Şimdi Ara

93/1 Şubat 2013 Tertipler Buraya! YERLER ACIKLANDI!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
0
Favori
33.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Zaman daralıyor az kaldı birliklerimizi öğrenmemize.

Şubat 21 olan sevk tarihi biliyorsunuzdur ki 04-07 Şubat'a alındı.

Bende 93/1 gidicem nasipse.

87 Doğumluyum.
    Eskişehir'liyim.

Özel bir firmada Sevkiyat/Depo yöneticisiyim.

21 Ocak 2013'te Katılacağımız acemi birlikleri açıklanacaktır arkadaşlar.

İş yerinden ayrılacaklar tazminat hakları olanlar.
    Soruları olanlar.
    Ne yapacağız ne edeceğiz diyenler.
    Bu forum konusunda paylaşımlarda bulunabiliriz.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan duyuru. Tebliğ niteliğindedir DİKKAT!!!

http://www.trthaber.com/haber/yasam/milli-savunma-bakanligindan-duyuru-70055.html

Şubat 2013 Er Celbinde Silahaltına Alınacak Yükümlülere Ait TRT Duyurusu

1.Şubat 2013 Er Celp döeminde silahaltına alınıcak er statüsündeki yükümlülerin celp ve sevk işlemlerine ilişkin hususlar, 1111 Sayılı Askerlik Kanunu’nun 45’inci maddesi uyarınca müteakip maddelerde açıklanöıştır

2.Şubat 2013 Er Celbi 1’inci grupta sevke tabi yükümlülerin 04-07 Şubat 2013, 2’nci grupta sevke tabi olanların 18-20 Mart 2013 tarihleri arasında sevkleri yapılacaktır.

3.Şubat 2013 Er Celp döneminde

A. 1993 doğumlu ve bunlarla işleme tabi er statüsündeki yükümlülerden,kayıtlı olduğu askerlik şubesinin genel celp dönemi Şubat 2013 olanlar,

B. Celp dönemi Şubat 2013 olmadığı halde, Şubat 2013 celp döneminde silahaltına alınmak isteyen yükümlülerden bu talepleri uygun bulanlar,

C.Yasal nedenlerle askere sevkleri tehir edilenlerden, Şubat 2013 Er Celp döneminde sevke tabi olanların sevkleeri yapılacaktır.

4.Sevke tabi yükümlüler, sevk edilecekleri eğitim merkezleri 21 Ocak 2013 tarihinden itibaren e-devlet kapısı üzerindenwww.turkiye.gov.tr adresinden öğrenebiliceklerdir.

5.Şubat 2013 Er Celp döneminde sevke tabi yükümlüleirn isim listeleri , 21 Ocak 2013 tarihinden itibaren askerlik şubelerinde ilan edilecektir.

6.Yükümlüler sevk işlemlerini yaptırmak için ; Nüfus cüzdanları ile birlikte 21 Ocak 2013 arihinden itibaren askerlik şubelerine başvurarak sevk evrakını alabiliceklerdir .

7.Şubat 2013 Er Celbi 1’inci grupta sevke tabi olanlardan 07 Şubat 2013, dahil 2’nci grupta sevke tabi olanlardan 20 Mart 2013 dahil tarihlerine kadar askerlik şubelerinemüracaat ederek , sevk işlemlerini tyaptırmayanlar ile sevk evrakını aldıkları halde, kendilerine tanınan yasal yol süresisonuna kadar birliklerine ktılmayanlar, 1111 sayılı Askerlik Kanu’nun 89’uncu maddesi gereğince bakaya işlemine tabi tutulacaklardır.

8. Ayrıntılı bilgiwww.asal.msb.gov.tr internet adresinde ve TRT teletekst sayfalarında yer almaktadır.

9.1111 Sayılı Askerlik Kanunu’nun 45’inci maddesi gereğince bu duyuru yükümlülere tebliğ niteliğindedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 21 Ocak 2013; 11:00:56 >

• ben 3/2 gidiyorum ve sevk tarihim 21 mayıs'tı. şimdi bu değişti mi ? ve askerlik şubesinden herhangi bir işlem yapılması gereklimi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melihikiz -- 14 Ocak 2013; 3:44:06 >
  • Yok. Sadece Subat Celp tarihleri degisti. 2. Celp tarihlerinde herhangi bi degisiklik yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eyvallah
  • 93/1 giden yok sanirim askere? Yada hic biri buraya kayitli degil.

• bende 87 liyim 2009 da tecil hakkım vardı 2013 de bitti şubeye gittim bana dediler ayın 20 sinden sonra ara şubeni sevk ini öğren
    bende subatta gidiciyim herhalde uzun dönem istanbul

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mogolo -- 16 Ocak 2013; 12:04:25 >
  • Hayirlisi olsun :)
    Ayin 21'inde belli olacak. E-devlet uzerinden ogrenebilirsin.

• Arkadaşlar 21 Ocakta açıklanacakmış sanırım, hepimize hayırlı olsun. :) E-devletten sorgulama ileminizi nası yapıcağınızı bilmiyorsanız askerlik sorgulama sitesinden öğrenebilirsiniz. Site: askerliksorgulama.com
  • Bende varımm sabırsızlıkla beklıyorum acıklancagı günü artık sıkıldımm gelsedeee gıtsekk ne olucaksa olsunnn beee :D :D
  • bende gidiyorumm cok merak ediyorum nereye cıkıcam acaba :D
  • Aynen bende meraktan çatlıycam.

Az önce geldim eve Askerlik Şubesinden mektup gibi birşey gelmiş.
  • Oha torunlarim:D

• almadılar benı ya ne guzel 1, e hazırladıydım kendımı sana cıkmamıs dediler ben boyle devletın off off
  • alıp almadıkları 21 ocakta bellı olcak nasıl ogrendın kı
  • quote:

Orijinalden alıntı: BanDirmaLee

almadılar benı ya ne guzel 1, e hazırladıydım kendımı sana cıkmamıs dediler ben boyle devletın off off

21 Ocaktan once nasil ogrendin anlamadim dogrusu. ???

• quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

quote:

almadılar benı ya ne guzel 1, e hazırladıydım kendımı sana cıkmamıs dediler ben boyle devletın off off

komsunun ogluna kagıt geldı bana gelmedı subeye gıttım sana cıkmamıs dedıler hocam
  • Bu arada 93/1 gidenler olarak bi liste olustursak?

Ornek olarak ben kendim basliyayim.

Dogum tarihi : 1987
    Kutuk : Eskisehir
    Memleket : Eskisehir
    Meslek : Grafiker

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

quote:

komsunun ogluna kagıt geldı bana gelmedı subeye gıttım sana cıkmamıs dedıler hocam

Subedekiler sallamis. 21 Ocaktan once onlarda bilemez. Sabret. E-Devlet ten 21 Ocakta bakarsin. Sifren yoksa PTT den 2 Tl karsiligi bir an once sifre edin.

• şifrem var aldım daha dun
  • quote:

şifrem var aldım daha dun

Tamam iste. Bekle 21 Ocagi. Aksama dogru aciklanir o gun. Genelde oyle olmus hep daha onceki celp donemlerinde.

Insallah gidersin.

Kutuk neresi? Suben kac gonderiyo?
    Kutugunu soylede bakalim kardes.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.