Şimdi Ara

TTNET ve 227 lira fatura !!!(FATURA SS i EKLENDİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
7.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ttnet netlimitsiz abonesiyim 2 yıllık taahhütüm aralık ayında bitiyordu değiştirmeyi düşünüyordum d-smarttan digitürk den falan aradılar ama hepsi AKK sonrası hız 1mbit olacak diyince kabul etmedim ...

en son ttnet aradı lütfedip mert bey nasılsınız vs vs diye konuya girdi bizimle kalmaya devam etmek isterseniz teklifimiz var dedi ilk 2 ay internet ücretsiz sonraki 10 ay 40 lira son senede normal tarife ücreti olacak dedi... AKK yi sordum aynı şekilde 3mbite düşecek dedi mecbur kaldım kötünün iyisi diyerek kabul ettim..

herneyse bugün rasgele gezerken aklıma geldi ttnet fatura ödeme sayfasını açtım hesap no yu girince karşıma 25.01.2013 ödeme tarihli 227 lira fatura çıktı .. hemen yanında da ödeme butonu var ... hemen garanti internet şubesine girdim orada otomatik ödeme talimatım var baktım ttnet faturası yanında yine 227 lira gözüküyor ...

hemen aradım ttnet müşteri hizmetlerini fatura kısmını tuşladım bi bayan çıktı adımı soyadımı hat sahibini falan sordu buyrun nasıl yardımcı olabilirim dedi bende faturamla ilgili bir şey sormak istiyorum dedim tamam hattan ayrılmayın sizi ilgili yere bağlayacağım dedi hanımefendi dedim burası fatura hattı değilmi bilginiz yoksa telefonu neden siz açıyorsunuz dedim eğer siz bir şey bilmiyorsanız neden orada duruyorsunuz niye benimle konuşuyorsunuz dedim hık mık etti başka birisine bağladı açan kadın tekrar ad-soyad hat sahibi bilgilerini istedi biraz önce verdim niye bir daha soruyorsunuz diyorum eee şey falan diyor

neyse konuya geldim anlattım böyle böyle 227 lira fatura var ne iş dedim ee ücret bilgisi benim önümdede var ama faturanız daha çıkmamış işlem yapamıyorum dedi fatura ödeme sayfasında gözüküyor hatta yanında borcunu öde butonu var ona basınca kart bilgileri istiyor bunları girsem parayı alacaksınız ama dedim ayrıca bankada otomatik ödeme talimatım var onlar ödese ne olacak dedim ayrıca 2 ay ücretsiz diye taahhüt aldınız 230 lira fatura gözüküyor ne işsiniz dedim ayın 20 sinden sonra arayın faturanız çıksın öyle itiraz edersiniz diyor sinirlendim kapattım suratına ...

benim bu ay internet ücreti ödemeden yalnızca 22 lira playstore taksidi ödemem gerekli .. kasım ayında 6 taksitle oyun almıştım aralık--ocak--şubat--mart-nisan-mayıs şeklinde her ay 22 lira ödeyecektim ...

şimdi bu 227 lira ne anlama geliyor ?? ne olur olmaz diye otomatik ödemeyi de iptal ettirdim

--- EDİT
    evet an itibariyle fatura görünüyor bu ne demek oluyor 2 ay fatura gelmeyecek ücret ödemeyeceksiniz diyip 230 lira fatura çıkarmak!!!

ödenmemiş fatura diye gözüken borç 2 ocak tarihinde ödenmiştir onunla alakası yok...

---

buradaki kampanyadan sağlanan avantaj bedeli ne oluyor nasıl ücretsiz oluyor bu ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert_özcan -- 16 Ocak 2013; 10:18:58 >

• Faturada gerekli yerleri sansürleyip ss alıp aşagıdaki kullanım bilgisi yerini koyabilirmisin
  • Resim atabilir misin ?
  • online işlem merkezi fatura görüntüle linkine gelince bu çıkıyor !!!

---

227 liralık faturayı görüntülemeye çalışınca böyle bir ekran çıkıyor

---

fakat faturayı öde deyince gayetde ödeme ekranı açılıyor ...bilgileri girsem tahsilatı yapacaklar ...

fatura daha yazılmamış heralde o yüzden neden böyle olduğunu bilemiyorum dedi kadın fatura ekranımıza düşerse o zaman yardımcı olabilirim dedi...

• buda aralık ayına ait son faturam .. şimdi inceledim bundada ilk önce 200 küsüratlı bir rakam çıkarmışlar sonra playstore taksit indirimi zırt pırt 91 liraya düşmüş..

ondan önce sürekli 63--65 tl arası değişirdi faturam aralık ayında playstore un ilk taksidi eklendi ... bu ay internet ücreti olmadan yalnızca 22 tl play store taksidi gelmesi lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: johnny_bravo_

buda aralık ayına ait son faturam .. şimdi inceledim bundada ilk önce 200 küsüratlı bir rakam çıkarmışlar sonra playstore taksit indirimi zırt pırt 91 liraya düşmüş..

ondan önce sürekli 63--65 tl arası değişirdi faturam aralık ayında playstore un ilk taksidi eklendi ... bu ay internet ücreti olmadan yalnızca 22 tl play store taksidi gelmesi lazım

Bu faturada yanlışlık yok , sen ne aldın hocam 6 ay taksite ?

• quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Bu faturada yanlışlık yok , sen ne aldın hocam 6 ay taksite ?

play store dan oyun almıştım 6 ay ttnet faturasına yansıyacak şekilde 22 lira taksitle .. ilk taksit bu faturaya yansıtılmıştı ... bu fatura normal sıkıntı yok bunda ocak faturası 227 gözüküyor sorun onda

sanırım oda indirimler falan düşülmedi heralde ondan bu kadar yüksek gözüküyor diye tahmin ediyorum ben.. çünkü bu faturada 223 lira normalde oyun taksit indirimi falan filan 90 lara düşmüş ..

227 liralık faturadan da internet erişim ücreti kdv servisler oyun taksidi falan düşülecek geriye 22 lira kalacak diye tahmin ediyorum :S
  • Müşteri hizmetlerinden bir kayıt açtır bence.
  • quote:

Müşteri hizmetlerinden bir kayıt açtır bence.

biz şimdi şikayet kaydı açsak sonra fatura çıktığı zaman karışır vs vs bir şeyler söyledi ayın 20 sini bekleyin fatura o zaman bizim ekranımızda gözükür o zaman yardımcı olabilirim diyor karı telefonda ...

kredi kartı bilgilerimi girsem parayı alacaksınız ama ortada fatura yok diyorum ayın 20 si diyor ... garanti de otomatik ödeme talimatım vardı iptal ettim ne olur olmaz diye ...
  • quote:

quote:

Müşteri hizmetlerinden bir kayıt açtır bence.

biz şimdi şikayet kaydı açsak sonra fatura çıktığı zaman karışır vs vs bir şeyler söyledi ayın 20 sini bekleyin fatura o zaman bizim ekranımızda gözükür o zaman yardımcı olabilirim diyor karı telefonda ...

kredi kartı bilgilerimi girsem parayı alacaksınız ama ortada fatura yok diyorum ayın 20 si diyor ... garanti de otomatik ödeme talimatım vardı iptal ettim ne olur olmaz diye ...

Gerçekten öyle senin fatura detaylarının döküm haline getirilmesi senin kişisel bir bilgin ve hukuksal bir boyutu olduğundan dolayı hazırlanması ve santrelden bu bilgilerin gecikmeli olarak gelmesiyle alakalı. ben turkcell m. hizmetlerinde çalıştım bizde max. 48 içinde detayları görebiliyoduk tt net ne yazıkki biraz daha ağır çalışıyo Ayrıca bu şu anda toplam faturan dediğin gibi indirimler yapılmamış hali olsaydı güncel fatura şeklinde belirtilirdi keza tt nette dönem içinde faturanın ne kadar artış gösterdiğini görebilmek gibi bi seçenek yok sözleşme süren dolduğundan dolayı oyunun taksitlerini peşin olarak yansıtmışlar desem 5*22 110 tl geriye kalan kısmı ne olabilir malum tt net in fatura itirazları hakkında çok fazla bilgim yok ancak m hizmetleri aracılığıyla fazla yardımcı olucaklarını sanmam nihai bilgiyi aldıktan sonra eğer bi hata varsa mutlaka düzelticeklerdir.Şunda belirtmek istiyorum fatura düzenlemesi gereği senin kullanımları bazı vergisel konulardan ötürü örnek veriyorum Toplam fatura tutarı 300 tl Ödemeniz gereken tutar kısmında 100 tl gibi bir bilgi ve düzeltmeler vs şeklinde çıkabilir bunu göremediğimiz için yorum yapmak şu an için yanlış...
    Şikayetin doğrultusunda bi sonuç alamazsan en yakın bir turktelekom merkezine giderek şikayetini yazılı olarak aktaraman yada tt netin sitesinden şikayetler bölümünden samimi ve agresif olmucak bi şekilde aktarman daha sağlıklı olur çünkü hepimiz gayri ihtiyarı bu durumlarda enayi yerine konduğumuzu düşünerek karşımızdakini azarlıyabiliyoruz probleminin kısa zamanda çözülmesi dileğiyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rgorkem -- 16 Ocak 2013; 8:47:45 >

• ulan sahtekar ulan dolandırıcı TTNET ....

bundan önce bahsettiğim gibi yine TTNET işyerim paketine taahhütüm vardı (işyeri paketine nasıl geçtiğimi dahi bilmiyorum) her neyse taahhüt 31 aralık 2010 da başlayıp 31 aralık 2012 de bitiyordu...

taahhütümün bitmesine 1 hafta kala 23 aralık civarları ttnet ten arayan bayan yeni kampanyadan bahsetti ilk 2 ay ücret ödemeyeceksiniz sonraki 10 ay 39 lira son sene de normal ücretten devam edecek dedi kabul edermisiniz dedi iyi yapalım dedi ....

film bundan sonra başlıyor bu işlem yapılırken zaten bir taahhütüm vardı bitmesine 1 hafta kalan üzerine bu yapıldı bir nevi diğer taahhütü bozup yeni kampanyadan yararlanmışım gibi gözüküyorum az önce aradığım müşteri hizmetleri yetkilisi buna benzer bir şey söyledi taahhütünüz varken mi bu kampanyadan yararlanmaya başladınız dedi ben arayan bayanın kesinlikle eski taahhütümden bahsetmediğimi sadece yeni kampanya hakkında bilgi verdiğini bende kabul ettiğimi söyledim

şikayetçi oldum ses kayıtlarını inceleyip tekrar arayacaklarmış ... ulan böyle şerefsizlikmi olur böyle adilik mi olur 2 senedir bir kez bile aramayan ttnet taaahütün bitişine 1 hafta kala arayıp yeni kampanya teklif ediyor ücretsiz diyip 10 gün sonra 230 lira fatura çıkartıyor ve sizin zaten taahütünüz varken yeni kampanyadan yararlanmışsınız diyor ....

telefondaki bayan bu durumda böyle bir fatura olmaması gerektiğini iptal edilmesini gerekli şikayet kaydını oluşturduğunu en kısa zamanda irtibata geçileceğini söyledi ...

allah en üstten el alta kadar hepinizi kahreylesin aldığınız her bir kuruşum haram zıkkım zehir olsun

• quote:

ulan sahtekar ulan dolandırıcı TTNET ....

bundan önce bahsettiğim gibi yine TTNET işyerim paketine taahhütüm vardı (işyeri paketine nasıl geçtiğimi dahi bilmiyorum) her neyse taahhüt 31 aralık 2010 da başlayıp 31 aralık 2012 de bitiyordu...

taahhütümün bitmesine 1 hafta kala 23 aralık civarları ttnet ten arayan bayan yeni kampanyadan bahsetti ilk 2 ay ücret ödemeyeceksiniz sonraki 10 ay 39 lira son sene de normal ücretten devam edecek dedi kabul edermisiniz dedi iyi yapalım dedi ....

film bundan sonra başlıyor bu işlem yapılırken zaten bir taahhütüm vardı bitmesine 1 hafta kalan üzerine bu yapıldı bir nevi diğer taahhütü bozup yeni kampanyadan yararlanmışım gibi gözüküyorum az önce aradığım müşteri hizmetleri yetkilisi buna benzer bir şey söyledi taahhütünüz varken mi bu kampanyadan yararlanmaya başladınız dedi ben arayan bayanın kesinlikle eski taahhütümden bahsetmediğimi sadece yeni kampanya hakkında bilgi verdiğini bende kabul ettiğimi söyledim

şikayetçi oldum ses kayıtlarını inceleyip tekrar arayacaklarmış ... ulan böyle şerefsizlikmi olur böyle adilik mi olur 2 senedir bir kez bile aramayan ttnet taaahütün bitişine 1 hafta kala arayıp yeni kampanya teklif ediyor ücretsiz diyip 10 gün sonra 230 lira fatura çıkartıyor ve sizin zaten taahütünüz varken yeni kampanyadan yararlanmışsınız diyor ....

telefondaki bayan bu durumda böyle bir fatura olmaması gerektiğini iptal edilmesini gerekli şikayet kaydını oluşturduğunu en kısa zamanda irtibata geçileceğini söyledi ...

allah en üstten el alta kadar hepinizi kahreylesin aldığınız her bir kuruşum haram zıkkım zehir olsun

Bende aynı şeyi yazacaktım. Ayın 23'ünde geçmeniz sebebiyle, taahhütü bozmuşsunuz gibi bir fatura gelmiş size. Umarım düzeltirler, sonuçta arayan kendi elemanları ve taahhütün bitmediğini de bilmesi gerekirdi.

Sizin haberiniz yok muydu ne zaman biteceğinden taahhütünüzün peki? Keşke 8 gün daha bekleyip öyle yararlansaydınız.

• İş yerim paketine geçişi onaylamadı iseniz itiraz edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ate$

Bende aynı şeyi yazacaktım. Ayın 23'ünde geçmeniz sebebiyle, taahhütü bozmuşsunuz gibi bir fatura gelmiş size. Umarım düzeltirler, sonuçta arayan kendi elemanları ve taahhütün bitmediğini de bilmesi gerekirdi.

Sizin haberiniz yok muydu ne zaman biteceğinden taahhütünüzün peki? Keşke 8 gün daha bekleyip öyle yararlansaydınız.

taahhütümün 31 aralık da biteceğini ben zaten biliyordum ... dahası o günlerde sürekli olarak digitürk d-smart tarafından aranıyordum işte gelin sizi transfer edelim falan diye kabul etmemiştim...

en son ttnet aradı ki 2 yıldır bir kere bile aramayan ttnet neden durup dururken arasın ki çok iyi biliyorlar bu adamın taahhütü bitiyor arayalım uzatalım elden kaçırmayalım düşüncesiyle aradılar ve kampanyayı anlattılar.. bende kabul ettim

kabul ederken mevcut taahhütün 31 aralıkda biteceğini 1 hafta kaldığını bununda ondan sonra başlayacağını zaten o amaçla aradıklarını düşündüm ki bu şekilde düşünmekte haklıyım sanırım ...

dahası arayan bayan kesinlikle ama kesinlikle sizin taahhütünüzün var bunu kabul ederseniz bozulur böyle olur şöyle olur ceza ödersiniz tarzı bişey söylemedi zaten bahsetse ben salakmıyım 1 hafta için 200 lira ceza ödeyeceğim neden kabul edeyim ..

bakalım ne çıkacak sonuç ...

• johnny_bravo_ arkadaşla aynı sorunu bu akşam bende yaşadım 209,50 TL borç geldi nasıl iştir anlamadım. TTNETi aradım itiraz ettim biz sizi arıycaz dediler bekliyoruz bakalm.
  • Bir 200 liralık faturada bana ttnet sıradan geçiriyor anlaşılan gerizekalı insanlar akşam akşam adamın asabını bozuyorlar btk'ya hemen şikayet ettim yarında müdürlüğe gidip şikayet dilekçesi vereceğim..

• Aynı şey benim başıma da geldi. 265 TL fatura geldi. Ücretsiz Tivibu Ev deneme süresi içinde iptal ettirip iade ettiğim halde etmemişim gibi cihaz + modem ücretini faturaya yansıtmışlar. Aradım düzeltme istedim bakalım ne olacak....
  • tahhutum 19 kasımda bitiyordu 21 inde yeni tahhut verdim özellikle sordum tivibu web kullanıyorum yeni tahhut verince ücretsiz kampanyasından yararlanıyormuyum diye 2ay ücretsiz dediler. Fatura geldi bırakın ücretsizi üstüne fazla yazmışlar. Kayıt aldılar bakalım ne olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • obaa işe bak ben yalnız değilmişim adamlar herkese 200 200 geçirmişler böyle işmi olur ... kafalarına göre iş yapıyorlar
  • quote:

obaa işe bak ben yalnız değilmişim adamlar herkese 200 200 geçirmişler böyle işmi olur ... kafalarına göre iş yapıyorlar

ttnet sıradan geçiriyor kardeş sana ve diğer fahiş fatura gelen arkadaşlara ufak bir hatırlatmam olacak Btk' muhakkak şikayetinizi bildirn btk üyeliğiniz yoksa açın ve ne eksik ne fazla yazın bu adamların yanına kalmasın bu üçkağıtçılık.

https://tuketici.btk.gov.tr/uyelik/
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.