Şimdi Ara

Demirdöküm Atron Kombi Gaz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Demirdöküm Atron Kombiyi ekonomik modda 45 dereceye ayarladım. Yaklaşık 2-3 dakika yanıyor 10 dakika duruyor. 4 saatte 1 m^3 gaz harcıyor. İstanbuldayım havalar bu aralar iyi aslında. Sarfiyat fazla gibi geldi bana daha yeni taktırdım kombiyi.

Ev yalıtımlı, 88m^2. Yaklaşık 5 m radyatör var fakat salondakini ve mutfaktakini açmıyorum. Yani 3 m radyatör çalışıyor.

Eski kombi gazı çok kısık yakıyordu zaten çakmaklı olduğu için gazı görebiliyordum. Bunda tabii hiçbir şey gözükmüyor. Acaba gazı çok yüksek ayarda mı yakıyor diye şüphelendim. Forumda gaz modülasyonu falan demişler ama bilmiyorum. Bir ara 50 dereceye ayarlamıştım kombiyi. Orada bir süre yandı ve 15 dakika durmuştu. 50 derecede daha çok harcar düşüncesiyle 45 dereceye geri aldım. İdeal ayarları bulmaya çalışıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi invisible_jn -- 16 Ocak 2013; 12:07:51 >

• Dairemin dış cephesi yalıtımlı, en üst katta oturduğum için üst katı çatı taban izocam kaplı...Dairemde 3 oda, 1 salon, 1 geniş antre, mutfak , banyo var...Hepsinde de petekler yanıyor.. maximum karlı havada 45 yakıyor, normal havalarda 35, yatarken 30'a alıyorum...Evimin ısı durumu normal, aşırı sıcak değil ne de çok soğuk, evde kırık bir hava var...Bu şekilde ayda 150 ile 200 TL arası geliyor

geçen bir deneme yapim dedim...Banyo ve kuzeye bakan 2 odayı ve banyoyu kapattım; geniş antre (1,3 metre petek) , salon ( 2 metre petek) ve 1 oda (1,3 metre petek) ile mutfak (1 metre petek) açık bıraktım. 24 satte 1,5 metreküp yaktı...Bu da ayda yaklaşık 100 TL demektir...

Sizin sıkıntınız YALITIM ve yatarken 30-35 arası almamanız olabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Keremhan77

Dairemin dış cephesi yalıtımlı, en üst katta oturduğum için üst katı çatı taban izocam kaplı...Dairemde 3 oda, 1 salon, 1 geniş antre, mutfak , banyo var...Hepsinde de petekler yanıyor.. maximum karlı havada 45 yakıyor, normal havalarda 35, yatarken 30'a alıyorum...Evimin ısı durumu normal, aşırı sıcak değil ne de çok soğuk, evde kırık bir hava var...Bu şekilde ayda 150 ile 200 TL arası geliyor

geçen bir deneme yapim dedim...Banyo ve kuzeye bakan 2 odayı ve banyoyu kapattım; geniş antre (1,3 metre petek) , salon ( 2 metre petek) ve 1 oda (1,3 metre petek) ile mutfak (1 metre petek) açık bıraktım. 24 satte 1,5 metreküp yaktı...Bu da ayda yaklaşık 100 TL demektir...

Sizin sıkıntınız YALITIM ve yatarken 30-35 arası almamanız olabilir...

3 sene olmuş konuyu açalı, cevap veren sadece siz oldunuz teşekkür ederim Sorunu oda termostatı ile çözdüm size de tavsiye ederim. Bir kere ayar yapıp bir daha kombiye ve termostata dokunmuyorsunuz çok konforlu bir şey :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.