- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
BOMBA Opel’in yeni 1.6 dizeli duyuruldu
431 Cevap34868 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 2 3 [5] 7 8      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2496 Mesaj
24 Ocak 2013; 15:49:31 

niye PM. çok mu özel. vallahi ben de isterim :)

http://www.trafikhareketi.org

8991 Mesaj
24 Ocak 2013; 18:50:57 

quote:

Orijinalden alıntı: ugur.k

quote:

Orijinalden alıntı: ppzrg

niye PM. çok mu özel. vallahi ben de isterim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muharrem.05 -- 24 Ocak 2013; 23:06:04 >

2014 F30 M Sport + sunroof + Harman Kardon
Aldanma zenginliğine bir kıvılcım yeter, aldanma güzelliğine bir sivilce yeter!...
When the lamp is turned off, all women get beauty.

7868 Mesaj
24 Ocak 2013; 22:40:45 

quote:

Orijinalden alıntı: muharrem.05

1.6 dizel 3 nesilden oluşacak demiyor.

"2016'ya kadar 23 yeni model ve 13 yeni güç ünitesi geliştirme planımız dahilinde, 2013 sonuna kadar 3 yeni nesil benzinli ve dizel motor piyasaya süreceğiz " demiş adam.

1.6 dizelin geliştirilmesi, sonraki aşamaları falan filan herhangi bir bilgi-yorum-ipucu yok o metinde. Sadece farklı modellerde farklı motor gücündeki versiyonlar olacak demiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19can84 -- 24 Ocak 2013; 22:42:45 >

• 3 Kasım 2002: 0-1600cc ÖTV'si %27
  • 1 Ocak 2014: 0-1600cc ÖTV'si %45

8991 Mesaj
24 Ocak 2013; 23:05:19 

quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

Bu yüzden PM atmayı daha uygun gördüm, anladığınız gibi. Daha geçen güne kadar 1.6 dizel motor gelecek ama ne hp ne tork değerleri belliydi anca tahmindi. Aynı durum bunda da olacak inanıyorum.

Aldanma zenginliğine bir kıvılcım yeter, aldanma güzelliğine bir sivilce yeter!...

7868 Mesaj
24 Ocak 2013; 23:12:12 

quote:

Bu yüzden PM atmayı daha uygun gördüm, anladığınız gibi. Daha geçen güne kadar 1.6 dizel motor gelecek ama ne hp ne tork değerleri belliydi anca tahmindi. Aynı durum bunda da olacak inanıyorum.

Bence bahsedilen farklı güçteki versiyonlar daha düşük güçlü olur çok büyük ihtimalle.

• 3 Kasım 2002: 0-1600cc ÖTV'si %27
  • 1 Ocak 2014: 0-1600cc ÖTV'si %45

8991 Mesaj
24 Ocak 2013; 23:17:36 

quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

Bence bahsedilen farklı güçteki versiyonlar daha düşük güçlü olur çok büyük ihtimalle.

Corsa gibi bir araç 1.6 litre motor gelirse 136 hp koymamak mantıklı ama diğer araçlarda muhtemel bu hp de olacaktır. 2016 yılına kadar gelişmeler çıkar meydana

2496 Mesaj
24 Ocak 2013; 23:29:34 

muhtemelen corsa filan için sabit turbo geometrili, daha düşük güçlü bir şey çıkabilir. ama bir yandan da euro 6 emisyon kısıtlamaları olduğu için sabit geometrili turbo koyulmayabilir de. belki yazılımla filan düşürürler gücü :)
düşürmezler ise kolay erişilebilir 130-140 beygirlik dizel corsaların trafikte oluşturacağı hengameyi düşünemiyorum :) bendeki 75bg, 130+ nasıl olur hayal bile edemiyorum yemin ederim.
Saygılarımla

16726 Mesaj
25 Ocak 2013; 0:33:24 

quote:

Corsa gibi bir araç 1.6 litre motor gelirse 136 hp koymamak mantıklı ama diğer araçlarda muhtemel bu hp de olacaktır. 2016 yılına kadar gelişmeler çıkar meydana

corsaya adapte olsa bile bu motor model adı gsi olur diye düşünüyorum tıpkı cupra dizel versiyonları gibi

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
150 ps 320 nm 6 ileri Active Select

494 Mesaj
25 Ocak 2013; 0:58:00 

quote:

Orijinalden alıntı: SAİM.

corsaya adapte olsa bile bu motor model adı gsi olur diye düşünüyorum tıpkı cupra dizel versiyonları gibi

bu motoru corsa'ya falan koymasınlar miletin canıyla oynatmasınlar, o araç o motorla yerindemi durur allah aşkına

2429 Mesaj
25 Ocak 2013; 1:09:57 

Önce dizele adam gibi otomatik şanzuman koysun 1.3 yetiyor zaten

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

54 Mesaj
25 Ocak 2013; 1:34:09 

Millet artık elektrikli arabaların peşinde koşuyor. Opel daha yeni dizel motor geliştiryor. Çok geç takip ediyor. 1.6 136 beygirde kesin önceki motorları gibi sadece havada kalır..

2011 VW Caddy 1.6TDI Comfortline DSG "Doğal Gri"
2011 FORD Connect K230L "Beyaz"
2005 Hyundai Starex CRDI

448 Mesaj
25 Ocak 2013; 2:04:06 

quote:

Orijinalden alıntı: stradasistem

Millet artık elektrikli arabaların peşinde koşuyor. Opel daha yeni dizel motor geliştiryor. Çok geç takip ediyor. 1.6 136 beygirde kesin önceki motorları gibi sadece havada kalır..

Opelin de elektirikli arabası var.
Ayrıca hiçte geç kalınmış değil.konuyu takip ederseniz çoğu insan arabasını satmak için bu motoru bekliyor. Ülkemizde bu motor havada karada satar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1519 Mesaj
25 Ocak 2013; 3:39:21 

abartmayın alt tarafı opel

★DH AK-47 FANLARI★★DH Muhacırları | Göçmenler Toplanıyoruz★★ DH 2012 GİRİŞLİLER GRUBU★KONU DIŞI KONFEDERASYONU★
Shameless/Boardwalk Empire/The Sopranos/Sons of Anarchy/The OZ/Breaking Bad/Weeds/South Park/My Name Is Earl/Vikings/Spartacus/RayDonovan/Lillyhammer/Prison Break/Family Guy/Orange is the new Black/The Simpsons/Game Of Thrones/The Wire/The Pacific/Boondocks/The Walking Dead/Jericho/The100/Low Winter Sun/Banshee/Gang Related/Dominion/Costantine/The Leftovers/Power/Hell on Wheels/Z Nation/True Detective

TÜRKÜM,TÜRKÇÜYÜM,ATATÜRKÇÜYÜM

16726 Mesaj
25 Ocak 2013; 3:51:08 

quote:

geç oldugu konusunda oldukça haklısınız ama
opelin şu açıdan zamanlaması güzel astra hafif makyaj gördü insigniada yakın zamanda makyajlanacak bu motor oldukça iyi oldu yeni jenerasyon için

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
150 ps 320 nm 6 ileri Active Select

1080 Mesaj
25 Ocak 2013; 20:18:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Karlito Yalaréz

abartmayın alt tarafı opel

abartması falan yok,,varmı 1.6 dizelden 136 hp güç çıkarmış bir marka??bmw nin bile yeni çıkardığı 1.6 dizel motoru 116 hp,,,

renault çıkardı 1.6 130 hp dizel motor,mercedes e bile satıyor bu motoru,opelinki renonun motorundanda güçlü,daha ne olsun,,

volkswagen bile daha 105 hp lerde sürünüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dalgıç murat -- 25 Ocak 2013; 20:22:50 >

İPHONE 5S 64 GB SİLVER

54 Mesaj
25 Ocak 2013; 20:27:02 

quote:

Orijinalden alıntı: dalgıç murat

abartması falan yok,,varmı 1.6 dizelden 136 hp güç çıkarmış bir marka??bmw nin bile yeni çıkardığı 1.6 dizel motoru 116 hp,,,

renault çıkardı 1.6 130 hp dizel motor,mercedes e bile satıyor bu motoru,opelinki renonun motorundanda güçlü,daha ne olsun,,

Benzinli motorlarında verimlilikleri ortada, mazotlu motorlarında da aynı şekilde olursa kendinden guçsuz araçlara çok madara olur.

2011 VW Caddy 1.6TDI Comfortline DSG "Doğal Gri"
2011 FORD Connect K230L "Beyaz"
2005 Hyundai Starex CRDI

1519 Mesaj
25 Ocak 2013; 21:06:32 

quote:

avrupa arabalarına takılı kalırsan göremezsin tabii

★DH AK-47 FANLARI★★DH Muhacırları | Göçmenler Toplanıyoruz★★ DH 2012 GİRİŞLİLER GRUBU★KONU DIŞI KONFEDERASYONU★
Shameless/Boardwalk Empire/The Sopranos/Sons of Anarchy/The OZ/Breaking Bad/Weeds/South Park/My Name Is Earl/Vikings/Spartacus/RayDonovan/Lillyhammer/Prison Break/Family Guy/Orange is the new Black/The Simpsons/Game Of Thrones/The Wire/The Pacific/Boondocks/The Walking Dead/Jericho/The100/Low Winter Sun/Banshee/Gang Related/Dominion/Costantine/The Leftovers/Power/Hell on Wheels/Z Nation/True Detective

TÜRKÜM,TÜRKÇÜYÜM,ATATÜRKÇÜYÜM

512 Mesaj
25 Ocak 2013; 21:17:08 

1.3 motor astralardan kalkmaz ise 1.6 nın fiyatını Az Çok Tahmin Edebiliriz Sanırım Sonuç Yine ...

8991 Mesaj
25 Ocak 2013; 21:25:57 

quote:

Orijinalden alıntı: mixtiesto

1.3 motor astralardan kalkmaz ise 1.6 nın fiyatını Az Çok Tahmin Edebiliriz Sanırım Sonuç Yine ...

Ben söyleyim sana Cosmo Astra sedan 1.3 95 hp ler indirimle beraber 61 bin tl ye alınıyor. Çok pahalı derseniz donanım listesini inceleyin derim. Bu 1.6 dizel motorda 65-66 bin tl bandında olacaktır. Alınan ötv aynı çünkü %40

4515 Mesaj
25 Ocak 2013; 21:26:59 

quote:

1.6 DCI 160hp var ama Çift Turbo
Şuan tek turboda 1.6 dizelden en yüksek gücü Opel çıkarmış katılıyorum

Astra Coupe Turbo VMAX Stage 4 300+

1080 Mesaj
25 Ocak 2013; 21:40:27 

quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

1.6 DCI 160hp var ama Çift Turbo
Şuan tek turboda 1.6 dizelden en yüksek gücü Opel çıkarmış katılıyorum

1.6 dci 160 hp çift turbo,hangi marka araçta ve hangi modelde var ülkemizde ,,merak ettim doğrusu,bilgi verebilirmisin

İPHONE 5S 64 GB SİLVER

4515 Mesaj
25 Ocak 2013; 21:41:34 

quote:

1.6 dci 160 hp çift turbo,hangi marka araçta ve hangi modelde var ülkemizde ,,merak ettim doğrusu,bilgi verebilirmisin

Hiç bi araçta yok Global olarak örnek verdim.Keşke olsa :/

Astra Coupe Turbo VMAX Stage 4 300+

1080 Mesaj
25 Ocak 2013; 22:02:55 

quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

Hiç bi araçta yok Global olarak örnek verdim.Keşke olsa :/

ona bakarsan ilerde çıkarmayan marka kalmayacak ama şuan opel dünyada lider durumda gördüğüm kadarıyla,,,volkswagene,bmw ye,mercedese,yazıklar olsun,madara oluyorlar opele,,yüksek hacimden yüksek yakıtla yüksek güç almak kolay iş (BMW VE MERCEDES İN YAPTIGI GİBİ)düşük hacimden az yakıtla yüksek güç alabilmek önemli olan,,bunu yapabiliyormusun işte o zaman tekdir edilirsin,,

opeli takdir ediyorum ben şahsen,136 lık dizel astrayıda sabırsızlıkla bekliyorum

İPHONE 5S 64 GB SİLVER

895 Mesaj
27 Ocak 2013; 1:37:16 

Kesinlikle opeli taktdir ediyorum 90lardaki taçını geri istedigi çok belli... Beni beygirden çok torq heycanlandırıyor 325nm maşallah gerçekten

4033 Mesaj
27 Ocak 2013; 17:04:52 

Saçma vergi sisteminden dolayı saçma sapan motorlar çıkarsınlar diye bekliyoruz.1.9 CDTi taş gibi motor,uzun ömürlü,az yakar vs vs ama bizim devlete bir beğendiremedik şu motorları

1823 Mesaj
27 Ocak 2013; 18:49:55 

quote:

Benzinli motorlarında verimlilikleri ortada, mazotlu motorlarında da aynı şekilde olursa kendinden guçsuz araçlara çok madara olur.

Benzinli 1.6 180 hp motorunu incelemenizi tavsiye ederim ...

Olamaz mı Olabilir ...

I gotta Power ///M3

Mükemmel olan müslümanlar değil İslamiyettir

1508 Mesaj
27 Ocak 2013; 19:06:54 

OPEL'in bu motorunun GM-PSA ortaklığından sonra 1.6 hdi motorun bir takım teknolojik geliştirme ile ortaya koyulacağı konusunda şüphelerim var.Güncel hdi motor Overboost ile 285 nm kadar tork verebilmekte sanırım bu motor PSA 'dan gelme bir motor olacak...Kısacası Devşirme Bir motor olabilir... (benim kişisel tahminimdir..)

Rudolf Diesel.Dizel motoru catering hürmetine icat etmiştir

8991 Mesaj
27 Ocak 2013; 19:11:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Rdiesel

OPEL'in bu motorunun GM-PSA ortaklığından sonra 1.6 hdi motorun bir takım teknolojik geliştirme ile ortaya koyulacağı konusunda şüphelerim var.Güncel hdi motor Overboost ile 285 nm kadar tork verebilmekte sanırım bu motor PSA 'dan gelme bir motor olacak...Kısacası Devşirme Bir motor olabilir... (benim kişisel tahminimdir..)

Resmi açıklama öyle demiyor. Tamamen farklı bir ürün

2141 Mesaj
27 Ocak 2013; 19:12:34 

umarım eline yüzüne bulaştırmazlar bu işi. opel bi ülkemizdemi iyi satıyor onu anlamadım. batıyor diyorlar sürekli. yeni astra sınıfının en iyilerinden ve tutuluyor. h kasa zaten piyasayı süpürdü. 1.6 sorunsuz dizel ile astra j gelirse sanırım h kasadan daha iyi başarı elde edebilirler

SAGA Virtual Airlines - IVAO

1508 Mesaj
27 Ocak 2013; 19:18:28 

quote:

Resmi açıklama öyle demiyor. Tamamen farklı bir ürün

Motor verileri elimize ulaşmadan erken konuştuğumun farkındayım ama GM'in yaptığı bu PSA ortaklığı aklımı fena karıştırdı.Bu motorun ne kadar İn House bir motor olduğunu veriler gelince anlayacağız artık....

8991 Mesaj
27 Ocak 2013; 19:46:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Rdiesel

Motor verileri elimize ulaşmadan erken konuştuğumun farkındayım ama GM'in yaptığı bu PSA ortaklığı aklımı fena karıştırdı.Bu motorun ne kadar İn House bir motor olduğunu veriler gelince anlayacağız artık....

Üstad motor verilerini ben söyleyim 1598 cc. 2000 devirde 320 nm tork, 3500 devirde 136 hp güç.

GM ve Opel bu motor üstünde uzun süredir çalışıyordu

1508 Mesaj
27 Ocak 2013; 19:49:53 

o zaman sözlerimi geri alıyorum hocam ...teknik öğeleri görmeyince şüphelenmekte haksız olmadığımı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rdiesel -- 27 Ocak 2013; 19:50:20 >

2496 Mesaj
28 Ocak 2013; 9:51:40 

1. motorun peugeot ile beraber geliştirildiği hakkında bir bilgi yok. En azından ben okumadım. varsa ve paylaşılırsa güzel olur.
2. Opel zaten dünyanın en büyük araç üreticisi GM altında. Sizce, motor üretmek veya geliştirmek için diğer firmalara mecbur veya dışarıdan hazır motor alıyor olma ihtimali var mı?
3. Genel bir yanlış bilgi var. "1.3 MultiJet motoru GM-Opel, fiattan alıyor". böyle bir şey yok. MJ motorların bir kısmında (sadece 1.3 değil) GMin hem maddi hem de fikri mülkiyet ortaklığı var. yani MJ motor aynı zamanda GM-Opel'in de. Suzuki, PSA, TATA filan MJ motor için GM-Fiat ortaklığından yararlanıyor.
Saygılarımla

8720 Mesaj
28 Ocak 2013; 12:55:20 

quote:

1. motorun peugeot ile beraber geliştirildiği hakkında bir bilgi yok. En azından ben okumadım. varsa ve paylaşılırsa güzel olur.
2. Opel zaten dünyanın en büyük araç üreticisi GM altında. Sizce, motor üretmek veya geliştirmek için diğer firmalara mecbur veya dışarıdan hazır motor alıyor olma ihtimali var mı?
3. Genel bir yanlış bilgi var. "1.3 MultiJet motoru GM-Opel, fiattan alıyor". böyle bir şey yok. MJ motorların bir kısmında (sadece 1.3 değil) GMin hem maddi hem de fikri mülkiyet ortaklığı var. yani MJ motor aynı zamanda GM-Opel'in de. Suzuki, PSA, TATA filan MJ motor için GM-Fiat ortaklığından yararlanıyor.
Saygılarımla

1. motor baştan aşağıya opel motoru. PSA nın hiçbir etkisi yok. PSA ile opel daha yeni anlaşma imzaladılar ortak platform için. daha önceden motor konuları geçmişti ancak iptal oldu.

2. bugüne kadar opel dizel motorlarını hep başka firmalardan temin etti. 1.3 dizel fiatın multijet motoru, 1.7 dizel ise isuzudan alınmadır.

3. 1.3 multijet motor tamamen fiat tarafından geliştirildi. gerisi fasa fiso.

173 Mesaj
28 Ocak 2013; 23:42:36 

Arkadaşlar bıu ne çığırtkanlıktır.. Allah aşkına aranızda astra j 1.3 dizel sahibi olupta konuşan var mı? bende var en küçük bi çekiş sorunuyla karşılaşmadım .. arabanın 14 saniyelerde olan 0- 100 km sinin nedeni turbo şarzının gecikmesi ara süratlenmelerde o kadar iyi ki önceki twinport 105 lik astramdan 5 kez iyi . elbette 1.6 daha iyi olacak ama duyanda 1.3 gitmiyor sanacak . Kötü bi motorun iki defa en iyi motor ödülünü alması mümkün mü . yada o ödülü verenler motordan anlamıyor bizim forumdakiler uzman :)) saygılar ... sırf 1.3 diye kötülemeyin motru ...

2496 Mesaj
29 Ocak 2013; 9:04:54 

haklısınız ama aslında mesele bu. :)
quote:

Orijinalden alıntı: unpassenger
Arkadaşlar bıu ne çığırtkanlıktır.. Allah aşkına aranızda astra j 1.3 dizel sahibi olupta konuşan var mı? bende var en küçük bi çekiş sorunuyla karşılaşmadım .. arabanın 14 saniyelerde olan 0- 100 km sinin nedeni turbo şarzının gecikmesi ara süratlenmelerde o kadar iyi ki önceki twinport 105 lik astramdan 5 kez iyi . elbette 1.6 daha iyi olacak ama duyanda 1.3 gitmiyor sanacak . Kötü bi motorun iki defa en iyi motor ödülünü alması mümkün mü . yada o ödülü verenler motordan anlamıyor bizim forumdakiler uzman :)) saygılar ... sırf 1.3 diye kötülemeyin motru ...

173 Mesaj
29 Ocak 2013; 21:41:35 

quote:

haklısınız ama aslında mesele bu. :)

Bu arada aktarmayla ilgili söylenenlerde doğru opel daha iyisini yapabilirdi ayarı iyi yapılamamış lpgli araba gibi vites değişimlerinde zıplamayı engellemek çaba istiyor gerçekten :)

617 Mesaj
30 Ocak 2013; 8:45:19 

quote:

Üstad motor verilerini ben söyleyim 1598 cc. 2000 devirde 320 nm tork, 3500 devirde 136 hp güç.

GM ve Opel bu motor üstünde uzun süredir çalışıyordu

Arkadaşlar ailemin genişlemesi sebebi ile bende bu aralar station wagon yani astra sports tourer modeline bakıyordum ki şuan kullandığım astra h 1.3 cdti ın performansı daha büyük ve daha ağır bir arabada bana yetmeyeceğine inandığım için 1.4 140 hp lik motora yönelmiştim.Ancak uzun süredir dizel kullandığımdan dolayı benzine geçsem başıma ne geleceğinin farkındayım.Tüp olayına da sıcak bakmadığımdan dolayı 1.6 litrelik dizel motoru opel getirdiği taktirde ben dahil birçok kullanıcının aklını çeleceğini zannediyorum ve motor verileri gerçekten çok iyi gözüküyor.Fiyatları çok uçuk tutmadıkları takdirde bir zamanlar yani 2000 yıllarındaki astra satışlarını tekrar yakalayabilirler gibime geliyor.Hey gidi günler 1999 model astra g aracımı 4200 TL ye almıştım

1831 Mesaj
30 Ocak 2013; 11:23:14 

quote:

Orijinalden alıntı: ZodiaK123

Arkadaşlar ailemin genişlemesi sebebi ile bende bu aralar station wagon yani astra sports tourer modeline bakıyordum ki şuan kullandığım astra h 1.3 cdti ın performansı daha büyük ve daha ağır bir arabada bana yetmeyeceğine inandığım için 1.4 140 hp lik motora yönelmiştim.Ancak uzun süredir dizel kullandığımdan dolayı benzine geçsem başıma ne geleceğinin farkındayım.Tüp olayına da sıcak bakmadığımdan dolayı 1.6 litrelik dizel motoru opel getirdiği taktirde ben dahil birçok kullanıcının aklını çeleceğini zannediyorum ve motor verileri gerçekten çok iyi gözüküyor.Fiyatları çok uçuk tutmadıkları takdirde bir zamanlar yani 2000 yıllarındaki astra satışlarını tekrar yakalayabilirler gibime geliyor.Hey gidi günler 1999 model astra g aracımı 4200 TL ye almıştım

Dizel olarak i30 SW ve Megane ST'ı değerlendirdiniz mi ?

Intel Core i5 3570K | Thermaltake Contac 21 | 2x4 GB Corsair Vengeance DDR3 1600 | MSI P67A-G45 | 128 GB Memoright Maximum | 3 GB Sapphire HD 7950
23" HP Pavilion 23xi | Avermedia AverTV DVB-S Pro | 22X LG GH22NS50 | Creative SB X-Fi Titanium | Creative Inspire T6060 | Monster Beats Solo by Dr. Dre
Microsoft LifeCam HD-3000 | Raidmax Titanium | Akasa AK-ICR-14 | High Power HPC-750-B12S | APC Back-UPS 650 | Asus USB-N10 | Trust BT-2420p
HP LaserJet Pro P1102 | Microsoft Multimedia Keyboard | Microsoft Sidewinder X3 | SteelSeries Qck mini | Sony Cybershot DSC-H3 | Sony Xperia SL
2011 Renault Laguna 1.5 dCi Executive

617 Mesaj
30 Ocak 2013; 13:08:55 

quote:

Orijinalden alıntı: yc#1

Dizel olarak i30 SW ve Megane ST'ı değerlendirdiniz mi ?

Yaklaşık 15 senedir opel kullandığımdan ve büyük arızalar yaşamadığımdan dolayı tekrar opele bakmıştım.Aslına bakarsanız gözüm insignia nın sports tourer daydı ancak fiyatları çok uçuk ve düşük hacimli dizel motor seçeneği malesef sports tourer modelinde yok.Bunun akabinde astra ya yöneldim.Megane a da baktım ancak şuanda kullandığım astra h aracım cosmo model olduğundan dolayı meganın içinde kullanılan malzeme kalitesi ve donanımı beni ne yazıkki tatmin etmedi.Bunun dışında ön kısmını çok beğenmkle birlikte aracın arka kısmı pek hoşuma gitmedi.Bunların dışında skoda da baktım octavia ve superb in st modellerine.Superb olan donanım olarak ve malzeme kalitesi olarak çok güzelken malesef bütçemi aşıyor.Octavia st model ise donanım ve malzeme kalitesi olarak çok kötü.

İ30 seçeneğini gözden kaçırmışım.Tavsiyeniz üzerine onu da inceleyeceğim.Saygılarımla...

11 Mesaj
30 Ocak 2013; 23:32:18 

Gerçekten çok güzel bir haber her ne kadar geç kalınmış olsada ama mutlaka otomatik şanzıman seçeneği de olmalı, Zafira tourer için sabırsızlanıyorum, umarım fiyatını da uçurmazlar...

2981 Mesaj
30 Ocak 2013; 23:40:40 

hp önemli aga hp önemli
sanki bu opel değildi yıllarca 90lık dizeli satan

http://www.youtube.com/watch?v=bpl-hptfNKQ
9.57 den itibaren

3210 Mesaj
31 Ocak 2013; 13:09:22 

quote:

ona bakarsan ülkemizde 136 bg lik dizel opel de henüz yok
opel iyi bir motor yaptı ama şimdiden kral ilan etmek olsa olsa fanatiklik olur
1.6 dizel 120bg honda da özellikle yakıt tüketiminde iyi verilere sahip
ki ilk verilere göre opel dizel hızlanma ve yakıt tüketimi verileri kağıt üzerinde daha güçsüz Renault motorundan daha geride

tıpkı 265 bg'lik motora sahip olan Megane RS'in 300 bg'lik astra opc'den daha iyi performansa sahip olması gibi
Renault'un 2010 yılında 1.6 130 bg'lik motoru tanıttığı ve 2011'de piyasaya sürdüğünü gözönüne alırsak her an daha güçlü bir motor da çıkarabileceğini anlarsınız ki tanıtımı Captur üzerinde yapılan 1.6 160bg'lik dci motor daha piyasaya çıkmadan geliştirilmiş durumda
174 bg güce 400nm torka sahip bu motor muhtemelen yeni megane IV le beraber piyasada olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybars_ -- 31 Ocak 2013; 13:22:10 >

8991 Mesaj
31 Ocak 2013; 13:50:52 

quote:

Orijinalden alıntı: baybars_

ki ilk verilere göre opel dizel hızlanma ve yakıt tüketimi verileri kağıt üzerinde daha güçsüz Renault motorundan daha geride

tıpkı 265 bg'lik motora sahip olan Megane RS'in 300 bg'lik astra opc'den daha iyi performansa sahip olması gibi
Renault'un 2010 yılında 1.6 130 bg'lik motoru tanıttığı ve 2011'de piyasaya sürdüğünü gözönüne alırsak her an daha güçlü bir motor da çıkarabileceğini anlarsınız ki tanıtımı Captur üzerinde yapılan 1.6 160bg'lik dci motor daha piyasaya çıkmadan geliştirilmiş durumda
174 bg güce 400nm torka sahip bu motor muhtemelen yeni megane IV le beraber piyasada olacak

Benim merak ettigim hangi kagitta yaziyor daha gucsuz oldugu? Elimizde sadece zafira grand tourer in verileri var o da ford da s-max gibi araclara rakip Renault ta ulkemizde karsiligi olmayan bir modelin motoru hakkinda yanlis yorum yapiyorsunuz.
Cd katsayisi 0.30 olan ve 1600 kg olan aracin katalog verisinde ort. Tuketimi 4.8 ltre idi yanlis hatirlamiyorsam.0-100 hizlanmasina fazla takilmam ben ama 11.2 saniye gosteriyor bu mu acaba kotu gozuken sonuc?

3210 Mesaj
31 Ocak 2013; 14:26:41 

quote:

Benim merak ettigim hangi kagitta yaziyor daha gucsuz oldugu? Elimizde sadece zafira grand tourer in verileri var o da ford da s-max gibi araclara rakip Renault ta ulkemizde karsiligi olmayan bir modelin motoru hakkinda yanlis yorum yapiyorsunuz.
Cd katsayisi 0.30 olan ve 1600 kg olan aracin katalog verisinde ort. Tuketimi 4.8 ltre idi yanlis hatirlamiyorsam.0-100 hizlanmasina fazla takilmam ben ama 11.2 saniye gosteriyor bu mu acaba kotu gozuken sonuc?

herhalde tam anlamadınız yada ben anlatamadım(virgülü atladığımdan olabilir)
kağıt üzerinde güçsüz derken kasdettiğim Renault motoruydu
2. noktaya gelirsek birebir olmasa bile eşit ağırlık (1600 kg)ve daha kötü aero katsayısına sahip(0.324) g.scenic verilerine bakıyorum
ortalama tüketim 4.4lt 0-100 de 11. sn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybars_ -- 31 Ocak 2013; 15:08:36 >

1060 Mesaj
1 Şubat 2013; 16:34:47 

quote:

Orijinalden alıntı: opelmania

ilgili haberde opel'in 2016 yılına kadar 23 yeni model ve 13 yeni motor yapacağınıda söylemişler.

opel'de özellikle insigniadan sonra yenilikçi bir anlayış başlamış. yeni astra ve yeni astra sedan ile de bunu kanıtlamışlardır. yeni coupe cascada ile de bu yarış çok kızışacak tahminimce. bir de e sınıfı araç üretimine başlarlarsa opeli tutana aşk olsun. arkasında da gm olduktan sonra artık sırtı yere gelmez.
1.6 dizel motor ise ne zamandır beklenen bir motor. astralar şu an zaten sınıfının lideri 1.6 cdtı ile düşünemiyorum.

GM'i kendi dizel motorunu üretmeye iten neydi acaba? Piyasadaki firmaların çoğu (GM-Fiat, Ford-PSA, Renault-Nissan, Toyota-BMW) motorda işbirliğine gitmiş durumda. Fiat 1.6 dizel motorunu GM'ye vermeye yanaşmadı mı (yoksa çok yüksek bir fiyat mı istedi) acaba? İnsanlar Astra'da yıllardır 1.3 CDTI motora mahkum olmuş durumda ve forumlarda "yokuşta kalkış sorunu", "arabada 5 kişi varken kalkamama" gibi sayısız yorum mevcut.

Bu motor özellikle Astra'ya, ikinci olarak da koyarlarsa Insignia'ya yarayacaktır. Corsa'ya bu motoru koyacaklarını pek düşünmüyorum, çünkü Astra'da yetersiz kalan 1.3 CDTI motor Corsa'da gayet iyi iş çıkarıyor.

Bu arada Chevrolet'nin Cruze ve Trax gibi modellerinde görürüz acaba? Cruze'daki 2.0 dizel motoru, 1.6 dizel motor fiyatına (belki de zararına) vermelerine rağmen yüksek tüketimi ve vergi dilimi nedeniyle bir türlü satamıyorlar.

448 Mesaj
1 Şubat 2013; 16:40:04 

quote:

Orijinalden alıntı: baybars_

Opc 280 bg değil mi?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1060 Mesaj
1 Şubat 2013; 16:41:46 

quote:

Orijinalden alıntı: ZodiaK123
Yaklaşık 15 senedir opel kullandığımdan ve büyük arızalar yaşamadığımdan dolayı tekrar opele bakmıştım.Aslına bakarsanız gözüm insignia nın sports tourer daydı ancak fiyatları çok uçuk ve düşük hacimli dizel motor seçeneği malesef sports tourer modelinde yok.Bunun akabinde astra ya yöneldim.Megane a da baktım ancak şuanda kullandığım astra h aracım cosmo model olduğundan dolayı meganın içinde kullanılan malzeme kalitesi ve donanımı beni ne yazıkki tatmin etmedi.Bunun dışında ön kısmını çok beğenmkle birlikte aracın arka kısmı pek hoşuma gitmedi.Bunların dışında skoda da baktım octavia ve superb in st modellerine.Superb olan donanım olarak ve malzeme kalitesi olarak çok güzelken malesef bütçemi aşıyor.Octavia st model ise donanım ve malzeme kalitesi olarak çok kötü.

İ30 seçeneğini gözden kaçırmışım.Tavsiyeniz üzerine onu da inceleyeceğim.Saygılarımla...

Bu seçeneklere bir de Peugeot 508 stationwagon e-HDI (115HP)'yi de ekleyebilirsiniz. Çok güzel bir aile aracı bu da. Malzeme kalitesi de tatminkar.

895 Mesaj
1 Şubat 2013; 18:44:52