Şimdi Ara

Nikon'dan yeni vizör patenti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Nikon'dan yeni vizör patenti

Dünyanın önde gelen fotoğraf makinesi üreticilerinden Nikon, melez (Hybrid) yapıda bir vizör patenti aldı.

Teknoloji şirketleri patent alımları ile ileride geliştirecekleri teknolojiler hakkında fikirler vermeye devam ediyorlar. Nikon tarafından Japonya'da alınan patent, bir fotoğraf makinesinde optik vizörün rahatlığı ile elektronik vizörün sunduğu avantajları birleştirmeyi amaçlıyor.  Bu şekilde optik vizör üzerinden canlı ön izleme mümkün hale gelebiliyor.

Daha öncede buna benzer bir patent alan Nikon, yeni fotoğraf makinelerinde bu teknolojiyi aktif olarak kullanabilir.

• Bu alanda bir türlü 'devrimsel' bir gelişme olmadı.Umarım bu sefer bir şeyleri gerçekten başarmışlardır
  • dslr almak istesem hangisini almalıyım sizce nikon canon sony

• quote:

Orijinalden alıntı: Vipracing

Bu alanda bir türlü devrimsel bir gelişme olmadı.Umarım bu sefer bir şeyleri gerçekten başarmışlardır

Apple'ı bekliyorlar hehalde, telefonlarda olduğu gibi.

• Kimse haberdeki resimleri incelememiş galiba... Sensör ile göz gelen ışığı, kırılma ve yansıma ilkeleri doğrultusunda paylaşıyorlar. Bu iyi birşey mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 13 Ocak 2013; 15:20:18 >
  • Fuji'nin hibrit bakacindan iyi olsa bari. Fotograf makinedi ureticileri teknolojiyi geriden takip ediyor ne yazik ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnşallah SLT'den daha başarılı bir nikon çıkar. Oynak aynaların dezavantajlarından arınık bir makine ortaya çıkar umarım. Aynasızlar (özellikle Nex serisi), SLT ve Dslr'yi sürekli araştırıyorum, araştırıp anlamaya çalışıyorum. İşin çok cahiliyim ama anlamak için baya bir gayret sarfediyorum. Bir makine alıp kullanmadan da anlamam çok zor olacaktır muhakkak.

Haydi aslanlarım aynasızı, sltyi komple kafamdan silecek bir şey geliştirin 5-6 ay sonra alacağım Nikon bu olsun :)
  • Fujinin elektronik vizörlü makinasını kullandım gerçekten berbatdı. Gecikmeler yaşanıyor ve gece çekimleride berbat bir hal alır sanırım.

• algılayıcı soldaki şekilde 20 numara değil mi? vizöre görüntü nasıl gidecek peki? 19 numaralı parça hareketli mi? geliştirilen sistemi tam olarak anlayamadım.
  • Anladığım kadarıyla tek bir hareketli ayna yerine; bir tane tam yansıtmalı ayna, bir tane yarı geçirgen ayna kullanmışlar. Tahminimce tam yansıtmalı ayna aynı zamanda ekran görevi görüyordur fakat lens ile bu sistem arasına neden bir mercek yerleştirdiklerini anlamadım, ayrıca vizöre gelen görüntünün bir kısmı da sensörden yansıyor. Bu sistemin ne faydası olacak anlayamadım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.