- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Hasar kaydı sorgulama
12 Cevap12540 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

96 Mesaj
15 Ocak 2013; 0:27:00 

İyi akşamlar. 5664 ten hasar sorgusu yaptığımda hasar gözüküyor çarpma olarak ama tutarı yazmıyor. Tutarın yazmaması ne anlama gelir. Hasarın ne olduğunu nasıl anlarız.

4137 Mesaj
15 Ocak 2013; 0:41:20 

quote:

Orijinalden alıntı: daylight__123

İyi akşamlar. 5664 ten hasar sorgusu yaptığımda hasar gözüküyor çarpma olarak ama tutarı yazmıyor. Tutarın yazmaması ne anlama gelir. Hasarın ne olduğunu nasıl anlarız.

aynı şey bende de var, bende hasarı karşı tarafın sigortası karşıladıydı, sizde de öylemi?

1188 Mesaj
15 Ocak 2013; 0:42:16 

quote:

Sanırım o hasarın sanayiide yaptırıldığının bir işareti. Tam bimiyorum.

Yaşlı adam sinirlendi, "gelmesin zaten!"

409 Mesaj
15 Ocak 2013; 7:33:36 

hasar sorgulamada carpma seklinde geciyorsa kisinin kendi aracı ıle kaza yaptigini gosterir.. O yuzden para miktari gozukmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1539 Mesaj
15 Ocak 2013; 8:52:38 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmety

hasar sorgulamada carpma seklinde geciyorsa kisinin kendi aracı ıle kaza yaptigini gosterir.. O yuzden para miktari gozukmez

Diğer gelen kazalar da kendi aracı ve carpma değil mi tam anlamadım?

Güzel bakan güzel görür, güzel gören güzel düşünür,güzel düşünen hayatından lezzet alır.

Ip Man (Yip MAN) Fan Club (VİP ÜYE)

96 Mesaj
15 Ocak 2013; 12:20:51 

Yok mu sigortaci bir arkadaş yardımcı olabilecek. Sigortaci sistemlerinde hasar tutarı gözüküyor sanırım

756 Mesaj
15 Ocak 2013; 13:08:07 

Hocam sanayide yapıldığıyla,hasarın ufak boyutta falan olduğuyla alakası yok,eğer hasar kaskodan karşılansaydı tutar yazardı.

Örnek vereyim,babam geçen yaz önündeki araç ani fren yapınca duramamış,çarpmış.Bizde hasar yok fakat öndeki aracın tamponu kırılmış.Onun masrafınıda bizim trafik sigortamız karşıladığı için bizim aracımızın tramer sorgusunda tutar yazmıyor ve sadece çarpma yazıyor.

Öndeki aracı sorgulamadım fakat tahminim ondada aynı şey çıkar.Tabi keşke her durumda tutarı ve netten kaza fotoğraflarını görebilseydik o zaman daha güvenilir bir sistem olurdu bu tramer.

96 Mesaj
15 Ocak 2013; 17:41:22 

O zaman en garantisi arabayı ekspertize götürmek.

756 Mesaj
15 Ocak 2013; 18:26:25 

quote:

O zaman en garantisi arabayı ekspertize götürmek.

Bunu zaten yapmalısınız.

Şase,motor ve plaka numaralarıyla tramerden sorgulama yapmayıda unutmayınız.Ayrıca bir de sigortacı bulup arayınız,sadece onların ulaşabildiği kayıtlarda var,bir de onlara kontrol ettirin.

İşlemler zahmetli anlıyorum,fakat bu ceten sorgulamalar alt tarafı 10 liraya mal olur,ileride birgün aracınızın öncesinde pert kaydının olduğunu öğrenirseniz çok pişman olursunuz.İşinizi sağlama alın derim.

104 Mesaj
15 Ocak 2013; 20:29:51 

quote:

Hocam bu konu cok onemlı, benım basıma geldıgı ve zor yırttım ...ıslerı cuma gunü yapmamız, ve benım aracın uzerındekı banka hacizini kaldırmayı unutmamdan dolayı paçayı kurtardım
Yapacağın cok bastı, aracın ruhsatta yazan sase ve motor numarasından gıdıp bır acenteden kasko fıyatı ıste, onlar sana gereklı bılgıyı verır
Sakın ıhmal etme

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

248 Mesaj
15 Ocak 2013; 23:10:09 

merhabalar
arac bilgilerinizi umaysigorta2@hotmail.com yada 0535 2888216 numaradan bana ulasirsaniz sizeyardimci olabilirim
saygilarimla

www.sigortadanismanligi.net

465 Mesaj
16 Ocak 2013; 9:47:17 

quote:

Plaka - TC ruhsatta isim yazan sayfanın altındaki belge seri noyu da yaz bakayım arkadaşım

İhtiyacınız olduğunda satın alamayacağınız tek şey Sigorta'dır

25 Mesaj
26 Haziran 2014; 9:14:01 

Sigortalar Birliğine konu ile ilgili soru gönderdim. Şu şekilde cevap gönderdiler

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezine 24/06/2014 15:21 de ilettiğiniz talebiniz incelenmiştir;

Hasar bilgileri merkezimiz sistemlerine sigorta şirketleri tarafından transfer edilmektedir.
Trafik sigortalarından açılan hasar bilgileri merkezimiz sistemlerine gönderilirken hasar tutarı
gönderilmemektedir.
Bunun nedeni ise; trafik sigortaları karşı tarafın hasarını karşıladığı için, karşı tarafa ödenen tutar bilgisi
verilmemekte olup, sadece kazaya karıştığını belirtmek için hasar olarak gönderilmektedir.
Kasko sigortalarından açılan hasar dosyalarında hasar tutarı belirtilmektedir.

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.344