Şimdi Ara

Elektrikli fare kapanı yapmak istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
11.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hazırda satılanlar çalışma prensibini bilmiyorum pil ile çalışıyor burada fareyi öldüren yüksek akım mı gerilim mi
    gerilim dörleyici devresi, invektör mu kullanılıyor transformatörü 220v ters baglasam olur mu

• fare ölünce dumanı hastalık bulaştırıcı olabilir ? olmaz mı ?
  • Neden öldüreceksiniz ki yakalayıp atın dışarı

Yani illa bir tasarım yapacaksanız kafes tasarımı yapın derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhan_eee

Neden öldüreceksiniz ki yakalayıp atın dışarı

Yani illa bir tasarım yapacaksanız kafes tasarımı yapın derim

ev içindeki haşere fareleri öldürmek istiyorum. Erzak dolabında fare pisligi görmek
    hiç hoş degil
  • Ben, yıllar önce kömürlükteki büyük fareyi elektrikle yok etmiştim.
    Eski bir alüminyum tencere kapağının 3 yanından delik delip, bu deliklerden dışı izoleli 4 mm.lik kabloyu ortada birleştirdim. Şu kahvecilerin çay taşıdığı tepsi gibi yapmıştım. Tellerin üstte birleşim yerine 220 v. elektriğin faz ucunu verdim. Faz kablosunun ucuna peynir koydum. Tencere kapağının yanında başka bir delik açıp, orayada nötr ucunu bağladım.

Fare, kapağın üstüne çıkıp peynire ağzını uzattığında direk 220 ye tutuluyor. Bir ara evde voltaj düşer gibi oldu. Kömürlüğe indiğimde peynir parçaları yere düşmüş ama ortalıkta fare mare yoktu. Artık korkup kaçtı herhalde. O günden sonra bir daha görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ŞEF34

Ben, yıllar önce kömürlükteki büyük fareyi elektrikle yok etmiştim.
    Eski bir alüminyum tencere kapağının 3 yanından delik delip, bu deliklerden dışı izoleli 4 mm.lik kabloyu ortada birleştirdim. Şu kahvecilerin çay taşıdığı tepsi gibi yapmıştım. Tellerin üstte birleşim yerine 220 v. elektriğin faz ucunu verdim. Faz kablosunun ucuna peynir koydum. Tencere kapağının yanında başka bir delik açıp, orayada nötr ucunu bağladım.

Fare, kapağın üstüne çıkıp peynire ağzını uzattığında direk 220 ye tutuluyor. Bir ara evde voltaj düşer gibi oldu. Kömürlüğe indiğimde peynir parçaları yere düşmüş ama ortalıkta fare mare yoktu. Artık korkup kaçtı herhalde. O günden sonra bir daha görmedim.

iyiymiş valla

• arkadaşlar nasıl yapıla bilir elektirkli şok aleti gibi mi yok sa kondansator kullanarak yapılan gerilim N leyici gibi mi
    olabilir
  • Elektrikle hayvan insan öldürülmesine karşıyım fare zehiri kullanın bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spyxxx

Elektrikle hayvan insan öldürülmesine karşıyım fare zehiri kullanın bence.

fare zehir kullanmak istemiyorum zehirlenmiş fare evin bir köşesinde ölüp koku yapar
    zehirlenip ölmüş fare ile kedilerde zehirlenir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tensegrity

quote:

Orijinalden alıntı: Spyxxx

Elektrikle hayvan insan öldürülmesine karşıyım fare zehiri kullanın bence.

fare zehir kullanmak istemiyorum zehirlenmiş fare evin bir köşesinde ölüp koku yapar
    zehirlenip ölmüş fare ile kedilerde zehirlenir

Sensörlü bir kapan sistemi yaparsanız, fare içeride kalır ve orada zehirlenir ölür. Böylelikle hem ölmüş hem de yerini bilmiş olursunuz. Eğer ki elektrikle öldürürseniz yine koku yapacak ve hayvana acı çektirmemek açısından yüksek güçlü bir sistem kullanılması gerekecek. Böyle bir sistem sigortayı attırabilir, yangın çıkarabilir. Ayrıca kendi koyduğu fare yapışkanına yanlışlıkla basan çok insan var, aynı şeyi size veya o kapanın orada olduğunu bilmeyen bir tanıdığınıza önermem. Bu arada bir anlık enerji boşalması için kapasitörlü bir sistem yapılabilir aklıma şu video geldi.

• sayın spyxxx ilginiz için teşekür ederim piyasada gerekli izni alıp üretilmiş
    elektrikli kapanlar var. Bunlar pil ile çalışmakta sigartaları atırıp yangın çıkartacak güçte oldugunu sanmıyorum
    en fazla 24 12 v tur

http://www.youtube.com/watch?v=P5aMVIwJQ6k
  • quote:

sayın spyxxx ilginiz için teşekür ederim piyasada gerekli izni alıp üretilmiş
    elektrikli kapanlar var. Bunlar pil ile çalışmakta sigartaları atırıp yangın çıkartacak güçte oldugunu sanmıyorum
    en fazla 24 12 v tur

Örnek gösterdiğiniz için teşekkürler, ben bu uyarıları şahsen sizin "transformatörü ters mi bağlasam" şeklinde düşünceniz için yazdım.
    Transformatörü ters bağlamak onu yakacaktır. Çünkü düşürücü bir trafo primer sargılarından o kadar akım geçmesine dayanmaz gibime geliyor.
    Şebeke elektriğini bu iş için kullanmak da gerçekten tehlikelidir. Aksi bir durumda ciddi yaralanmalara yangınlara sebep olur. Fakat dediğiniz gibi pil ile yapılabilecek bir sistem ki örnek de göstermişsiniz kullanılabilir. Tabi bana hala korkutucu geliyor elektrikle canlıları öldürmek fakat yapılabilir.
    Bu tip sistemleri birkaç pil ile yapmışlar. Ne kadarlık bir elektrik bir fareyi öldürebilir emin değilim fakat 4 tane 9 voltluk pili seri bağlayıp 36V elde edilse bunu da bir katlayıcı devre ile arttırıp kondansatöre depolarsak iş görür. Bazı kaynaklarda direk pilleri seri bağla elektriği metal tabakalara ver demişler fakat bence öldürme süresi önemli 1-2 dakikada öldürebilecek bir sistem hayvana eziyettir.

• hort
  • Birinci seçenek 1 ad ufak bir kafes yapılıp bu kafesin kapısını yay ile gerdirilip optik sensör ile farenin giriş ve çıkışlarını saydırarak max 4 fare girdiğinde 1 ad selonoid bobini ile gerili yayın mandalını bıraktırtarak fareleri topluca yakalayabilirsiniz.
    Sizlerinde bildiği gibi fareler çok akıllı hayvanlardır 1-2 defa bu işlemi yaparsınız sonra bu kafese girmezler.

İkinci seçenek ise kesin çözümdür.

Ununu içine alçı karıştırın fareler bunu yiyince uzun bir müddet dolaşırlar ve su içtiklerinde alçı katılaşır ölürler.zaman dilimi olarak ölmeleri çok uzun olur çünkü ancak su içmeleri ile ölüm oluşmaktadır dolayısı ile bir birlerine hatalıkları ile ilgili haber veremezler.

Kolaygelsin
  • ya bence onları ölüdürmeni önermem erzak dolabından fare pisliği toplamayı sevmiyorsan yanmış farelereri de temizlemeyide sevmezsin
    tavsiyem bir haşere ekibi cağır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuuttter123 -- 19 Ocak 2013; 22:01:12 >
  • Arkadaşlar aslında yapmak istedigim ellektrikli fare kapanı ellektirikli çitden farkı yok
    izmir de bir hayvanat bahcesinde görmüştüm çalışma prensibi ile hemen hemen aynı fare iki elektorota temas ettiyinde ölecektir
    elektirikçitlerde şaseyi topraktan alıyor çarpması için tek bir tele dokunulması yeterli oluyor elektirik çitin
    devre şemasını nerden bula bilirim

Elektrikli fare kapanı yapmak istiyorum
  • arabalarda ateşleme için kullanılan endüksiyon bobini ile yapıla bilir mi
  • quote:

sayın spyxxx ilginiz için teşekür ederim piyasada gerekli izni alıp üretilmiş
    en fazla 24 12 v tur

4 tane pil ile çalışıyor hocam..

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=P5aMVIwJQ6k#t=38s

• Arkadaşlar siviç anahtar ve alimunyum bant ile kapan yaptım 220v bagladım
    nötör direk faz siviç anahtar üzerinden verdim siviç anahtarın üzerine koydugum yemin
    agırlı ile kontaklar açık konumda, yemin yerinden oynaması ile kontaklar kapanarak
    farz iletiyor
    http://e1302.hizliresim.com/16/5/jtdf6.jpg

sabah kapana baktıgımda hafif bir yanık oluşmuş yem anahtarın üstünden düşmüş
    ama ortalıkta fare ölüsü göremedim 220v fareyi öldürmeye yetmedi
    http://e1302.hizliresim.com/16/5/jtdct.jpg

• Arkadaşlar allah aşkına yardım edin bu haşereyle başım belada kurdugum yaylı faklar fayda
    etmiyor yakalandıgı fakıda ardında götürüyor. yüksek voltajı nasıl elde edebilirim
    neler gerekiyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.