Şimdi Ara

Raspberry Pi, 1 milyonluk satış barajını geçmek üzere

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
2
Favori
680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Raspberry Pi, 1 milyonluk satış barajını geçmek üzere

Temel düzeyde ofis işlemleri, internet ve oyun ihtiyaçlarını karşılamak üzere eğitime yönelik bir proje olarak başlayan, ancak dünyanın en ucuz bilgisayarı sloganıyla bir anda en popüler cihazlardan birisi haline gelen Raspberry Pi, satış rekoruna doğru gidiyor.

700MHz saat hızında çalışan ARM11 tabanlı Broadcom işlemci, 256MB/512MB RAM, SD kart ile Linux tabanlı işletim sistemi çalıştırma, opsiyonel Ethernet, bir veya iki USB girişi, HDMI bağlantısı, microUSB güç girişi, kulaklık girişi şeklinde temel özelliklere sahip model, donanıma göre 25$ ve 35$ şeklinde fiyat etiketine sahip.

Büyük bir topluluğu etrafında toplayan ürün için sayısız uygulama ve çözüm geliştirildi. Ancak yine de iki büyük İngiliz perakendecisi hariç, ürünü yaygın şekilde dağıtan bir kanal yok. Bununla birlikte geliştirici vakıf tarafından yapılan açıklamaya göre ürün, bir milyonluk satış barajını geçmek üzere.

Dağıtıcılardan birisi olan Premier Fennel, 500 bin barajını geçtiğini duyurdu. Diğer dağıtıcı RS Components ise henüz bir rakam vermiş değil ancak benzer bir seviyede olduğu tahmin ediliyor. Bir geliştirici kartı için böylece rekor bir satış rakamı elde edilmiş oluyor.

Ürünün 25$ fiyata sahip olan versiyonu ise kısa süre içerisinde satışa sunulacak. Ev kullanımı ve bazı geliştirme çalışmaları için ideal olan bu model ile birlikte satış rakamları daha da yukarı çıkacaktır.

• Aylar önce actığınız ilk konuyuda takip ettim bunuda ediceğim.
    keske 35 dolarlık olan modeli ülkemize gelsede 100 liradan alsam.
    gerçekten çok merak ediyorum bu ürünü.
    tanııdıklarıma arkadşlarıma ne hava atarım vallahi ben düşünemiyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

Aylar önce actığınız ilk konuyuda takip ettim bunuda ediceğim. keske 35 dolarlık olan modeli ülkemize gelsede 100 liradan alsam. gerçekten çok merak ediyorum bu ürünü. tanııdıklarıma arkadşlarıma ne hava atarım vallahi ben düşünemiyorum :)

Ankara'da Yıldırım Elektronik istek üzerine getiriyor diye biliyorum.

• Bir kaç kere kullanma şansım oldu son derece başarılı bir cihaz. Üstelik portatif ve ucuz klavyeni fareni tak kullan hdmi çıkışı bile var. Ucuz çözümlü okullara bildiğin bilgisayar.Tek sorunu case leri kendinden pahalı malesef

Bu değilde israilli arkadaşların yaptığı qube diye benzer bir cihaz var kendi kutusuda var çift çekirdekli 2gb ddr3 lü fiyatıda uygun aslında 130tl civarı. Ondan alabilirim işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

Aylar önce actığınız ilk konuyuda takip ettim bunuda ediceğim. keske 35 dolarlık olan modeli ülkemize gelsede 100 liradan alsam. gerçekten çok merak ediyorum bu ürünü. tanııdıklarıma arkadşlarıma ne hava atarım vallahi ben düşünemiyorum :)

115 TL'ye satıyorlardı en son Yıldırım elektronik.

• bizim universiteler ne işe yarıyor bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: MxFxOx

bizim universiteler ne işe yarıyor bilen var mı?

bizdekiler bankamatik profları ay sonunu beklemekte üstüne yokturlar

• quote:

Eylem falan yaparlar genelde. Olay çıkartırlar, falan. Bu konular üzerine çalışmaları var.

• Üniversitelerin eleştrilecek çok noktaları vardır ve var.Ben son Sınıf elektrik-elektronik mühendisliği öğrencisiyo-im.Böyle bir şeyi yapsam okula götürsem emin olun 10 dolarlık üretim maaliyeti rektörlükten bütçe alamaz.Bu işler için birazda destek,para ve vizyon gerekli.
  • Düşünce güzel ama tabletlerin karşısında pek de şansı yok gibi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gözümde, pleksi bir kasada canladırınca farkettim; alan dar olunca vida yuvası bile yapamamışlar. Nasıl sabitleniyor bunlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7Mhz -- 13 Ocak 2013; 19:24:46 >
  • nerdeyse 1 milyon satılmışta cihaz ortalıkta yokki. hayalet gibi birşey kime nereye satılmış bunlar merak ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: Mellkor

Bir kaç kere kullanma şansım oldu son derece başarılı bir cihaz. Üstelik portatif ve ucuz klavyeni fareni tak kullan hdmi çıkışı bile var. Ucuz çözümlü okullara bildiğin bilgisayar.Tek sorunu case leri kendinden pahalı malesef

Bu değilde israilli arkadaşların yaptığı qube diye benzer bir cihaz var kendi kutusuda var çift çekirdekli 2gb ddr3 lü fiyatıda uygun aslında 130tl civarı. Ondan alabilirim işte.

qube için link falan varmı hocam baktımda ben bulamadım

• quote:

Malum kişilere yalakalık yapıyor çoğu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: alikiziltoprak

Düşünce güzel ama tabletlerin karşısında pek de şansı yok gibi..

Yanlış bir karşılaştırma.Tablet bir tüketim aracıdır.Bu ise tamamen üretime yöelik bir kart.Amaç linux göm android derle.Otomasyok yap.Amaç alıp kullanmak değil.Birazda olabileceğini göstermek ve yol açmak.Ki örnekleri deçıkmaya başladı.Mühendislik öğrencileri için bence çok iyi bir ürün
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhan_eee

quote:

Yanlış bir karşılaştırma.Tablet bir tüketim aracıdır.Bu ise tamamen üretime yöelik bir kart.Amaç linux göm android derle.Otomasyok yap.Amaç alıp kullanmak değil.Birazda olabileceğini göstermek ve yol açmak.Ki örnekleri deçıkmaya başladı.Mühendislik öğrencileri için bence çok iyi bir ürün

aynen katılıyorum dedıklerınıze.
    fakat anlıyan olmaz.
    surda yazılan mesajlara bakın hele
    neler neler yazmıslar.
    yazıktır gunahtır ayıptır.
    o öğretim uyeleri ve dıger ust duzey ler ğrofesorler sızleri eğitiyor. rektmrünüzde sizlere olanaklar sunuyor.
    resmen ayıpve günahtır bu dedikleriniz.
    bunlar tamammen unuversıtelere devlet tarafından ayrılan butceler ile alakalıdır.
    bak bakalım versibler ödenekleri vede fazlasını nasıl calısmalar oluyor.
    TURKUN KARSISINDA HIC KIMSE DURAMAZ.

• quote:

yolsuzluk yapıyorlar ayrıca audi a8 binip ona buna hava atıyorlar prob oldum diye
  • Bizim malum zihniyetteki üniversitelerde postal yalasın, ordu göreve vs pankartları açsın, milletin diniyle, giyinmesiyle, kültürüyle, yaşam tarzıyla, tercihleriyle vs uğraşsın

• Yaza doğru ben de almayı düşünüyorum Raspberry Pi. RS Components Türkiye'ye yolluyordu diye hatırlıyorum fakat emin değilim.

quote:

Zaten tabletlerin veya akıllı telefonların karşısına konumlandırılmış bir proje değil bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bl00dyHell -- 14 Ocak 2013; 8:00:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhan_eee

quote:

Hocam tabii ki öyle bir karşılaştırma doğru olmaz. Asıl anlatmak istediğim taşınabilir ve dediğiniz gibi daha çok tüketime dayalı ürünlerin gölgesinde kalacağı konusunda. Yoksa ki benim de olumsuz bir düşüncem yok proje konusunda..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.