LG LM serisi uydu ayarı kanal yükleme ve sorunları
182 Cevap46762 Görüntüleme36 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Mayıs 2013; 14:36:35 

2 hafta falan uğraşıp anca çözdüydüm bunu. Sürekli sinyal yok hatası alıyordum gelip servis bile yapamadıydı tv değişecekti ama ben hallettim :D

316 Mesaj
15 Mayıs 2013; 18:42:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Erdal Baggal

bizde 2 uydu var turksat ve hotbird. turksat diseqB olarak ayarlı. daha once hotbird'i aramamıstım hiç aramak istediğimde dediğiniz gibi yaptım ama turksat diseqB de oldugu için hotbirdi diseqA yaptım fakat hiç sinyal almadı ne yapmam lazım ?

deneyeceksin A olmadıysa C ve D olabilir
birde sorunu olan arkadaşlar sorununu yazarken kullandığı sistemi yazarsa cevap veren arkadaşlar veya ben daha net cevaplar verebiliriz
tekli veya çoklu lnb+diseqc veya merkezi sistem(santral) gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digitech1122 -- 15 Mayıs 2013; 18:58:53 >

43 Mesaj
15 Mayıs 2013; 22:11:24 

Merhaba,

Benim LM760s'im var. Fabrika ayarlarına döndüm ve tekrar kanal arattım. Kanalları da aynen resimde anlatmış olduğunuz gibi arattım. Kanalları buldu ancak benim sorunum şu: Kumandadan "LİST" tuşuna basınca kanal listesi çıkıyor. Liste açıkken kırmızı tuşa bastığımda da program düzenleme ekranı gelmektedir. İşte burada mavi tuş yani "KAYDIR" seçeneği pasif durumda. Daha öncede hep pasifti. fabrika ayarlarından sonra da pasif durumda. Yani kanal listesinde kaydırma yapamıyorum bu da kanalları düzenlememde müthiş bir eziyet veriyor bana. Bunun bir çözümünü bilen arkadaş var mı?

316 Mesaj
15 Mayıs 2013; 22:40:13 

quote:

Orijinalden alıntı: feti81

Merhaba,

Benim LM760s'im var. Fabrika ayarlarına döndüm ve tekrar kanal arattım. Kanalları da aynen resimde anlatmış olduğunuz gibi arattım. Kanalları buldu ancak benim sorunum şu: Kumandadan "LİST" tuşuna basınca kanal listesi çıkıyor. Liste açıkken kırmızı tuşa bastığımda da program düzenleme ekranı gelmektedir. İşte burada mavi tuş yani "KAYDIR" seçeneği pasif durumda. Daha öncede hep pasifti. fabrika ayarlarından sonra da pasif durumda. Yani kanal listesinde kaydırma yapamıyorum bu da kanalları düzenlememde müthiş bir eziyet veriyor bana. Bunun bir çözümünü bilen arkadaş var mı?

otomatik aramamı yaptınız manuel aramadan şebeke aramamı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

43 Mesaj
15 Mayıs 2013; 23:03:08 

otomatik arama yaptım.

316 Mesaj
15 Mayıs 2013; 23:13:01 

quote:

Orijinalden alıntı: feti81

otomatik arama yaptım.

tv yi tekrar fabrika ayarlarına alıp ikinci resimli anlatımdakileri uygula belki düzelir
birde forumdaki lg lm konuları incelersen daha öncede aynı sorunu yaşayıp düzeltmiş arkadaşlar vardı onlara birbak
bende öyle bir sorun hiç olmadı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

43 Mesaj
15 Mayıs 2013; 23:57:46 

çok teşekkür ederim. Dediğiniz ikinci yöntem sayesinde nihayet mavi tuşu aktif hale getirdim. Tekrar teşekkürler

143 Mesaj
16 Mayıs 2013; 9:46:22 

Arkadaşlar merhaba, kanal sıralamayla ilgili sıkıntım var şöyleki: kanalları kendim istediğim gibi kaydırma yoluyla sıraladım favori yaptım fakat kanal geçiş tuşuna (P+P-) ve normal rakamlara bastığımda başka kanallar geliyor. Benim sıraladığım kanallar gelmiyor. Her seferinde kumandadan favori tuşuna basıyorum, çıkan ekrandan istediğim kanalı seçip öyle izleyebiliyorum. Standart kanal değiştirmede istediğimiz kanalları sıralayamıyormuyuz? nerede yanlış yapıyorum? rica ederim yardımcı olun.

21 Mesaj
21 Mayıs 2013; 11:56:44 

digitech1122'e çok teşekkürler. burada paylaştığı ayarları LG Teknik Servisi yapmayı başaramadı. Ellerindeki bir flash bellekten 47LM860V model led tv'ye kanal yüklemeye çalıştılar beceremediler. Yanlış ayarlarla kanal arattılar sık izlediğim kanalların en az yarısı olmadan bulduğu kanallarla yetinmeye beni ikna ettiler, bu böyle bulur falan dediler. Buradaki ayarlarla taratmak için mecburen fabrika ayarlarına döndüm, diğer tüm ayarlarım ve uygulamalarım silindi. Sonuçta kendim istediğim tüm kanalları içeren ayarlara buradan ulaşmış oldum.
Eeey teknik servis, madem ayarlamayı bilmiyorsun hiç elleme. Faydadan çok zararın oluyor çünkü.

323 Mesaj
29 Mayıs 2013; 20:55:36 

[lm660s] arkadaşlar biraz önce kanal bulayım derken tüm kanlları sildim 1-TRT 1 2-TRT HD 3-ATV HD 4-KANAL D 5-STAR TV 6-SHOW 7-FOX 8-KANAL 7 9-SAMANYOLU diye gidiyordu biraz önce otomatik uydu tarattırdım sadece kanal d buldu diğerleri saçma sapan kanallar ve çoğuda kapalı bunu nasıl düzeltebilirim. fabrika ayarlarına geri dönsem eski haline gelir mi? yardımlarınızı bekliyorum tv izleyemiyorum şuan (tek çanak kullanıyorum)

düzeltildi:

arkadaşlar 594 tane kanal buldum hdlerde dahil yalnız ilk kullandığım servisin kurduğu liste değişti sıfırdan düzenlemem gerekiyor sanırım bunu nasıl düzelticeğim. başlangıç kanalları yukarıda ezbere bildiğim için yazdım acaba servisi arasam yardımcı olabilirler mi bu konuda??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhat1258 -- 29 Mayıs 2013; 22:27:38 >

1114 Mesaj
30 Mayıs 2013; 10:22:40 

kanal silme yok. nasıl sildiniz.
sileyim derken uydu ayarlarında bir değişiklik yaptınız mı?

M. Akcan akcanSoft.com - Kaynakçı.Org - Novo 7 Elf Blog
FaceBook S3Mini Kullanıcıları Grubu

323 Mesaj
30 Mayıs 2013; 22:00:58 

quote:

Orijinalden alıntı: akcan

kanal silme yok. nasıl sildiniz.
sileyim derken uydu ayarlarında bir değişiklik yaptınız mı?

otomatik ayarlamada digiturk uydu'yu seçtim modul olmadığı halde ve listedeki tüm kanallar gitti. neyse ki 3. secenek "Yok" olanı seçince çanak uyduyu tarıyor ve kanallar geri geldi, hatırladığım kadarıyla da kanalları sıraladım.

14 Mesaj
1 Haziran 2013; 14:08:17 

bilgiler gerçekten çok faydalı. 47lm620s kullanıyorum ve dsmart cam modül abonesiyim. benim de kanal listemde sorun var. ben de favorilere eklediğim yerden her seferinde kanal bulmaya çalışıyorum. bu arada kanal listesini açtığımda bazı kanalların isimleri mavi bazıları siyah görünüyor. bunun bir anlamı vardır mutlaka ama benim yaşadığım kanal sıralama sorunuyla ilgisi var mı onu bilmiyorum.

6203 Mesaj
2 Haziran 2013; 14:37:30 

quote:

Orijinalden alıntı: aenesh16

bilgiler gerçekten çok faydalı. 47lm620s kullanıyorum ve dsmart cam modül abonesiyim. benim de kanal listemde sorun var. ben de favorilere eklediğim yerden her seferinde kanal bulmaya çalışıyorum. bu arada kanal listesini açtığımda bazı kanalların isimleri mavi bazıları siyah görünüyor. bunun bir anlamı vardır mutlaka ama benim yaşadığım kanal sıralama sorunuyla ilgisi var mı onu bilmiyorum.

Mavi olan kanallar atlanmış kanallardir. Yani kanal listesinde tv o kanallari atlar degistirirken gormezsin. Mavi olup da izlemek istedigin varsa onlari duzelt. Ayni sekilde siyah olup da izlemek istemediklerin varsa onlari da atlayabilirsin.
Kumandadaki renkli tuslarla yapliliyor.

yok size imza mimza, şımarıyorsunuz sonra...

8 Mesaj
5 Haziran 2013; 14:11:51 

arkadaşlar hotbird uydusunda turk kanalları cıkıyor fabrika ayarlarına geri dondum defalarca tarattım turksattaki kanalların aynısı hotbird e geliyor

ne yapmam lazım bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

teşekkürler

902 Mesaj
5 Haziran 2013; 15:00:55 

hocam ben yeni tv aldım (eski tvde ki uydu olaylarını abim yapıyordu askerde=) şimdi ana listemdeki kanlların sıralaması falan değişmiş otomatik. kanal d gibi bir kaç kanal sorunsuz ancak çoğu kanalda görüntü gidip geliyor yada açılmıyor frekans ayarını yapmayıda bilmiyorum tv mi bozulduki?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

316 Mesaj
5 Haziran 2013; 15:39:20 

quote:

Orijinalden alıntı: yhyayd

arkadaşlar hotbird uydusunda turk kanalları cıkıyor fabrika ayarlarına geri dondum defalarca tarattım turksattaki kanalların aynısı hotbird e geliyor

ne yapmam lazım bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

teşekkürler

diseqc ayarların yanlıştır hotbird için doğru diseqc seçersen kanalları yükleyebilirsin 1. mesajdaki ayarları uygularsan sorun düzelir

316 Mesaj
5 Haziran 2013; 15:51:28 

quote:

Orijinalden alıntı: jumong88

hocam ben yeni tv aldım (eski tvde ki uydu olaylarını abim yapıyordu askerde=) şimdi ana listemdeki kanlların sıralaması falan değişmiş otomatik. kanal d gibi bir kaç kanal sorunsuz ancak çoğu kanalda görüntü gidip geliyor yada açılmıyor frekans ayarını yapmayıda bilmiyorum tv mi bozulduki?

kanal listesi hakkında birşey diyemem ben 5 aydır kullanıyorum kanal listesinde hiç sorun çıkmadı sinyali gidip gelen kanallar içinse çanak veya lnb ayarı bozulmuş olabilir imkanın varsa tv ye başka bir uydu alıcısı takıp dene taktığın cihazda sorun yoksa tv de sorun olabilir sinyal sorununu hallattikten sonra fabrika ayarlarına dönüp burada anlattığım şekilde kanalları yükleyip yeniden düzenlersin

902 Mesaj
5 Haziran 2013; 16:28:32 

quote:

Orijinalden alıntı: digitech1122

kanal listesi hakkında birşey diyemem ben 5 aydır kullanıyorum kanal listesinde hiç sorun çıkmadı sinyali gidip gelen kanallar içinse çanak veya lnb ayarı bozulmuş olabilir imkanın varsa tv ye başka bir uydu alıcısı takıp dene taktığın cihazda sorun yoksa tv de sorun olabilir sinyal sorununu hallattikten sonra fabrika ayarlarına dönüp burada anlattığım şekilde kanalları yükleyip yeniden düzenlersin

Hmm anlıyorum maalesef başka bir uydu alıcım yada çanak antenim yok. mesela bazı kanallarda sorun yok bazı kanallarda sinyal gidiyor bazılarında görüntü gelmiyor. servisi arasalımıyım sizce bende 4 aydır kullanıyorum.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

8 Mesaj
5 Haziran 2013; 18:28:15 

onuda yaptım dısegc ayrlarını yapıyorum sınyal gelıyor tarattıgımda turksat kanalalrı gelıyor uydu merkezı bu arada

Bu mesajda bahsedilenler: @digitech1122

902 Mesaj
5 Haziran 2013; 18:51:47 

Arkadaşlar sanırım tv ile alakalı değil benim sorun benim çanak baya eski bir 5 yıllık dijitürk seysi.
acaba yeniden kanalları kursam düzelir mi? frekans hangisi ayarlardaki lnb frekansı mı uydu alıcı verici mi?

509 Mesaj
5 Haziran 2013; 23:22:06 

iyi günler. Kolay gelsin. Sonunda böyle bir konu buldum.
Bu televizyonu aldım. Yaklaşık 3-4 aydır kullanıyorum. Fakat bugün söyle bir sorunla karşılaştım; trt 1 hd frekansını gerekli yerlere girdim ve 2adet kanal geldi. Gayet güzel görüntü alıyorum. Fakat televizyonu kapatıp açtıktan sonra o iki kanal gitmiş oluyor, kanal numaraları ile birlikte. Her atışımda tekrardan kanalları getirmem gerekiyor. Bununla ilgili bir çözümü olan var mı dinlemek isterim.

Teşekkürler kolay gelsin.

316 Mesaj
6 Haziran 2013; 9:21:03 

quote:

Orijinalden alıntı: Mete E.

iyi günler. Kolay gelsin. Sonunda böyle bir konu buldum.
Bu televizyonu aldım. Yaklaşık 3-4 aydır kullanıyorum. Fakat bugün söyle bir sorunla karşılaştım; trt 1 hd frekansını gerekli yerlere girdim ve 2adet kanal geldi. Gayet güzel görüntü alıyorum. Fakat televizyonu kapatıp açtıktan sonra o iki kanal gitmiş oluyor, kanal numaraları ile birlikte. Her atışımda tekrardan kanalları getirmem gerekiyor. Bununla ilgili bir çözümü olan var mı dinlemek isterim.

Teşekkürler kolay gelsin.

tv yi fabrika ayarlarına döndürüp ikinci resimli kanal yükleme anlatımını uygula sorun düzelebilir

509 Mesaj
6 Haziran 2013; 9:49:32 

quote:

tv yi fabrika ayarlarına döndürüp ikinci resimli kanal yükleme anlatımını uygula sorun düzelebilir

deneyeceğim teşekkürler :)

902 Mesaj
6 Haziran 2013; 18:19:15 

quote:

Hocam teşekkürler son bir sorum olacak. Ayarlara giriyorum uydu ve kanal ekleme düzenlemeyede frekansı nereye gireceğim acaba?

316 Mesaj
6 Haziran 2013; 18:32:39 

quote:

Orijinalden alıntı: jumong88

Hocam teşekkürler son bir sorum olacak. Ayarlara giriyorum uydu ve kanal ekleme düzenlemeyede frekansı nereye gireceğim acaba?

resimli anlatımda herşeyi yazdım manuel kanal aramada kanal ekleye diyeceksin konuyu dikkatli incelersen resimlede ayrıntılı olarak belli oluyor

90 Mesaj
20 Haziran 2013; 0:07:35 

Arkadaşlar merhabalar.Bende 55lm860v tv var.Sitemde eutelsat,turksat,hotbird altyapısı mevcut.Ben de digiturk CI kart kullanıyorum.Problemim şu ki digiturk kanalları ve turksat kanalları tv de yüklü fakat digiturk kanalından herhangi bir turksat kanalına geçiş yaptıktan sonra tekrar herhangi bir digiturk kanalına dönüş yaptığımda hiçbir digiturk kanalını izleyemiyorum.Sinyal yok ikazı veriyor.Şimdilik çözüm tv'yi kapa-aç yaparak izlemek.Tabi bu durumda da sadece digiturk kanallarını izleyip turksata bakmıyorum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

136 Mesaj
21 Haziran 2013; 21:39:11 

Arkadaslar merhaba lm 640s cihazım var balkona kendi antenimi kurdum tv kendi uydusundan hiç bir kanal bulamıyor problem kablodamı diye kabloyu değiştirdimdaha sonra lnb yi degiştirdim durum aynı foruma baktığımda hep merkezi sistemle ilgili sıkıntılar anlatılmış acaba benim gibi anteni bireysel olanlar ne yapmalı teşekkürler

6203 Mesaj
21 Haziran 2013; 22:42:33 

quote:

Orijinalden alıntı: pilot0018

Arkadaslar merhaba lm 640s cihazım var balkona kendi antenimi kurdum tv kendi uydusundan hiç bir kanal bulamıyor problem kablodamı diye kabloyu değiştirdimdaha sonra lnb yi degiştirdim durum aynı foruma baktığımda hep merkezi sistemle ilgili sıkıntılar anlatılmış acaba benim gibi anteni bireysel olanlar ne yapmalı teşekkürler

Merhaba. Biz de bireysel antenle kullandik bir sure hic bir sorun yoktu. Lm 660 model.
Komşunuzda filan uydu alicisi varsa onu evinize getirip deneyin. Kanallar onda gosterirse eger bir de tvnizi komşunuza (yani baska bir uydu antenine) goturup deneyin. Komşunuzun uydu alicisi sizde calisir ve sizin tvniz de baska uyduya bagliyken de kanal bulamazsa kesin tv sorunludur. Cok yeni aldiysaniz ayipli maldan degisim istersiniz, degilse arkadaki girişlerin bulundugu kismi yetkili servis ucretsiz degistiriyor.

yok size imza mimza, şımarıyorsunuz sonra...

194 Mesaj
23 Haziran 2013; 17:33:59 

quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

forumda yazılanların hepsini denedim işin içinden çıkamadım.hep saçma sapan kanalları buluyor. a haber hd hariç başka hd kanal yok, star yok, ntv,ntv spor yok. sinyal 60-70 arası, sinyal kalitesi 80-90 arası ama hiçbir b.k yok sinir oldum artık mecbur birilerini çağıracağız acaba mahalledeki herhangi bir uyducu anlarmı yoksa lg servisinimi arayayım. kim ne kadar para ister

bende de sizin yaşadığınız aynı sorun oluştu. otomatik aramada 404 kanal buluyor ama ntv,ntvspor,cnbce,e2 ve star çıkmıyor. çözümü nedir acaba?

edit : bireysel tek çanak kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr_daw666 -- 23 Haziran 2013; 17:35:09 >

LG Optimus G Pro Kullanıcıları Kulübü

401ppi True Full HD IPS Plus+ Gorilla Glass 2 Ekran | Qualcomm APQ8064T Snapdragon 600 Çipset | Quad-core 1.7 GHz Krait 300 | Adreno 320 GPU | 16GB Depolama |2 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 13 MP 4208x3120 Piksel, Autofocus, LED Flaş Kamera | 360° Gerçek Panaroma | 1080p@30 Fps HD Video Kayıt | 2.1MP Ön Kamera | Wi-Fi a/b/g/n | NFC | 4G LTE | TV - Out MHL | Android v4.1 İşletim Sistemi

71 Mesaj
26 Haziran 2013; 20:59:56 

Dostum yazdıklarını birebir uyguladım suanda %71 ve 922 kanal 261 radyo buldu taramanın bitmesini merakla bekliyorum bunların hepsini sadece bende olmayan kanal D yüzünden yaptım ins bu taramada bulur mesajı yazana kadar %73 ve 968 kanal oldu :):)

Oysa hangi istikbal vardır ki ecnebilerin nasihatları ile, ecnebilerin planlarıyla yükselebilsin? Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir!

Mustafa Kemal ATATÜRK

71 Mesaj
26 Haziran 2013; 21:19:54 

Ustad teşekkürler sonunda kanal D ye kavuştum ayrıca genel kanal listesinde 520 kanal var içerisinde digiturk dahil

Oysa hangi istikbal vardır ki ecnebilerin nasihatları ile, ecnebilerin planlarıyla yükselebilsin? Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir!

Mustafa Kemal ATATÜRK

71 Mesaj
27 Haziran 2013; 9:33:41 

Kanal değişim hızını nasıl bu duruma geldi bir çözüm yolu varmı önerebilecegin

Mustafa Kemal ATATÜRK

316 Mesaj
27 Haziran 2013; 12:24:36 

quote:

Orijinalden alıntı: denetlemeci

Kanal değişim hızını nasıl bu duruma geldi bir çözüm yolu varmı önerebilecegin

nasıl yani hızlımı herhangibi birşey yapmadım

71 Mesaj
27 Haziran 2013; 13:53:07 

quote:

nasıl yani hızlımı herhangibi birşey yapmadım

Tabi hemde bayağı hızlı sanki harici uydu alıcısı varmış gibi... bende şuanda LA 660 s var kanal geçişlerinde senin videoda gösterdiğin hızın yanından bile geçemez

Mustafa Kemal ATATÜRK

338 Mesaj
4 Temmuz 2013; 10:21:18 

merhaba arkadaşlar,
42la660s aldım.Şöyle bir sorunum var;
Kanalları izlerken ara ara ekran kanal kararıp tekrar geri geliyor,(kanal değiştirmedeki gibi oluyor)
4'lü lnb kullanıyoruz.Diğerlerinde sorun yok ve harici uydu alıcısı kullanıyorlar.
TV yi almadan önce bend de harici uydu alıcısı(next) kullanıyordum ve böyle bir sorunum yoktu.
Servis görmemiz gerek diyor ama sürekli yapmıyor bunu meret.
Test edeceklermiş o da 5 gün sürüyormuş.
Ne yapmam lazım, harici uydu alıcısı ile denemek en güzel çözüm müdür.
Not:TV'de video vs izlerken ekranda kararma olayı olmuyor.

8 Mesaj
4 Temmuz 2013; 11:13:20 

Herkese selamlar.
Benim kullandığım LG55LM860 da Hama kumanda ile servis menuye giriyorum ancak lg'nin kumandasın dan setting tuşuna basınca birşey
olmuyor.USB yedekleme menüsüne giremiyorum.
LG LM860 Problemleri

ilk kurulum da sadece kablo DTV ve analog kurulup daha sonra sadece uydu yayını ekleyim dediğim de
kablo tv kanallarını siliyor ve uydu kanallarını tarıyor.

Örnek input dan kablo tv seçili ve 6 numaralı kablo dtv kanal izlenmekte
18. kanala geçmek istendiğin de ,
ilk tercih olarak uydu alıcısının 18 numaralı kanalına geçiyor.

(Not kanal numaraları örnek sadece her kanal için aynı)

Kablo dtv kanal sıralama da yalnızca program numarasını değiştir var kaydırma veya taşıma özelliği yok.

Uydu kanal listesin de kanal silme yok.

Diğer markalardaki gibi kanal listesini usb'ye yedekleme veya usb'den Tv ye atma özelliği yok.

xsilver

316 Mesaj
4 Temmuz 2013; 11:20:39 

quote:

Orijinalden alıntı: ilhan78

merhaba arkadaşlar,
42la660s aldım.Şöyle bir sorunum var;
Kanalları izlerken ara ara ekran kanal kararıp tekrar geri geliyor,(kanal değiştirmedeki gibi oluyor)
4'lü lnb kullanıyoruz.Diğerlerinde sorun yok ve harici uydu alıcısı kullanıyorlar.
TV yi almadan önce bend de harici uydu alıcısı(next) kullanıyordum ve böyle bir sorunum yoktu.
Servis görmemiz gerek diyor ama sürekli yapmıyor bunu meret.
Test edeceklermiş o da 5 gün sürüyormuş.
Ne yapmam lazım, harici uydu alıcısı ile denemek en güzel çözüm müdür.
Not:TV'de video vs izlerken ekranda kararma olayı olmuyor.

Harici cihazla denemen gerek kanallarda donma kırılma olmazsa sorun tv dedir mecburen servise vereceksin başka çare yok

316 Mesaj
4 Temmuz 2013; 11:32:26 

quote:

Orijinalden alıntı: xloss

Herkese selamlar.
Benim kullandığım LG55LM860 da Hama kumanda ile servis menuye giriyorum ancak lg'nin kumandasın dan setting tuşuna basınca birşey
olmuyor.USB yedekleme menüsüne giremiyorum.
LG LM860 Problemleri

ilk kurulum da sadece kablo DTV ve analog kurulup daha sonra sadece uydu yayını ekleyim dediğim de
kablo tv kanallarını siliyor ve uydu kanallarını tarıyor.

Örnek input dan kablo tv seçili ve 6 numaralı kablo dtv kanal izlenmekte
18. kanala geçmek istendiğin de ,
ilk tercih olarak uydu alıcısının 18 numaralı kanalına geçiyor.

(Not kanal numaraları örnek sadece her kanal için aynı)

Kablo dtv kanal sıralama da yalnızca program numarasını değiştir var kaydırma veya taşıma özelliği yok.

Uydu kanal listesin de kanal silme yok.

Diğer markalardaki gibi kanal listesini usb'ye yedekleme veya usb'den Tv ye atma özelliği yok.

TV'de 2 tane farklı servis menüsü var USB yedek Alman için diğer menüye girmen gerek ben ses dosyası ile girdiğim için hama kumanda ile diğer menü nasıl açılır bilemiyorum
Kanallar için uydu tarafında kanal silme maalesef yok

284 Mesaj
10 Temmuz 2013; 9:06:16 

Bende 42lm640s modeli var mesela Dost tv yi izlerken bir anda sinyal yok diyor ekran kararıyor Pamukkale tv geliyor .İşin tuhafı kanal listeside değişiyor kanal listesinde dost tv olan yere otomatik pamukkale tv geliyor ?

1538 Mesaj
13 Temmuz 2013; 12:02:19 

Yeni aldığım 32 LN575S tvme Dsmart modülü taktım, kanalların yerlerini de kendime göre sıraladım.
Bu sabah baktığımda 56. kanalda bulunması gereken kanal yok. 56. kanal da yok aslında. Silmedim, başka yere taşımadım.
Nereye gitti bu Discovery HD Showcase?

Edit: dikkat ederseniz 52, 53, 54, 60 ve 70 de yok.
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mllm -- 13 Temmuz 2013; 12:34:23 >

Siyah akar Zonguldağın deresi; Yüz karası değil, kömür karası; Böyle kazanılır ekmek parası. -OrhanVeli-

73 Mesaj
13 Temmuz 2013; 15:03:05 

bu formu hazırlayandan allah razı olsun ramazan ramazan çok dua ettim kendisine benim kaydır ve program düzenle tuşları aktif değildi ilkkonudaki yapılanları yaptım ve 1 günlük çilem bitti. teşekkürler.

link=http://forum.donanimhaber.com/m_23878753/tm.htm] [/link]

3 Mesaj
15 Ağustos 2013; 8:59:01 

selam @digitech1122

bir konuda yardımını rica ediyorum. Lg 42Lm640S cihazım var. düne kadar salonda apartmanda ortak kullanılan uydu sistemine bağlı olarak çok güzel kullanıyordum. Dün odaya taşıdım ve balkonda bulunan Tek çanak uydu antenine bağladım. Turksat 42E üzerinden arama yapınca 50 civarında kanal buldu çoğu saçma sapan. birçok forumda tarif edilen Uydu#2 diğerleri 9750 / 10600 DİSEqC A vs vs uygulamarı denedim ama sonuç alamadım. senin yazılarından sonra az çok anladığım senin tarifin site içinde veya apartmanda çoklu kullanılan uydu ayarları. Tek çanak sistemi için nasıl bir ayar yapabilirim ne önerirsin?

Bu mesajda bahsedilenler: @digitech1122 Bu mesaja 1 cevap geldi.

316 Mesaj
15 Ağustos 2013; 9:09:36 

quote:

Orijinalden alıntı: aricey

selam @digitech1122

bir konuda yardımını rica ediyorum. Lg 42Lm640S cihazım var. düne kadar salonda apartmanda ortak kullanılan uydu sistemine bağlı olarak çok güzel kullanıyordum. Dün odaya taşıdım ve balkonda bulunan Tek çanak uydu antenine bağladım. Turksat 42E üzerinden arama yapınca 50 civarında kanal buldu çoğu saçma sapan. birçok forumda tarif edilen Uydu#2 diğerleri 9750 / 10600 DİSEqC A vs vs uygulamarı denedim ama sonuç alamadım. senin yazılarından sonra az çok anladığım senin tarifin site içinde veya apartmanda çoklu kullanılan uydu ayarları. Tek çanak sistemi için nasıl bir ayar yapabilirim ne önerirsin?

türksat için ikinci resimli anlatımı uygularsan tüm kanalları bulur tabi çanakta yada lnb+kabloda sorun yoksa önce fabrika ayarlarına dön ve anlatılanları uygula

3 Mesaj
15 Ağustos 2013; 9:18:32 

ilgin için teşekkürler fakat bende fotolar çıkmıyor sanırım şirket netinde kısıtlma var eger mümkünse aricey_06@hotmail.com adresine mail atabilirmsiniz

316 Mesaj
15 Ağustos 2013; 9:24:41 

quote:

ilgin için teşekkürler fakat bende fotolar çıkmıyor sanırım şirket netinde kısıtlma var eger mümkünse aricey_06@hotmail.com adresine mail atabilirmsiniz

forumda görebilseydin iyi olurdu çünki foto ile yapılmaı gerekenleri sırası ile anlattım sadece foto olması biraz karışık olur
yok ben yinede foto isterim dersen ancak akşam gönderebilirim

3 Mesaj
15 Ağustos 2013; 9:36:25 

tamam dostum cepten girince fotoları gördüm :) senden son bilgi rica ediyorum dıseqc ayarlamaya gerek varmı tek çanak kullanacam çünkü dün gece bu yöntemlerin hepsini denedim :(

316 Mesaj
15 Ağustos 2013; 17:44:48 

quote:

tamam dostum cepten girince fotoları gördüm :) senden son bilgi rica ediyorum dıseqc ayarlamaya gerek varmı tek çanak kullanacam çünkü dün gece bu yöntemlerin hepsini denedim :(

tek çanakta diseqc ayarlamaya gerek yok

91 Mesaj
28 Ağustos 2013; 21:30:43 

wallaha kardeşim ne war ne yok denedim sanırım olmayacak bu digitürk çanağı ile. benim yeni çanak almam lazım sanırım. ama nasıl bir çanak anten almam gerekiyor hangi uyduya bakması lazım turksat mı yoksa diğer imi şuanda 281 kanal buluyor sadece trt ler vede bazı yabancı kanalları açıyor diğer kanalları izleyebilmek için ne yapmam lazım .

only god can judge me

846 Mesaj
29 Ağustos 2013; 0:25:03 

Merhabalar benim televizyonum LG LM760 S

Ben 2 adaet çanak kullanmaktayım.

Onceleri sorun yoktu ama şimdi sorun başladı .

Uydu ayarların baktığımda Uydu 1 de Turksat Uydu 2 de Hotbirt uyduları görülmekte ,

Sorun ise ben televizyonda sadece 400 kusur kanal ve Turksat uydusunu görmekte diğer uyduyu ve tüm kanalları nasıl görebilirim ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zarinca -- 29 Ağustos 2013; 0:25:37 >

316 Mesaj
29 Ağustos 2013; 8:39:13 

quote:

Orijinalden alıntı: raperhuLe

wallaha kardeşim ne war ne yok denedim sanırım olmayacak bu digitürk çanağı ile. benim yeni çanak almam lazım sanırım. ama nasıl bir çanak anten almam gerekiyor hangi uyduya bakması lazım turksat mı yoksa diğer imi şuanda 281 kanal buluyor sadece trt ler vede bazı yabancı kanalları açıyor diğer kanalları izleyebilmek için ne yapmam lazım .

anladıgım kadarı ile çanağın yönü eutelsat w3 uydusunda bi elektronikçi çağırıp çanak yönünü türksata ayarlatırsan olur çanakta mdu tip lnb varsa unun universal lnb ile değişmesi gerek eğer çanağın çapı küçükse ve eski ise tavsiyem 90 lık yeni bir çanak alıp taktırman daha verimli olur

316 Mesaj
29 Ağustos 2013; 8:59:55 

quote:

Orijinalden alıntı: zarinca

Merhabalar benim televizyonum LG LM760 S

Ben 2 adaet çanak kullanmaktayım.

Onceleri sorun yoktu ama şimdi sorun başladı .

Uydu ayarların baktığımda Uydu 1 de Turksat Uydu 2 de Hotbirt uyduları görülmekte ,

Sorun ise ben televizyonda sadece 400 kusur kanal ve Turksat uydusunu görmekte diğer uyduyu ve tüm kanalları nasıl görebilirim ...

listede hotbird kanalları yoksa arama yaptırman gerekiyor ilk mesajda anlatım var

846 Mesaj
29 Ağustos 2013; 15:56:05 

Ben baştan deneyeceğim ve tarama yapacağım tüm kanalları Olmadı fabrika ayarlarından tüm kanalları yeniden kuracağım.

İlginize teşekkür ederim,

Bu mesajda bahsedilenler: digitech1122

1107 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
d4rk3ff3ct
30 Ağustos 2013; 15:27:10 

quote:

türksat için ikinci resimli anlatımı uygularsan tüm kanalları bulur tabi çanakta yada lnb+kabloda sorun yoksa önce fabrika ayarlarına dön ve anlatılanları uygula

Ustad ikinci anlayim dediginiz hangisi acaba. Brndede hd kanallar cikmiyor.

316 Mesaj
30 Ağustos 2013; 18:23:55 

quote:

Orijinalden alıntı: d4rk3ff3ct

Ustad ikinci anlayim dediginiz hangisi acaba. Brndede hd kanallar cikmiyor.

konuyu baştan incelersen tek frekans ile şebeke arama yaptırarak tüm kanalları yükleyebilirsin

1538 Mesaj
30 Ağustos 2013; 23:46:37