Şimdi Ara

✎ 150-300 TL Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı / Tek Konu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
484
Cevap
8
Favori
40.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bildiğiniz üzere kulaklık bölümümüzün yeniden yapılandırılması kapsamında bazı revizyonlar yapıyoruz. Bu revizyonların bir parçası olarak -bölüm düzenini sağlamak amacı ile- bütçeye göre tavsiye başlıklarını sizlerin kullanımına sunacağız. Bundan sonra bütçenize göre isteyeceğiniz tavsiyeler için bu başlıkları kullanmanızı rica ediyoruz.

Bu başlıklar haricinde açılacak olan tavsiye istek konuları kilitlenebilir / silinebilir, bilginize.

Tavsiye isterken;

-Bütçenizi,
    -Ağırlıklı olarak ne tür müzikler (rock, pop vs.) tercih ettiğinizi,
    -Hangi karakterde (bass, dengeli vs.) ses tercih ettiğinizi,
    -Hangi kaynak (müzik çalar, telefon vs.) ile kullanacağınızı,
    -Varsa diğer farklı tercihlerinizi, belirtirseniz daha hızlı ve doğru şekilde yardım alabilirsiniz.

Hepinize iyi forumlar dilerim.

• Pek fazla araştırmaya vaktim olmadı ama gözüme takılan 2 adet kulaklık hakkında fikir almak istiyorum (Sizlerin başka kulaklık önerileri de benim için önemli)

PLANTRONICS GAMECOM 780
    CREATIVE SB TACTIC 3D SIGMA
    -150TL. 200TL arası bütçem var
    -Oyun, film ve müzik (Müziği haftada 15+ tane dinlerim yada dinlemem)
  • quote:

Orijinalden alıntı: uNequAL

Pek fazla araştırmaya vaktim olmadı ama gözüme takılan 2 adet kulaklık hakkında fikir almak istiyorum (Sizlerin başka kulaklık önerileri de benim için önemli)

PLANTRONICS GAMECOM 780
    CREATIVE SB TACTIC 3D SIGMA
    -150TL. 200TL arası bütçem var
    -Oyun, film ve müzik (Müziği haftada 15+ tane dinlerim yada dinlemem)

Oyuncu kulaklıkları? Sizi şöyle alalım daha hızlı cevap bulursunuz.

http://forum.donanimhaber.com/forumid_2008/tt.htm
  • Genellikle film - video izlemek için, bazen de müzik ve video için kullanacağım. Eğer gecikme veya başka bir sorun olmuyorsa Bluetooth'lu da düşünebilirim, çünkü şimdiye kadarki neredeyse tüm kulaklıklarımın kablosu bozuldu. Wireless'lı düşünmüyorum, çünkü telefonla (Android) da kullanacağım. 200 TL bütçem var ancak uzun süre kullanmak istiyorum bundan dolayı 250 TL'lik ile 200 TL'lik kulaklık arasındaki fark çok olursa 250 TL'ye çıkabilirim. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler. (Bu arada bu konuyu yeni gördüm, görmeden önce başka konu açmıştım, o konu silinebilir.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthera Tigris -- 26 Ocak 2013; 14:17:45 >
  • Creative Aurvana Live güzel iş görecektir. Veya uygun 2.el bulursanız Audio Technica es7.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mair

Creative Aurvana Live güzel iş görecektir. Veya uygun 2.el bulursanız Audio Technica es7.

Tavsiyeniz için teşekkürler ancak bu modeller Türkiye'de satılmıyor sanırım. Daha kolay bulabileceğim modeller tavsiye edebilir misiniz?
  • O zaman akg k518 veya Sony mdr v55. Bu kadar genel bir kullanım amacı için genel beğeniye uygun şeyler uygundur.
  • Bugün Mdr-V55 geldi. Kesinlikle tavsiye ederim. Her türlü müziği dinleyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BÜYÜK KONUŞAN ADAM

Bugün Mdr-V55 geldi. Kesinlikle tavsiye ederim. Her türlü müziği dinleyebilirsiniz.

Çok sevindim. Boşa tavsiye vermiyoruz değil mi? 200tl bandında K518'ten de daha iyi kanımca.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BÜYÜK KONUŞAN ADAM

Bugün Mdr-V55 geldi. Kesinlikle tavsiye ederim. Her türlü müziği dinleyebilirsiniz.

Çok sevindim. Boşa tavsiye vermiyoruz değil mi? 200tl bandında K518'ten de daha iyi kanımca.

Saol hocam Az kala Marshall Majör alıyordum.

Pazar günü 170 liraya aldım. Linki buraya koymak için girdiğimde 195 liraya fırlamış
    http://www.btsony.com/asp/product/2818/Sony-MDR-V55-Hi-Fi-Kulaklik-Siyah
  • Merhaba arkadaşlar
    Mediamarktte Dr Dree studio denedim,müthişti ama o kadar param yok
    Bana kafa üstü kulaklık önerirmisiniz
    350 tl y kadar verebilirim
    Dr Dree ye yakın ses alabileceğim tizi ve bası iyi olsa çok iyi olur
    Ben müzik dinlemek için kullanacağım...Taşınabilir anfide alabilirim kulaklıkla birlikte
  • 4 aydır kullandığım Philips SHL9560 kırıldığı için yeni kulaklık arayışı içine girdim ve bu sefer daha kaliteli, sağlam bir şey olsun istiyorum.

-Bütçe 200 tl.
    -Genel olarak Rock-Metal, bazen de jazz-blues dinleyen biriyim. Tizler ve midlerange benim için önemli. Tizler önemli dediysem de hiç bass olmasın demiyorum, arada sırada pop falan açtığımda beni tatmin etsin yeter.
    -Seste berraklık ve enstrüman ayrımı benim için birinci öncelik. Temiz ses istiyorum.
    -Serviste, otobüste kullanacağım için izolasyon çok önemli.
    -Önceki kullandığım kulaklık boyutunda bir şey olsa iyi olur, daha büyük olmasın mümkünse.
    -Sansa clip+ ile kullanacağım. Amfi gerekliyse bütçeye dahil olarak önerebilirsiniz.

Biraz araştırdım Marshall Major iyi gibi gözüküyor ama bütçemi biraz aşıyor. En iyisi bu derseniz aşabilirim bütçemi 30-40 lira kadar.

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xanthochroid -- 29 Ocak 2013; 23:46:26 >
  • Size de sony mdr v55 iyi gelebilir.
  • quote:

Size de sony mdr v55 iyi gelebilir.

Basları ve tizleri iyi, V tipinde bir kulaklık demişler onun için. Metal dinleyen biri için tizleri ve midleri iyi midir?

Ayrıca empedansı 40 ohm. Sansa clip+ ın yürütmede zorlanacağını düşünüyorum. Fazla üst düzey olmayan amfi de önerebilirseniz iyi olur.
  • -Bütçenizi, 350 TL
    -Ağırlıklı olarak ne tür müzikler (rock, pop vs.) tercih ettiğinizi, Klasik müzik
    -Hangi karakterde (bass, dengeli vs.) ses tercih ettiğinizi, tiz bas
    -Hangi kaynak (müzik çalar, telefon vs.) ile kullanacağınızı, telefonla
    -varsa diğer farklı tercihlerinizi, belirtirseniz daha hızlı ve doğru şekilde yardım alabilirsiniz. dr dree studyoya yakın verim alabileceğim birşey olsa iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: pierre_de_souza

-Bütçenizi, 350 TL
    -Ağırlıklı olarak ne tür müzikler (rock, pop vs.) tercih ettiğinizi, Klasik müzik
    -varsa diğer farklı tercihlerinizi, belirtirseniz daha hızlı ve doğru şekilde yardım alabilirsiniz. dr dree studyoya yakın verim alabileceğim birşey olsa iyi olur

Dediğiniz tarzda kulaklık olmaz, çünkü klasik müzik basla tize değil mid'e bakar. Onda netlik ve katman katman herşeyi duyabilme ve oluştuduğu sahnenin genişliği önemlidir.

Size Ath markasından şu sayfadahttp://www.accessoryjack.com/headphones.html?cat=55&manufacturer=169 görebileceğiniz herhangi bir şeyi tavsiye ederim. Ama telefonla ve linkteki kulaklıkla yine olmaz. Çünkü ordakiler telefonun verebileceğinden fazla güç isterler.

O yüzden ne aradığınızı biraz düzenleyin, tekar konuşalım.
  • quote:

quote:

-Bütçenizi, 350 TL

Dediğiniz tarzda kulaklık olmaz, çünkü klasik müzik basla tize değil mid'e bakar. Onda netlik ve katman katman herşeyi duyabilme ve oluştuduğu sahnenin genişliği önemlidir.

Size Ath markasından şu sayfadahttp://www.accessoryjack.com/headphones.html?cat=55&manufacturer=169 görebileceğiniz herhangi bir şeyi tavsiye ederim. Ama telefonla ve linkteki kulaklıkla yine olmaz. Çünkü ordakiler telefonun verebileceğinden fazla güç isterler.

Yaptığım araştırmalar sonucunda Sony V550 İle Marshall Major arasına kaldım
    Sony bas açısından daha güçlü sanırım
    Ama bana bas değil daha çok tiz ve mid gerekli
    Galiba Marshall alacağım D&R da kampanya var
  • quote:

quote:

-Bütçenizi, 350 TL

Sony V55 ile Marshall arasında kaldım Galiba
    Basa pek ihtiyacım yok
    Daha çok tiz ve midle ilgileniyorum
    http://www.dr.com.tr/catalog/home/?id=68
    Şurdakilerden tiz ve mid için hangisini önderirsiniz 400 ü aşmamak kaydıyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pierre_de_souza -- 30 Ocak 2013; 23:06:54 >
  • Bir arkadaşım için kulaklık tavsiyesi istiyorum arkadaşlar belirttiği bilgiler aşağıda. limiti 300 tl

Boyut olarak dj kulaklığı gibi abartı bir şey istemiyor.

-Ağırlıklı olarak yabancı pop, r&b, rap
    -Ses olarak dengeli karakterler
    -Kaynak ise telefon, mp3 çalar ve laptop

Sennheiser gibi kolay bulunan markalar olabilir

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ASiL35 -- 30 Ocak 2013; 23:48:40 >
  • quote:

quote:

quote:

-Bütçenizi, 350 TL

Sony V55 ile Marshall arasında kaldım Galiba
    Basa pek ihtiyacım yok
    Daha çok tiz ve midle ilgileniyorum
    http://www.dr.com.tr/catalog/home/?id=68
    Şurdakilerden tiz ve mid için hangisini önderirsiniz 400 ü aşmamak kaydıyla

v55, bas ve tizde iyidir. Ama midde biraz geride. Major ise kıyasla çamur gibi gelebilir. Bunu ben değil, k518 ile kıyaslayanlar söyler.

Kafaüstü kulaklıklar için mid ve tiz demek o kulaklığı müşteri seviyesinden çıkarıp daha üst segmentlere sokar. O yüzden evet 400'ü aşacak amahttp://www.dr.com.tr/Elektronik/Audio-Technica-ATH-A700x-ART-Monitor-Kulaklik-Siyah-Mavi-//Ev-Elektronigi/Kulaklik-Mikrofon/urunno=0000000393668 demek zorundayım.

Sanırım size yurtdışından almaktan başka bir şans kalmıyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.