Şimdi Ara

GTX 680 (AMP! ve DirectCU II TOP)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Asus DirectCU II Top modeli stoklarda olmadığı için 2 ay önce Zotac AMP! almıştım ve şu sıralar Asus'un stoklara girdiğini görünce çok üzülmüştüm bugün vatanbilgisayardan 1230 tl civarına 1 adet daha Asus aldık ve az önce 2 kartı aynı özelliklere sahip 2 sistemde test ettim ve ikiside default da zotac performansının daha yüksek olduğunu gördüm, benim gibi alamayıpta üzülen arkadaşlar varsa umarım bir nebzede olsa yüreklerine su serpmişimdir :)

• Oc'da top arayi acacaktir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oc performansı nasıl hocam ondan haber verin mümkünse?
  • Hocam 2 kartda da oc yapmadım zaten default performanslarından sözetmiştim, core boost hızı default da asus'un 1203 zotac'ın 1175 memory clock da zotac 6608 ile öne geçiyor sanırım performansa o etki etti asus default da memory clock 6008 sıcaklıklar ise 2 kartda da hemen hemen aynı zotac bakır boruları ve soğutucusuyla gerçekten iyi asus dan geri kalmıyor.
  • Asus daima alır. Bence alın ikisini SLI yapın yapın daha iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lucien Lachance

Asus DirectCU II Top modeli stoklarda olmadığı için 2 ay önce Zotac AMP! almıştım ve şu sıralar Asus'un stoklara girdiğini görünce çok üzülmüştüm bugün vatanbilgisayardan 1230 tl civarına 1 adet daha Asus aldık ve az önce 2 kartı aynı özelliklere sahip 2 sistemde test ettim ve ikiside default da zotac performansının daha yüksek olduğunu gördüm, benim gibi alamayıpta üzülen arkadaşlar varsa umarım bir nebzede olsa yüreklerine su serpmişimdir :)

Selam ben de bu iki kart arasında kaldım. Zotac hemen hemen tüm testlerde tabiri caizse hayvani şekilde ezici oluyor.

İkisi arasındaki performansı nasıl değerledirdiniz? Demek istediğim neyle ölçtünüz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lucien Lachance

Hocam 2 kartda da oc yapmadım zaten default performanslarından sözetmiştim, core boost hızı default da asus'un 1203 zotac'ın 1175 memory clock da zotac 6608 ile öne geçiyor sanırım performansa o etki etti asus default da memory clock 6008 sıcaklıklar ise 2 kartda da hemen hemen aynı zotac bakır boruları ve soğutucusuyla gerçekten iyi asus dan geri kalmıyor.

dostum gpu-z deki değerlere bakma normalde asus'un bendeki asusun boost değeri 1267 oc ile 1330 civarına voltajsız geliyor amp konusunda bir şey diyemeyeceğim ama oda sağlan oc oluyor asusun memory hızları düşük tutulmuş üzerinde soğutucu yok bu yüzden sanırım

• En başta Zotac alarak daha iyi yapmışsınız. Üzülecek bir durum yok hocam.
  • Sli yaparak nirvana yapin diyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pul takmanız gerekti mi ? Sıcaklık değerleriniz nasıl?
  • L4D2 adlı oyunda deneme yaptım (2 bilgisayarda da kurulu olan tek oyun buydu) 16xQ CSAA ve diğer tüm ayarlar full aynı alanda zotac 300fps verirken asus 275fps(büyük ihtimal memory hızı etken) veriyordu onun dışında asus 1-2c daha soğuk çalışıyordu, zotac ısısına gelecek olursak oda sıcaklığı 30c klimada en son 64c ye kadar çıktı farcry 3 de daha yukarısını görmedim karta pul falan takmadım yeni gelen seride o sorun kalkmış şuan 25c oda sıcaklığında kart maximum 23c de boşta çalışıyor yükte max 64c geçmiyor amp ye oc olmaz diyorlar ama forumda bir arkadaşın incelemesi vardı memory hızını 7000 lere boost hızınıda yanılmıyorsam 1300 lere çıkarmıştı bf3 oynuyordu oc olmaz diye birşey yok yani.
  • teşekkür ederim pul işi beni çok düşündürmüştü o zaman gönül rahatlığıyla alabilirim
  • Evet o pul yalma olayı sadece bir seride varmış. Yeni serilerde yokmuş. Ben de alacağım bakalım vatan'da indirime girmesini bekliyorum
  • Zotac kartlarını kullandım Çok harika
    Nvidia 'da Zotac
    AMD'de Sapphire
  • Hemen hemen ayni fiyata 4 gb lik modeli var Zotac'in amp ile arasinda ne fark var. Amp ustelik 2 gb. Hangisi tercih edilmeli

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kesinlikle amp! tercih edin hem fabrikadan overclocklu geliyor hemde üzerinde devasa bakır borulu sağlam bir soğutması var 4gb bellek kullanan uygulama yok şuan referans tasarım almayın amp 3 sene rahat arkanıza bakmadan götürür
  • Asus servis bakımından tercih edilmelidir . 670 serisinde zotac amp , 680 serisinde asus yada windforce tercih sebebi olmalıdır ( sıcaklık + performans )

OC potansiyeli önemli ise , zotac amp alınmalıdır , üzerindeki 6608 mhz ramler , sorunsuz bir şekilde 7,5 ghz ye çıkabiliyor ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trumpet -- 19 Ocak 2013; 8:07:01 >

• Zotac Gigabyte'tan daha iyi yani, vay arkadaş gigabyte ne konumlara gelmiş :S
    Not:Şuanki ekran kartım Gigabyte Geforce 9400 Gt ve ölmek üzere :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.