Şimdi Ara

✎ 0-150 TL Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı / Tek Konu (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
813
Cevap
11
Favori
68.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • - 0-100 tl arası
    -rock,rap,dubstep ağırlıklı güçlü baslı
    -telefonumdan dinleyeceğim (HTC One m7)
    -Philips O'neill SHO4300 düşünüyorum.

Sizce doğru karar mı? Eğer yanlış ise farklı önerilerinizi yazarsanız sevinirim.
    Teşekkürler...
  • ARKADAŞLAR Philips O'Neill SHO4300 DİYE BİR KULAKLIK ARAŞTIRDIM İYİMİDİR KÖTÜMÜDÜR Bİ ÖNERİSİ OLAN VARMI TAVSİYE EDERMİSİNİZ
  • Merhaba arkadaşlar,
    Öncelikle bütçem 75TL'ye kadar. Aradığım özellikler:

- Dışarda kullanımı rahat olması.
    - Absürt durmayacak.
    - Ses kalitesi iyi olması ve dışarı ses vermemesi lazım.
    - Mikrofon'a gerek yok.
    - Daha çok House, R&B, Hip-hop dinliyorum.

Benim araştırmamda SONY ve PHILIPS ürünleri arasında kalıyorum. PHILIPS SHL3000 ve SHL5200 Citiscape Shibuya. Sony MDR-PQ3 ve MDRZX100-300 modelleri var. Coloud, Urbanears, Panasonıc, Sennheiser'ı eledım sayılır. PHILIPS'ın O'Neill serisinden Bend ve Cruz'a da baktım onlarda olabilir. Ayrıca Beewi WaxBee kablosuz model var onun hakkında bilginiz varsa da paylaşırsanız sevinirim.
    Yanıtlarınızı bekliyorum.
  • 70 80 lira civarına cx200 iyidir
  • Bütçem 75-100 tl kulaklığı herşeyde kullanacağım film,oyun,müzik bu yüzden genel kullanıma uygun birşeyler arıyorum.

Koss Porta Pro 90tl (Bana çok hassas bir kulaklık gibi geldi)

Sony MDR-V150 60tl

Şunlar nasıldır? Önerebileceğiniz başka kulaklıklar varmı?
  • Güncel arkadaşlar O'Neill The Bend alacağım gibi şuan mikrofonsuz versiyonu 60TL teknosa'da.
  • selamlar, kullanım amacım mp3çalar veya telefona bağlamak. genelde rock (bilumum çeşitlerini) dinlerim, metroda otobüste kullanacağım, evde kullanmam.

bası iyi olabilir, ama tizler ve midleri kötü olmayan bir kulaklık önerirseniz sevinirim. aşağıdakilerden başka varsa tavsiyelere açığım:

PHILIPS SHL5205WT CitiScape
    PHILIPS O NEILL SHO4300BL/00
    SONY MDRZX300R
    KOSS Porta Pro (yukardakilerden çok çok fazla artısı var mıdır, değer mi acaba?..)

teşekkür ederim şimdiden.
  • Sn Mair; JVC HA-S500 incelemeniz için çok teşekkürler. Oradaki tavsiyeleriniz ışığında bu kulaklığı aldım ve çok memnunum. Ses kalitesi mükemmel , fiyatının 3-4 katı pahalı olan kulaklıklardan bile çok daha iyi bana göre. Sadece uzun süre takınca kulağı acıtıyor biraz. Uçları modifiye etmek , daha rahat birşeyle değiştirmek mümkün mü acaba. Mesela kulak kepçesinin üzerine oturmayıp kulağı tamamen içine alan modeller daha rahat ettiriyor. Bu kulaklık için böyle bir değişim mümkün mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mair

İdare eder.
    quote:

Mair

hocam 100 tlye kadar kafa üstü kulağı sıkmayacak basslar ve tizzleri konusunda dengeli olan (dengeli olmasından kasıt her tür müziği dinlerim ama genellikle alternative ) ideos x5imle kullanabileceğim tercihen türkiyeden alabileceğim (eğer bulamazsanız yurtdışı da olur ) ve kablosunun sağlam olduğu (epey hor kullanmak zorunda kalıyorum ) dış ortama uygun bir kulaklık tavsiyesi alabilir miyim ? (koss porta pro türkiyede 120 tl o seviyeye kadar çıkabilirim )

edit : bi de kulağı tamamen kapatırsa can olur.Öğrenciyiz sonuçta fazla da bütçem yok o yüzden 120 son çıkabileceğim sınır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umidigo -- 27 Kasım 2013; 15:54:16 >
  • 150-200 Lira Limitim Var,Sony V55 Cok Övülmüş,Ancak Bazıları Rezil Oldugundan Dem Vuruyor,,Biraz Araştırdım V55 Dısında Bass Konusunda Pek Alternatif Yok Gibi Duruyor,Ama İnsan Emin Olamıyor...%95 Bas,% 5 Tiz Sesler Diyebilirim,Bass Dediysem Gümbür Gümbür HardStyle Tarzında Degil,,Depp Basslar Agırlıklı Olcak,Hangi Kulaklıgı Önerirsin...
  • Ben Sennheiser HD 407 kullanıyorum ve daha iyi bir şey almak için araştırma yapıyorum. Bir şeyler araştırırken kısa notlar tutarım. Amazon'daki birçok yorumu okudum İşinize yarayabilir düşüncesiyle bu notları burada paylaşmak istedim. Hem işi bilenlerin yorumlarını da almış olurum.
    -----------------.
    KULAK İÇİ KULAKLIKLAR :

Eger bas sesler sizin icin cok onemliyse, hiphop r&b brnzeri muzik tercih ediyorsaniz meelectronics m6 ya da m9 iyidir.
    - Bas yerine daha dengeli ve gercekci "temiz" ses isterseniz meelectronics a151 tavsiye ederim. Ayrica Brainwavz markasinin da kulakliklarini inceleyin. Bunlar f/p olarak en basarili kulakliklar. 100 tl altina kargo dahil alinabilir. Yurt icinde bulamazsiniz.

'önce ep630, cx300 ve cx400 II precision dinledim. V moda Vibe hepsinden güzel'

'k324p vmoda dan daha iyi'

Westone um2- pek çok inceleme sitesinde en iyi kulak içi kulaklık olarak seçilmiş. 220$ um1 ise 99$.

http://cdn.head-fi.org/a/aa/aadb1360_Portableheadphoneschartljokerl.png

KAFA ÜSTÜ KULAKLIKLAR

-' Superlux HD668B tam olarak senin aradığın f/p ürünüdür. Yurtdışından getirtmek sana max 120-130 liraya mal olacaktır. Biraz araştır, hakkındaki yorumları oku kararın netleşecektir'. 45$ için tercih...

- Audio Technica AD700 - 140$
    Kafası büyük olanlar için süper. Ses kalitesi iyi. Basslar biraz düşük, oyun kulaklığı olarak tercih...

- Brainwavz HM5 Studio Monitor Headphones 130$
    Amazon'da tüm yorumlarda 5 yıldız...
    * doğal ses. Müzikteki bassları abartmadan olduğu gibi veriyor. Basslar diğer sesleri gölgelemiyor.
    * uzun kullanımda rahatsız etmiyor.
    * kablo değiştirilebiliyor ve kutudan 2 tane kablo çıkıyor.

- Sennheiser HD 595- 180$'a en iyisi.

- Creative Aurvana Live! 80$'a en iyisi.

- Sennheiser HD 558 - üst seviye bir kulaklık. 130$ fiyatı var. Artıları: kristal kalitesinde temiz ses, çok rahat kullanım, uzun süre kullanımda yormuyor. Bu fiyata en iyisi!

> 300$ fiyatıyla bir amp ile kullanılması gereken çok üst seviye bir kulaklık: Beyer Dynamic DT 990 Premium 600 OHM. Ev kullanıcısı için çok aşırıya kaçacak düzeyde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratkaya -- 1 Aralık 2013; 15:03:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: muratkaya

Ben Sennheiser HD 407 kullanıyorum ve daha iyi bir şey almak için araştırma yapıyorum. Bir şeyler araştırırken kısa notlar tutarım. Amazon'daki birçok yorumu okudum İşinize yarayabilir düşüncesiyle bu notları burada paylaşmak istedim. Hem işi bilenlerin yorumlarını da almış olurum.
    -----------------.
    KULAK İÇİ KULAKLIKLAR :

Eger bas sesler sizin icin cok onemliyse, hiphop r&b brnzeri muzik tercih ediyorsaniz meelectronics m6 ya da m9 iyidir.
    - Bas yerine daha dengeli ve gercekci "temiz" ses isterseniz meelectronics a151 tavsiye ederim. Ayrica Brainwavz markasinin da kulakliklarini inceleyin. Bunlar f/p olarak en basarili kulakliklar. 100 tl altina kargo dahil alinabilir. Yurt icinde bulamazsiniz.

Westone um2- pek çok inceleme sitesinde en iyi kulak içi kulaklık olarak seçilmiş. 220$ um1 ise 99$.

KAFA ÜSTÜ KULAKLIKLAR

-' Superlux HD668B tam olarak senin aradığın f/p ürünüdür. Yurtdışından getirtmek sana max 120-130 liraya mal olacaktır. Biraz araştır, hakkındaki yorumları oku kararın netleşecektir'. 45$ için tercih...

Kafası büyük olanlar için süper. Ses kalitesi iyi. Basslar biraz düşük, oyun kulaklığı olarak tercih...

* doğal ses. Müzikteki bassları abartmadan olduğu gibi veriyor. Basslar diğer sesleri gölgelemiyor.

- Sennheiser HD 558 - üst seviye bir kulaklık. 130$ fiyatı var. Artıları: kristal kalitesinde temiz ses, çok rahat kullanım, uzun süre kullanımda yormuyor. Bu fiyata en iyisi!

> 300$ fiyatıyla bir amp ile kullanılması gereken çok üst seviye bir kulaklık: Beyer Dynamic DT 990 Premium 600 OHM. Ev kullanıcısı için çok aşırıya kaçacak düzeyde.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Sizden tavsiye istesem yardımcı olabilirsiniz umarım.
    Punk Rock, Alternatif rock dinliyorum genelde. Yani yüksek, dengeli ve temiz sesler benim için önemli. Ayrıca sağlamlığı da önemli. max bütçem 150 TL ama bana çok uyan bir kulaklık olursa bütçe dilimini 250ye kadar arttırabilirim. Tabi bu kulaklık beni yıllarca idare edecek sağlamlıkta olsa iyi olur. iPod touch 4 de dinleyeceğim ve tercihen elektrogitarda da idare edebileceğim şekilde 6.3 mm giriş opsiyonu olursa çok ideal olur.

Tavsiyelerinizi bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: securebay

quote:

Ben Sennheiser HD 407 kullanıyorum ve daha iyi bir şey almak için araştırma yapıyorum. Bir şeyler araştırırken kısa notlar tutarım. Amazon'daki birçok yorumu okudum İşinize yarayabilir düşüncesiyle bu notları burada paylaşmak istedim. Hem işi bilenlerin yorumlarını da almış olurum.
    -----------------.
    KULAK İÇİ KULAKLIKLAR :

KAFA ÜSTÜ KULAKLIKLAR

Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Sizden tavsiye istesem yardımcı olabilirsiniz umarım.
    Punk Rock, Alternatif rock dinliyorum genelde. Yani yüksek, dengeli ve temiz sesler benim için önemli. Ayrıca sağlamlığı da önemli. max bütçem 150 TL ama bana çok uyan bir kulaklık olursa bütçe dilimini 250ye kadar arttırabilirim. Tabi bu kulaklık beni yıllarca idare edecek sağlamlıkta olsa iyi olur. iPod touch 4 de dinleyeceğim ve tercihen elektrogitarda da idare edebileceğim şekilde 6.3 mm giriş opsiyonu olursa çok ideal olur.

Amazon'da yüzlerce yorum okudum, Brainwavz HM5 Studio Monitör için herkesin sesler çok doğal demesi dikkatimi çekmişti. Bassları da abartmıyor, stüdyoda nasıl kaydedilmişse öyle çıkarıyor denilmişti. Çok övgü alan bir kulaklık.

Ama fiyatı: 130$

Ama bütçeyi çok sarsacaksa Koss Prodj100 80$'lık fiyatıyla Hi-Fi.org sitesinde 100$ altında en iyisi denmiş.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: securebay

quote:

-----------------.
    KULAK İÇİ KULAKLIKLAR :

KAFA ÜSTÜ KULAKLIKLAR

Amazon'da yüzlerce yorum okudum, Brainwavz HM5 Studio Monitör için herkesin sesler çok doğal demesi dikkatimi çekmişti. Bassları da abartmıyor, stüdyoda nasıl kaydedilmişse öyle çıkarıyor denilmişti. Çok övgü alan bir kulaklık.

Ama fiyatı: 130$

Ama bütçeyi çok sarsacaksa Koss Prodj100 80$'lık fiyatıyla Hi-Fi.org sitesinde 100$ altında en iyisi denmiş.

İnceleme listeme ekledim kulaklıkları. Teşekkürler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: cemsidar

-Max 50-60 Tl civarı
    -Rock,Dubstep,tekno, tarzı müzikler dinliyorum
    -Tabiiki bass tercihli aşırıya kaçmıcak şekilde. Tiz sesleride duyabileyim :)
    -Telefonla kullanıcam. General Mobile Discovery
    -Uzun süreli kullanımda kulaklarımı rahatsız etmicek ve dışarıya fazla ses vermeyecek birşey arıyorum. Mikrofon olsada olur olmasada çok dert değil.

Ben Sennheiser HD 407 kullanıyorum, her halde bu fiyata memnun edecek az sayıda kulaklıktan biridir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kwtrlk11

Bütçem 150ye kadar.
    Daha çok ''Elektro gitar'' sesi ( solo gitar ) ve Rap ağırlıklı müzikler dinliyorum.. ses kalitesi önemli bass o kadar da önemli değil. dışarı ses vermesin.

Şimdi isteklerin:

1- temiz ve doğal ses.
    2- temiz ve abartısız bass.
    3- dışarı ses vermesin.
    4- 150tl olsun.

Tam da bu isteklerine hitap eden, aldığında 'işte bu!' diye haykıracağın model:

Koss Prodj100. 'closed' diye sınıflanan bir kulaklık modeli olduğu için dışarı ses vermez (tabi sesi çok aşırı açmazsan).

Tabii ki Amazon'dan alacaksın. Sayın mair bu konuda yardımcı olabileceğini söylemiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratkaya -- 3 Aralık 2013; 21:57:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TRJinKazamaTR

150-200 Lira Limitim Var,Sony V55 Cok Övülmüş,Ancak Bazıları Rezil Oldugundan Dem Vuruyor,,Biraz Araştırdım V55 Dısında Bass Konusunda Pek Alternatif Yok Gibi Duruyor,Ama İnsan Emin Olamıyor...%95 Bas,% 5 Tiz Sesler Diyebilirim,Bass Dediysem Gümbür Gümbür HardStyle Tarzında Degil,,Depp Basslar Agırlıklı Olcak,Hangi Kulaklıgı Önerirsin...

Benim de almaya karar verdiğim Audio Technica ATH M50.

• quote:

Orijinalden alıntı: rngms

bütçe 80 lira,bilgisayarda müzik ve film amaçlı,ses çıkışı yüksek ve biraz bass tercihimdir,sennheiser hd 407 düşünüyorum,başka bişey önerebilecek var mı ?

Sennheiser HD 407'yi bir yıldan uzun süredir kullanıyorum. Benim için onu almak kaliteli müziğe bir adım daha yaklaşmaktı. Çok araştırmamıştım, Teknosa'da karşıma çıktı ve aldım. Memnun kalırsın kalmasına da böyle bir fiyata kesinlikle JVC HA-S500 (50$) alınmalı. 20 tl daha ekle bunu al mutlaka. Hem üstüne şu kadar daha koysam daha iyisini alırım diye kafayı da yemezsin çünkü çok seveceğin bir kulaklık olacak. Bu model HD 407'yle değil HD 518'le falan kıyaslanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratkaya -- 3 Aralık 2013; 22:11:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thindark

- 0-100 tl arası
    -rock,rap,dubstep ağırlıklı güçlü baslı
    -telefonumdan dinleyeceğim (HTC One m7)
    -Philips O'neill SHO4300 düşünüyorum.

Sizce doğru karar mı? Eğer yanlış ise farklı önerilerinizi yazarsanız sevinirim.
    Teşekkürler...

JVC HA-S500 varken başka kulaklık düşünme derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Madao

Bütçem 75-100 tl kulaklığı herşeyde kullanacağım film,oyun,müzik bu yüzden genel kullanıma uygun birşeyler arıyorum.

Koss Porta Pro 90tl (Bana çok hassas bir kulaklık gibi geldi)

Sony MDR-V150 60tl

Şunlar nasıldır? Önerebileceğiniz başka kulaklıklar varmı?

Yabancı sitelerde Portapro için büyük övgüler var ancak üst kısmın kırılabileceğinden bahsedilmiş. Ekşi sözlük'te yurtdışına gidip bu kulaklığı görüp bunu belediye mi dağıtıyor diye düşündüm diyenler var, çok satılmış. Sebebi fiyatına göre çok çok iyi ses vermesi ve eğlenceli bir ses rengi olması. Çok hor kullanmayacaksan Portapro al derim.

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.