- x
"Bordo Bereli Komando" Nasıl Olunur..?
26 Cevap22235 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

383 Mesaj
11 Mayıs 2006; 19:11:47 

Arkadaşlar Bordo Bereli Komando Nasıl Olunur..?

Yani ben 4 yıllık üniveristeyi bitirip askerde mavi bereli komando olursam Bordo Bereli Komando için seçilme yada aday olma şansım varmı?
Ayrıca Bordo bereliler kaç yıl ordu'da görev yapar?

Bordo Bereli olmadan önce
3.5 Yıl Askeri Eğitim artı
Nabız Testi
Cehennem ayı
gibi kademeleri biliyorum ama seçim işlemlerini bilmiyorum..?

Şimdiden teşekkür ederim...

1786 Mesaj
11 Mayıs 2006; 19:17:17 

Bordo Bereliler askeri okul kaynaklı seçme subay ve astsubaylardan oluşur.
Sivil kaynaklı birini de Bordo Bereliler'e alacaklarını zannetmiyorum.

Benim yaradılışımda bir fevkalâdelik varsa, o da Türk olarak dünyaya gelmemdir.
Mustafa Kemal Atatürk

Forum Kuralları || İmza Kuralları || Şikayet Et Butonu || Nick Değişimi || SMS Onay Sistemi || Öneri ve Şikayetleriniz

416 Mesaj
11 Mayıs 2006; 19:27:28 

Öncelikle komando olman gerkiyor. Komando olduktan sonra çarşı iznine çıktığın zaman bordo renkte bir bere al ve tak. Bordo bereli komando olmuş olursun

"İstediğiniz her şeyi yapmakta özgürsünüz. Katlanacağınız şey sadece sonuçlarıdır..."

8834 Mesaj
11 Mayıs 2006; 19:28:18 

quote:

Orjinalden alıntı: Guitarist

Öncelikle komando olman gerkiyor. Komando olduktan sonra çarşı iznine çıktığın zaman bordo renkte bir bere al ve tak. Bordo bereli komando olmuş olursun

551 Mesaj
11 Mayıs 2006; 19:31:01 

Önemli olan Türk Askeri olmaktır!

Parmak basıyorum

383 Mesaj
11 Mayıs 2006; 19:31:47 

quote:

Orjinalden alıntı: Guitarist

Kardeş onu kastetmiyorum harbiden yani...

2542 Mesaj
11 Mayıs 2006; 19:48:11 

Green beret vardı commandos da oynardık ama bunu bilmiom.

Asus Maximus IV GENE-Z\Gen3 Intel® Z68 *Intel Core i7 2600K 3.4Ghz* CORSAIR 8GB VENGEANCE DDR3 1600MHZ C9 * Palit GTX560Ti 2GB GDDR5* SSD CH ForceGT * Samsung 26" T260HD * Creative inspire p5800 * RAZER Naga+G19 * Coolermaster Centurion B5 * High Power 560W * Coolermaster GP Hyper Cooler Samsung103SJ 1tb x2 Raid+WD 2TB EXT * Sennheiser PC360

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Mayıs 2006; 19:51:01 

quote:

Orjinalden alıntı: celcin

Önemli olan Türk Askeri olmaktır!

bi boş konuşmayın ya

4010 Mesaj
11 Mayıs 2006; 19:57:23 

Bordo bereli olmak için Güven Özveri Tecrübe gerekir en fazla.

2001 FIAT BRAVO 1.6 SX

3157 Mesaj
11 Mayıs 2006; 19:57:35 

Kara Harp Okulundan mevzun olman ilk şart. Daha sonra (yanılmıyorsam) gönüllü olarak katılıyorsun.testleri geçersen bordo bereli oluyorsun.Bordo bereliler subay ve astsubaylardan oluşmatadır.

Encinaar

551 Mesaj
11 Mayıs 2006; 20:57:01 

Sen de

quote:

Orjinalden alıntı: agressive

bi boş konuşmayın ya

Parmak basıyorum

5010 Mesaj
11 Mayıs 2006; 20:58:22 

ben MAVİ BERELİ KOMANDO olcam

Canon EOS 60D | Canon EF 50mm f/1,8 II | Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD | Lowepro Nova 3 AW

3792 Mesaj
11 Mayıs 2006; 21:13:39 

bordo bereli asker er erbaştanda oluyor sanırdım bende askerdeyken ankarada bordo berelilerin kışlasına gittik çok güzel bir yerdi orda bir astsubaya sordum bordo bere sadece subay ve astsubaylardan oluyomuş ama tabii herkesi yapmazlar sıra dışı dayanıklı güçlü bir adam olmak lazım ben gözlerimle gördükten soraa inandım yani biraz zor askeri olkul okuman lazımdı bu birim özel kuvvetler olaak geçer genel kurmaya direk bağlıdır dünyanın en iyi askerleri seçilen hep onlardır işte haberlerde dumuşsunuzdur içlerinde sınıflara ayrılıyorlar görevlerine operasyonlarına göre bunlar korkunç isimler tam olarak hatırlamıyorum daha fazla deşifre etmiyimm isterseniz ama grurduydum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albts -- 11 Mayıs 2006; 21:16:42 >

Citroen Xsara VTS mk2 2.0 16v 167hp turbo yok lpg yok
2004 üyesi

189 Mesaj
11 Mayıs 2006; 21:53:23 

loading, manisada hasta olma. 2 arkadaşımda gitti geldi hasta oldu. usta birligini yapcagın yerleri %80 söyliyim Kars yada Hakkari kendine iyi bak

[image]http://img233.imageshack.us/img233/1577/bayram4nn0xk.gif
[/image]

3164 Mesaj
11 Mayıs 2006; 21:53:59 

kardeş burdaki bazı kişiler akıllarınca dalga geçiyor, bence sen iyisi bi askerlik şubesine git sor yada tanıdığın bi asker varsa en iyi onlar bilir,

ayrıca dalga geçen diğer arkadaşlarada

383 Mesaj
12 Mayıs 2006; 18:35:08 

quote:

Orjinalden alıntı: kara_eylül

kardeş burdaki bazı kişiler akıllarınca dalga geçiyor, bence sen iyisi bi askerlik şubesine git sor yada tanıdığın bi asker varsa en iyi onlar bilir,

ayrıca dalga geçen diğer arkadaşlarada

En iyisini sen dedin kardeş...

5010 Mesaj
12 Mayıs 2006; 18:38:51 

quote:

Orjinalden alıntı: Talbot

loading, manisada hasta olma. 2 arkadaşımda gitti geldi hasta oldu. usta birligini yapcagın yerleri %80 söyliyim Kars yada Hakkari kendine iyi bak

İnşallah %20 lik kesimde yer alırım

Canon EOS 60D | Canon EF 50mm f/1,8 II | Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD | Lowepro Nova 3 AW

799 Mesaj
12 Mayıs 2006; 20:17:42 

quote:

Orjinalden alıntı: Lo@ding

İnşallah %20 lik kesimde yer alırım

Ben asteğmen olarak yaptım. Kura çekerken inşallah Hakkari ya da Şırnak çekerim dedim ama bir de göreyim ki Edirne'yi çekmişim.

5010 Mesaj
12 Mayıs 2006; 20:18:48 

quote:

Orjinalden alıntı: icaktan

Ben asteğmen olarak yaptım. Kura çekerken inşallah Hakkari ya da Şırnak çekerim dedim ama bir de göreyim ki Edirne'yi çekmişim.

çekerim derken..anlamadım..tombala gibi yer mi çekiyon... ?bizde de öğle mi oluyo?

2181 Mesaj
12 Mayıs 2006; 21:13:11 

hem espri hemde gerçek anlamda söyleyebilirimki 'bordo bereli olunmaz, bordo bereli doğulur!!'

al bak biraz haklarında bilgi edinmiş olursun : TIKLA..

Sarı-Lacivert

4103 Mesaj
12 Mayıs 2006; 21:21:37 

quote:

Orjinalden alıntı: Lo@ding

çekerim derken..anlamadım..tombala gibi yer mi çekiyon... ?bizde de öğle mi oluyo?

hayır kimsenin bir yeri çektiği yok. hepsi ankaradan belirleniyor bilgisayar ile.

nordo bereli olmak için subay yada astsubay olman lazım o da ilk öğretim eğitimini gördükten sonra askeri liseye gitmenle olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkulse -- 12 Mayıs 2006; 21:23:17 >

178 Mesaj
12 Mayıs 2006; 22:55:58 

quote:

Orjinalden alıntı: ozkulse

hayır kimsenin bir yeri çektiği yok. hepsi ankaradan belirleniyor bilgisayar ile.

nordo bereli olmak için subay yada astsubay olman lazım o da ilk öğretim eğitimini gördükten sonra askeri liseye gitmenle olur.

ARKADAŞIM SANIRIM BİLMEDEN SÖYLEDİN ÇÜNKİ ANAKARADAN GİDEBİLECEĞİN ŞEHİRLER BELİRLENDİKTEN SONRA BİLDİĞİN TOMBALA GİBİ TORBADAN GİDECEĞİN İLİ SEÇERSİN HATTA SINIF OKULUNDA EN BAŞARISIZ OLAN Y.SUBAY ADAYINADA TORBACI DENİR VE EN SON KURAYI O ÇEKER ........YANİ EN AZINDAN BİZ EĞİRDİR DAĞ KOMANDO OKULU VE EĞİTİM TÜMEN KOM BU ŞEKİLDE YAPTIK HATTA BEN GNH KURASI ÇEKTİM KİMSE GNH NE DİYE SORMASIN EĞER Y.SUBAY OLARAK EĞİRDİRE GİDERSENİZ VE EĞER GNH İÇİN UYGUN BULUNMUŞSSANIZ ZATEN ÖĞRENİRSİNİZ..

____gRuP AnKaRa____

11 Mesaj
6 Haziran 2007; 15:12:57 

dostum bende eğirdir dağ komando okulunda asteğmen öğrenciydim. sana tavsiyem askerliğini yapmadıysan hemen karar verme.. diyeceğim o ki önce mavi bereyi bir hakkıyla tak . dua et eğirdir de askerlik yap ondan sonra karar ver ve şartları zorla... kolay gelsin yolun açık olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaferryildiz -- 24 Kasım 2008; 13:41:26 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Haziran 2007; 16:09:25 

Bordo bereli komando olmaz .. bordo bereliler özel kuvvet olarak adlandırılırlar..

ve özel kuvvetlere er alınmaz, yada askerliğini astek yapanlar
, sadece ast subay ve subaylardan seçme yapılarak alınırlar ve zaten bordo bereli olacak subay yada ast subay komando olurunu çoktan almıştır..

Komando brövesi zaten vardır onun , daha sonra özel kuvvet için baş vurur kabul edilir ise ankarada iki yıl eğitim alır daha sonra bordo bereyi takar ..
İş isteğe bağlıdır , istersiniz gerekli yeterliliğiniz var ise alınrısınız .. Kara kuvvetleri komutanlığı her yıl kontenjan atar eğer talipli fazla ise kurra çekilir.. zaten talipli fazla değil ise olan alınır..

Yani harp okulu yada astsubay okulu mezunu değilseniz ve bu okullardan mezun olduktan sonra sınıf okullarınızdaki eğitimden komando oluru alamamışsanız bordo bereli olmazsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lymonata -- 6 Haziran 2007; 16:17:07 >

1630 Mesaj
6 Haziran 2007; 16:14:30 

quote:

Orjinalden alıntı: CW_Doktoray

Arkadaşlar Bordo Bereli Komando Nasıl Olunur..?

Yani ben 4 yıllık üniveristeyi bitirip askerde mavi bereli komando olursam Bordo Bereli Komando için seçilme yada aday olma şansım varmı?
Ayrıca Bordo bereliler kaç yıl ordu'da görev yapar?

Bordo Bereli olmadan önce
3.5 Yıl Askeri Eğitim artı
Nabız Testi
Cehennem ayı
gibi kademeleri biliyorum ama seçim işlemlerini bilmiyorum..?

Şimdiden teşekkür ederim...

şimdi arkadaşım hava veya kara harp okulundan mezun oluyorsun.daha sonra gönullu olarak adını yazdırıyorsun .ihtiyaçları varsa seni alıyolar bi sınavdan geçiriyolar ve 3-5 yıl yurtiçi yurtdışı eğitime giriyosun sonra bordo bereli oluyosun ama sen şu nabız testi cenennem ayı olaylarını anlatırsan daha iyi olur ben onları bilmniyorum

DH 2005

if you want to make it for a living, your number 1 aim should not be how to maximize your profit, but how to minimize your risk.

1329 Mesaj
6 Haziran 2007; 16:19:19 

http://www.sanal club.net/forum/printer_friendly_posts.asp?TID=950

(boşluğu kaldırın)

14 Mesaj
4 Kasım 2010; 16:37:11 

siz bu işi çocuk oyuncağı falan sandınız heralde bu kadar kolay olsa memlekette piyade diye bişey kalmaz herkes bordo bereli olurdu bırakın davul uzakta çalsın yoksa başınız ağrır

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » "Bordo Bereli Komando" Nasıl Olunur..?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.383