekleşti. Bu rakamın 41.2 milyonu ilk 9 ayda gerçekleşmişken, son çeyrekte de 15 milyon civarında bir satış bekleniyor. Optimus L serisinin bir milyonu geçen satış rakamları buna katkı yapacak. LG, bu yıl ise hedefini 75 milyona çıkarmış durumda. Bu sayının 45 milyonu kar getirecek akıllı akıllı telefonlardan oluşurken, 30 milyonu standart işletim sistemli modellerden oluşacak. Firma bütçe dostu ve üst seviye modeller ile bir denge kurmayı planlıyor.

LG'nin bu yıl pazara sunacağı Optimus serisi içerisinde Windows Phone 8 modellerine de yer verilecek. Daha önce WP7 ekosistemine katkılarını gördüğümüz LG, bununla birlikte Nisan ayında ekosistem için yeni model üretmeyeceğini açıklamıştı. Ancak WP8 ile birlikte ekosistemde bir hareketlilik yaşanması ve tüketici ilgisinin yoğunlaşması, firmanın kararını değiştirmiş olabilir. Ayrıca MWC 2013 etkinliğinde 5.5 inçlik Full HD ekranlı bir modelin de tanıtılacağı belirtiliyor.

İş ortağı geçen yıl ki durgunluk döneminin bu yıl yaşanmayacağını, LG Optimus G ve Nexus 4 ile büyük operatörlerin dikkatini çektiklerini belirtiyor. Ayrıca bütçe dostu Optimus L serisi modeller de büyük ilgi görüyor. Bu bakımdan LG'nin telefon bölümünün bu yıl yükselişe geçmesi bekleniyor. 

• Günellemeleri adam akıllı verip iyi bir donanımla çıkarsa samsunga bile rakip olabilir. İnsanlar unutulmayı değil cihazlarını daha verimli ve gelişen teknolojiye ayak uydurarak kullanmak istiyorar...

• Diğer ülkelerdeki satış rakamlarını pek bilmiyorum ama lg Türkiye'de televizyonları kadar satış başarısına telefonda henüz ulaşamadı.
    Eğer prosmosyonlarla reklamlarla Türkiye'de telefonlarını duyurursa samsung'a televizyon segmentinde olduğu gibi telefonda da rakip olabilir

• bu lg böyle arkadaş telefon piyasada yok ama 70 milyon satıyor

o saçma telefonu VU bile 1 milyon satmış

• 56 mlyon telefonu kime satmışlar merak ediyorum alanlarda elimde patlakdı bu lanet şey dşyordur herhalde .nexus 4 türkiyede de satışa çıkarabilsinde fazla bişy istemiyorum Lg ,den.

• Bırak telefonu LG markası taşıyan her üründen uzak duruyorum artık...

• başlığı görünce yapılan yorumları bile önceden tahmin edebiliyorum artık :)
    LG ve sony de hep aynı yorumlar güncelleme gelse falan filan süper olur diye. bende zamanında lg kullandım kaliteli sayılır ama sony harbi kalite ama ne olursa olsun bir apple ve samsung değiller. Saygılar..

• quote:

Orijinalden alıntı: yakmac

56 mlyon telefonu kime satmışlar merak ediyorum alanlarda elimde patlakdı bu lanet şey dşyordur herhalde .nexus 4 türkiyede de satışa çıkarabilsinde fazla bişy istemiyorum Lg ,den.

Özellikle Amerika'da operatörler aracılığıyla epey satış yapıyorlar. Anavatanını da unutmamak lazım.

• lg telefonların donanımı olsun tasarımı olsun bence şuan iyi durumda servis hizmetinide beğeniyorum garanti sorunu yaşamadım root fln yaptığım halde, güncellemeleride daha hızlı şekilde verirlerse samsungu bile geçebilecek kapasitesi var. Aslında güncellemeleri geç gelsede sağlam geliyor mesela benim Optimus black telefonuma gecte olsa 3.08 kernelli icsyi çıkardılar onun muadili yada 2010da çıkan diğer telefonlar maks. gb+2.6.35 kernelinde kaldı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben sonyericsson xperia neo v kullanıyorum. şuan kullandığım rom orijinal 4.0 romu. bu cihaza 4.1 vermediler ramı vs yi bahane ederek. sonuçta ne oldu ?

cihazımı bir wp8 ile değiştirmeyi düşünüyorum. şuan için sony wp8 üretmediği için gelecekteki cihazım sony olmayacak.

şayet güncelleme vermiş olsaydı. cihazımı kullanmaya devam eder yazada bir sony almayı düşünebilirdim.

işin büyük sırrı burda. sen cihazını destekle cihazın kullanılsın. şuan için bir iphone alacaksam 3 gs de dahil hangisi hoşuma gidiyorsa alırım. wp8 cihaz alacaksam hoşuma gideni gider alırım. android alacaksam ise kesinlikle nexus bir cihaz alırım.

Galaxy s3 iyi bir cihaz mı ? evet mükemmel ama kesinlikle alamam. samsungun keyfine sürüm eskidikçe işine gelirse güncelleme yapmasını bekleyemem. s2 nin durumu ortada 4.1 gelecek hala. 4.2.2 çıktı.

lg nin yapması gereken, sony nin yaptığı gibi aptal nedenlerle güncellemeyi iptal etmeden verebildiği ölçüde desteklesin cihazlarını insanlarda bu algı olduğu sürece kral olursun.

optimus black 2.2 ile çıktı ve 2.3 ile güncelleme son buldu. sadece gülüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

ben sonyericsson xperia neo v kullanıyorum. şuan kullandığım rom orijinal 4.0 romu. bu cihaza 4.1 vermediler ramı vs yi bahane ederek. sonuçta ne oldu ?

cihazımı bir wp8 ile değiştirmeyi düşünüyorum. şuan için sony wp8 üretmediği için gelecekteki cihazım sony olmayacak.

şayet güncelleme vermiş olsaydı. cihazımı kullanmaya devam eder yazada bir sony almayı düşünebilirdim.

işin büyük sırrı burda. sen cihazını destekle cihazın kullanılsın. şuan için bir iphone alacaksam 3 gs de dahil hangisi hoşuma gidiyorsa alırım. wp8 cihaz alacaksam hoşuma gideni gider alırım. android alacaksam ise kesinlikle nexus bir cihaz alırım.

Galaxy s3 iyi bir cihaz mı ? evet mükemmel ama kesinlikle alamam. samsungun keyfine sürüm eskidikçe işine gelirse güncelleme yapmasını bekleyemem. s2 nin durumu ortada 4.1 gelecek hala. 4.2.2 çıktı.

lg nin yapması gereken, sony nin yaptığı gibi aptal nedenlerle güncellemeyi iptal etmeden verebildiği ölçüde desteklesin cihazlarını insanlarda bu algı olduğu sürece kral olursun.

optimus black için ics çıktı dostum 3.08 kerneliyle birlikte

• Lg başlıklarını seviyorum.Millet girip,ağzına geleni söyleyip,dejarj oluyo :) Bize de keyifle okumak kalıyo.Mahallenin şamar oğlanı lg :)

• iyi iyi yazılım kısmında zayıf olan bir firmanın windows phone ile kendini tamamlaması yerinde bir karar olmuş.

• Herşey satış stratejisi ve reklama bakar.Ülkemizde telefondan anlamayan insan sayısı çok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: O Meşhur Kel Adam ;)

Herşey satış stratejisi ve reklama bakar.Ülkemizde telefondan anlamayan insan sayısı çok.

Bide anladığını zanneden insan sayısı çok :D

• quote:

Orijinalden alıntı: BurayaNeYazıyoruz

quote:

ben sonyericsson xperia neo v kullanıyorum. şuan kullandığım rom orijinal 4.0 romu. bu cihaza 4.1 vermediler ramı vs yi bahane ederek. sonuçta ne oldu ?

custom rom mu ? yoksa orijinal lg mi çıkardı.

lg çıkartmış ise çok şaşırırım doğrusu.

bu arada evet lg şamar oğlanı olmuş hakketten. ne diyeceğimizi şaşırıyoruz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BurayaNeYazıyoruz

quote:

custom rom mu ? yoksa orijinal lg mi çıkardı.

lg çıkartmış ise çok şaşırırım doğrusu.

bu arada evet lg şamar oğlanı olmuş hakketten. ne diyeceğimizi şaşırıyoruz.

yok ya resmi rom :D custom romlar 4.2.1 lerde :)

• evet lg nin hakkını yemişiz. önemli değil o bizim daha çok hakkımızı yedi. 12 nci ayda çıkmış helal cihazı 4.0 çıkacak diye aldım arkadaşıma vermiştim. vermeseymişim 6 ay bekleyecekmişim.
  • Ben LG nin hem Led monitörünü hemde Optimus 4X telefonunu kullanmaktayım şuan için ne monitörde nede telefonumda bir sorun yok ama telefona Android 4.1 veya 4.2 Güncellemesi gelse çok iyi olur

• LG hep eskilerini satıyor bize

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.